Προς το περιεχόμενο

GoPro Hero 9 Black με 5K ανάλυση, δεύτερη οθόνη, μεγαλύτερη μπαταρία και τιμή από €380


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, karaLRS είπε

εντυπωσιακό το Horizon lock.

νομίζω στα 329€ πολύ καλή τιμή μαζί με κάρτα δώρο 

379 ειναι η τελικη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

54 λεπτά πριν, karaLRS είπε

εντυπωσιακό το Horizon lock.

νομίζω στα 329€ πολύ καλή τιμή μαζί με κάρτα δώρο 

Πολυ μικρη η καρτα για 5k video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές λένε τίποτα για κάποιον που θέλει μια κάμερα όπου το 90% της χρήσης της θα είναι για καθημερινή λήψη φωτογραφιών και το 10% της χρήσης θα είναι λήψη βίντεο σε αθλήματα που χρειάζεται μεγάλη λεπτομέρεια; Γιατί ξέρω πως δε φημίζονται για τη φωτογραφία τους.

 

Κοίταζα για μια RX100V που κοστίζει όσο δύο τέτοιες. Αλλά η επιλογή παίζεται κυρίως από τη διαφορά στις φωτογραφίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Αυτές λένε τίποτα για κάποιον που θέλει μια κάμερα όπου το 90% της χρήσης της θα είναι για καθημερινή λήψη φωτογραφιών και το 10% της χρήσης θα είναι λήψη βίντεο σε αθλήματα που χρειάζεται μεγάλη λεπτομέρεια; Γιατί ξέρω πως δε φημίζονται για τη φωτογραφία τους.

Κοίταζα για μια RX100V που κοστίζει όσο δύο τέτοιες. Αλλά η επιλογή παίζεται κυρίως από τη διαφορά στις φωτογραφίες.

Δεν αξιζει για φωτογραφια, μονο για βιντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, aenaos15 είπε

Καποιο λαθος κανεις στη τιμολογηση.

Πράγματι, με μπέρδεψε ο τρόπος που αναφέρθηκε στην ανάρτηση. Κατάλαβα ότι πρέπει ΗΔΗ να έχεις την GoPro Plus συνδρομή ή να την ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ εκείνη τη στιγμή. 

Τελικά στη δίνουν ΜΕ τη συνδρομή, την οποία πληρώνεις μεν, αλλά η έκπτωση στην κάμερα είναι 150€ οπότε πρακτικά είναι τρελό value. 

image.png.93249a793bf38c134efc5fc2765154b0.png

Αναμένω να δω τί θα γίνει από τα Ελληνικά μαγαζιά. Πρακτικά δεν έχουν κανένα κίνητρο να τη φέρουν, εκτός αν τους αφήσουν να κάνουν την ίδια προσφορά.

Σκέφτομαι κάτι λάθος? 

YΓ: Για να δούμε και τί πτώση τιμής θα δούμε Skroutz για την 8... που πλέον δεν έχεις λόγο να την πάρεις σχεδόν ούτε αν στη χάριζαν...

image.png.781a0286991a8dfb3b1012ebdcb9e780.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να κρατήσει η τιμή σε αυτά τα επίπεδα έλεγα να την πάρω είδη σήμερα αλλά το σκέφτομαι γιατί πήρα μια α7 ενός μήνα και το σκέφτομαι γιατί δεν πολύ τραβάω βίντεο αλλά με αυτή ίσως παίξω λίγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτελους την εβγαλαν. Ξεστοκαραν ολες τις 7 black το καλοκαιρι στα 250 (υπηρχε αντιστοιχη προσφορα). Αν και δεν πιστευω να αξιζει η μεταβαση για τον μεσο χρηστη της απο την 7/8 με αυτα που διαβασα.

