Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5: Η μεγαλύτερη σε μέγεθος κονσόλα στη σύγχρονη gaming ιστορία


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

30 λεπτά πριν, anakin3 είπε

Βασικα beauty is in the eye of the beholder.

Εγω το εχω παραγγείλει ήδη (Disk version εννοειται)...

προσωπικα θεωρώ ειναι η πιο bold κίνηση για console design τα τελευταία χρονια. Θελει χρονο να το χωνέψεις, αλλα.... ειμαι σίγουρος πως ο κόσμος θα το συνηθίσει και θα του αρέσει οπτικά.

εχει λιγο Zaha Haddid σχεδιασμό και σίγουρα θεωρώ πως σαν form factor θα εχει πολύ καλή thermal απόδοση.

Συγχαίρω την Sony για τον σχεδιασμό και πραγματικα ελπίζω τα λευκά πανελς να ειναι interchangeable. Με μαύρα πανελς και να κοκκινίζει λιγο το led, έχουμε αυτόματα ενα «Sith Edition».... 

Ανυπομονώ για τις 19/11... εχω να ξαναδώ εναν φιλο απο τα παλιά, απο το Βασίλειο της Boletaria...!!!!!

Σου ζήτησαν να καταθέσεις προκαταβολή?

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 177
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, μαστερ είπε

 

Λαου λαου το πάνε να το κανουν PC.

Τουλάχιστον το PC το παίρνεις οριζόντιο, βάζεις το DVD player επάνω και το κρύβεις έτσι, αυτό το πράγμα και είναι τεράστιο και δεν μπορείς να βάλεις κάτι επάνω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελάτε πια, μην είστε δυσκοίλιοι μερικοί..!

Αν ηταν αδιάφορο το design, θα γκρίνιαζαν πολλοί. Αν ακολουθούσε τα χνάρια μιας άλλης κονσόλας, θα μιλούσαν για αντιγραφή. Αν ήταν μικρό, θα άκουγαν από τώρα τα "ελικόπτερα" της ψύξης. Κάποιοι δεν βαριούνται ποτέ να γκρινιάζουν...

Για να μην αναφερθώ στις συγκρίσεις των Teraflops μεταξύ PS5 & Xbox... Κάτι τέτοιες συζητήσεις γλεντάει η συμπαθέστατη Nintendo βγάζοντας "υποδεέστερες" κονσόλες για να παίζουμε!

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, George228Sk είπε

Για τα δικά μου γούστα που είμαι full Playstationάκιας, όσο πανέμορφο και futurist είναι όρθιο, τόσο άσχημο και σαν clam είναι ξαπλωτό.  Οπότε......μόνο όρθιο!!!

Νομίζω έχεις δίκιο, άλλωστε μόνο αν ειναι όρθιο έχει νόημα το μεγάλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που με ανησυχεί δεν είναι το μέγεθος αλλά τα wat 350-340 το PS4 pro ειναι 165 wat Φοβάμαι μήπως με τόσο κατανάλωση έχουν και μεγαλύτερες θερμοκρασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γουσταρω τρελλα θα το βαλω φατσα μπροστα απο τη 4κ να το βλεπουν και γαμω τα διαστημοπολοια σε μεγεθος ανυπομονω να το αποκτησω το μεγεθος μετραει και ψηνομαστε τρελλα.γουσταρουμε  ps5 .δωσε γερα τρελλο μωρο

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Κατά την γνώμη μου το design είναι άθλιο και όταν προσπαθείς το σπίτι σου να έχει ωραίο design ε αυτή η γκουμουτσα δεν χωράει πουθενά. Έχω 65" αν το βάλω αυτό δίπλα θα είναι σα να ξέχασα μια βαλίτσα εκεί ανάμεσα από το ηχείο και την tv. Πραγματικά αισχος!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά αρχήν η κονσόλα θέλει ντύσιμο με μεμβράνες μαύρες γιατι το άσπρο είναι άθλιο.Για το μέγεθος δεν μπορεί ακόμα να γίνει κάτι εκτός και το βγάλουμε από το κουτι του. Κανάς moder θα ανοίξει το δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμφανισιακά όταν το είδα όρθιο είπα οκ, αδιάφορο. Τώρα που το βλέπω ξαπλωτο σε πραγματικες διαστάσεις λέω έκτρωμα. Βέβαια το πραγματικο προβλημα ειναι οτι βγαίνει χωρίς launch titles. Καταπληκτικό το demon souls για την εποχή του αλλά είναι remake προ - προηγουμενης γενιάς που ήταν η βάση δε λεω αλλα ξεπεράστηκε ήδη από τους διαδόχους του παντου... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Nos20VT είπε

Εντομεταξυ το Xbox φαινεται να πηγαινει καλα...μονο η nintendo σωνει τον ανταγωνισμο... 

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2020/07/08/igns-ps5-vs-xbox-series-x-poll-results-show-that-microsoft-may-need-to-be-worried/#5d1e924a15b0

 
 
 

Η δημοσκόπηση αυτή είναι απλά για να κοπείς σε μάθημα έρευνας αγοράς. Δεν έγινε με συνέντευξη (να στηθείς στο μετρό) αλλά με πρωτοβουλία από fanboys (that’s 50,000 potential consumers voting on the biggest video game website on the internet.) που ψηφίζουν οπαδικα. Έχει μηδενική αντικειμενικότητα και επιχειρησιακή σημαντικότητα, από κάποιον αρθρογράφο της Ραφήνας (για να μην πω Λούτσας).

Να βάλει και το Insomnia ψηφοφορία σε άρθρο μετά την παρουσίαση του καινούριου iPhone που να ρωτάει  "ποιο τηλέφωνο θα αγοράζατε  φέτος?".

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, asemnos είπε

Θελει μελετη εμπειρογνωμονα, σχεδιο πολιτικου μηχανικου και ειδικη κατασκευη βαρεως τυπου για να ακουμπησεις κατω αυτο το τερας.

 το πι σι μου ειναι μεγαλυτερο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nick10000 είπε

Τι να σου πω, οταν διαλεγες γυναικα ας εβαζες κι αυτη την παραμετρο. 

πως φαινεται οτι εισαι μικρος και απειρος...

28 λεπτά πριν, angelfacekiller είπε

 

Να βάλει και το Insomnia ψηφοφορία σε άρθρο μετά την παρουσίαση του καινούριου iPhone που να ρωτάει  "ποιο τηλέφωνο θα αγοράζατε  φέτος?".

 

εδω στο ινσομνια οποτε και να ρωτησεις για κινητα θα σου πουνε τα xiaomi ειναι οι κινηταρες που θα ριξουνε την samsung >και την apple απο τον θρονο...

κλασσικο κιλ αργκιουμεντ > τι μπορει να κανει ενα samsung των 700-800 ευρω και δεν μπορει ενα xiaomi των 150 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...