Προς το περιεχόμενο

Ming-Chi Kuo: Τα iPhone 12 δεν θα έχουν οθόνη 120Hz


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, tapitas είπε

Στο μονο που εχεις δικιο ειναι οτι υπαρχουν πολυ λιγα παιχνιδια για πολλα hz, τα υπολοιπα που λες δεν ισχυουν με την καμία και στο λεω απο πρωτο χέρι

Σε οποιοδηποτε scroll ακομα και σε σελιδα στο internet ή περιηγηση σε instagram και fb και messenger οπως κανουν οι περισσοτεροι (μαζι και εγω) λειτουργουν κανονικότατα

Ποια παιχνίδια υποστηρίζουν 120 και βάλε Hz;

Επίσης θέλετε να μας δείξετε λίγο και τις οθόνες σας με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα σε μαύρο φόντο και σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο, να δούμε τις πρασινίλες σας; Γνωστό το πρόβλημα των οθονών με το calibration τους και τα προβλήματα που βγάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Στα δικά σου βίντεο.

Ε φυσικά δικα μου βίντεο , αφού screenshot από την κάμερα είναι. Έχουμε πληροφορίες  τι βιντεο θα τραβάει η κάμερα του iphone φετος? Γιατί αν τραβάει ΚΑΙ στα 120 μαλλον θα τα στέλνουν σε εμένα να τα βλέπουμε ..

Επεξ/σία από Panikas1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Panikas1986 είπε

Ε φυσικά δικα μου βίντεο , αφού screenshot από την κάμερα είναι. Έχουμε πληροφορίες  τι βιντεο θα τραβάει η κάμερα του iphone φετος? Γιατί αν τραβάει στα 120 μαλλον θα τα στέλνουν σε εμένα να τα βλέπουμε ..

Δεν με ενδιαφέρουν τα iPhones. Όταν θα, θα σου απαντήσω. Σου μιλάω πάντα από την εμπειρία μου από το Oneplus 7 Pro και το Pixel 4XL των 90Hz, που ναι μεν είδα την διαφορά από τα 60Hz, αλλά δεν είδα το τόσο μεγάλο πλεονέκτημα σε όλα τα υπόλοιπα σενάρια που συζητάμε. Ταινίες λοιπόν με 90 και 120Hz έχεις; To Predator ας πούμε παίζει να το δούμε στα 120 σήμερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vaiosss είπε

Ποια παιχνίδια υποστηρίζουν 120 και βάλε Hz;

Επίσης θέλετε να μας δείξετε λίγο και τις οθόνες σας με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα σε μαύρο φόντο και σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο, να δούμε τις πρασινίλες σας; Γνωστό το πρόβλημα των οθονών με το calibration τους και τα προβλήματα που βγάζουν.

αυτο με τις πρασινιλες δεν ισχυει ουτε για πλακα...η οθονη λειτουργει και παράγει τα χρώματα υποδειγματικά οπως και το μαυρο που ειναι σαν να εχεις σβηστη οθονη...μπορει να βγηκαν ισως καποιες ελλατωματικες παρτιδες στην αρχη αλλα μετα εξαφανιστηκαν τετοια φαινομενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Vaiosss είπε

Δεν με ενδιαφέρουν τα iPhones. Όταν θα, θα σου απαντήσω. Σου μιλάω πάντα από την εμπειρία μου από το Oneplus 7 Pro και το Pixel 4XL των 90Hz, που ναι μεν είδα την διαφορά από τα 60Hz, αλλά δεν είδα το τόσο μεγάλο πλεονέκτημα σε όλα τα υπόλοιπα σενάρια που συζητάμε. Ταινίες λοιπόν με 90 και 120Hz έχεις; To Predator ας πούμε παίζει να το δούμε στα 120 σήμερα;

Ουτε καν αλλα πάντα κάποιος κάνει την αρχή  😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tapitas είπε

αυτο με τις πρασινιλες δεν ισχυει ουτε για πλακα...η οθονη λειτουργει και παράγει τα χρώματα υποδειγματικά οπως και το μαυρο που ειναι σαν να εχεις σβηστη οθονη...μπορει να βγηκαν ισως καποιες ελλατωματικες παρτιδες στην αρχη αλλα μετα εξαφανιστηκαν τετοια φαινομενα

Δεν εξαφανίστηκαν, τα μπάλωσαν. Αλλά περιμένω φωτογραφίες από τις συσκευές σας.

