Προς το περιεχόμενο

Το Sony Xperia 5 II με OLED οθόνη 6.1’’ και 120Hz έρχεται στις 4 Δεκεμβρίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, kostas106gti είπε

Μα δεν είπε κανείς ότι το pixel 4 δεν είναι ένα καταπληκτικό κινητό,ίσα ίσα,αν είχε το 4 μια καλύτερη μπαταρία ,micro sd,wide angle lens και audio jack το έπαιρνα day one,αυτό όμως δεν κάνει το Sony κακό κινητό,ακριβό ισως και αυτό πληρώνει η Sony ακόμα.

Εγώ βασικά χαίρομαι να υπάρχουν πολλές και διαφορετικές επιλογές στην αγορά,ώστε να βρει ο καθένας ότι τον καλύπτει,απλά δε μπορώ με τίποτα να δεχτώ ότι όποιος δεν παίρνει poco είναι χαζός,υπάρχουν και άλλα πράγματα που δεν μεταφράζονται πανω σε ένα spec sheet.

Απλά λέω, ότι αν και ολοκληρωμένη συσκευή για τα 1200€ που κοστίζει, έχει κάποιες αδικαιολόγητες για Sony μετριότητες.

Καλά αυτά τα Poco, Loco, Choco είναι η ντροπή των Android και δεν θα έπρεπε καν να τα αναφέρουμε ως εναλλακτικές απέναντι σε Sony, Pixel, Samsung, LG, HTC κλπ. Βέβαια ο μέσος Tsaomoταλιμπάν θα χρησιμοποιήσει για ακόμα μια φορά το φοβερό "επιχείρημα" των πωλήσεων, λες και τα βάζει αυτός στην τσέπη του, που είναι επιχείρημα επιπέδου, όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια. Άλλωστε όλες τις πωλήσεις της τις κάνει με κάτι Redmi note. Ούτε με Foco, ούτε με Mi mix, ούτε με Mi. Οπότε το επίπεδο της Sony δεν το φτάνει.

Οπότε όχι, δε χρειάζεται να ανησυχείς ότι είσαι χαζός αν δεν έχεις Moco. 

Επεξ/σία από Vaiosss
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 20/9/2020 στις 12:09 ΜΜ, Zan_gachette είπε

Δεκέμβριο με sd865 όταν θα ξεκινήσουν να βγαίνουν με τον 875; 

Μία ζωη τελευταία και καταϊδρωμένη η Sony στο Android για αυτό είναι στο 0.5% και πολύ είναι όπως η LG που όλα της τα τηλέφωνα έχουν 500 προβλήματα με πλακέτες κτλ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Arkin είπε

 όπως η LG που όλα της τα τηλέφωνα έχουν 500 προβλήματα με πλακέτες κτλ. 

Καλησπέρα χρονοταξιδιώτη, είμαι από το 2020, χάρηκα που έφτασες επιτέλους στην χρονιά μας.

22 ώρες πριν, Vaiosss είπε

Απλά λέω, ότι αν και ολοκληρωμένη συσκευή για τα 1200€ που κοστίζει, έχει κάποιες αδικαιολόγητες για Sony μετριότητες.

Καλά αυτά τα Poco, Loco, Choco είναι η ντροπή των Android και δεν θα έπρεπε καν να τα αναφέρουμε ως εναλλακτικές απέναντι σε Sony, Pixel, Samsung, LG, HTC κλπ. Βέβαια ο μέσος Tsaomoταλιμπάν θα χρησιμοποιήσει για ακόμα μια φορά το φοβερό "επιχείρημα" των πωλήσεων, λες και τα βάζει αυτός στην τσέπη του, που είναι επιχείρημα επιπέδου, όσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια. Άλλωστε όλες τις πωλήσεις της τις κάνει με κάτι Redmi note. Ούτε με Foco, ούτε με Mi mix, ούτε με Mi. Οπότε το επίπεδο της Sony δεν το φτάνει.

Οπότε όχι, δε χρειάζεται να ανησυχείς ότι είσαι χαζός αν δεν έχεις Moco. 

Δεν είναι τέλειο, σε καμία περίπτωση, ούτε το Xperia 1 ii ούτε το 5 ii, είναι απλά τηλέφωνα που κάνουν πολλά πράγματα σωστά, και δεν τους το αναγνωρίζει κανείς, γιατι το Oneplus 8 Pro υπάρχει, και η Poco βγάζει φτηνά κινητά. 

Το Oneplus 8 Pro π.χ είναι μια συσκευή 6.8" με κυρτή οθόνη ρε παιδιά, αυτό το πράγμα θέλει δυο χέρια για να πάρεις τηλέφωνο,. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η απάντηση σε όλα.

