Προς το περιεχόμενο

Πόσο βολική είναι μια gaming καρεκλα?


GeorgeR1_700

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, κάποια στιγμή στο μέλλον πιθανώς να πάρω μια gaming καρέκλα. Μου έκανε εντύπωση κάτι που άκουσα μόνο από ένα άτομο και ήθελα να ρωτήσω για όσους έχουν ήδη gaming καρεκλά και λιώνουν στο pc αν παρατηρούν το ίδια πράγμα. Στο πάνω μέρος της καρέκλας στο ύψος των ώμων αυτός είπε πως μετά από ώρες τον ανάγκαζε να καμπουριάζει. Έκανε ένα συγκριτικό μεταξύ μιας φθηνής και μιας ακριβής καρέκλας και είπε πως το παρατήρησε και στις 2. Εσείς το καταλαβαίνετε ?

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Είχα μία μπλε τέτοια. Δεν αξίζει.

Τα παιχνίδια προκαλούν τεράστιο στρες και όλοι οι μύες χρειάζονται μεγάλη υποστήριξη, ιδιαίτερα λαιμός/χέρια/πόδια. Πρέπει να μπορείς να ξαπλώσεις εντελώς και να χεις αρκέτα ψηλά χερούλια ή το πληκτρολόγιο πολύ κοντά σου.

Είχα δει μόνο μία καρέκλα που άξιζε και έκανε 4000Ε. Δε ξέρω αν οι μασάζ καρέκλες αξίζουν, είχα δει κάτι καλές.

Αν πας για κάτι φθηνό τουλάχιστον βρες με ψηλά χερούλια για να στηρίζεται το χέρι σου κάπου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Είχα μία μπλε τέτοια. Δεν αξίζει.

Τα παιχνίδια προκαλούν τεράστιο στρες και όλοι οι μύες χρειάζονται μεγάλη υποστήριξη, ιδιαίτερα λαιμός/χέρια/πόδια. Πρέπει να μπορείς να ξαπλώσεις εντελώς και να χεις αρκέτα ψηλά χερούλια ή το πληκτρολόγιο πολύ κοντά σου.

Είχα δει μόνο μία καρέκλα που άξιζε και έκανε 4000Ε. Δε ξέρω αν οι μασάζ καρέκλες αξίζουν, είχα δει κάτι καλές.

Αν πας για κάτι φθηνό τουλάχιστον βρες με ψηλά χερούλια για να στηρίζεται το χέρι σου κάπου.

Η φώτο είναι εντελώς τυχαία, πολλές gamming καρέκλες έχουν ρυθμιζόμενα χερούλια. Επίσης το θέλω για διάβασμα σε pc, και ίσως gaming με τιμονιέρα και πετάλια...

7 λεπτά πριν, aizensama24 είπε

Είχα δει μόνο μία καρέκλα που άξιζε και έκανε 4000Ε

4000 ή 400?

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, phanispal είπε

Μη σου κάνει εντύπωση το τετραψήφιο, οι πραγματικά καλές καρέκλες είναι ακριβές, αν και νομίζω δεν έχουν να κάνουν με gaming.

Δεν μου κάνει εντύπωση, αλλά ξέρω για 400 ότι έχει πολύ καλές και λέω μήπως έκανε λάθος. Ξέρω πως έχουν ακριβά υφάσματα + + +

Αλλά το θέμα είναι αν μια gaming σε κάνει να καμπουριάζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Δεν μου κάνει εντύπωση, αλλά ξέρω για 400 ότι έχει πολύ καλές και λέω μήπως έκανε λάθος. Ξέρω πως έχουν ακριβά υφάσματα + + +

Αλλά το θέμα είναι αν μια gaming σε κάνει να καμπουριάζεις?

φυσικά κ όχι. Προσωπικά λογο οτι η καρέκλα έχει μαξιλάρι για μέση κ κεφάλι θεωρώ οτι "αναγκάζομαι" να κάτσω σωστά.

Το μόνο "πρόβλημα" ίσως είναι οτι επειδή είναι γενικά ευρύχωρες μπορείς να κάτσεις αρκετή ώρα όπως να ναι. πχ να κάθεσαι σχεδόν πλάι κ να ακουμπάς τα μαξιλαράκια.

Γενικά οτι καρέκλα κ να χεις αν ο συνδιασμός καρέκλα/γραφείο δεν ταιριάζουν θα καμπουριαζεις

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, bilya είπε

φυσικά κ όχι. Προσωπικά λογο οτι η καρέκλα έχει μαξιλάρι για μέση κ κεφάλι θεωρώ οτι "αναγκάζομαι" να κάτσω σωστά.

Το μόνο "πρόβλημα" ίσως είναι οτι επειδή είναι γενικά ευρύχωρες μπορείς να κάτσεις αρκετή ώρα όπως να ναι. πχ να κάθεσαι σχεδόν πλάι κ να ακουμπάς τα μαξιλαράκια.