1 λεπτό πριν, Panikas1986 είπε

Ουτε καν αλλα πάντα κάποιος κάνει την αρχή  😉

Παιχνίδια των 120Hz έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Ποια παιχνίδια υποστηρίζουν 120 και βάλε Hz;

Επίσης θέλετε να μας δείξετε λίγο και τις οθόνες σας με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα σε μαύρο φόντο και σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο, να δούμε τις πρασινίλες σας; Γνωστό το πρόβλημα των οθονών με το calibration τους και τα προβλήματα που βγάζουν.

Να σας τις δείξουμε κύριε, να σας τις δείξουμε.. Ανυπόστατο πρόβλημα,  ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ  , σε samsung  που έχω στην κατοχή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Δεν εξαφανίστηκαν, τα μπάλωσαν. Αλλά περιμένω φωτογραφίες από τις συσκευές σας.

Παιχνίδια των 120Hz έχεις;

Φιλε πραγματικά πιστεψε με, δεν ειμαι τοσο μαλάκας να δωσω ενα μηνιατικο για τηλεφωνο με την "super duper" fluid amoled Qhd+ 90hz οθονη και στο τελος να μου βγαζει πράσινο το μαύρο...ακομα και αν γινοταν αυτο θα ειχε φαει σούτι απτην πρωτη μερα

Ενας σοβαρος λογος που αγορασα το κινητο περσι οταν κυκλοφορησε ηταν η flagship οθονη

Επεξ/σία από tapitas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tapitas είπε

Φιλε πραγματικά πιστεψε με, δεν ειμαι τοσο μαλάκας να δωσω ενα μηνιατικο για τηλεφωνο με την "super duper" fluid amoled Qhd+ 90hz οθονη και στο τελος να μου βγαζει πράσινο το μαύρο...ακομα και αν γινοταν αυτο θα ειχε φαει σουτι απτην πρωτη μερα

Αν μιλάμε για το 7 Pro, κι εγώ δεν είχα τέτοιο θέμα. Τα προβλήματα παρουσιάστηκαν σε οθόνες των 120Hz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

 

Παιχνίδια των 120Hz έχεις;

Ουτε καν , αλλά μήπως και η apple που έχει , θα μπορεί το iphone να τα τρέξει σε 120 hz? Και μιλάμε για μια εταιρεία που υποστηρίζει ότι οι συσκευές της λειτουργούν σαν ένα,  για μια απρόσκοπτη εμπερια. Θα τρέχεις στο ipad pro παιχνιδι με 120 και μετά θα πας να το τρέξεις στην ναυαρχίδα του 2020 - 2021 της apple ,iphone, με 60! Μιλάμε για απρόσκοπτη εμπερια..!! Το σβουρνας στο τοίχο άνετα!

Επεξ/σία από Panikas1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Panikas1986 είπε

Ουτε καν , αλλά μήπως και η apple που έχει , θα μπορεί το iphone να τα τρέξει σε 120 hz? Και μιλάμε για μια εταιρεία που υποστηρίζει ότι οι συσκευές της λειτουργούν σαν ένα,  για μια απρόσκοπτη εμπερια. Θα τρέχεις στο ipad pro παιχνιδι με 120 και μετά θα πας να το τρέξεις στην ναυαρχίδα του 2020 - 2021 της apple ,iphone, με 60! Μιλάμε για απρόσκοπτη εμπερια..!! Το σβουρνας στο τοίχο άνετα!

Δεν συμφωνώ με την Apple που θα μείνει στα 60Hz. Το γράφω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. θεωρώ ότι έστω τα 90Hz θα έπρεπε να ήταν στάνταρ μιας και τα θεωρώ ας πούμε την χρυσή τομή. Παραπάνω η παρακάτω, δεν έχουν νόημα. Και μου το αποδεικνύεις σε κάθε σενάριο που σε ρωτάω αν υποστηρίζονται τα 120Hz.

