Προς το περιεχόμενο

Το PS5 κυκλοφορεί στις 19 Νοεμβρίου στα 500 και 400 ευρώ


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, crsweber είπε

με την δυνατοτητα να παιζει το ps5 τα παλιοτερα παιχνιδια του ps4, με καλυτερα frames και καλυτερη αναλυση , αναφερθηκε πουθενα?

εδω ειδα μονο για spiderman remaster στο ps5, δηλαδη αρχισαμε παλι με τα remasters, κανονικα επρεπε να εβαζες το δισκακι στο ps5 και να σου αναβαθμιζε την εκδοση απο το ps4, χωρις εξτρα κοστος

Πολύ σωστή παρατήρηση. Το ζητούμενο δεν είναι να παίζει μόνο τα παιχνίδια του PS4 αλλά να αποδίδουν έστω και λίγο καλύτερα. Εκτός και αν είναι emulator   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, sdragon είπε

Ελπίζω ότι μπορείς να διαχωρίσεις την πραγματικότητα από τους ευσεβείς σου πόθους.

Ελπίζω ότι μπορείς να διαχωρίσεις την πραγματικότητα μόνο από το γεγονός ότι μιας και η Sony έκανε price match την μεγάλη της κονσόλα με το Series X. 
και ότι με +100€ παραπάνω το all-digital PS5 είναι μακράν καλύτερο value από το Series X 
Επισης το ALL-Digital κομματι το ειδαμε στο Xbox one s All digital που ειχε MSRP 250$ και την αγοραζαμε στα 150€ με 2ο controller και games ( και λιγοτερο καποιες φορες)
Και δεν σου βάζω καν στην εξίσωση τα exclusives που μόνο εκεί εκεί κερδίσει το παιχνίδι η Sony.

οι κονσολαδες δεν ειναι ετοιμοι για Only digital κονσολα
*θελουν να αγοραζουν τα games retail ( η τους τα αγοραζουν οι γονεις / συγγενεις για δωρο οταν πρόκειται για παιδια )
*κανουν ανταλλαγές 
*αγοραζουν μεταχειρισμενα
*δανειζουν ο ενας στον αλλο
κ.α

Γενικα η Microsoft θελει να μπει σε οσον το δυνατον περισοτερα σπιτια μπορει στον τομεα της κονσολας 
για να πουλησει games, συνδρομες / υπηρεσιες και προς το παρων δεν την βοηθανε οι τιμες τις 
οποτε τα λεφτα μου ειναι πως μεσα στο 2021 θα δουμε price drop -100€ και στις 2 κονσολες
 η -100 στην μεγαλη και -50 στην μικρη
 

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Epikoulis είπε

και πάλι πιστευω το Xbox θα νικήση δεν ύπαρξη κάτι καλύτερο από το Game pass αυτήν την στιγμή νομίζω
γεια να πάρις την Consola πρεπι να είσαι πόλη Hard core fun τον exclusive

πως θα κερδισει ρε φιλε...το Ps5 εχει ολα τα exclusives και ειναι 100 ευρω φθηνοτερο...σε ακουω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως καταφέραμε σχεδόν όλα τα σχόλια να μην έχουν να κάνουν με το γεγονός πως όποιος θα πάρει ps5 και μια συνδρομή PS PLUS θα έχει access σε μερικά απ'τα greatest hits του ps4 προσωπικά δεν το καταλαβαίνω. Μάλιστα ένα σχόλιο που βρήκα το αναφέρει ως αρνητικό!!!

Για'μενα, που δεν έχω κονσόλα και δεν πιστεύω πως αν ένα game υπάρχει για μερικά χρόνια είναι μπαγιάτικο, είναι πολύ καλό deal. Είναι σαν να αγοράζω σχετικά φθηνά σημαντικά κομμάτια της  προηγούμενης σοδειάς ps exclussives και μπορώ στο μέλλον(5 χρόνια;) να αγοράσω μερικά και απ'την επόμενη αν το θέλω. Μάλιστα αυτό που έκανε η Sony καλύπτει και το γενικότερο πρόβλημα που έβλεπα... πως για τον επόμενο 1+ χρόνο μοιάζουν σχετικά νεκρές από releases οι κονσόλες.

Επεξ/σία από Sanjuro
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jerry banana είπε

Pc με 400 ευρώ δύσκολα θα παίζει με καλά γραφικά παιχνίδια όπως resident evil και τα υπολοιπα που θα βγουν.Θα δουμε πιστευω καιι απαντηση απο τον τεχνολογικο τομεα στα pc στο μελλον.Μιλαω για το 400αρι και οχι το 500αρι γιατι προσωπικά δεν ασχολούμαι με physical.

Στα PC δεν πετάς το μηχάνημα και παίρνεις καινούργιο ούτε υπάρχουν "γενιές", κρατάς το υπόλοιπο και με μια καινούργια κάρτα γραφικών περνάς εύκολα σε επιδόσεις κονσόλες και νέες και παλιές

  

3 ώρες πριν, xxatziva είπε

οι κονσολες αν εχουν παιχνιδια που σου αρεσει να παιζεις δεν κοιτας γραφικα και λοιπα μαρκετινκ κολπα. εχεις παιχνιδια ωραια? σου αρεσει το στόρι του παιχνιδιου? τοτε παιξε σε οτι αναλυση , οτι γραφικα υπαρχει.