Γενικά οτι καρέκλα κ να χεις αν ο συνδιασμός καρέκλα/γραφείο δεν ταιριάζουν θα καμπουριαζεις

Σε ότι καρέκλα και αν κάτσω γενικά δύσκολα καμπουριάζω, απλά ήθελα αυτήν την διευκρίνηση για το αν τα πλαϊνά στους ώμους σπρώχνουν προς τα μπροστά αναγκάζοντας σε να καμπουριάζεις. Ευχαριστώ που μου την έδωσες :) 

Μου κάνει εντύπωση όμως που είπες ότι είναι ευρύχωρες. Εγώ νομίζω πως σε κρατάν στην θέση σου όπως πρέπει, μάλιστα λένε πως οι gamming καρέκλες έχουν σχεδίαση βασισμένη στα καθίσματα γρήγορων αυτοκινήτων, καθώς σε αυτά τα αυτοκίνητα καθίσματα είναι δομημένα έτσι ούτως ώστε να είσαι και πολύ αναπαυτικά, αλλά και να σε έχουν σε μια πολύ καλή θέση, σταθερό και συκγεντρωμένο. Με βάση αυτό βγάλαν τις gaming καρέκλες και έχω δει κάποιους να αναφέρουν ότι τους κρατάνε σταθερούς...

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για εργασία γραφείου πολύωρη σε υπολογιστή για ατομα με προβλήματα σε μέση, αυχένα κλπ είναι καλύτερα καρέκλα gaming  ή μια ακριβή γραφείου? παιχνίδια πλέον δεν παίζω τακτικά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Σε ότι καρέκλα και αν κάτσω γενικά δύσκολα καμπουριάζω, απλά ήθελα αυτήν την διευκρίνηση για το αν τα πλαϊνά στους ώμους σπρώχνουν προς τα μπροστά αναγκάζοντας σε να καμπουριάζεις. Ευχαριστώ που μου την έδωσες :) 

Μου κάνει εντύπωση όμως που είπες ότι είναι ευρύχωρες. Εγώ νομίζω πως σε κρατάν στην θέση σου όπως πρέπει, μάλιστα λένε πως οι gamming καρέκλες έχουν σχεδίαση βασισμένη στα καθίσματα γρήγορων αυτοκινήτων, καθώς σε αυτά τα αυτοκίνητα καθίσματα είναι δομημένα έτσι ούτως ώστε να είσαι και πολύ αναπαυτικά, αλλά και να σε έχουν σε μια πολύ καλή θέση σταθερό και συκγεντρωμένο. Με βάση αυτό βγάλαν τις gaming καρέκλες και έχω δει κάποιους να αναφέρουν ότι τους κρατάνε σταθερούς...

δεν είναι τόσο στενές αρκετά πιο μεγάλες απο την μέση καρέκλα γραφείου.

Αυτό που κάνουν κ σε κρατούν "σταθερο" ας πούμε είναι οτι έχει βάθος κ ο κώλος κάθεται πιο πισω οπότε η μέση κάνει σωστή καμπύλη. 

Γενικά η καρέκλα πρέπει να ταιριάζει στο γραφείο για να μην αναγκάζεσαι να γέρνεις μπροστά

Επεξ/σία από bilya
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

για εργασία γραφείου πολύωρη σε υπολογιστή για ατομα με προβλήματα σε μέση, αυχένα κλπ είναι καλύτερα καρέκλα gaming  ή μια ακριβή γραφείου? παιχνίδια πλέον δεν παίζω τακτικά.  

 Μπορείς να δεις αυτό για το πόσο βολική είναι μια καρέκλα. Προφανώς δεν σου λέω να δώσεις 400€ όπως αυτή στο βίντεο, αλλά σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

 Μπορείς να δεις αυτό για το πόσο βολική είναι μια καρέκλα. Προφανώς δεν σου λέω να δώσεις 400€ όπως αυτή στο βίντεο, αλλά σίγουρα ότι πληρώνεις παίρνεις.

ευχαριστώ! κάτι τετοιο θέλω. σε σχέση με κάτι 600-700 που εχω δει μια χαρά φαινεται, μέχρι το καλοκαίρι πιστευω θα καταφέρω να μαζεψω να την πάρω. (τώρα χρησιμοποιώ μια απλή ξύλινη  γιατι είναι η μόνη που με βολεύει με τη μέση, στις φτηνές  φτηνές γραφείου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, velociraptoras είπε

ευχαριστώ! κάτι τετοιο θέλω. σε σχέση με κάτι 600-700 που εχω δει μια χαρά φαινεται, μέχρι το καλοκαίρι πιστευω θα καταφέρω να μαζεψω να την πάρω. (τώρα χρησιμοποιώ μια απλή ξύλινη  γιατι είναι η μόνη που με βολεύει με τη μέση, στις φτηνές  φτηνές γραφείου)

Δες γενικά τι άλλες καρέκλες έχει η secret lab, ίσως να βρεις και στα 300 μια πολύ ποιοτική 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Δες γενικά τι άλλες καρέκλες έχει η secret lab, ίσως να βρεις και στα 300 μια πολύ ποιοτική 😉

την omega που είναι για το υψος/βαρος μου την έχει στα 379 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, velociraptoras είπε

την omega που είναι για το υψος/βαρος μου την έχει στα 379 

Άραγε όταν έρθει η black friday θα ρίξουν την τιμή? Έχε το νου σου και για τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Άραγε όταν έρθει η black friday θα ρίξουν την τιμή? Έχε το νου σου και για τότε...

δε νομίζω γιατι είναι με προπαραγγελία δεν έχει στοκ

τότε περιμένω για καινουριο λαπτοπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...