Προς το περιεχόμενο

Το Sony Xperia 5 II με OLED οθόνη 6.1’’ και 120Hz έρχεται στις 4 Δεκεμβρίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που ίσως θα με χάλαγε θα ήταν το ratio οθόνης.Υπερκοστολογημένο όπως και οι συσκευές της Samsung, για αυτό πέφτουν στην μισή τιμή.

Σας πείραξαν τα bezel των 5mm, ενώ σχεδόν όλοι έχετε κινητά με notch και τρύπες που τις καλύπτετε με εικονικό bezel (Μαύρη μπάρα).Τι ειρωνία.

Ανώτερες συσκευές απο της Xiaomi σε ποιότητα κατασκευής, hardware, λειτουργικό που πλησιάζει stock android με καλή διαχείριση μνήμης και ταχύτατο.Εχουν φοβερές οθόνες, ακόμα και στις LCD.

IP68 όταν οι άλλοι κλαίνε που έκανε μπάνιο το κινητό.

Updates χωρίς bugs και οι ειδοποιήσεις έρχονται όλες και άμεσα, όχι όπως της Xiaomi.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Agony είπε

Το κατι καλυτερο για εσενα μπορει να ειναι μια διαφορα σε cpu 5%.... Ξερεις ποσα κινητά σε αυτη την τιμη δεν ειναι καν αδιαβροχα ? Η εστω shock approve η δεν εχουν OLED καλης ποιοτητας ? Να θυμισω οτι καποια με OLED ειχαν flicker pwm και ειχαν πανω απο 1.000 ευρο ?

Οποτε με ολο το σεβασμο το οτι καλυτερο ειναι σχετικο διοτι κανενα δεν τα εχει ολα. Ουτε καν audio dac σε τιμες 1.000 ευρο.

Το κατι καλυτερο γενικα και Οχι για μενα μονο ειναι ο 865+.
Με τη δικη σου λογική το κατι καλυτερο για κάποιον ειναι τα 60hz refresh rate και Οχι τα 120hz.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, udroxoos είπε

Μακάρι να είναι το πρώτο βήμα προς την επιστροφή των κινητών τηλεφώνων!

Μα δεν έφυγε από την παραγωγή κινητών τηλεφώνων ποτέ ....παντα έβγαζε smartphone  , απλά προφανως δεν την προτιμούν οι καταναλωτές παγκοσμίως....και μένει στον πάτο διαρκώς...παντως το προσπαθεί οπως και να εχει ...

Επεξ/σία από georgetsl
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Krapkey είπε

Προσωπικα μου αρεσει παρα πολυ,προτιμω να εχει τετοια μικρα bezel παρα να ειναι ολοκληρο μια οθονη,μερικοι δεν ευχαριστιεστε με τιποτα,βγαινει κινητο με μικρα bezel,το σχολιαζετε,βγαινει κινητο χωρις bezel και μικρη water drop selfie camera,παλι το σχολιαζετε αρνητικα,βγαινει κινητο με punch hole camera,αχ δεν μου αρεσει ειναι ασχημο,βγαινει κινητο με pop-up camera,αχ θα χαλασει λογικα μετα απο λιγο καιρο και τετοιες βλακειες,παει να βγει κινητο με In display camera και αγχνεστε για τις δαχτυλιες και αλλα διαφορα προβληματα,πολλους εδω στο ινσομνια κατι σας χαλαει σε καθε συσκευη και δεν προτιματε να την παρετε,στο κατω κατω αμα θες κιολας δεν θα σε παρακαλεσει κανεις.

Το λένε ξεκάθαρα όλοι θέλουν κινιτο όλο οθόνη front camera κάτω από την οθόνη αλλά να αποδίδει σαν camera που είναι expised, στερεοφωνικά ηχεία χωρίς να φαίνονται αλλά να παίζουν σαν τα ηχεία που φαίνονται. Μπαταρία minimum 4500 πίσω camera χωρίς εξόγκωμα μονή αλλά να αποδίδει σαν πολλαπλές με τεράστιο εξόγκωμα. Να έχει τέλειο σήμα παντού αλλά να έχει και χαμηλό sar ταυτόχρονα. Μα έχει καθαρό λογισμικό με όλα τα καλούδια όχι καθαρού. Να έχει day one ενημερώσεις. Να είναι όλο γιαλι αλλά να είναι και ανθεκτικό. Να είναι αδιάβροχο.

