Προς το περιεχόμενο

Το PS5 κυκλοφορεί στις 19 Νοεμβρίου στα 500 και 400 ευρώ


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ αυτό που πρόσεξα είναι ότι είναι 400 ευρώ και δολάρια, οπότε πιστεύω μιλε μια παραγγελία από Αμερική θα εξοικονόμησε λεφτά για ένα παιχνίδι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Liljoke είπε

Εγώ αυτό που πρόσεξα είναι ότι είναι 400 ευρώ και δολάρια, οπότε πιστεύω μιλε μια παραγγελία από Αμερική θα εξοικονόμησε λεφτά για ένα παιχνίδι. 

 

Αν φας ΦΠΑ και φόρους για αγορά 400 δολαρίων από Αμερική μάλλον θα έχεις πληρώσει και 2-3 παιχνίδια χωρίς να τα πάρεις 

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, AristidisZ said:

Αν φας ΦΠΑ και φόρους για αγορά 400 δολαρίων από Αμερική μάλλον θα έχεις πληρώσει και 2-3 παιχνίδια χωρίς να τα πάρεις 

Επιπλέον, δεν θα υπάρχει θέμα μιας και το PS5 στις ΗΠΑ θα είναι για 110/120V?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

80€ απλά το game
100€ θα βάζουν την κάθε special edition

και για collectors....υπολόγισε άλλη μια κοσνόλα :P 

*Άρα και στα σκρουτζομάγαζα θα πληρώνουμε τώρα την τιμή που έκαναν τα games για PS4

Καλώς τα δεχτήκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, music_lover είπε

Με συγχωρείτε αλλά αν τα δυνατά χαρτιά της MS και σε αυτήν την γενιά είναι και πάλι το "most powerful console" και το game pass τότε δεν βλέπω τον λόγο που πιστεύετε ότι αυτά επαρκούν για να αντιμετωπίσει την Sony γιατί και στην τωρινή γενιά τα είχε (την "most powerful console" (xbox one x με gpu στα 6tf - ps4 pro με gpu στα 4tf) και το game pass) αλλά αυτά δεν εμπόδισαν την Sony να πουλήσει πάνω από τις διπλάσιες ps4 κονσόλες (48m Xbox vs 113m ps4). Τι game changer παρουσίασε για να αλλάξει τα δεδομένα?

Αυτό ήταν mid gen upgrade, καμία σχέση. Το ps4 ήταν και πιο δυνατό και φτηνότερο, γιαυτό πούλησε τα άντερα του. Άκυρο το επιχειρημα σου

19 ώρες πριν, kezman288 είπε

Και 600 ευρώ να είχε πάλι ps5 θα αγοράζαμε η περισσότεροι γιατί έχει καλύτερα Games από xbox. 

Δεν ισχύει. Αν ισχυε, δεν θα το ήξερε ο kezman288 απτό Forum του insomnia αλλά και η ίδια η Sony, οπότε θα το τιμολογίου σε στα 600.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Herald είπε

Αυτό ήταν mid gen upgrade, καμία σχέση. Το ps4 ήταν και πιο δυνατό και φτηνότερο, γιαυτό πούλησε τα άντερα του. Άκυρο το επιχειρημα σου

Δεν ισχύει. Αν ισχυε, δεν θα το ήξερε ο kezman288 απτό Forum του insomnia αλλά και η ίδια η Sony, οπότε θα το τιμολογίου σε στα 600.

Έτσι ωραία μεθανιωτικα!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Herald είπε

Αυτό ήταν mid gen upgrade, καμία σχέση. Το ps4 ήταν και πιο δυνατό και φτηνότερο, γιαυτό πούλησε τα άντερα του. Άκυρο το επιχειρημα σου

Δεν ισχύει. Αν ισχυε, δεν θα το ήξερε ο kezman288 απτό Forum του insomnia αλλά και η ίδια η Sony, οπότε θα το τιμολογίου σε στα 600.

