Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για κατέβασμα το iOS 14 με widgets στη home screen


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

Και εγώ το ρωτάω αυτό από την αρχή του θέματος , αλλά το μόνο που πήρα ήταν φατσούλες confused...

Όποτε μην ελπίζεις και πολλά...

Κι εγώ τις ίδιες φατσούλες πήρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, Markantonis said:

Κι εγώ τις ίδιες φατσούλες πήρα 

Ξέρεις, δεν είναι κάτι που το γνωρίζουν όλοι και το κρατανε κρυφό! Αφού δεν απάντησε κανείς πάει να πει πως δεν γνωρίζουμε. 😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Hard Reset, εννοείτε Setup as New?

Επίσης, αν πας Settings>General>Picture in Picture, έχει διακόπτη (On by default), ώστε να κάνει PiP αυτόματα όταν βλέπεις video και βγεις στη Home Screen.

Ναι setup as new. Είμαστε παράλληλα και χρήστες Android και δη σε μεγάλο βαθμό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, vasim said:

Ναι setup as new. Είμαστε παράλληλα και χρήστες Android και δη σε μεγάλο βαθμό..

Πω ρε 'σεις, δεν βαριέστε; Δεν το έχω κάνει ποτέ απ' το 2016 που πήρα το SE και στο 4άρι το είχα κάνει μόνο όταν πήγε στο iOS 7 που λάγκαρε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Πω ρε 'σεις, δεν βαριέστε; Δεν το έχω κάνει ποτέ απ' το 2016 που πήρα το SE και στο 4άρι το είχα κάνει μόνο όταν πήγε στο iOS 7 που λάγκαρε.

Πάντως και στο android κανονικά δεν θέλει hard reset... πχ εγώ ούτε στο A3, ούτε τώρα στο Α40 έχει χρειαστεί να μπω σε αυτή τη διαδικασία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CheOnWeb είπε

Πω ρε 'σεις, δεν βαριέστε; Δεν το έχω κάνει ποτέ απ' το 2016 που πήρα το SE και στο 4άρι το είχα κάνει μόνο όταν πήγε στο iOS 7 που λάγκαρε.

Εντάξει είναι πολύ κουραστική διαδικασία να σεταρεις το τηλέφωνο από την αρχή! Μόνο όλους τους κωδικούς που χρειάζεται να βάλεις ξανά σε όλες τις εφαρμογές αρκεί! Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ reset σε κινητό ( μόνο όταν το πούλησα) και θα έκανα μόνο αν ήταν απολύτως απαραίτητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 minutes ago, koutsis said:

Εντάξει είναι πολύ κουραστική διαδικασία να σεταρεις το τηλέφωνο από την αρχή! Μόνο όλους τους κωδικούς που χρειάζεται να βάλεις ξανά σε όλες τις εφαρμογές αρκεί! Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ reset σε κινητό ( μόνο όταν το πούλησα) και θα έκανα μόνο αν ήταν απολύτως απαραίτητο...

Τώρα που το σκέφτομαι, ούτε το 2016 είχα κάνει. Με το backup του iPhone 4 συνέχισα και στο SE. Για να είμαι ειλικρινής όμως, η ιδέα ότι με new setup θα πάρεις το δυνατόν καλύτερο performance, μ' αρέσει, αλλά όχι τόσο για να μπω στη διαδικασία χωρίς κάποιον σοβαρό λόγο. Ίσως τώρα με το 12άρι (που ελπίζω να πάρω) να μπω στον κόπο, πιο πολύ για να γλιτώσω λίγο χώρο απ' τα "others". 

Επεξ/σία από CheOnWeb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος με Iphone X που αντιμετωπιζει προβλημα στο ακουστικο του? Η ios14 δεν μου διορθωσε το προβλημα ακουω τον συνομιλητη με τερμα την ενταση στο βαθος.

Λετε ενα restore και set as new να στρωσει?Παντα τις εκανα OTA τις αναβαθμισεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, billdanos είπε

Ξέρεις, δεν είναι κάτι που το γνωρίζουν όλοι και το κρατανε κρυφό! Αφού δεν απάντησε κανείς πάει να πει πως δεν γνωρίζουμε. 😊

Ξέρεις, δεν είμαστε όλοι καχύποπτοι. Αυτό μας έλειπε 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
35 minutes ago, paonikgt said:

Καποιος με Iphone X που αντιμετωπιζει προβλημα στο ακουστικο του? Η ios14 δεν μου διορθωσε το προβλημα ακουω τον συνομιλητη με τερμα την ενταση στο βαθος.

