Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για κατέβασμα το iOS 14 με widgets στη home screen


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 137
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, charalampos21 είπε

Mόνο σε εμένα έχουν όλα τα πιθανά και απίθανα bugs? Πολύ unstable, αναμένουμε σύντομα ελπίζω την 14.1 ή έστω μια 14.0.1 για minor fixes.

Τι είδους bugs?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koutsis είπε

Τι είδους bugs?

Πχ ο microsoft edge μολις αποθηκευα μια φωτογραφία έκλεινε απότομα.

Ή όταν προσέθετα το σημειωματάριο σαν widget μου έβαζε σε φακέλους 2 εικονίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Sordnaxela είπε

Η δεξιά οθόνη που γκρουπάρει τις εφαρμογές όπως γουστάρει, δεν μου αρέσει. Δηλαδή μόνοι μας δεν μπορούσαμε; Πρέπει να έχουμε και το grouping σύμφωνα με τα tags της κάθε εφαρμογής; Κατά τα άλλα, εμένα πιο αργό μου φαίνεται ελάχιστα. 

Μόνοι μας γκρουπάρουμε τις εφαρμογές σε φακέλους από... δεν θυμάμαι καν πότε. Εμένα μου άρεσε το app library, επιτέλους θα έλεγα, έσβησα αρκετά apps και folders που δεν χρησιμοποιώ συχνά από τα home screens μου και παίζω πιο άνετα τώρα. Έβαλα εκεί και 1-2 widgets για τη φάση, η οποία ooook, προσωπικά δεν την βλέπω και ως wow!, είχα έτσι κι αλλιώς ό,τι widget χρειαζόμουν στην αριστερή oθόνη για να τα τσεκάρω όποτε χρειαζόμαι. Θα δούμε τι άλλο θα βγάλουν και οι άλλοι developers, ίσως προκύψει κάτι πιο χρήσιμο γιατι το να μου δείχνει σε ένα μεγάλο tile τον καιρό κάθε φορά που κάνω navigate στο home screen μου είναι και λίγο αδιάφορο

Πιο γρήγορο σε σημεία, μερικά κολληματάκια εδώ κι εκεί είδα χτες, ίσως επειδή το "ζόρισα" με το που έγινε η εγκατάσταση, θα το δω και σήμερα πως πάει, αφού το άφησα όλη νύχτα να στρώσει. Βέβαια 14.0 έκδοση, day 1 την ήθελα, τα bugs προβλέπονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fotoalexandros είπε

Πάει πράγματι ποιο γρήγορα με την 14 αλλά αυτό το ''πάει σφαίρα ενώ το android σέρνεται'' είναι ανάλογα αν βλέπεις το ποτήρι μισοάδειο ή μισογεμάτο. Το android σε δυνατότητες και ευκολίες είναι μια πενταετία μπροστά, οπότε το ios είναι λογικό να πετάει ενσωματώνοντας με το σταγονόμετρο δυνατότητες που το android τις έχει από τέσσερις γενιές πίσω.  
Έχω το iphone για την απλότητα και την αμεσότητά του, αλλά οι δυνατότητες του android είναι απαραίτητες στα δύσκολα.

Και τα δυο συστήματα έχουν τα + και τα - τους.. Γιαυτο και είναι τοσο γελοίο να κράζει κάποιος είτε το android είτε το ios. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ektorme είπε

Και τα δυο συστήματα έχουν τα + και τα - τους.. Γιαυτο και είναι τοσο γελοίο να κράζει κάποιος είτε το android είτε το ios. 

Ακριβώς!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Agent_Orange είπε

Σφαίρα, αλλα σαν να μου ρούφηξε πολύ μπαταρία το βράδυ σε idle. Μαλλον κάποια εφαρμογή θέλει update, δεν το εψαξα

 

2 ώρες πριν, Eluminator_91 είπε

Κι εγώ το ίδιο παρατήρησα σε iphone xr έπεσε περίπου 10% κατά το βράδυ σε idle όσο κοιμόμουν 

Λογικό, δώστε του μερικά 24ωρα και θα στρώσει. Σχεδόν πάντα έτσι γίνετε μετά από μεγάλo  update 

Επεξ/σία από manosnike
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ritualistic είπε

σιγα στο android εχουμε widgets απο το 1821... ολο καινοτομιες αυτη η apple

εεεεεε μαααα!!! πες τα...!! περιμένω split screen απο ios αιώνες τώρα!...

8 λεπτά πριν, fotoalexandros είπε

Ακριβώς!!

Συμφωνώ απόλυτα!

37 λεπτά πριν, tuning123 είπε

Τώρα πάει ΠΙΟ σφαίρα !!!

Είναι γεγονός και γιατί να το κρύψομεν , άλλωστε ;!

σε τι iphone συσκεύη είσαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ικανοποιημένος από την αναβάθμιση στο SE (με επεξεργαστή 5ετίας). Πάει το ίδιο γρήγορα και το καλύτερο είναι ότι βελτιώσανε αισθητά την ταχύτητα αυτόματης βελτίωσης και αποθήκευσης μίας live φωτογραφίας διότι στο 13 το είχαν χαλάσει. Πάλι δεν είναι όπως το 12 αλλά καλύτερα σε σχέση με το 13. Η μπαταρία θα δείξει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nosstrom είπε

εεεεεε μαααα!!! πες τα...!! περιμένω split screen απο ios αιώνες τώρα!...

Συμφωνώ απόλυτα!

σε τι iphone συσκεύη είσαι?

Σε 11 Pro Max και σε iPad 7th Gen , το διαπίστωσα μετά το update.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Agent_Orange said:

Σφαίρα, αλλα σαν να μου ρούφηξε πολύ μπαταρία το βράδυ σε idle. Μαλλον κάποια εφαρμογή θέλει update, δεν το εψαξα

Και γω το ίδιο πρόβλημα είχα, η μπαταρία έφυγε όλη μέσα σε μερικές ωρες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, tuning123 είπε

Σε 11 Pro Max και σε iPad 7th Gen , το διαπίστωσα μετά το update.

δε ξέρω αν σε xs max θα εινα πιο smooth η πλοήγηση πάντως το ios 13 ήταν απλά καλό! Τώρα κατεβάζω... για να δουμε..

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το εβαλα σε iphone 6s, ειναι απλα υπεροχο!

Μονο ενα bug μεχρι στιγμης το οποιο δεν ειναι σοβαρο, ο Safari σαφως πιο γρηγορος και γενικοτερα το ios 14 ειναι πιο γρηγορο απο το ios 13.

Νομιζω οτι υπαρχει θεμα με τη μπαταρια, αλλα δεν ευθυνεται το update αλλα το λειτουργικο παιρνει λιγο χρονο (~μερες) μεχρι να κανει calibrate τα power settings.

 

Επεξ/σία από Hetfield
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί λέτε πως δεν είχε widgets το iOS... Επειδή δεν μπορούσαν να μπουν στα home screens ανακατεμένα με τα εικονίδια των εφαρμογών; Πολλές εφαρμογές προσφέρουν εδώ και χρόνια το παλιό - πλέον - στυλ widgets.

Τα νέα widgets είναι και κάπως πιο περιοριστικά, π.χ. δεν είναι interactive νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρε παιδιά με το που "είδε" το ios 13 οτι βγήκε το ios 14 και οτι πάω να το κατεβάσω ξαφνικά έγινε πιο smooth... μιλάμε κάνει οτι του "λέω" μέχρι και η siri παραδέχτηκε οτι το Google assistant είναι πιο καλό... ακόμα και για τη Cortana

Επεξ/σία από nosstrom
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...