Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Η μεγαλύτερη σε μέγεθος κονσόλα στη σύγχρονη gaming ιστορία


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά μόλις βγάλει το PRO που θα είναι σε όλα ποιο ισχυρό (ακόμα και από το Xbox) και ποιο μικρό

τότε θα μπω στην διαδικασία σκέψης προς αγορά 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και αν σου τελειωσει η αποθηκευση που ειναι σιγουρο θα βαλεις εξωτερικο ssd  στο type c που ειναι η γρηγοραδα που μας λεγανε παραμυθια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, psof είπε

Με τέτοιο μέγεθος φαντάζομαι θα είσαι σε boss στο Demon Souls και το σύστημα ψύξης θα κάνει σαν..

 

helicopter flying away GIFspacer.png

Ίσα ίσα, που ένα μεγάλο fun μπορεί να διοχετεύσει περισσότερο αέρα από ένα μικρό σε λιγότερες στροφές οπότε είναι και πιο αθόρυβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Ίσα ίσα, που ένα μεγάλο fun μπορεί να διοχετεύσει περισσότερο αέρα από ένα μικρό σε λιγότερες στροφές οπότε είναι και πιο αθόρυβο

PS3 likes this comment.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, anamenos είπε

Τα χειριστήρια του Series S/X δουλεύουν και με το Xbox One. 

Ναι το ξέρω αλλά εγώ αναφέρθηκα σε αυτά του PS5. Επίσης λόγω των νέων δυνατοτήτων που φέρνει το νέο χειριστήριο του PS5 σε σχέση με αυτό του PS4 (καλύτερη μπαταρία, μεγαλύτερο μέγεθος, Adaptive Triggers, μικρόφωνο, νέους μηχανισμούς δόνησης) προτιμώ αυτό από το προηγούμενο, άλλωστε έχει μέσα ένα, αν κάποια στιγμή χρειαστώ και 2ο βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, music_lover said:

Ναι το ξέρω αλλά εγώ αναφέρθηκα σε αυτά του PS5. Επίσης λόγω των νέων δυνατοτήτων που φέρνει το νέο χειριστήριο του PS5 σε σχέση με αυτό του PS4 (καλύτερη μπαταρία, μεγαλύτερο μέγεθος, Adaptive Triggers, μικρόφωνο, νέους μηχανισμούς δόνησης) προτιμώ αυτό από το προηγούμενο, άλλωστε έχει μέσα ένα, αν κάποια στιγμή χρειαστώ και 2ο βλέπουμε.

Και εγώ απλά το αναφέρω για να δείξω με πόση μεγάλη διάφορα βλέπουν τα πράγματα οι δύο εταιρείες στο nextgen. Σήμερα η SONY θυμίζει κάπως την Microsoft του 2013 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ADHD είπε

Κακάσχημο ειναι αλλα τι να γινει. 😐

Εγω εχω αρχισει ηδη τα "ενταξει ειναι ασπρο τουλαχιστον παει με το επιπλο" κλπ αλλα δεν γλυτώνω.. :P 

Το άσπρο χρωμα λερώνει πιό εύκολα απ'τό καθένα , σέ 6 μήνες θά γίνει μπεζ και στόν χρόνο νά μή πω τι θά έχει γίνει.........άντε να το πω ευγενικά , κάτι προς το καφε , κριμα πάντως για ένα τέτοιο άσχημο κατασκευασμα να φοράει Ryzen.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, psof είπε

PS3 likes this comment.

Δεν ξέρω ακριβώς τι εννοείς ωστόσο αυτό που λέω για τα fans σε γενικό κανόνα ισχύει. Παλαιώτερα για παράδειγμα στα PC που είχαμε 8αρια και 10αρια fans, ειδικά σε γραφείο το φαινόμενο ελλικόπτερο όπου περιέγραψες ήταν απαραίτητο αν ήθελες να έχεις σωστό airflow. Τώρα με μεγαλύτερα fans πχ 14αρια και λιγότερες στροφές έχει βελτιωθεί κατά πολύ η κατάσταση.

To Fat PS3 παίζει να έχει 12αρι fun ωστόσο είναι στημένο όπως αυτα των laptop. Έχει πολύ περισσότερη δουλειά να κάνει μιας και πρέπει και να φέρει αέρα μέσα αλλά και να ψύξει και τα heat pipes. Το PS5 όμως με αυτές τις διαστάσεις έχει δυνατότητες για κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...