Όταν όμως εμφανίστηκαν το X και το Pro, η αναλογία πωλήσεων PlayStation vs Xbox δεν άλλαξε, το αντίθετο μάλιστα, το PS4 Pro πούλησε σαν ζεστό ψωμί για όσους είχαν 4k τηλεοράσεις, συνέχισε δλδ στον ίδιο ρυθμό πωλήσεων με τον προκάτοχό του, οπότε άκυρο το αντεπιχείρημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όταν όμως εμφανίστηκαν το X και το Pro, η αναλογία πωλήσεων PlayStation vs Xbox δεν άλλαξε, το αντίθετο μάλιστα, το PS4 Pro πούλησε σαν ζεστό ψωμί για όσους είχαν 4k τηλεοράσεις, συνέχισε δλδ στον ίδιο ρυθμό πωλήσεων με τον προκάτοχό του, οπότε άκυρο το αντεπιχείρημα σου.

Όταν έχεις κάνει καλό ξεκίνημα και έχεις μια βάση χρηστών, δύσκολα ο άλλος θα αγοράσει κάτι που δεν έχουν οι φίλοι του ή ο υπόλοιπος κόσμος...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όταν όμως εμφανίστηκαν το X και το Pro, η αναλογία πωλήσεων PlayStation vs Xbox δεν άλλαξε, το αντίθετο μάλιστα, το PS4 Pro πούλησε σαν ζεστό ψωμί για όσους είχαν 4k τηλεοράσεις, συνέχισε δλδ στον ίδιο ρυθμό πωλήσεων με τον προκάτοχό του, οπότε άκυρο το αντεπιχείρημα σου.

Πως να αλλάξει ρε αδερφέ, αυτός που αναβάθμισε σε ps4 Pro τι θα έκανε, θα πουλαγε τα παιχνίδια του να πάει σε xbox one x? Θες και τα λες? Αντε καλά.. 

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όταν έχεις κάνει καλό ξεκίνημα και έχεις μια βάση χρηστών, δύσκολα ο άλλος θα αγοράσει κάτι που δεν έχουν οι φίλοι του ή ο υπόλοιπος κόσμος...

Μα γιατί? Πουλάνε όλα τα παιχνίδια τους και πάνε σε xbox one x. Τι το περίεργο 😂

Τα πιστεύει κιόλας... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Herald είπε

Πως να αλλάξει ρε αδερφέ, αυτός που αναβάθμισε σε ps4 Pro τι θα έκανε, θα πουλαγε τα παιχνίδια του να πάει σε xbox one x? Θες και τα λες? Αντε καλά.. 

Μα γιατί? Πουλάνε όλα τα παιχνίδια τους και πάνε σε xbox one x. Τι το περίεργο 😂

Τα πιστεύει κιόλας... 

Και ποιος σου είπε ότι αυτός που αγόραζε το pro ήταν υποχρεωτικά κάτοχος του προηγούμενου ps4 και όχι νέος πελάτης? Εσύ θες και τα λες ή σου φεύγουνε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, kezman288 είπε

Έτσι ωραία μεθανιωτικα!! 

Αααα  και κάτι άλλο φίλε μου Herald εγώ είχακαι ps4 Pro και xbox one x και πραγματικά δεν μπορούσα να καταλάβω την διαφορά στα γραφικά. Στις κονσόλες δεν παίζεται η Sony όσο και δυνατό μηχάνημα να βγάλει η Microsoft για αυτό και έγραψα αυτό το πράγμα περί τιμής σύγκρινε και παγκόσμιος να δεις πόσες κονσόλες πούλησε η Microsoft εναντίον Sony. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Και ποιος σου είπε ότι αυτός που αγόραζε το pro ήταν υποχρεωτικά κάτοχος του προηγούμενου ps4 και όχι νέος πελάτης? Εσύ θες και τα λες ή σου φεύγουνε?

Εντάξει ρε συ, έχεις δίκιο, παραιτούμαι. Αυτό που θες να έχεις δίκιο ενώ έχεις άδικο και το ξέρεις δεν παλεύεται. Η MS ειχε την δυνατότερη κονσόλα last gen, πάω πάσο. 

