Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα έχουν οθόνη 120Hz


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 168
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

gsmarena_294.jpg.a8e844bcb74ef883776a96b39f283718.jpg

gsmarena_294-2.jpg.662ed348b8633be73f0e747eaa1974e8.jpg

Είσαι σίγουρος???

Απλά τραγικό τηλέφωνο, που πάει με τέτοια αυτονομία;

Τέστ από snapdragon δεν έχουμε για να γίνει σύγκριση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ μετά τα 90hz του 1+7t δεν γυρίζω με τίποτα πίσω στα 60hz, η εμπειρία απεικόνισης είναι πολύ καλύτερη.

Και η μπαταρία δεν είναι πρόβλημα γιατί με ταχυφόρτιση 30w, την φορτίζεις σε χρόνο dt.

Οπότε όσοι ειδικά δεν το δοκιμάσατε καθόλου ή αρκετά, αφήστε το "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια" και παρακαλάτε να το βάλει γρήγορα και η apple στα κινητά της γιατί είναι καλό feature.

Γιατί δεν είναι δυνατόν να είσαι λάτρης του fluidness του ios και να μην σου αρέσουν τα περισσότερα hz της οθόνης αφού στην τελική αυτό προσφέρουν.

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Erezioner είπε

Ποιος ο λόγος για 120hz σε οθόνη κινητού δεν καταλαβαίνω...

Γιατι μόλις δουλέψεις τα 120 hz για μια εβδομάδα σε s20 η note ultra και μετά πιάσεις στα χέρια σου το κατά τα αλλα υπερsmooth iphone 11 pro(χωρίς ειρωνεία το λεω), βλέπεις τα frames να περνάνε από τα μάτια σου. Και όσοι λένε ότι δεν έχει διαφορά ή είναι γκαβοί ή εγω έχω οραση υπερανθρωπου.  Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν βλέπεται την διαφορα ορισμένοι . Το να δίνεις βάση σε αλλα πράγματα  σαν εταιρεία την δεδομένη στιγμή, όπως είναι η αυτονομία, το καταλαβαίνω, αλλά οκ είπαμε μην το τραβάμε από τα μαλλιά για να δικαιολογησουμε καταστάσεις. Απο την άλλη, οι υπόλοιπες εταιρείες έχουν επιλογή  60 / 90 & 120 hz,  η apple why not? Αλλα ξέχασα,  η Apple ξερει..

Επεξ/σία από Panikas1986
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, chios είπε

Απλά τραγικό τηλέφωνο, που πάει με τέτοια αυτονομία;

Τέστ από snapdragon δεν έχουμε για να γίνει σύγκριση;

Γιατί να έχει διαφορά? Δεν γουστάρει ο exynos τα 120hz ενώ ο sd τα γουστάρει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Υπάρχει και η λύση του bezel όπως στα Pixel4/4 XL, στην περίπτωση που δε θέλουμε τρύπες. Κι εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί που δεν έχω την full screen συσκευή, αλλά το Face ID δεν το αλλάζω. Ειδικά εάν το υποστηρίξουν και περισσότερες εφαρμογες στο playstore. Γενικά συμφωνώ με το Post, αλλά θα μπορούσε να δώσει έστω 90Hz. Όταν είχα το Oneplus 7 Pro, θυμαμαι ότι η διαφορά ήταν εμφανέστατη από τα 60 άλλων android συσκευών. Και πέρα από αυτό, το λειτουργούσα στην αυτόματη εναλλαγή ανάλυσης της οθόνης (FHD+ με QHD+) με μόνιμα τα 90Hz ενεργά και η αυτονομία του ήταν μια χαρά.

Όταν το καταργήσει και πάει σε underscreen fingerprint sensor τι θα κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Panikas1986 είπε

Γιατι μόλις δουλέψεις τα 120 hz για μια εβδομάδα σε s20 η note ultra και μετά πιάσεις στα χέρια σου το κατά τα αλλα υπερsmooth iphone 11 pro(χωρίς ειρωνεία το λεω), βλέπεις τα frames να περνάνε από τα μάτια σου. Και όσοι λένε ότι δεν έχει διαφορά ή είναι γκαβοί ή εγω έχω οραση υπερανθρωπου.  Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν βλέπεται την διαφορα ορισμένοι . Το να δίνεις βάση σε αλλα πράγματα  σαν εταιρεία την δεδομένη στιγμή, όπως είναι η αυτονομία, το καταλαβαίνω, αλλά οκ είπαμε μην το τραβάμε από τα μαλλιά για να δικαιολογησουμε καταστάσεις. Απο την άλλη, οι υπόλοιπες εταιρείες έχουν επιλογή  60 / 90 & 120 hz,  η apple why not? Αλλα ξέχασα,  η Apple ξερει..

 με έπεισες θα αλλάξω κινητό δεν μπορώ να βλέπω εγώ στα 60 και εσύ στα 120

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, praktor_007 είπε

Όταν το καταργήσει και πάει σε underscreen fingerprint sensor τι θα κάνεις?

Είχα δύο συσκευές με inscreen fingerprint sensor. Γενικά δούλευε πολύ καλά αλλά δεν ήταν τόσο άμεσος και αξιόπιστος όπως το face ID των iPhones και των Pixels 4/4 XL.

Δεν έχω πρόβλημα να γυρίσω πίσω σε αυτή την τεχνολογία, συμβιβάζομαι πολύ εύκολα γενικότερα με αυτά. Ο μόνος λόγος που συμφέρει το δαχτυλικό αποτύπωμα, είναι ότι το υποστηρίζουν σχεδόν όλες οι εφαρμογές, ενώ αντιθέτως το face ID , είναι καμιά 30αριά όλες κι όλες.