Να είναι πούπουλο αλλά να έχει και μεγάλη μπαταρία.

Να έχει οθόνη 120 hz αλλα να καταναλώνει ενέργεια σαν αυτή τον 60.

Α ναι και το ποιο συμαντικο αυτό το τεχνολογικό θαύμα που περιγράφω να έχει κόστος ενός redmi note 8 αλλιος όπως λένε δεν ααξίζε και είναι κλεψιά

Τα διαβάζεις αυτά και σκέφτεσαι να κλάψω η να γελάσω

Επεξ/σία από Black Demis
  • Like 5
  • Thanks 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σχόλια κλασσικά τύπου "ότι βλέπω να λένε λέω και εγω". 

Πάθατε όλοι ανακοπή για την 21:9 οθόνη λες και το 95% των τηλεφώνων δεν είναι 19:9 και 20:5:9 (βλ. Samsung, Xiaomi). 

Για να μην πιάσω "τα χωράφια bezels", που όποιος ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ νομίζει κάτι τετοιο, πιστεύω να γνωρίζει πως γελοιοποιειται.

Ενώ στο μεταξύ βγήκε το iPhone SE 2020, με design κυριολεκτικά εποχής 2013, και δεν τολμουσες να πεις τίποτα περί bezels, "γιατί ρε φίλε ρε bro εγώ θα έχω updates για 25 χρόνια και θέλω κινητό μικρό για τσέπη κΑι οΧι πΑνΤoΦλΑ".

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, georgetsl είπε

Μα δεν έφυγε από την παραγωγή κινητών τηλεφώνων ποτέ ....παντα έβγαζε smartphone  , απλά προφανως δεν την προτιμούν οι καταναλωτές παγκοσμίως....και μένει στον πάτο διαρκώς...παντως το προσπαθεί οπως και να εχει ...

Sorry δεν το διευκρίνισα. Με τον όρο κινητά τηλέφωνα αναφερόμουν ως προς το μέγεθος και όχι στην εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστική συσκευή. Εχει πανω της ενα καρο πράματα, πραγματικές καινοτομίες οχι απλα ενα ακομα τηλέφωνο με μια οθόνη και 5 κάμερες. αν πεσει η τιμή θα αξιζει με χιλια. Ευκολα οτι καλύτερο κυκλοφορεί και δεν γουσταρω καθόλου τα sony.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 φαουλ έχει κάνει για μένα η Σόνυ στην συγκεκριμένη συσκευή.

1) Το 21:9 παραείναι υπερβολικό και δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένει τόσο. 19,5:9 ή 20:9 είναι το ιδανικό πιστεύω (με βάση τον ανταγωνισμό, κατά την γνώμη μου κοντά στο 19:9 είναι το τέλειο) . Δεν ξέρω τι το ωραίο έχει να είναι το κινητό μακρόστενο, παρά να είναι λίγο πιο κοντό και παχύ. Στο 20:9 του ποκο που διαθέτω η χρήση με ένα χέρι είναι οριακή, πόσο μάλλον όταν ανεβαίνουμε κι άλλο.

2) Λάθος ημερομηνία κυκλοφορίας σε συνδυασμό τιμής. Δεν γίνεται end 2020 να μου πουλάς συσκευή με τον 865 στα 900 ευρώ όταν σε 2-3 μήνες θα κυκλοφορήσουν τα πρώτα κινητά με τον 875.

3) Μικρή διάρκεια μπαταρίας, τα 4000mhA σε συνδυασμό με την 120 hz οθόνη, καθιστούν την αυτονομία του κινητού περιορισμένη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ η λειτουργία H.S. (heat suppression) θα δίνει δυνατότητα στο τηλέφωνο να λαμβάνει τροφοδοσία απευθείας από τον φορτιστή για τη μείωση της θερμοκρασίας, ειδικά όταν ο χρήστης φορτίζει το κινητό και ταυτόχρονα το χρησιμοποιεί.

Γιατι δεν το κανουν ολοι αυτο?????????????????

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει audio jack και πιστοίηση ip68? Καλή φαση. Γενικά πολύ καλό αυτο με τη προστασία της μπαταρίας.Γενικά αρκετά ενδιαφέρον κινητό. Η τιμή λίγο μας τα χαλάει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...