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία ουσιαστικη διαφορά...5k θα βγάλει το 5% των αγοραστών(εδώ οι περισσότεροι δεν τραβούν ούτε καν 4K ) επίσης η DJI έχει ηδη βγάλει front facing screen εδώ και πολύ καιρό,αλλά και άλλες εταιρίες κινεζικές...το ότι μπορείς να βγάλεις τον προστατευτικό φακό είναι το κερασάκι στην μ@λ*κια που τους δέρνει...πέρασε ένας ολόκληρος χρόνος και δεν έκαναν απολύτως τίποτα ! Σε αντίθεση η Sony με την rx0 και η action camera one 360 έχουν αισθητήρα 1’ και επίσης απευθείας mic input...με λίγα λόγια αν θες Gopro πάρε την 7 και είσαι κομπλέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, polaki είπε

Αν και το GoPro Plus είναι στην ουσία σχεδόν άχρηστο, πρακτικά σου δίνει με έκπτωση 40 (5$ x 12 μήνες = 60) την GoPro. 

Συνεπώς για αν το πούμε πιο απλά και κατανοητά, η τελική τιμή της είναι 380 + 60 = 440. Αυτά τα μαρκετίστικα κόλπα με 100€ έκπτωση ας μην τα λέμε γιατί γελάνε και οι πέτρες. Συνδρομή ετήσια στην GoPro δεν έχει ούτε ο ίδιος ο GoPro... :P Σε τυρόπιτες αν τα φάμε καλύτερη αξία έχουν. 

Για τα λοιπά specs κλπ θα αφήσω κάποιον πιο γνώστη να μιλήσει. Η πολύ περιορισμένη χρήση που της κάνω δεν μου δίνει το δικαίωμα να μιλήσω. Εκ πρώτης όψης καλή φαίνεται. Δεν βλεπω λόγο upgrade από την 5 που έχω βέβαια, για 4-5 καταδύσεις που κάνω το καλοκαίρι και 3-4 βουνά snowboard το χειμώνα. 

 Δεν ειναι ακριβως ετσι οπως τα λες. Η τιμη ειναι τελικη μειον 100 ευρω μαζι με το plus. Στην πραξη σου δινει δωρο την υπηρεσια και σου κανει εκπτωση 100 ευρω. Επιπλεον δεν ειναι αχρηστη η υπηρεσια. Εχεις το cloud που ειναι χρησιμο, εκπτωση 50 % σε καποια αξεσουαρ (οκ ετσι και ετσι) , και τελος σου δινει ενα ειδος εγγυησης αν παθει κατι (σπασει πχ)  στην αλλαζει (με καποια χρεωση απο οτι ειδα δεν ξερω ποσο ακριβως αλλα σιγουρα λιγοτερο απο το να αγορασεις νεα).

41 λεπτά πριν, GlBodhi είπε

Καμία ουσιαστικη διαφορά...5k θα βγάλει το 5% των αγοραστών(εδώ οι περισσότεροι δεν τραβούν ούτε καν 4K ) επίσης η DJI έχει ηδη βγάλει front facing screen εδώ και πολύ καιρό,αλλά και άλλες εταιρίες κινεζικές...το ότι μπορείς να βγάλεις τον προστατευτικό φακό είναι το κερασάκι στην μ@λ*κια που τους δέρνει...πέρασε ένας ολόκληρος χρόνος και δεν έκαναν απολύτως τίποτα ! Σε αντίθεση η Sony με την rx0 και η action camera one 360 έχουν αισθητήρα 1’ και επίσης απευθείας mic input...με λίγα λόγια αν θες Gopro πάρε την 7 και είσαι κομπλέ 

Πολλες ουσιαστικες διαφορες βασικα δεν ξερω αν ειδες καν το βιντεο και τα specs. Μεγαλυτερη αναλυση σε βιντεο, μεγαλυτερη αναλυση σε φωτογραφιες, μεγαλυτερη μπαταρια, ενσωματωμενη 2η οθονη. Ο φακος ειναι αφαιρουμενος δεν ειναι προστατευτικο οπως λες. Η Sony rx0 ειναι μια πολυ καλη καμερα οντως αλλα εχει αλλα θεματα με κυριοτερα την τιμη (υπερδιπλασια ), δεν ειναι πραγματικα wide, εχει μικρη οθονη, και πολυ λιγοτερα video modes. Καλο ειναι να συγκρινουμε γενικα παρομοια πραγματα ειδικα οσον αφορα το κομματι της τιμης.

