Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Οι τιμές των παιχνιδιών & αξεσουάρ στο λανσάρισμα


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Panzeras είπε
  • DualSense χειριστήριο @ €69.90

Εγώ σε αυτό θα μείνω μόνο σε αυτό ότι κάθε γενιά και πιο ακριβά τα χειριστήρια και δεν σε αφήνουν να χρησιμοποιήσεις τα προηγούμενα έστω και για 2ο. Επίσης τα χειριστήρια της sony έχουν φτάσει να έχουν χάλια ποιότητα, έχω φίλο που έχει αλλάξει 4 και στο ένα από καινούργιο κουδούνιζε γιατί είχε φύγει ένα βάρος (με κίνδυνο να βραχυκυκλώσει κάτι καθώς έιναι μεταλλικό)!!!

Καλά αυτό το θέμα για κάποιο λόγο δεν το αγγίζει κανένας. Όχι ότι δεν είμαι κι εγώ λίγο ούνος, αλλά έχω αλλάξει λόγω προβλημάτων 4 5 dual shock - to Xbox controller είναι ΣΚΥΛΊ. Θελει προσπάθεια για να το χαλάσεις

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Συμφωνω για το elite   ειναι οντως  απο αλλο πλανητη.

Demon Souls kai  Cyberpunk 

Σωστός! Τo demon souls μου ξέφυγε, διάβασα βιαστικά τη λίστα!!!

Cyberpunk ωραίο αλλά δεν με τρελαίνει το είδος.  

2 λεπτά πριν, chncynic είπε

Καλά αυτό το θέμα για κάποιο λόγο δεν το αγγίζει κανένας. Όχι ότι δεν είμαι κι εγώ λίγο ούνος, αλλά έχω αλλάξει λόγω προβλημάτων 4 5 dual shock - to Xbox controller είναι ΣΚΥΛΊ. Θελει προσπάθεια για να το χαλάσεις

Δε συγκρίνεται του XBOX με του PS4 από τις εποχές του πρώτου ΧΒΟΧ, αλλά ρε παιδιά χωρίς πλάκα, πώς καταφέρνετε να χαλάτε τα χειριστήρια Στο πάτωμα τα πετάτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, polaki είπε

Δε συγκρίνεται του XBOX με του PS4 από τις εποχές του πρώτου ΧΒΟΧ, αλλά ρε παιδιά χωρίς πλάκα, πώς καταφέρνετε να χαλάτε τα χειριστήρια Στο πάτωμα τα πετάτε?

Παίζω αρκετά Dpad heavy παιχνιδια, και μου έχει τύχει 2 φορές μετά από αρκετή χρήση βέβαια , να χάνει inputs διαγωνια. Με το που συμβεί αυτό δυστυχώς σε τέτοια games πάει κουβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, polaki είπε

WTF? Κόβεσαι στο ΚΤΕΟ, όπως και πολλοί άλλοι που απλά πετάτε ότι σας έρθει. 

Δείξε μου λίγο σε ποιόν χωροχρόνο είναι πιο φθηνό από 69,90 το official sony controller του PS4, και μετά θα σε αφήσω να γκρινιάξεις για το κόστος του PS5. 

Πλαίσιο.

Public.

Μην ακούσω για Skroutz. Retail price από μαγαζιά με @@ μιλάμε. Όχι από @@ μαγαζιά. Αυτά θα εξακολουθούν να έχουν φθηνότερα και τα controllers του PS5. 

https://www.mediamarkt.gr/product/gaming/apogeiose-tin-gaming-empeiria/aksesouar-ps4/sony-ps4-dualshock-4-v2-black/1202915

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/aksesouar-gia-konsoles/sony-dualshock-4-controller-midnight-blue-2_3520730

https://www.kotsovolos.gr/gaming-gadgets/playstation-4/periferiaka-ps4/168297-sony-wireless-controller-dualshock-4-v2-black

Τα απλά στα 59.90€ έπαιζαν τόσο καιρό, στα 69.90€ έβρισκες κάτι special editions όπως το Tlou2 κτλ.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, psof είπε

Την Sony την κράζουμε γιατί δείχνει ότι δεν χαλάστηκε καθόλου απο την αλλαγή και δεν κάνει τίποτα για να βοηθήσει τον καταναλωτή. Οι παπαριές που βγήκαν και είπαν ότι τάχα δεν μπορουν αυτοί σαν εταιρία να φτιάξουν κάτι παράλληλο με το gamepass να μου λείπουν λες και θα πάει για χρεοκοπία κοτζάμ SONY αν το τολμήσουν...

