Προς το περιεχόμενο

Pizza από supermarket


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και το Kanakis είναι καλή επιλογή , επειδή στη Χαριλάου υπάρχουν 4 διαφορετικά supermarket και αρκετές επιλογές , εσείς τι παίρνετε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αλευρι μαγια κτλ και τη φτιαχνω μονος μου βγαινει πολυ μεγαλυτερη και πολυ φθηνοτερη απ ολες τις μουφες που εχει το σουπερ.Ειμαι στο τριτο χρονο που τις κανω μονος μου και γινονται γαματες.Στην αρχη ομως δε βγαινανε τοσο καλες.Μολις μαθετε να κανετε τη ζυμη μονοι σας θα καταλαβετε τι λεω και δε θα ξαναπαρετε ποτε απ εξω.

 

Με 7 και 8 ευρω που εχουν μερικες εγω φτιαχνω 2 ταψια μεγαλα με μπολικο τυρι κτλ

 

  • Like 18
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, zoupous είπε

αλευρι μαγια κτλ και τη φτιαχνω μονος μου βγαινει πολυ μεγαλυτερη και πολυ φθηνοτερη απ ολες τις μουφες που εχει το σουπερ.Ειμαι στο τριτο χρονο που τις κανω μονος μου και γινονται γαματες.Στην αρχη ομως δε βγαινανε τοσο καλες.Μολις μαθετε να κανετε τη ζυμη μονοι σας θα καταλαβετε τι λεω και δε θα ξαναπαρετε ποτε απ εξω.

Με 7 και 8 ευρω που εχουν μερικες εγω φτιαχνω 2 ταψια μεγαλα με μπολικο τυρι κτλ

γίνεται και έτσι , όμως τρέχω όλη μέρα και δεν είναι πάντα εύκολο να φτιάχνεις. Επίσης μπορώ να παραγγείλω και από έξω. Άμα με πιάσει λιγούρα στις 3 τα ξημερώματα , θέλω την πίτσα μου χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή μένεις Χαριλάου, ψάξε να βρεις ένα super market που λέγεται Τριανταφύλλου. Εκεί θα βρεις κατεψυγμένες πίτες Λαλιώτης. Ότι καλύτερο υπάρχει. Είναι από Χαλκιδική και δίνει σε πολύ λίγα super markets. Είναι πραγματικά σαν σπιτικές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zoupous είπε

αλευρι μαγια κτλ και τη φτιαχνω μονος μου βγαινει πολυ μεγαλυτερη και πολυ φθηνοτερη απ ολες τις μουφες που εχει το σουπερ.Ειμαι στο τριτο χρονο που τις κανω μονος μου και γινονται γαματες.Στην αρχη ομως δε βγαινανε τοσο καλες.Μολις μαθετε να κανετε τη ζυμη μονοι σας θα καταλαβετε τι λεω και δε θα ξαναπαρετε ποτε απ εξω.

Με 7 και 8 ευρω που εχουν μερικες εγω φτιαχνω 2 ταψια μεγαλα με μπολικο τυρι κτλ

πριν περιπου 10 χρόνια είχα βρει μια συνταγή της Μπαρμπαρίγου για πίτσα ρολο που την κόβεις και ψήνεις τα ρολάκια σαν στριφτα πιτσάκια.την ιδια ζύμη κάνω και για κλασική πίτσα. (απλά δεν τυλίγω το ρολό) κοστίζει λίγο παραπάνω, καθώς στη ζύμη θέλει γάλα, λιγο μέλι και φαρίνα ή αλλιως αλέυρι με μπεικιν κι οχι μαγιά, και λίγα μπαχαρικά όπως ρίγανη και φρεσκορτριμμένο πιπέρι. 

Από έτοιμες greca οικογενειακή, έχει και ατομικά καλτσονε, πίτσα  και πεινιρλί , το καλτσονε είναι φανταστικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, james01gr είπε

εάν έχεις κατάψυξη, καταψύχεις τις δικιές σου.

ωραία ιδέα , αλλά δεν έχω χρόνο. Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις

Θα πάω για Dr Oetker και το Τριανταφύλλου το ξέρω , θα πάρω και από κει , ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, SchinasN είπε

Αν και το Kanakis είναι καλή επιλογή , επειδή στη Χαριλάου υπάρχουν 4 διαφορετικά supermarket και αρκετές επιλογές , εσείς τι παίρνετε ;

Αν σου αρέσει η χοντρή ζύμη, προσωπικά μου αρέσει πολύ η Kardis Pizza από τα Lidl (Σπέσιαλ, Πεπερρόνε, Χωριάτική), είναι και VFM (€5 η συσκευασία με 2 πίτσες) οπότε δεν θα στοιχίσει πολύ η δοκιμή.

Παραδόξως η χειρότερη πίτσα κατά τη γνώμη μου είναι αυτή που προτείνουν οι περισσότεροι (Dr Oetker), μου φάνηκε πολύ "τεχνητή" η γεύση της ζύμης της. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...