Από εμένα τέλος. Αρκετά off topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Δεν συμφωνώ με την Apple που θα μείνει στα 60Hz. Το γράφω για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. θεωρώ ότι έστω τα 90Hz θα έπρεπε να ήταν στάνταρ μιας και τα θεωρώ ας πούμε την χρυσή τομή. Παραπάνω η παρακάτω, δεν έχουν νόημα. Και μου το αποδεικνύεις σε κάθε σενάριο που σε ρωτάω αν υποστηρίζονται τα 120Hz.

Από εμένα τέλος. Αρκετά off topic.

Εγω βλέπω διαφορά ΑΚΟΜΑ και  όταν τρέχω σε 120 για μέρες και κάποια στιγμή το γυρίσω στα 96(με apk από xda). Αλλα να το πω σε ποιον ο φουκαράς? Που μέχρι ακομα και τωρα δεν βλέπουν την διαφορα από full HD σε WQHD οθόνη;  Δεν καταλαβαίνουν την ανάλυση, ποσο μαλλον το frame rate. Επίσης κατι που δεν αναφέρεται συχνά είναι ότι τα Samsung  έχουν και 240Hz touch sensitivity(και αν δεν απατώμαι όλες οι άλλες εταιρείες που εχουν 120 hz οθονη στα μοντέλα τους), ενώ  τα iphone θα εχουν 120hz λόγω 60 hz οθονης (αν δε εχει αλλάξει κάτι δραματικά στην τεχνολογία στην παρουσίαση του καινουργιου).

Και ένα τελευταίο, (καθώς ξυπνάω πρωί για εργασια) θα μπορούσε να δώσει 120 hz ,να ικανοποιήσει και τους "geek" χρήστες της  και ας μην το διαφημιζε τόσο πολύ στο keynote της. Η θα μπορούσε να το ενσωματώσει  στο λειτουργικό σαν διαφορα modes με την κατάλληλη  προειδοποίηση από κάτω( smooth εμπειρία  , μειωμένη μπαταρία κτλ). Σε αυτά είναι μανούλα το πως θα το έστηνε αλλα δεν... Είπαμε κατι πρέπει να δώσει και του χρόνου.

 

Καληνύχτα και χάρηκα!

Επεξ/σία από Panikas1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ektorme είπε

Ότι να'ναι.. Από αυτό που έγραψες καταλαβαίνει κανείς ότι είσαι ο κλασικός που θα μπει να κράξει ότι και αν ήταν το θέμα. Λοιπόν, πρώτον το notch το εφερα ως παράδειγμα στον φιλο παραπανω που ειπε κατι συγκεκριμενο. Ουτε εμενα μου αρεσει αλλα εχει εναν μηχανισμο που ειναι πιο μπροστα απο τους υπολοιπους. Οταν καταλαβαν οι υπολοιποι οτι αδικως ειχαν notch μιας και δεν χρειαζοταν πηγαν στην λογικη τρυπουλα στο νερο.. Το οποιο προσωπικα δεν προτιμω. (περιεργο να μην βολευονται ολοι με τα δικα σου γουστα ε?) Δευτερον κρινεις το Faceid μονο απο μια περιοδο που ετυχε να υπαρχει πανδημια.... Πολυ λογικο και παμε παρακατω! Ποιος σου ειπε οτι δεν θα αλλαξει τιποτα?? Επειδη δεν θα βαλει οθονη 120Hz που ξαφνικα θυμηθηκατε οι 5-6 γνωστοι που ψαχνετε αφορμη για κραξιμο?? Μέχρι τώρα ήταν οκ τα 60Hz για εσας αλλά με το που βγήκε πιο καινούρια τεχνολογία είναι τοσο άθλια που δεν τα αντέχετε! Και μετα ειναι ψώνια όσοι έχουν iPhone... Α και το αιωνιο επιχειρημα "ο ανταγωνισμος εχει αυτο και το αλλο" αφου καταφερετε να μαζεψετε 20 features απο 20 διαφορετικους κατασκευαστες! Get a life...  