2 λεπτά πριν, kezman288 είπε

Αααα  και κάτι άλλο φίλε μου Herald εγώ είχακαι ps4 Pro και xbox one x και πραγματικά δεν μπορούσα να καταλάβω την διαφορά στα γραφικά. Στις κονσόλες δεν παίζεται η Sony όσο και δυνατό μηχάνημα να βγάλει η Microsoft για αυτό και έγραψα αυτό το πράγμα περί τιμής σύγκρινε και παγκόσμιος να δεις πόσες κονσόλες πούλησε η Microsoft εναντίον Sony. 

Και εγω είχα ps1 και δεν καταλάβαινα διαφορά στα γραφικά από το ps4. Προφανώς το τι καταλαβαίνω εγώ και εσύ δεν λέει κάτι. Και ο παππούς μου με καταρράκτη και αχρωματοψία δεν ξέρει τι είναι η τηλεόραση. 

Οι διαφορές υπάρχουν και είναι εμφανεστατες. Άμα εγώ και εσύ δεν τις καταλαβαίνουμε χρειαζόμαστε ραντεβού με οφθαλμίατρο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Herald είπε

Εντάξει ρε συ, έχεις δίκιο, παραιτούμαι. Αυτό που θες να έχεις δίκιο ενώ έχεις άδικο και το ξέρεις δεν παλεύεται. Η MS ειχε την δυνατότερη κονσόλα last gen, πάω πάσο. 

Και εγω είχα ps1 και δεν καταλάβαινα διαφορά στα γραφικά από το ps4. Προφανώς το τι καταλαβαίνω εγώ και εσύ δεν λέει κάτι. Και ο παππούς μου με καταρράκτη και αχρωματοψία δεν ξέρει τι είναι η τηλεόραση. 

Οι διαφορές υπάρχουν και είναι εμφανεστατες. Άμα εγώ και εσύ δεν τις καταλαβαίνουμε χρειαζόμαστε ραντεβού με οφθαλμίατρο. 

Ρε συ δεν είναι το τι θέλω εγώ ή τι θέλεις εσύ, είναι το ποια είναι η αλήθεια. Είχε το X 6tf gpu και το Pro 4tf? Ναι. Άρα η ms είχε και έχει την δυνατότερη κονσόλα.

Εγώ θέλω απλά να καταλήξω στο ότι κατά την γνώμη μου οι console gamers δεν δίνουν την ίδια σημασία στην δύναμη της gpu της κονσόλας τους όσο δίνουν οι pc gamers στην κάρτα γραφικών του υπολογιστή τους για πολλούς και διάφορους λόγους που ξεκινούν από την διαφορετική "φύση" αυτών των δύο μηχανημάτων.

55 λεπτά πριν, AtiX είπε

Όταν έχεις κάνει καλό ξεκίνημα και έχεις μια βάση χρηστών, δύσκολα ο άλλος θα αγοράσει κάτι που δεν έχουν οι φίλοι του ή ο υπόλοιπος κόσμος...

Αυτό ναι, το δέχομαι, είναι ένας από τους λόγους. Και αποδεικνύει έμμεσα το παραπάνω σχόλιο μου για τις gpu. Ναι μεν ok δυνατότερο, αλλά έχω και 5 δικούς μου φίλους που έχουν PlayStation οπότε?

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αδερφέ, το PS4 ήταν πιο δυνατό και φτηνότερο από το xbox και μάζεψε χρήστες. Οι χρήστες μάζεψαν περισσότερα παιχνίδια και περισσότερους χρήστες λόγω φίλων κλπα και έτσι έγινε snowball και στο mid gen upgrade, συν όσους αναβάθμισαν που πήγαν σε ps4 Pro λόγω των παιχνιδιών που ήδη είχαν. 

Η γνώμη σου είναι λάθος, σφαγή γίνεται κάθε γενιά για τα τεχνικά χαρακτηριστικά και ποιος έχει την μεγαλύτερη gpu. Τόσα site όπως eurogamer ressetera κλπα συντηρούνται από αυτή τη δουλειά. Μια χαρά βάση δίνουν οι console gamers, απλά παριστάνουν το ανάποδο όταν εμφανίζεται κάποιος με 3080ti γιατί η δικια τους είναι μικρότερη. Μεταξύ τους όμως φαγωνονται. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...