Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Η μεγαλύτερη σε μέγεθος κονσόλα στη σύγχρονη gaming ιστορία


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Έχουν ανακοινωθεί τα specs τους.Τα ξέρει.

Αυτό που εννοεί είναι πως αν δεν βγούν games να δούμε πως τρέχουν δεν έχει νόημα να βγάζουμε συμπεράσματα.Το πιο πιθανό είναι να παίζουν εξίσου καλά κι στις δύο.Δεν νομίζω να υπάρξει game που παράδειγμα θα τρέχει στη μια 30fps και στην άλλη 60fps.Δεν έχουν τόσο μεγάλη διαφορά.

Όσον αφορά τώρα γραφικά στα exclusives της sony οι άνθρωποι βγάζουν απο τη μύγα ξύγκι και καταφέρνουν εντυπωσιακά γραφικά για το hardware τους.

Όντως και αυτό δεν το έβαλα καν στην εξίσωση, γιατι αυτό το υποτιθέμενο 10% μπορεί να γίνει  και 0% αν δεν ασχοληθούν με optimization στην κονσόλα της MS. Πιστεύω όμως ότι θα δούμε σε κάποιους τίτλους μικρές διαφορές ανάλογα με το στούντιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 λεπτά πριν, music_lover είπε

Έχουν μια διαφορά 2tf, ας πούμε το ένα έχει μια 2080 (10tf) και το άλλο μια 2080 super (11tf) με overclock (για να πάμε κοντά στα 12tf του X), ε στα benchmarks αυτές οι δύο κάρτες έχουν 5% διαφορά, άντε να σου βάλω εγώ ότι θα έχουν 10% οι 2 κονσόλες, ε δεν το λες και πανούκλα, για παραπληροφόρηση μου κάνει. Θέλω να πως πως υπερβάλεις τα μέγιστα και απορώ γιατί.

10 έχει με overclock τα έχεις μπερδέψει λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, twidel είπε

10 έχει με overclock τα έχεις μπερδέψει λιγο

Εντάξει, 10 έχει με overclock, πες μας κάτι που δεν ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όντως και αυτό δεν το έβαλα καν στην εξίσωση, γιατι αυτό το υποτιθέμενο 10% μπορεί να γίνει  και 0% αν δεν ασχοληθούν με optimization στην κονσόλα της MS. Πιστεύω όμως ότι θα δούμε σε κάποιους τίτλους μικρές διαφορές ανάλογα με το στούντιο.

Πως να γινει μηδεν? στα Multiplatform φαινεται η διαφορα τι με νοιαζει τι κανουν τα παιχνιδια της sony? αφου δεν θα τρεχουν στο xbox και το αντίστροφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, twidel είπε

Πως να γινει μηδεν? στα Multiplatform φαινεται η διαφορα τι με νοιαζει τι κανουν τα παιχνιδια της sony? αφου δεν θα τρεχουν στο xbox και το αντίστροφο

Όταν θα έρθουν και θα έχουν την διαφορά που θα δικαιολογεί την λέξη "πανούκλα", έλα να το ξανασυζητήσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, music_lover είπε

Όταν θα έρθουν και θα έχουν την διαφορά που θα δικαιολογεί την λέξη "πανούκλα", έλα να το ξανασυζητήσουμε.

Αν δεν τρεχει παιχνίδια σε native 4k/60  η πολύ κοντά σε αυτό θα είναι πανούκλα.. η θολούρα του ps4 pro ηταν τέρμα αισθητη αν έιχες και τις 2 κονσόλες. Αυτά φοβάμαι πως θα ισχύουν και σε αυτή τη γενίά.. το Native 4K μαλλον θα μείνει και πάλι στα 30fps

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα προπαραγκειλω αλλα εμφανησιακά είναι και τεράστιο και πατάτα.

Αν το είχαν απλώς μαύρο-γκρι θα ήταν κλάσεις ομορφότερο.