Έχει το κοινό του, και πολύ καλά κάνει γιατι είναι κινητάρα. Το ίδιο και το Pixel. Το ίδιο νομίζω οτι θα έπρεπε να συμβαίνει και με τη Sony, σε αυτή την περίπτωση. Πριν το Xperia 1 το περσινό έβγαζε μόνο πατάτες, τα τελευταία χρόνια, καλώς να φάει χώμα, Το Xperia 5 ii είναι μια πολύ καλή συσκευή, γιατι να μην το αναγνωρίσουμε;

Μου θυμίζει κάτι ξεροκέφαλους που λένε "iphone ;; χαχαχαχαχαχα παντρέψουν έναν φορτιστή, θα κρεμαστείς στον τοίχο, βάλε ένα καλώδιο μόνιμα στην τσέπη" και εντωμεταξύ τα iPhone φέτος έχουν ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. 

Επεξ/σία από papp0us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Arkin είπε

Μία ζωη τελευταία και καταϊδρωμένη η Sony στο Android για αυτό είναι στο 0.5% και πολύ είναι όπως η LG που όλα της τα τηλέφωνα έχουν 500 προβλήματα με πλακέτες κτλ. 

Τι έγινε ρε παιδιά,έκανα login και με πέταξε στο 2015 πάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, papp0us είπε

919€ η τιμή Ελλάδας μάλλον με τα sony wh-1000xm3 δώρο στις προπαραγγελίες. Νομίζω το πήρα απόφαση και επίσημα

Και εγώ το ίδιο! Προπαραγγελίες ξέρουμε πότε ξεκινάνε και που τις κάνουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, hariskar είπε

Και εγώ το ίδιο! Προπαραγγελίες ξέρουμε πότε ξεκινάνε και που τις κάνουμε;

Τέλη Οκτωβρίου θα αρχίσει το πανυγήρι, τα Presale είναι είναι ανοιχτά https://digitalpassion.gr/kinita-xperia/kinita/sony-xperia-5-ii-sympagis-skhediasmos-othoni-21-9-cinemawide-af-se-pragmatiko-khrono/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hariskar είπε

Ασύρματα ακουστικά δίνουν στην προπαραγγελία από ότι βλέπω.  Μακάρι να υπήρχε δυνατότητα επιλογής ενσύρματων.

Εχουν και υποδοχή για 3.5 mm.

Εχουν και τα αρνητικά τους, διαβάστε τις αξιολογήσεις και θα καταλάβετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Εχουν και υποδοχή για 3.5 mm.

Αναφέρομαι στα ασύρματα ακουστικά που δίνουν δώρο με προαπαραγγελία. Μακάρι να έδιναν δώρο ενσύρματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, hariskar είπε

Αναφέρομαι στα ασύρματα ακουστικά που δίνουν δώρο με προαπαραγγελία. Μακάρι να έδιναν δώρο ενσύρματα.

Νόμιζα πως δίνουν αυτά που έγραψε πάνω ο @Pappous.Τώρα είδα πως δίνουν ασύρματα ψείρες, δεν είχα πατήσει στο link.

Για εμένα το κινητό θα αξίζει όταν πέσει αρκετά η τιμή του.Σε αυτή την τιμή προπαραγγελλίας ακόμα και τα ακουστικά να πουλήσεις, πάλι τα χρήματα είναι πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Νόμιζα πως δίνουν αυτά που έγραψε πάνω ο @Pappous.Τώρα είδα πως δίνουν ασύρματα ψείρες, δεν είχα πατήσει στο link.

Για εμένα το κινητό θα αξίζει όταν πέσει αρκετά η τιμή του.Σε αυτή την τιμή προπαραγγελλίας ακόμα και τα ακουστικά να πουλήσεις, πάλι τα χρήματα είναι πολλά.

δηλαδη με τι τιμη θα αξιζε αυτο το κινητο για σενα ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, nikos1965ny20 είπε

δηλαδη με τι τιμη θα αξιζε αυτο το κινητο για σενα ? 

Είναι αντικειμενικό απο την άποψη πως δεν έχουμε όλοι την ίδια οικονομική δυνατότητα αλλά και υποκειμενικό από την άποψη πως ο καθένας έχει άλλη αντίληψη και κάποιο όριο στο πόσα θα δώσει για το κάθε υλικό αγαθό.

Το XZ1 πχ που βγήκε στα 700€ Σεπτέμβριο του 2017 το πήρα σε προσφορά στα 229€ απο τα 400€ τον Νοέμβριο του 2018 και το έχω ακόμα.Για το συγκεκριμένο δεν θα έδινα πάνω απο 300€.

Δεν έχω δώσει παραπάνω χρήματα για κινητό, γιατί πχ δεν έχω ούτε καλό PC ούτε laptop, αν θα έδινα 1000€ θα έπαιρνα laptop η ακόμα καλύτερα κινητό με 500€ και laptop με 500€.

Δεν θα ήθελα να δώσω πάνω απο 500€ για οποιαδήποτε κινητό, είναι υπερκοστολογημένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...