Προς το περιεχόμενο

[Webcam] Logitech HD C270 στα 36€ @ public.gr


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, Zerg13 είπε

Tου μοναστερου το καγκελο γινεται στο skroutz. Good luck with that :) 

Σε εμένα αποδίδει εξαιρετικά. Και την χρησιμοποιώ για τηλεδιασκέψεις με την δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

49 λεπτά πριν, tarantules είπε

21€ την είχα πάρει από τα Multirama το 2013 και δεν ήταν καν σε κάποια προσφορά.Για να δείτε πόσο μας δουλεύουν με τις προσφορές....

Το ξέρω. Βλακωδώς την είχα πάρει τότε από τον Κωτσόβολο -μαζί με κάποια άλλα πράγματα- που την πουλούσε πιο ακριβά απ' όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, loukasgr2 είπε

Σε εμένα αποδίδει εξαιρετικά. Και την χρησιμοποιώ για τηλεδιασκέψεις με την δουλειά.

Σε αρκετους αλλους οχι. Δες τι γραφουν στο skroutz.

απο περιεργεια ειδα ενα βιντεο στο youtube απαραδεκτο μικροφωνο. Καλυτερη η C270 και ας ειναι και πριν 10 χρονια

1 ώρα πριν, esertas είπε

Για πιο λόγο όμως να το κάνουμε αυτό και όχι απλά να τρέχουν όλα στο κινητό. Δηλαδή να χρησιμοποιούμε το κινητό για την βιντεοκλήση. και βάζουμε και μπλουτούθ για καλό ήχο κ.λ.π.

Για ποιο λογο να βαλετε το κινητο να γινει web cam θα ελεγα εγω. Αλλη χρηση εχει το τηλεφωνο. Εκτος αν τα δικα σας τηλεφωνα δεν χτυπουν ποτε ή εχετε εφεδρικα smartphone στο συρταρι.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Για ποιο λογο να βαλετε το κινητο να γινει web cam θα ελεγα εγω. Αλλη χρηση εχει το τηλεφωνο. Εκτος αν τα δικα σας τηλεφωνα δεν χτυπουν ποτε ή εχετε εφεδρικα smartphone στο συρταρι.

Προφανώς ως λύση ανάγκης...όχι ως προτεραιότητα...έχεις web camera και σου χαλάει σε περίοδο καραντίνας και δεν μπορείς να βρεις, για να κάνεις τη δουλειά σου π.χ. βιντεομαθήματα, ακόμη και αν είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις ακριβά την οποιαδήποτε web camera....πολύς κόσμος βρέθηκε σ' αυτήν την κατάσταση...εξ ου και η εκτίναξη στην τιμή των καμερών....είναι μία όχι τόσο πρακτική λύση, αλλά τουλάχιστον προσφέρει άμεση και ανέξοδη λύση, που πολλοί άνθρωποι δεν τη γνώριζαν/γνωρίζουν....και εννοείται ούτε οι μαθητές που η σχέση των περισσοτέρων με την τεχνολογία περιορίζεται στο να βγάζουν φωτο και να κάνουν Like...άγνοια για e-mail, συνημμένο έγγραφο, pdf, ψηφιοποίηση ενός χειρόγραφου κειμένου σε pdf για ευκολότερη διόρθωση και όχι αποστολή σε εικόνα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zerg13 είπε

Σε αρκετους αλλους οχι. Δες τι γραφουν στο skroutz.

απο περιεργεια ειδα ενα βιντεο στο youtube απαραδεκτο μικροφωνο. Καλυτερη η C270 και ας ειναι και πριν 10 χρονια

Για ποιο λογο να βαλετε το κινητο να γινει web cam θα ελεγα εγω. Αλλη χρηση εχει το τηλεφωνο. Εκτος αν τα δικα σας τηλεφωνα δεν χτυπουν ποτε ή εχετε εφεδρικα smartphone στο συρταρι.

Ok. Θα διαβάσω τις κριτικές στο Skroutz μήπως και με πείσουν να αλλάξω γνώμη για το γεγονός ότι σε εμένα δουλεύει μια χαρά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, history είπε

οι μαθητές που η σχέση των περισσοτέρων με την τεχνολογία περιορίζεται στο να βγάζουν φωτο και να κάνουν Like...

Μεγάλη αλήθεια!

Θα πίστευε κανείς ότι οι νεότερες γενιές θα είναι όλο και πιο εξοικειωμένες με την τεχνολογία, μέχρι που θα τους γινόταν δεύτερη φύση. Διαπιστώνω κι εγώ τελευταία πόσο απίστευτα συντριπτικό είναι το ποσοστό των πιτσιρικιών που δεν έχουν ιδέα  επί της ουσίας από υπολογιστές ή ίντερνετ, παρά μόνο περιορίζονται στη "γνώση" περί "social media". Ομολογώ ότι δεν το περίμενα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Της παραφιλολογία και αμπελοσοφιας το ανάγνωσμα...

Η προσφορά αξιολογείται βάση σημερινών τιμών κι όχι με βάση τις διακυμάνσεις δεκαετίας(!). Και είναι πολύ αξιόλογη.

 

Δυστυχώς στις web κάμερες δεν είχαμε την ίδια εξέλιξη όπως στα κινητά ή έστω τους επεξεργαστές. Πουλάνε τα ίδια χαρακτηριστικά με πριν 10 χρονια και οι τιμές έχουν εκτοξευθεί λόγω υψηλής ζήτησης και χαμηλής διαθεσιμότητας.

Η λογική του έκανε τα μισά χρήματα η κάμερα αυτη πριν 1 χρόνο άρα δεν είναι προσφορά συγκρούεται με το γεγονός ότι πλησιάζουμε σε νέο lockdown και δεν φαίνεται να γίνεται αύξηση παραγωγής και προσφοράς μέχρι το 2021.

 

Να  θυμίσω τι είχε γίνει λόγω της φρενίτιδας με το mining σε κάρτες γραφικών και μνήμες που κράτησε για χρόνια; Δηλαδή κάποιος που ήθελε να αναβαθμίσει τότε έπρεπε να περιμένει διετία και τριετια για να πέσουν οι τιμές;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...