Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Η μεγαλύτερη σε μέγεθος κονσόλα στη σύγχρονη gaming ιστορία


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ορθιο είναι πιο όμορφο, αλλά φαίνεται σαν εξόγκωμα πάνω σε οποιοδήποτε έπιπλο.Σαν ψηλό κτίριο του μέλλοντος σε μικρογραφία.Περιμένουμε ομάδα αντίδρασης στο Facebook απο γιαγιάδες για σεμεδάκι PS5.

Κάντε το preorder και ενημερώστε δικηγόρο για να έχει βγεί το διαζύγιο μέχρι την παραλαβή. 😆

-Χώρισα 

-Πόσο σου στοίχισε το διαζύγιο;

-1500€

-Κουράγιο φίλε μου, ας πιούμε 1 μπουκάλι να ξεχαστείς.

-Οκ... Ελα σπίτι μου στις 21:00 με το μπουκάλι, θα έχω έτοιμο το PS5 με δεύτερο χειριστήριο, ξηρούς καρπούς και μεζέδες, θα το κάψουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Teo-ts είπε

Ελάτε πια, μην είστε δυσκοίλιοι μερικοί..!

Αν ηταν αδιάφορο το design, θα γκρίνιαζαν πολλοί. Αν ακολουθούσε τα χνάρια μιας άλλης κονσόλας, θα μιλούσαν για αντιγραφή. Αν ήταν μικρό, θα άκουγαν από τώρα τα "ελικόπτερα" της ψύξης. Κάποιοι δεν βαριούνται ποτέ να γκρινιάζουν...

Για να μην αναφερθώ στις συγκρίσεις των Teraflops μεταξύ PS5 & Xbox... Κάτι τέτοιες συζητήσεις γλεντάει η συμπαθέστατη Nintendo βγάζοντας "υποδεέστερες" κονσόλες για να παίζουμε!

Η nintendo δεν μπορεί να ανταγωνιστεί στο hardware.Πουλάει όμως κάτι διαφορετικό και έχει τεράστιο fanbase.

Αν η Sony /MS βγάλουν ένα τέλειο παιχνίδι αλλά στα 900p 30fps με framedrops below 20fps(κοιτάω εσένα botw) οι fan της δεν θα ασχοληθούν κάν.

Στη μάχη μεταξύ MS - Sony η δύναμη της κονσόλας είναι selling point για μεγάλη μερίδα κοινού.Έχω συναδέλφους που κυριολεκτικά κάθε βδομάδα μιλάνε για τρομερά γραφικά σε games και δεν έχουν τερματίσει ποτέ τους game.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

εδω στο ινσομνια οποτε και να ρωτησεις για κινητα θα σου πουνε τα xiaomi ειναι οι κινηταρες που θα ριξουνε την samsung >και την apple απο τον θρονο...

κλασσικο κιλ αργκιουμεντ > τι μπορει να κανει ενα samsung των 700-800 ευρω και δεν μπορει ενα xiaomi των 150 ...

 
 
 
 
 
 

Μαζί σου, αλλά αυτοί θα ήταν πάλι το 11%, το 55% θα ήταν τα Apple fanboys και 20% apple haters/ Sammy fanboys και τα ρέστα Δ/Α...

Η δημοσκόπηση πάλι θα ήταν άχρηστη γιατί το δείγμα δεν είναι τυχαίο. Αποτελείται από μεροληπτικούς που πάνε μόνοι τους να απαντήσουν, προς ενίσχυση της απόφασης που έχουν πάρει ήδη (ή προτίθενται να πάρουν) βλέποντας μετά το ποσοστό ώστε να μην έχουν τύψεις για αυτήν την απόφαση. Το ίδιο θα έκαναν και μετά την αγορά όπου θα απαντούσαν για το πόσο καλή επιλογή έκαναν, μόνοι τους πάλι χωρίς να τους ρωτάει κανείς αφού είναι τέτοια η φύση της έρευνας, (εγκληματικό σφάλμα) ώστε να βελτιώσουν την μετα-αγοραστική εμπειρία στο μυαλό τους. 

