Προς το περιεχόμενο

Τεράστιες ουρές και «out of stock» παγκοσμίως για την Nvidia RTX 3080


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταντια ειναι οταν αφήνεις τα παθη να σε κυριευουν και δεν μπορείς να τα ελέγξεις......................καταναλωτικη μανια λεγεται και ειναι αρρωστια.

Επεξ/σία από SPYRER_007
  • Like 11
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 166
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά όντως είμαστε πρόβατα!! 

7 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Καταντια ειναι οταν αφήνεις τα παθη να σε κυριευουν και δεν μπορείς να τα ελέγξεις......................καταναλωτικη μανια λεγεται και ειναι αρρωστια.

Πολλά παιδιά εδω στο ινσομνια αγοραζουν μρ μανία και ας τους ειναι άχρηστο μετά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι κατάντια και οχι για την εταιρία που οκ έγινε ρεζίλι λές να ήταν αρχάρια στόν χώρο και δεν μπορούσε να υπολογίσει οτι θα υπάρξει μεγάλη απαίτηση και μετά ζήταγε συγγνώμες να τα μπαλώσει .. αλλά ιδίως για τον κόσμο που κάνουν πραγματικά κάποιοι σαν πρεζάκια 😯

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ειμαι εδώ χαλαρος ακόμα με τον καλο μου FX 8320 και την RX 570 και παιζω ότι game του έχω βαλει πανω σε 1080p 60fps.
Ελεγα να κανω αναβαθμιση / νεο PC για το Cyberpunk 2077 αλλα με τα specs που ανακοινωσε σημερα η CDPR νομίζω πως με περνει να περιμενω ακομα μια ακομη γενια εκτός αν βρω τιποτα φοβερο στα black Friday.....

119872113_3308156475967196_4221390983835361137_o.png?_nc_cat=1&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=ep-1aL6ZywwAX9Gji4m&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=27ac887bfef8848c8c60ef1e106d9410&oe=5F89DE75

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χουμε ξαναζήσει τέτοιο γεγονός στο παρελθόν με παρόμοια προϊόντα, στην περίπτωση αυτή κατανοητή η εγρήγορση και η αναμονή για την απόκτηση της. Όμως όποιος ξέρει να περιμένει νομίζω ότι είναι ο κερδισμένος.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Nero55 είπε

οσο λυπηρο ειναι το να κατακρινεις την ασχολια/χομπι καποιου αλλου

ασχολία/χόμπι είναι το να στήνεσαι έξω απο μαγαζί όλη την νύχτα για να αγοράσεις μια κάρτα ?Ρε κάτι χόμπι που έχει ο κόσμος :D ....

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το gaming είναι χόμπι, το να στήνεσαι σε ουρές καταντάει εμμονή. Απλά δείχνει πόσο υπερκαταναλωτικη κοινωνία έχουμε καταντήσει...

Τέλος και υποθέτοντας πως ήδη οι "παθιασμένοι gamers" θα έχουν μια καλή κάρτα και θέλουν να αναβαθμίσουν , αν δεν έχουν υπομονή μισό μήνα να περιμένουν για μια κάρτα, δεν θέλω ούτε καν να σκέφτομαι πως διαχειρίζονται πιο σοβαρά θέματα, εάν έχουν , γιατί αντικειμενικά τώρα ένας που είναι χομπίστας και κατά τα άλλα έχει ζωή / δουλειά/ σχολείο / σχολή , δεν έχει χρόνο να κατασκηνώσει έξω από ένα κατάστημα...

Και όχι δεν έχει να κάνει με το ότι " ξοδεύουν τα λεφτά τους όπου θέλουν και μαγκιά τους" , μην μπερδεύουμε τις βούρτσες με τις οδοντόβουρτσες!

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, αν ο άλλος έχει πχ στην άκρη πχ 5.000€ και δεν του λείπει κάτι άλλο την αγοράζει.

Αλλος πχ μπορεί να έχει όσα κοστίζει η κάρτα και να τα δώσει όλα εκεί.

Το λάθος είναι να έχεις ανάγκη απο κάτι πιο χρήσιμο, να τα δώσεις εκεί και μετά να σου λείπει αυτό το χρήσιμο, πχ κάτι απαραίτητο για το σπίτι.

Μπορεί να θεωρούμε υπερβολή το να στήνονται στην ουρά για μια κάρτα γραφικών αλλά υπάρχουν και χειρότερα, πχ αυτοί που είναι οικονομικά στριμωγμένοι και ανοίγονται με αγορές με δόσεις η μη, που είναι μη απαραίτητες.

Η ουσία είναι πως τα χρήματα κάπου θα τα ξοδεύουμε.Αλλοι τα δίνουν στο PC, άλλοι έχουν 2-3 κονσόλες, άλλοι στα κινητά, άλλοι έχουν κωλοφτιαγμένα αυτοκίνητα κλπ.

Αλλοι τα κάνουν μασούρι και πεθαίνουν χωρίς να τα ξοδέψουν η τους τα τρώνε άλλοι.

Χαλαρώστε παιδιά, το θέμα είναι να έχεις κάνει έρευνα αγοράς για να μην σε πιάσουν κορόιδο, να γνωρίζεις τι θες, αν αυτό που αγοράζεις καλύπτει τις απαιτήσεις σου και να εκμεταλλευτείς αυτά που προσφέρει.

Σταματήστε να συμπεριφέρεστε ανώριμα, ανταλλάξτε απόψεις με επιχειρήματα, κάντε λίγο χιούμορ χωρίς να προσβάλετε η να μειώνετε τον άλλον με προσβλητικούς χαρακτηρισμούς.

 

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mourmouras είπε

Πανάκριβο!!! τόν κόσμο κοροϊδεύουν ότι κάνει και καλά 699 !!στιν Ελλάδα ξεκινά από 950!! ξεφτίλα λέμε !!  τελικά  προτιμω την λυση xbox series x !!!!

3L5vvATsoL9huqepZrJhDR-1200-80.jpg

Μάλλον για αλλού πήγαινε το σχόλιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, christospvl είπε

Νιώθω ανακούφιση που γίνονται στο εξωτερικό αυτά..ίσως δεν έχει χαθεί η ελπίδα για την Ελλάδα 

Απλά λεφτά δεν παίζουν .

Να είχαμε τζάμπα λεφτά και να φέρναμε 1000 κάρτες για 100€ η κάθε μια .

Αλλα όχι online παραγγελία , μόνο από το μαγαζί ...

Εκει θα έβλεπες επίπεδο , από το βράδυ σκηνές και τροχόσπιτα και πολύ ξύλο .

Μετα θα τις έβλεπες & στις αγγελίες 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...