Επεξ/σία από The__Blade
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι και να λεμε, μια χαρα θα το παρουμε ...(οσοι το παρουμε) και ας γκρινιαζουνε μερικοι.

ωραια, ...πολυ ωραια...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αστείο που όλοι το κράζουν...μάλλον το θαυμάζουν ! Τουλάχιστον απο προπαραγγελίες σάρωσε! Έχουμε και τους pc gamers που θα πάρουν 3080 σε 3 χρόνια μεταχειρισμένη και περηφανεύονται απο τώρα ! Χαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα beauty is in the eye of the beholder.

Εγω το εχω παραγγείλει ήδη (Disk version εννοειται)...

προσωπικα θεωρώ ειναι η πιο bold κίνηση για console design τα τελευταία χρονια. Θελει χρονο να το χωνέψεις, αλλα.... ειμαι σίγουρος πως ο κόσμος θα το συνηθίσει και θα του αρέσει οπτικά.

εχει λιγο Zaha Haddid σχεδιασμό και σίγουρα θεωρώ πως σαν form factor θα εχει πολύ καλή thermal απόδοση.

Συγχαίρω την Sony για τον σχεδιασμό και πραγματικα ελπίζω τα λευκά πανελς να ειναι interchangeable. Με μαύρα πανελς και να κοκκινίζει λιγο το led, έχουμε αυτόματα ενα «Sith Edition».... 

Ανυπομονώ για τις 19/11... εχω να ξαναδώ εναν φιλο απο τα παλιά, απο το Βασίλειο της Boletaria...!!!!!

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, anakin3 είπε

 

Συγχαίρω την Sony για τον σχεδιασμό και πραγματικα ελπίζω τα λευκά πανελς να ειναι interchangeable. Με μαύρα πανελς και να κοκκινίζει λιγο το led, έχουμε αυτόματα ενα «Sith Edition».... 

 

Και σε άσπρο έχει μια σκοτεινή προδιάθεση η κονσόλα. Evil Badass σε όλα τα χρώματα γενικά. Τα συγχαρητήρια κι απο μένα στη Sony.  😁

spacer.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αποκλειστικα pc gamer και εχω να ασχοληθω με κονσολες απο την εποχη του ps2. Το συγκεκριμενο οσον αφορα το design του μπορω να ομολογισω οτι ΣΠΕΡΝΕΙ! καμια σχεση με τα χαζοκουτακια που ειναι αορατα. Το φουτουριστικο στυλ του ειναι ολα τα λεφτα, ΑΛΛΑ, ναι μεν το λευκο ταιριαζει απολυτα σε αυτο το στυλ, ομως θα το εβρισκα πολυ καλυτερο σε κοκκινο η κοκκινο - μαυρο η αποχρωση ξυλου (εντελως μαυρο δε λεει γιατι απλα διπλα στους ενισχυτες τους προενισχυτες τα htpc κτλ κτλ κτλ θα ειναι εντελως αορατο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι όταν η BMW άλλαξε ριζικά το σχεδιασμό της (αρχές ‘90s) και σχολιάζαμε με ένα φίλο μου «πόσο άσχημα τα κάνανε...».

Μετα απο λίγο καιρό συνήθισε το μάτι και μας φαινότανε πανέμορφα.Δώστε του λίγο χρόνο.😉

Εμένα μ´αρέσει πάντως...

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Looter είπε

Για όσους λένε ότι το μέγεθος (της κονσόλας) δε μετράει , μάλλον δεν έχουν γυναίκα στο σπίτι τους..

Δυσκολα «κρύβεται» το άτιμο το PS5 έτσι όπως το έκαναν.

Σίγουρη η ΠΑΝΤΟΦΛΑ για όσους το εμφανίσουν «ξαφνικά» κοντά στην τιβι... 😂🤣

 

Τι να σου πω, οταν διαλεγες γυναικα ας εβαζες κι αυτη την παραμετρο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...