Σε αυτούς ρωτάς:

1) "Έχετε PS 3 ή 4?"

2) "Εάν όχι, με βάση τα μέχρι τώρα στοιχεία, θα αλλάζατε την κονσόλα σας για να πάτε σε PS5;"

Είναι άχρηστη η έρευνα και κατευθυνόμενη με σκοπό την δημιουργία εντυπώσεων, καθώς τέτοια "σφάλματα" στην μεθοδολογία δεν γίνονται...

 

Επεξ/σία από angelfacekiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Bad boy83 είπε

Εμένα αυτό που με ανησυχεί δεν είναι το μέγεθος αλλά τα wat 350-340 το PS4 pro ειναι 165 wat Φοβάμαι μήπως με τόσο κατανάλωση έχουν και μεγαλύτερες θερμοκρασία

Το Pro ειναι 310 watt. 165 ειναι το Ps4 slim. To original Ps4 250w.

https://www.playstation.com/el-gr/explore/ps4/tech-specs/

https://www.polygon.com/2016/9/8/12841606/ps4-pro-vs-ps4-slim-comparison-which-ps4-do-i-buy-guide

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οταν ειχε βγει το πρωτο xbox ολοι κραζανε την microsoft για το τουβλο που εφτιαξε. Τωρα που η sony βγαζει αυτο το τερας ασχημιας και μεγεθους κανεις δεν λεει τιποτα, παρα μονο οτι τα παιχνιδια, τα χαρακτηριστικα μετρανε κτλ.

Επεξ/σία από ant_mpi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ παιδια αλλα ταιριαζε πολυ εδω! αχαχαχαχα

off the record ειναι τεραστια. βεβαια τι να πουμε και εμεις που εχουμε και pc και πολυκαναλο ενισχυτη και cd player και και και.. καπου θα χωρεσει και αυτο.

 

119046675_756092095212756_4062860725307976747_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

πως φαινεται οτι εισαι μικρος και απειρος...

ναι μπαμ κανει...

Επειδη δηλαδη στις δικες σου επιλογες δεν εβαλες σωστες παραμετρους (μουσικη, games, κτλ κτλ κτλ) οσοι το καναν ειναι... ...μικροι και απειροι!!!!!!!!!!!

2 ώρες πριν, Backpacker είπε

Ας ψύχεται καλά μη γίνεται τοστιέρα και ας είναι όσο μεγάλο θέλει. 

+10000000

μακαρι να το διναν και σε κιτ σε φαση atx και σου λεγα -ΑΝ ποτε ξανασχολουμουν με κονσολες βεβαια- σε τι τεραστιο κουτι θα μπαινε και με τι υδροψυξεις τερατα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, nick10000 είπε

Τι να σου πω, οταν διαλεγες γυναικα ας εβαζες κι αυτη την παραμετρο. 

για οτι θες να βαλεις παραμετρους στις γυναικες αναφερομαι...αν το καταφερεις να βαλεις και για προεδρος της ομοσπονδιας των πλανητων στο σταρ τρεκ...

...

θα μας τρελανουνε μερικοι εδω μεσα...ειπαμε τεχνολογικο σαιτ αλλα μην αποκοπουμε και απο την πραγματικοτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

για οτι θες να βαλεις παραμετρους στις γυναικες αναφερομαι...αν το καταφερεις να βαλεις και για προεδρος της ομοσπονδιας των πλανητων στο σταρ τρεκ...

ρε φιλε αν οταν επελεγες δεν εβαζες τις σωστες παραμετρους Η αν εσυ το πως θα φτιαξεις το χωρο που ζεις το εβλεπες δευτερευον ζητημα δε σου φταιει κανεις.