Και έγχρωμη τηλεόραση δεν είχαμε τι να κάνουμε, δεν είπε κανείς "είχες παιδιόθεν έγχρωμη τηλεόραση και στο χωριό σου και θες τώρα!;" τι επιχείρημα της απελπισίας... Εξάλλου εγώ έχω επιλογές και για notch, και για 90 και για 120 και για 144HZ και για foldable. Εσύ εφόσον έχεις iphone απλώς περιμένεις την Apple. Μέχρι τότε αλεπούδες κρεμαστάρια κλπ.Το τι λες δεν έχει μεγάλη αξιοπιστία. 

ΥΓ. Κι εγώ είμαι fan της Samsung όχι fan boy. Για τον Exynos την έκραξα πχ. Ο νοών νοείτω. Όπως χρήστες της Apple την επέκριναν για το ότι μένει πίσω από τον ανταγωνισμό του χρόνου. Τι να γίνει; πιπέρι στο στόμα;

ΥΓ2. Δεν χρειάζεται να χάνεις την ψυχραιμία σου. Και life έχουμε και κρίση έχουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panathatube είπε

Και έγχρωμη τηλεόραση δεν είχαμε τι να κάνουμε, δεν είπε κανείς "είχες παιδιόθεν έγχρωμη τηλεόραση και στο χωριό σου και θες τώρα!;" τι επιχείρημα της απελπισίας... Εξάλλου εγώ έχω επιλογές και για notch, και για 90 και για 120 και για 144HZ και για foldable. Εσύ εφόσον έχεις iphone απλώς περιμένεις την Apple. Μέχρι τότε αλεπούδες κρεμαστάρια κλπ.Το τι λες δεν έχει μεγάλη αξιοπιστία. 

ΥΓ. Κι εγώ είμαι fan της Samsung όχι fan boy. Για τον Exynos την έκραξα πχ. Ο νοών νοείτω. Όπως χρήστες της Apple την επέκριναν για το ότι μένει πίσω από τον ανταγωνισμό του χρόνου. Τι να γίνει; πιπέρι στο στόμα;

ΥΓ2. Δεν χρειάζεται να χάνεις την ψυχραιμία σου. Και life έχουμε και κρίση έχουμε. 

Αδερφέ αν ήμουν fanboy θα είχα iPhone τελευταίας γενιάς, macbook pro επίσης, iPad, iWatch και δεν συμμαζεύεται, αντιθέτως δεν έχω τέτοια κολλήματα και μάλιστα σε πράγματα που πρέπει θα κράξω. Οχι όμως να κράξω σε κάθε θέμα για το οτιδήποτε. Καμία ψυχραιμία δεν χάνω μη σκας, αυτό έλειπε. Τα έχουμε ξαναπει, σε κάθε ποστ apple τα ίδια και τα ίδια, δεν καταλαβαίνω όταν κάποιοι λέτε ότι δεν σας απασχολεί σαν εταιρία γιατί μπαίνετε και ασχολείστε συνέχεια.. Βίτσια ίσως να είναι αυτά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tapitas είπε

Samsung+exynos 990+120hz ο απολυτος συνδυασμος για να αδειάσει η μπαταρία...δεν χρειαζεται να πουμε κατι αλλο

Καλα η Samsung ειναι για το λουτσο καβαλα...   Αλλο τοσο κι εμεις που παμε κ την στηρίζουμε...  Ο κόσμος παιδια δεν ξερει... Η γυναικα μου ηθελε S20 plus γιατι ειναι λεει το καλύτερο.....  Σαν επιχείρημα το λέει..... Χωρις γνωσεις... 

Εγω πηρα το S10 lite μονο κ μονο για την 4500 mah μπαταρία κ το snap 855 ... Κ ειπα δεν ξαναγυρνάω σε exynos  ...   Μαλλον σε κανα χρόνο με βλέπω να αλλαζω εταιρια κ να συνεχίζω σε οποια δινει snap κ μεγαλη μπαταρία! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...