Ακριβώς, οι κονσόλες υπάρχουν λόγω exclusives, τι γραφικά και δυνατές κάρτες όταν ο ανταγωνισμός δεν μπορεί να προσφέρει λόγω exclusiveness ένα παιχνίδι που θες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερώτημα είναι ποια από τις δύο θα αντέξει την αιμορραγία στο χρήμα. Η απάντηση είναι η MS. Δεν την νοιάζει το hardware. Υπηρεσίες πουλάει και αυτή τη στιγμή το xcloud δεν έχει ανταγωνισμό.Η Sony από την άλλη εάν δεν πιάσει το PS5 χάνει πολύ . Και είναι και κουμουτσα ρε παιδί μου η πρώτη έκδοση. Τεράστιο για σαλόνι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Epikoulis είπε

και πάλι πιστευω το Xbox θα νικήση δεν ύπαρξη κάτι καλύτερο από το Game pass αυτήν την στιγμή νομίζω
γεια να πάρις την Consola πρεπι να είσαι πόλη Hard core fun τον exclusive

Θέλεις να ακούσεις μια αλήθεια. και τζάμπα να το δίναν το Χbox.το ps5 θα πούλαγε παραπανω!

7 ώρες πριν, Epikoulis είπε

 

 

Επεξ/σία από litmane
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το final fantasy είναι άθλιο.Για το ποια κονσόλα είναι καλύτερη και ποια θα νικήσει το αφήνω να το αναλύσουν τα 10χρονα του ινσόμνια.Μετά το X η σειρά πάει από το κακό στο χειρότερο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλάμα τα χβοχ fanboys δεν ξέρουν πού να κρυφτούν😀😀

Στα 400 ευρώ απλά δεν υπάρχει ο ανταγωνισμός 

Console exclusive το final fantasy 16, God of war 5 

Τελειωμένο πριν καν κυκλοφορήσει το χβοχ 

Τώρα σοβαρά ποιος ο λόγος να πάρει κάποιος το χβοχ serie s με 4tf gpu και 500gb ssd? Καλύτερα να δώσεις 100 ευρώ παραπάνω να πάρεις 10tf gpu και 900gb ssd! 

Επεξ/σία από nikos5800
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 σελίδες σχόλια και τόσα λάθη μαζεμένα σε "Τεχνολογικό" forum, δεν έχω ξαναδεί.

Το πιο βασικό όλων είναι τα συμπεράσματα που έχετε βγάλει για τις τιμές στην Αμερική και στην Ευρώπη.

Στην Αμερική εξαιτίας της διαφορετικής φορολόγησης ανά πολιτεία, πάντα η τιμή που βλέπετε είναι χωρίς ΦΠΑ. Τι σημαίνει αυτό;

-Στην Ευρώπη (όπως και στην Ελλάδα) οι τιμές στις νέες κονσόλες είναι σχεδόν ίδιες.

-Όχι. Το Gamepass, δεν αξίζει 35$ x 24 μήνες αλλά 35$ x 24 μήνες x τη φορολογία στην εκάστοτε πολιτεία (μέσος όρος ~20%), οπότε λίγο πάνω από τα 1.000$. Τώρα αν για δύο χρόνια κάποιον συμφέρει να δώσει παραπάνω τόσα χρήματα για να έχει τις δόσεις, δεν το ξέρω αλλά αν έχεις day 1 μετρητά, συμφέρει οικονομικά.

Πάμε παρακάτω. Πέρα από την Αμερική και κάποιους λίγους (κι εμένα μέσα με το Series X) που ασχολούνται με το άθλημα στον υπόλοιπο πλανήτη, το Xbox δεν υπάρχει ως επιλογή. Σε Ευρώπη, Ασία κλπ, το PlayStation ξεπερνάει κατά πολύ τις πωλήσεις του XBox ακόμα και στη γενιά XBox 360/PS3 που το XBox ήταν σαφώς ανώτερο, η συντριπτική πλειοψηφία δεν κοιτάει καν το XBox. Οι περισσότεροι κάνετε συγκρίσεις συνολικά στις πωλήσεις που βάζουν τις ΗΠΑ μέσα. Ένα τρανταχτό παράδειγμα που έχω είναι ο αδερφός μου, με τους φίλους του. Μαζευόμαστε κάθε Παρασκευή και παίζουμε FIFA. Day 1 το PS4 OG, day 1 όλα τα FIFA και τέλος. Κυριολεκτικά δεν έχει μπει άλλο παιχνίδι μέσα. Τους εξηγώ πως το XBox για την ίδια δουλειά είναι ανώτερο (μόνο για να παίζεις FIFA) και δεν το καταλαβαίνουν. PlayStation και FIFA. Τέλος. Δεν μπορείτε να φανταστώ πόσοι είναι αυτοί που το κάνουν αυτό. Όπως παλιά κονσόλα = Nintendo, τώρα κονσόλα = PlayStation.

Το Spider-Man deluxe edition θα κάνει 70$ και θα έχει μέσα και το πρώτο Spider-Man επεξεργασμένο για τη νέα γενιά. Το απλό θα έχει 40$.

  • Like 9
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ τα έλεγα για την τιμή μηνες τώρα και με κορόιδευαν και μου έλεγαν για 800αρια

Δεν πειράζει όμως σημασία έχει ότι θα παίξουν καλές τιμές

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...