Το xbox εχει τουλάχιστον μια κονσόλα 300 ευρώ και το gamepass. Δηλαδή με 300 ευρώ εχεις να παίζεις για μήνες!

Το PC έχει τα indies, τα steam sales και τα free games απο το Epic stores, το emulation κλπ θα την παλέψουμε όπως πάντα.

Στο PS5 πρέπει να δώσεις 500 ευρώ για κονσόλα με δίσκο, λόγω της αύξησης των τιμών, 80 ευρώ για το Demon Souls και 60 ευρώ για το DLC του Spiderman για να έχεις να παίζεις κάτι μέχρι να βγει κάποιο καινούριο exclusive το 2022 γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να μην πέσει καθυστέρηση λόγω της πανδημίας. Ούτε μια εικόνα δεν έδειξαν απο το God of War στο trailer..

Προφανώς και δεν μπορεί η Sony να αντέξει ένα gamepass.Η Microsoft είναι μια εταιρία που πουλάει και αγοράζει την Sony 80 φορές.

Η MS έχει πετύχει με το gamepass.Αν κάποια στιγμή αφοσιωθεί περισσότερο και στα exclusives τότε καμία εταιρία απο τους αντιπάλους δεν μπορεί να την ανταγωνιστεί.Αν η MS αποφασίσει να δώσει το επόμενο xbox στα 200 ευρώ με χασούρα νομίζεις μπορούν οι άλλοι 2 να ακολουθήσουν ; Ή μήπως τα exclusives τους είναι τόσα βαρβάτα που κάποιος θα πλήρωνε διπλάσια για την κονσόλα ;  Nintendo και Sega κάποτε ήταν κορυφή μέχρι που ήρθε μεγαλύτερο ψάρι στον ωκεανό..η Sega εξαφανίστηκε και η Nintendo είχε μαγαλύτερο fanbase και καλύτερα games.Αυτά σε συνδυασμό με το ότι το γύρισε σε πολύ υποδεέστερο hardware απο τους άλλους και διαφορετικά games / τρόπο παιξίματος την κρατάνε ακόμα + φυσικά τα handheld που έπαιξε μόνη της.

 
Τέσπα θεωρίες όλα αυτά μιας και η MS έχει πιάσει το παλμό και κοιτάει cloud / gamepass , εκεί που είναι το μέλλον.  
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Saloufas είπε

ok φίλε μου, λάθος μου τότε δεν είχα ασχοληθεί να δω γιατί είχα ένα πακέτο με 2 controllers εξ'αρχής. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, polaki είπε

Σωστός! Τo demon souls μου ξέφυγε, διάβασα βιαστικά τη λίστα!!!

Cyberpunk ωραίο αλλά δεν με τρελαίνει το είδος.  

Δε συγκρίνεται του XBOX με του PS4 από τις εποχές του πρώτου ΧΒΟΧ, αλλά ρε παιδιά χωρίς πλάκα, πώς καταφέρνετε να χαλάτε τα χειριστήρια Στο πάτωμα τα πετάτε?

Cyberpunk 2077 φυσικά! Και FIFA 21 για σβήσιμο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Προφανώς και δεν μπορεί η Sony να αντέξει ένα gamepass.Η Microsoft είναι μια εταιρία που πουλάει και αγοράζει την Sony 80 φορές.

Η MS έχει πετύχει με το gamepass.Αν κάποια στιγμή αφοσιωθεί περισσότερο και στα exclusives τότε καμία εταιρία απο τους αντιπάλους δεν μπορεί να την ανταγωνιστεί.Αν η MS αποφασίσει να δώσει το επόμενο xbox στα 200 ευρώ με χασούρα νομίζεις μπορούν οι άλλοι 2 να ακολουθήσουν ; Ή μήπως τα exclusives τους είναι τόσα βαρβάτα που κάποιος θα πλήρωνε διπλάσια για την κονσόλα ;  Nintendo και Sega κάποτε ήταν κορυφή μέχρι που ήρθε μεγαλύτερο ψάρι στον ωκεανό..η Sega εξαφανίστηκε και η Nintendo είχε μαγαλύτερο fanbase και καλύτερα games.Αυτά σε συνδυασμό με το ότι το γύρισε σε πολύ υποδεέστερο hardware απο τους άλλους και διαφορετικά games / τρόπο παιξίματος την κρατάνε ακόμα + φυσικά τα handheld που έπαιξε μόνη της.

 
Τέσπα θεωρίες όλα αυτά μιας και η MS έχει πιάσει το παλμό και κοιτάει cloud / gamepass , εκεί που είναι το μέλλον.  
 

