Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Η μεγαλύτερη σε μέγεθος κονσόλα στη σύγχρονη gaming ιστορία


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

57 λεπτά πριν, billstamaniac είπε

Απογοήτευση πλήρη απορώ πως τα κατάφεραν να το κάνουν κ πιο άσχημο κ πιο μεγάλο και με χειρότερα χαρακτηριστικά . Χ ερχόμαστε!

Δηλαδή δεν σου αρέσει αυτό και σου αρέσει το ξενέρωτο X που δεν έχει τίποτα ? απλά ένα κουτί μαύρο σκέτο χωρίς τίποτα

Εντάξει κλαίω απλά

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

PSX original...κλασσικο σχεδιο

PS2 FAT...μονο αυτο παιρνει σκληρο δισκο

PS3 FAT...σταθερα πιο περιποιημενο απο τα υπολοιπα με chrome σημεια το 60αρι και δυνατοτητα για PS2

PS4..και αυτο πιο περιποιημενο με μπλε φωτισμο σε σχεση με τα full plastic τα επομενα ακομα και το Pro.

Σε ολα αυτα βαλτε οτι παντα τα πρωτα "σπανε"..βλεπε PS4, switch

H πρωτιες φουρνιες απο τις κονσολες της Sony και αλλων εταιριων εχουν "παιδικες" αρρωστιες αλλοτε μεγαλες και αλλοτε μικρες αλλα εχουν παντα το φινιρισμα του λανσαρισματος και της αρχης της νεας γενιας..αυτες ανοιγουν το show.

Μια χαρα γουσταρω..5 κιλα κονσολα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Το άσπρο χρωμα λερώνει πιό εύκολα απ'τό καθένα , σέ 6 μήνες θά γίνει μπεζ και στόν χρόνο νά μή πω τι θά έχει γίνει.........άντε να το πω ευγενικά , κάτι προς το καφε , κριμα πάντως για ένα τέτοιο άσχημο κατασκευασμα να φοράει Ryzen.

Έχω ένα άσπρο ps4 από το 2013, όταν πρωτοκυκλοφόρησε δλδ, αν θέλεις σου στέλνω όσες φωτογραφίες θέλεις για να δεις ότι δεν άλλαξε χρώμα ούτε στο ελάχιστο και είναι σταθερά κάτω από την τηλεόραση όλα αυτά τα χρόνια. Απορώ ορισμένες φορές με αυτά που διαβάζω..

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα σαχλα σχολια για το αν θα σας το επιτρεψει η γυναικα κλπ. σταματηστε τα παιδια.

δεν ειναι τοσο κουλ οσο νομιζετε και το μονο που καταφερνετε ειναι να φαινεστε γελοιοι.

και σας το λεει ενας παντρεμενος που την εχει σκισει την γατα και δεν σηκωνει και πολλα πολλα.

ετσι λεει η γυναικα μου. 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, music_lover said:

Έχω ένα άσπρο ps4 από το 2013, όταν πρωτοκυκλοφόρησε δλδ, αν θέλεις σου στέλνω όσες φωτογραφίες θέλεις για να δεις ότι δεν άλλαξε χρώμα ούτε στο ελάχιστο και είναι σταθερά κάτω από την τηλεόραση όλα αυτά τα χρόνια. Απορώ ορισμένες φορές με αυτά που διαβάζω..

Η αλήθεια είναι ότι σε αυτή την γενιά δεν υπήρξαν ιδιαίτερα προβλήματα αξιοπιστίας. Προσωπικά και εγώ είμαι με ένα XBOX ONE day one και τρέχει μια χαρά και απροβληματιστα για 7 ολόκληρα χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Δεν ξέρω ακριβώς τι εννοείς ωστόσο αυτό που λέω για τα fans σε γενικό κανόνα ισχύει. Παλαιώτερα για παράδειγμα στα PC που είχαμε 8αρια και 10αρια fans, ειδικά σε γραφείο το φαινόμενο ελλικόπτερο όπου περιέγραψες ήταν απαραίτητο αν ήθελες να έχεις σωστό airflow. Τώρα με μεγαλύτερα fans πχ 14αρια και λιγότερες στροφές έχει βελτιωθεί κατά πολύ η κατάσταση.