Προσωπικα το μονο που διαφωνουμε με τη γυναικα μου στα 14 χρονια ειναι οι κουρτινες (αυτη θελει κουρτινες εγω δε θελω) αλλα εχει βρεθει μεση λυση (μου επιτρεπει να μην εχω κουρτινες στο γραφειο μου και στο ατελιε μου  😁)

Επεξ/σία από nick10000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nick10000 είπε

ρε φιλε αν οταν επελεγες δεν εβαζες τις σωστες παραμετρους Η αν εσυ το πως θα φτιαξεις το χωρο που ζεις το εβλεπες δευτερευον ζητημα δε σου φταιει κανεις.

Προσωπικα το μονο που διαφωνουμε με τη γυναικα μου στα 14 χρονια ειναι οι κουρτινες (αυτη θελει κουρτινες εγω δε θελω) αλλα εχει βρεθει μεση λυση

 
 

δεν διαφωνεις γιατι σε εχει φερει στα μετρα της...

για κανε πως κοβεις το χαλιναρι να σου πω εγω για ποτε θα σε γειωσει και μαλιστα ανωμαλα...

αστα φιλε μου , θα βγουμε οφ τοπικ..και εγω 14 χρονια εκλεισα φετος με την δικια μου...

σταματαω εδω δεν εχει σχεση με το θεμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

δεν διαφωνεις γιατι σε εχει φερει στα μετρα της...

χαχαχαχα ειναι αστειο αυτο... παιδια ειναι πολυ προσωπικο θεμα να πω οτι ειναι ακυρο να κανουν μακροχρονιες σχεσεις, δεσμους και γαμο ατομα που δεν ταιριαζουν μεταξυ τους κι ο καθε ενας ας κανει οτι θελει, αλλα εγω προσωπικα αν καποιο ατομο δεν ηταν geek, δεν ακουγε metal, δεν διαβαζε δε το ενδιεφεραν τα games, τα κομιξ αν φυσικα δεν ηταν star wars fan  κτλ κτλ κτλ δε βρισκω λογο γιατι να εκανα κατι τετοιο? απλα για να λεω πως εκανα οικογενεια? ελεος... Κανεις δε φερνει κανεναν στα μετρα του, απλα  οι ανθρωποι ειτε ταιριαζουν ειτε οχι. Βεβαια βγηκαμε εντελως οφ τοπικ, το θεμα υποτειθεται ειναι μια κονσολιτσα που λογικα ετσι οπως τη βλεπω μαλλον θα λατρεψουν περισσοτερο οι γυναικες (γιατι ενδιαφερονται για την εμφανιση) ενω εμεις βλεπουμε περισσοτερο τα specs

Επεξ/σία από nick10000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nick10000 είπε

χαχαχαχα ειναι αστειο αυτο... παιδια ειναι πολυ προσωπικο θεμα να πω οτι ειναι ακυρο να κανουν μακροχρονιες σχεσεις, δεσμους και γαμο ατομα που δεν ταιριαζουν μεταξυ τους κι ο καθε ενας ας κανει οτι θελει, αλλα εγω προσωπικα αν καποιο ατομο δεν ηταν geek, δεν ακουγε metal, δεν διαβαζε δε το ενδιεφεραν τα games, τα κομιξ αν φυσικα δεν ηταν star wars fan  κτλ κτλ κτλ δε βρισκω λογο γιατι να εκανα κατι τετοιο? απλα για να λεω πως εκανα οικογενεια? ελεος... Κανεις δε φερνει κανεναν στα μετρα του, απλα  οι ανθρωποι ειτε ταιριαζουν ειτε οχι. Βεβαια βγηκαμε εντελως οφ τοπικ, το θεμα υποτειθεται ειναι μια κονσολιτσα που λογικα ετσι οπως τη βλεπω μαλλον θα λατρεψουν περισσοτερο οι γυναικες (γιατι ενδιαφερονται για την εμφανιση) ενω εμεις βλεπουμε περισσοτερο τα specs

Εσύ μάλλον αγνοείς ότι και "Τα ετερώνυμα έλκονται" και μάλιστα καλύτερα, τέλος πάντων, εκτός θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...