80 φορές? Δύσκολα..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_technology_companies_by_revenue

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ναι υπερβολή το 80 και πάλι όμως.

By revenue μονο...Για κάνε μια βόλτα και στα άλλα.

Κάνε τη μετατροπή συναλλάγματος.

67308818-A896-4997-AD8A-5EDF935E8263.png

2AC5F133-2B1F-47D8-9387-00CDFB4CB1F4.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Ναι υπερβολή το 80 και πάλι όμως.

By revenue μονο...Για κάνε μια βόλτα και στα άλλα.

Κάνε τη μετατροπή συναλλάγματος.

67308818-A896-4997-AD8A-5EDF935E8263.png

2AC5F133-2B1F-47D8-9387-00CDFB4CB1F4.png

Ναι σίγουρα, το 80 όμως ήταν mind blow 🤑

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Ναι σίγουρα, το 80 όμως ήταν mind blow 🤑

Ζητώ συγνώμη.Οn topic τώρα άσχετο με το δικό σου μήνυμα απλά μην γράφω 2ο post.Τι 69 ευρώ τι 79 παιδιά αν κάτι αξίζει το πληρώνεις ή κάνεις υπομονή να πέσει η τιμή.

Κάποτε ένα video game μπορεί να κόστιζε 1 εκατομμύριο ή 10 ή 20.Στις μέρες μας κοστίζουν μερικά 200+ εκατομμύρια.Keanu Reeves θέλατε ; Τον βάλανε...Kevin Spacey ? Sean Bin ? Αυτά (αστειευόμενος εν μέρη κοστίζουν) οπότε λογικό να πουλάνε και λίγο πάνω.

Εγώ ανέκαθεν ήμουν της άποψης πως δεν πρέπει να υπάρχει ταρίφα 60 ευρώ ή 30 κλπ.Αν κάποιος έχει κάνει ένα game με κόστος 10 εκατομμύρια και ο άλλος 200 εκατομμύρια γιατί να το πουλήσουν κι οι δύο 60ευρά :) 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι θα πάρουν PS5 απλά και μόνο γιατί ο κόσμος.......... παίρνει PS (έτσι μάθανε).

Και θα το έχουνε να κάθετε στην άκρη, γιατί δεν θα έχουν λεφτά μετά να πάρουνε παιχνίδια (ή θα πάρουνε 1-2 όλο τον χρόνο)..... ή ακόμα ακόμα 2ο χειριστήριο. Και μπορεί οι περισσότεροι εδώ μέσα να είναι αρρωστάκια... δεν είναι ομως ο περισσότερος, ο απλός, ο κόσμος.

Και λυπάμαι που θα την πατήσουν γιατί απλά..... ο κόσμος παίρνει PS!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Chocobo είπε

Ζητώ συγνώμη.Οn topic τώρα άσχετο με το δικό σου μήνυμα απλά μην γράφω 2ο post.Τι 69 ευρώ τι 79 παιδιά αν κάτι αξίζει το πληρώνεις ή κάνεις υπομονή να πέσει η τιμή.

Κάποτε ένα video game μπορεί να κόστιζε 1 εκατομμύριο ή 10 ή 20.Στις μέρες μας κοστίζουν μερικά 200+ εκατομμύρια.Keanu Reeves θέλατε ; Τον βάλανε...Kevin Spacey ? Sean Bin ? Αυτά (αστειευόμενος εν μέρη κοστίζουν) οπότε λογικό να πουλάνε και λίγο πάνω.

Εγώ ανέκαθεν ήμουν της άποψης πως δεν πρέπει να υπάρχει ταρίφα 60 ευρώ ή 30 κλπ.Αν κάποιος έχει κάνει ένα game με κόστος 10 εκατομμύρια και ο άλλος 200 εκατομμύρια γιατί να το πουλήσουν κι οι δύο 60ευρά :) 

 Καλά τα revenue και μόνο δεν λένε πολλά η MS χαλαρά αξίζει πάνω απο 1 Τρίς και αυτό με συντηρητικά στοιχεία που βρίσκονται στο διαδίκτυο,γιατί φυσικά δεν τα βγάζουν όλα στόν αέρα η εταιρίες για να μην τους κυνηγήσουν οι εφορίες.

Σίγουρα το 80 φορές πιο πάνω ήταν υπερβολή, αλλά πραγματικά δεν συγκρίνεται ως μέγεθος,η Apple που έχει και αυτή ξεπεράσει το τρις χρηματιστηριακά,αλλά έχει πολύ λιγότερα Assets παγκοσμίως💰

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...