Λετε ενα restore και set as new να στρωσει?Παντα τις εκανα OTA τις αναβαθμισεις

Κατά 99% έχει "στουμπώσει" το πλέγμα στο ακουστικό σου απο βρωμιές κλπ. Με μια απαλή οδοντόβουρτσα στεγνή κάνε ένα καλό τρίψιμο στο πλέγμα του ακουστικού και μετά σκούπισέ το προσεκτικά (αν έχεις καθαρό οινόπνευμα μπορείς με μια ελάχιστα νωπή μπατονέτα να το σκουπίσεις μετά. Εναλακτικά αν έχεις blue tak (την πλαστελίνη που στερεώνουμε αφίσες σε τοιχους κλπ) μπορείς να πιέσεις καλά μερικές φορές μια ποσότητα στο ακουστικό και να την αφαιρέσεις προσεκτικά ώστε να πάρει μαζί του και τις βρωμιές.

Αν φοβάσαι να τα κάνεις όλα αυτά μπορείς να περάσεις από ένα επίσημο επισκευαστικό κέντρο να στο κάνουν οι ίδιοι. Λογικά δεν θα σε χρεώσουν κάτι αν δεν υπάρχει άλλο hardware πρόβλημα. 

  :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση το εκανα με μια οδοντοβουρτσα εβγαλε κατι ψιλακια αλλα παλι δεν διορθωθηκε,θα δοκιμασω και με μια μπατονετα και οινοπνευμα.Απλα το προβλημα το εντοπισα μετα απο update που ειχα κανει στην 13.3 αν δεν κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, paonikgt said:

Σε ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση το εκανα με μια οδοντοβουρτσα εβγαλε κατι ψιλακια αλλα παλι δεν διορθωθηκε,θα δοκιμασω και με μια μπατονετα και οινοπνευμα.Απλα το προβλημα το εντοπισα μετα απο update που ειχα κανει στην 13.3 αν δεν κανω λαθος

Μπαίνοντας πλεον στον 4ο χρόνο με το Χ (έσπασα όλα τα ρεκορ μου μιας και δεν κρατούσα ποτέ συσκευή για περισσότερο από ένα χρόνο) το έπαθα 3 φορές αυτό με το ηχείο. Την πρώτη φορά μου το καθάρισαν στο service και μου έδωσαν τις συμβουλές που σου είπα, ενώ τη δεύτερη μου αντικατέστησαν την οθόνη και την μπαταρία (από το πρόγραμμα της apple) οπότε μαζί με αυτά αντικαταστάθηκε και το ακουστικό! Την τρίτη φορά το καθάρισα μόνος μου και έφτιαξε αμέσως! Να βρεις οδοντόβουρτσα με όσο το δυνατόν πιο λεπτές τρίχες ώστε να μπορούν να μπουν στη "σίτα" του ακουστικού κάνοντας απαλές κυκλικές κινήσεις. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εγώ δεν κατάλαβα τίποτα. Με το που τέλειωσε το update iphone x το ίδιο κινητό βρήκα οκ widgets  δεν με κάλυπτε κανενα και απο το  android που εχω δεν μπορω να πω οτι τα συμπαθώ ή με βοηθανε, και το κινητό ετσι που βλεπω φωτογραφίες μπάχαλο με μεγάλες εικόνες και πραγματα να χοροπηδάνε δεν το κάνω. 

πραγματικά οπως το αφησα το πρωι έτι το βρήκα μετα που ξύπνησα το απογευμα και update.   καμία αλλαγή δεν με ενθουσίασε, το ίδιο και στο ipad air 2.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ βλέπω ότι πάλι δεν έχω απόρριψη κλήσης. Η αφύπνιση είναι χειρότερη από ένα Nokia δεκαετίας που είχα παλιά, Και δε κατάλαβα τι νόημα έχει η βιβλιοθήκη εφαρμογών

Επεξ/σία από mar10s
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...