27 λεπτά πριν, Panikas1986 είπε

Γιατι μόλις δουλέψεις τα 120 hz για μια εβδομάδα σε s20 η note ultra και μετά πιάσεις στα χέρια σου το κατά τα αλλα υπερsmooth iphone 11 pro(χωρίς ειρωνεία το λεω), βλέπεις τα frames να περνάνε από τα μάτια σου. Και όσοι λένε ότι δεν έχει διαφορά ή είναι γκαβοί ή εγω έχω οραση υπερανθρωπου.  Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν βλέπεται την διαφορα ορισμένοι . Το να δίνεις βάση σε αλλα πράγματα  σαν εταιρεία την δεδομένη στιγμή, όπως είναι η αυτονομία, το καταλαβαίνω, αλλά οκ είπαμε μην το τραβάμε από τα μαλλιά για να δικαιολογησουμε καταστάσεις. Απο την άλλη, οι υπόλοιπες εταιρείες έχουν επιλογή  60 / 90 & 120 hz,  η apple why not? Αλλα ξέχασα,  η Apple ξερει..

Σας κατουράει η Oneplus πάντως, που με οθόνες της Samsung, τα 120Hz δουλεύουν σε όλες τις αναλύσεις, χωρίς περιορισμούς και παίζει να έχουν καλύτερους χρόνους σε αυτονομία. Χώρια ότι και πάλι η Oneplus ήταν η πρώτη που έβαλε υψηλότερο refresh rate (90Hz) σε Amoled οθόνη.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Harris_Sp είπε

Αν κ κατοχος Samsung και μαλιστα fan boy της Samsung καλυτερα που δεν βαζει 120hz. Λογος δεν υπάρχει κανενας... Η μπαταρια τελειωνει στο λεπτο, η εμπειρία χρησης (προσωπικη αποψη) ειναι πολυ μικρη σε σχέση με την μεγαλη καταναλωση μπαταρίας που θα εχει... κ στο s20 οσοι το έχουν στα 120  κ το κινητο τους κραταει 3-4 οθονη, μόνο φιγουρα κ μοστρα κάνουν... Ναι μεν ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΊΑ οπως λένε, αλλα το να φορτιζω 2 φορες την μερα.... μπα... οχι... 

s20 plus με 60 hz και ολα καλα !!! 

Samsung+exynos 990+120hz ο απολυτος συνδυασμος για να αδειάσει η μπαταρία...δεν χρειαζεται να πουμε κατι αλλο

Επεξ/σία από tapitas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, pao13 είπε

 με έπεισες θα αλλάξω κινητό δεν μπορώ να βλέπω εγώ στα 60 και εσύ στα 120

Μπορείς να κάνεις οτι θέλεις με τα λεφτά σου.

15 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

 

Σας κατουράει η Oneplus πάντως, που με οθόνες της Samsung, τα 120Hz δουλεύουν σε όλες τις αναλύσεις, χωρίς περιορισμούς και παίζει να έχουν καλύτερους χρόνους σε αυτονομία. Χώρια ότι και πάλι η Oneplus ήταν η πρώτη που έβαλε υψηλότερο refresh rate (90Hz) σε Amoled οθόνη.

Επίσης δεν με νοιάζει αν "μας κατουραει"  η one plus καθώς ψάχνω αλλα πράγματα  από ένα κινητό από αυτά που προσφέρει  η εν λόγω εταιρεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, praktor_007 είπε

Την ίδια στιγμή που οι Κινέζοι βγάζουν xiaomi mi10T με οθόνη 144hz

Και αυτοί τσιπιδες... βάλε εκεί 160 ή 240 καλύτερα... κάνεις που κάνεις καγκουριά κανε την σωστά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, Panikas1986 είπε

Γιατι μόλις δουλέψεις τα 120 hz για μια εβδομάδα σε s20 η note ultra και μετά πιάσεις στα χέρια σου το κατά τα αλλα υπερsmooth iphone 11 pro(χωρίς ειρωνεία το λεω), βλέπεις τα frames να περνάνε από τα μάτια σου. Και όσοι λένε ότι δεν έχει διαφορά ή είναι γκαβοί ή εγω έχω οραση υπερανθρωπου.  Με συγχωρείτε αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν βλέπεται την διαφορα ορισμένοι . Το να δίνεις βάση σε αλλα πράγματα  σαν εταιρεία την δεδομένη στιγμή, όπως είναι η αυτονομία, το καταλαβαίνω, αλλά οκ είπαμε μην το τραβάμε από τα μαλλιά για να δικαιολογησουμε καταστάσεις. Απο την άλλη, οι υπόλοιπες εταιρείες έχουν επιλογή  60 / 90 & 120 hz,  η apple why not? Αλλα ξέχασα,  η Apple ξερει..

Αυτο ακριβως, εχω oneplus 7 pro και εχω πιασει οτι iphone υπαρχει μεχρι τωρα απο φιλους μου και το 11 pro max φυσικα και η αληθεια ειναι οτι το iphone μπροστα στο oneplus φαινεται σαν να βλεπεις πολλα slides απο powerpoint στο scrolling, φυσικα ομως προυποθετει να εχεις high refresh rate για πολυ καιρο ετσι ωστε να θεωρει το ματι οτι πχ. τα 90hz ειναι πλεον το standard

Και οσο για την αυτονομια που λενε ολοι βαραω 6-7-8h sot αναλογα με την χρηση

Επεξ/σία από tapitas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά κι εγώ απορώ πως είναι δυνατόν κάποιοι να μην βλέπουν διαφορά ανάμεσα σε 60Hz και 120Hz :huh:

Το πιο κουλό είναι που κάποιοι καθηγητές σε πανεπιστήμια λένε ότι δεν βλέπουμε πάνω από 30fps.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...