3 ώρες πριν, xaerialtwistx είπε

Αυτές λένε τίποτα για κάποιον που θέλει μια κάμερα όπου το 90% της χρήσης της θα είναι για καθημερινή λήψη φωτογραφιών και το 10% της χρήσης θα είναι λήψη βίντεο σε αθλήματα που χρειάζεται μεγάλη λεπτομέρεια; Γιατί ξέρω πως δε φημίζονται για τη φωτογραφία τους.

 

Κοίταζα για μια RX100V που κοστίζει όσο δύο τέτοιες. Αλλά η επιλογή παίζεται κυρίως από τη διαφορά στις φωτογραφίες.

Οχι αν σε ενδιαφερει η φωτογραφια υπαρχουν πολλες αλλες επιλογες πιο οικονομικες και απο την rx 100 που αναφερεις. Αναλογα ομως και παλι τι εννοεις οταν λες φωτογραφια. Αν σε ενδιαφερουν απλες ληψεις μερα με καλο φως ειναι οκ. Σιγουρα δεν εχει την ποιοτητα μιας μηχανης με μεγαλυτερο αισθητηρα

 

Επεξ/σία από Argkon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, thanulee είπε

Δεν καταλαβαινω γτ με τη συνδρομη ειναι φθηνοτερη. Σουπερ, αλλα τι μου διαφευγει??

Τιποτα. Μαλλον απλα προσπαθουν να κανουν απευθειας την πωληση με αυτο τον τροπο (αν δεν δωσουν την ιδια δυνατοτητα στα καταστηματα λιανικης) ετσι κοβουν το κερδος του μεσαζοντα. Επισης καποιοι δεν θα ακυρωσουν την αυτοματη ανανεωση (πολλοι) και τελος μεσω της εκπτωσης που σου δινει ολο και θα αγορασεις κατι. Γενικα σε κανει πελατη της και να χρησιμοποιεις το λογισμικο της με οτι αυτο συνεπαγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως κάτοχος της GoPro Hero 8 αυτό που έχω να πω είναι πως δεν αξίζει για μένα η μετάβαση αφού για αργή κίνηση δεν υπάρχει κάποια αναβάθμιση πχ για 60fps που είναι χρήσιμο για action λήψεις πάλι στα 4Κ θα το βρεις και 240fps πάλι μόνο στα 1080p. Φωτογραφίες με την κάμερα αυτή πολύ σπάνια βγάζω, αφού το κινητό μου έχει σαφώς καλύτερες επιδόσεις σ' αυτόν τον τομέα. Το μόνο παράπονο που έχω στην Hero 8 είναι η σταθεροποίηση στο TimeWarp αλλά δε θα σκάσω κατοστάρικα γι' αυτό.

Η οθόνη μπροστά είναι χρήσιμη αλλά είναι αρκετά ευρυγώνιος ο φακός ώστε μετά από λίγη εξάσκηση έχω μάθει πώς να την κρατάω και να με δείχνει.

Αν είχα την Hero 7 ή παλιότερο μοντέλο ίσως το σκεφτόμουν. Τώρα όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mονοδρομος η go pro   για  απαιτητικες δραστηριοτητες και  σπορ .

Η προσθηκη της μπροστα καμερας  ειναι σημαντικη διευκολυνει πολυ τα πλανα . Και εγω  θα πρεπει να πουλησω την 8  black  που αγορασα πριν 1 μηνα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Drop_Dead είπε

Εγώ μπερδεύτηκα με την τιμολόγηση. 380ε η κάμερα μαζί με συνδρομή 1 χρόνο, σωστά κατάλαβα;


image.png.39e940d68ea9eb82b83dd82df8e62d5d.png
 

 

ξέρουμε αν θα υπάρξει χρέωση τελωνείου σε παραγγελία απευθείας από εδώ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...