To Fat PS3 παίζει να έχει 12αρι fun ωστόσο είναι στημένο όπως αυτα των laptop. Έχει πολύ περισσότερη δουλειά να κάνει μιας και πρέπει και να φέρει αέρα μέσα αλλά και να ψύξει και τα heat pipes. Το PS5 όμως με αυτές τις διαστάσεις έχει δυνατότητες για κάτι καλύτερο.

Υπάρχει μια προϊστορία με το fat ps3 και το αρχικό ps4 που βούιζαν σαν αεροπλάνα οπότε σου λέει, γιατί όχι και τώρα?

Όπως το πες όμως, έχει κατά πάσα πιθανότητα μεγαλύτερο ανεμιστήρα τώρα, άλλωστε το δήλωσαν και οι ίδιοι ότι ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με το θέμα του θορύβου κατά την σχεδίαση του.

Μόλις τώρα, anamenos είπε

Η αλήθεια είναι ότι σε αυτή την γενιά δεν υπήρξαν ιδιαίτερα προβλήματα αξιοπιστίας. Προσωπικά και εγώ είμαι με ένα XBOX ONE day one και τρέχει μια χαρά και απροβληματιστα για 7 ολόκληρα χρόνια. 

Ναι ισχύει αλλά βλέπω ότι αρκετοί προβληματίζονται αν πρέπει να αγοράσουν επέκταση εγγύησης από Κωτσόβολο ή Media Markt, ίσως γιατί είναι ακριβότερα τώρα τα μηχανήματα στα 500 ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως πραγματικά γουστάρετε να γκρινιάζετε μερικοί ( οι περισσότεροι). Εγώ θα το έχω όρθιο στο σταντ και έχω ελπίδες ότι επιτέλους δεν θα κάνει σαν τζετ σε απαιτητικά παιχνίδια.

Επεξ/σία από vaggos_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, music_lover είπε

Υπάρχει μια προϊστορία με το fat ps3 και το αρχικό ps4 που βούιζαν σαν αεροπλάνα οπότε σου λέει, γιατί όχι και τώρα?

Όπως το πες όμως, έχει κατά πάσα πιθανότητα μεγαλύτερο ανεμιστήρα τώρα, άλλωστε το δήλωσαν και οι ίδιοι ότι ασχολήθηκαν ιδιαίτερα με το θέμα του θορύβου κατά την σχεδίαση του.

Ναι ισχύει αλλά βλέπω ότι αρκετοί προβληματίζονται αν πρέπει να αγοράσουν επέκταση εγγύησης από Κωτσόβολο ή Media Markt, ίσως γιατί είναι ακριβότερα τώρα τα μηχανήματα στα 500 ευρώ.

Οποιος ειναι βρωμυλος η κονσολα θα βουιζει επειδη μπουκωνει στη σκονη..οπως και το χειριστηριο κολλαει απο τη μακα. Οτι και κονσολα να ειναι ετσι θα καταληξει...οταν τρωνε πιτσα μετα πλενουν τα χερια τους πριν παιξουν

Οσον αφορα τις κονσολες που κιτρινιζαν στο παρελθον αυτο οφειλεται στο βρωμιο που χρησιμοποιουσαν τοτε οι κατασκευαστες για να τις κανουν "fire proof" και να περνανε τα regulations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Nos20VT είπε

Οποιος ειναι βρωμυλος η κονσολα θα βουιζει επειδη μπουκωνει στη σκονη..οπως και το χειριστηριο κολλαει απο τη μακα. Οτι και κονσολα να ειναι ετσι θα καταληξει...οταν τρωνε πιτσα μετα πλενουν τα χερια τους πριν παιξουν

Οσον αφορα τις κονσολες που κιτρινιζαν στο παρελθον αυτο οφειλεται στο βρωμιο που χρησιμοποιουσαν τοτε οι κατασκευαστες για να τις κανουν "fire proof" και να περνανε τα regulations.

Ποιες κονσόλες είχα βρώμιο? PS3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει PS4 pro και θα παει για PS5 ας τσεκαρει την εικονα και να δει αν το επιπλο της τηλεορασης το παιρνει ή να αρχισει να ψαχνεται και για επιπλο...Τι ειναι αυτο ρε?

EaQ6nRmXsAExS22.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...