Προς το περιεχόμενο

Τι ισχύει με τους αρχικούς τίτλους του PS5 και ποιοι κυκλοφορούν σε PS4;


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Σονι εχει θεμα και αυτο φαινεται.....μαλλον την πονεσε πολυ το Series S και αναγκαστηκε να πεσει στις τιμες της. Το DE PS5 δεν θα εκανε ποτε 400 εαν δεν υπηρχε το Series S. Αυτα κανει ο ανταγωνισμος. Δινει σε εμας τους καταναλωτες!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, sansara είπε

Το ps5 ειναι απο μονο του ενας μιζερος συμβιβασμος (εναντι πχ μιας 3090) αμα σουχει δωσει ανοιχτα την καρτα του ο μπαμπας...


Η πινακίδα που είχα στο Yugo το 1992 ειχε τον αριθμό 3090.. Βέβαια τι σου λέω τώρα περί Yugo εάν εσυ έπαιζες με Playmobil το 1990 εκτός και δεν είχες γεννηθεί .

 


 

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dream21 είπε


Η πινακίδα που είχα στο Yugo το 1992 ειχε τον αριθμό 3090.. Βέβαια τι σου λέω τώρα περί Yugo εάν εσυ έπαιζες με Playmobil το 1990 εκτός και δεν είχες γεννηθεί .


 

Ελα ρε παλαιουρα! Κατσε να τη βγαλω να τις μετρησουμε: Οταν σκεφτοσουνα απο που θα παρεις το yugo εγω επαιζα Kings Quest 1 σε 8088 με Hercules. Τι θες να σου κανω explain απο τους αγνωστους ορους?  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, malias4 είπε

Οταν εβγαλε η ms το οnly digital one s πρινε μερικα χρονια τοτε ολοι πεσανε να την φανε οτι χαλαει την πιατσα κ ανεπιτρεπτο αυτο που γινετε κακια μαικροσοφτ θα σε κανουμε ντα. Και βς δια μαγειας βγαζει κ η Σονυ τωρα ps5 digital only !

Μετα ειπε μαγκες εμεις θα υποστηριξουμε την προηγουμεμη γενια (βλεπε οne s , one x) για ενα δυο χρονια ακομα. Και η μεγαλοτεραστια Sony πριν μερικους μηνες ειπε ΟΧΙ εμεις θα βγαλουμε μονο next gen στο ps5 😊 κ τωρα τα βγαζει τα παιχνιδακια της κ για ps4 

Μετα εχουμε το game pass , ολα τα exclusives day one χωρια ποοσα ακομα που τα μισα απο αυτα ειναι ΑΑΑ κ τα υπολοιπα indies κ μ@λακιες ισως ! Αλλα κ παλι Η sony αφηνιασε , τωρα ομως επειδη βλεπει οτι της εχει παρει τα σωβρακα η ms , δινει 18 παιχνιδια (που τα περισσοτερα τα εχει δωσει ηδη τσαμπα με το plus ) στους κατοχους ps5 μπας κ βρουν τιποτα της προκοπης να παιξουν στην καινουρια κονσολα τους...

Ναι ξερω μην μπειτε στον κοπο , το xbox ειναι μαπα, το play θα πουλησει τις διπλασιες κονσοκες. Το χbox δεν εχει παιχνιδια, δεν εχει εκθκλουθιβθ,  το κοντρολερ ειναι με μπαταριες,  δεν εχει αναφορα μηνυματος ....

Α σορυ αυτο ειναι για το iphone

 

Το Xbox ναι είναι μάπα και το playstation όντως θα πουλήσει τριπλάσιες κονσόλες!

Έχω το PS4, το nintendo switch και ένα δυνατό PC και παίζω και στις 3 πλατφόρμες.

Θα αρκούσε ένα δυνατό exclusive για να πάρω και το Xbox, τίποτε άλλο, αν έβγαζε η microsoft ένα δυνατό exclusive θα το αγόραζα ακόμη και για ένα παιχνίδι και αυτό. Αλλά είναι τόσο άχρηστη η microsoft που ούτε αυτό δεν μπορεί να κάνει!

Θα πάρει κάποιος xbox και δεν θα παίξει δηλαδή The last of Us και Zero Horizon;;; Για να παίξει τι; Halo; Καλή αγορά.

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, selin323 είπε

έχω χάσει τον ύπνο μου 40 ετών , τόση δίψα είχα όταν έπαιζα tomb raider στο ps1, η τιμες μια χαρα θα ειναι 10-15% πιο φτηνα σκρουτζ , Η ms απο την αλλη κανει οτι περναει απο το χερι της αλλη μια φορα , χωρις καμια προθεση να φτιαξει games ααα  , δεν εμαθε απο τα λαθη της αλλη μια φορα  χαμενη  , οσο για το φτηνω ουτε games pass δεν το σωζει, Η μαγκια ειναι οτι ο Japan σφαζει οποτε θελει gow ...

 

Μη γράφεις gow γιατί το μεταφράζω σαν Gears of War και δε βγαίνει νόημα σε αυτά που προηγήθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nekrik είπε

Ποιο demon souls θα κυκλοφορήσει στο ps4 ;

Έχεις δίκιο, κανένα. Με έχει μπερδέψει ακραία η Sony με τις ανακοινώσεις της. Απ'οσο καταλαβαίνω το Demon Souls θα κυκλοφορίσει μόνο σε PS5. Αλλά (καταλαβαίνω καλά?) όλα τα άλλα games θα κυκλοφορήσουν και σε previous gen console, δηλαδή και σε PS4. 

Καλά ας περιμένω εγώ να δω τί θα έχουμε να παίξουμε launch day και βλέπουμε.. μόνο για το demon souls δεν υφίσταται λόγος για μένα.. 500 η κονσόλα και 80 για το game, 580 για να παίξω ΕΝΑ game? Δε νομίζω τάκη...

18 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Μπορεί κάποιος να μου γράφει αν σταξω 599 ευρα τι παιχνίδια θα μπορώ να παίξω την πρώτη ημέρα;;;;;;;;;; 

Πες ότι έχω διαθέσιμα 3500 χιλιάρικα, πείτε μου τι μπορώ να αγοράσω; 

Επίσης θέλω να μάθω και για το μεγάλο xbox τι θα μπορώ να παίξω. 

Αυτά είναι σωστά θέματα, συγκρίσεις όχι αέρα. 

Η αλήθεια είναι έτσι όπως τα βλέπω εγώ ότι ελάχιστα θα μπορείς να παίξεις day one. Γι'αυτό και προσωπικά μάλλον θα περιμένω. 

Αφού μπορείς να παίξεις τα games του PS4 στο PS5, η "λογική" λέει αν δεν καίγεσαι για υψιλότερα fps (εγώ δεν καίγομαι, οκ ωραίο να το έχεις αλλά τόσα χρόνια δεν το είχαμε) συνεχίζεις για λίγο στο PS4 και όταν βγουν 2-3 στο PS5 που καίγεσαι να τα παίξεις και δεν υπαρχουν στο PS4, κάνεις τότε τη μετάβαση. Αυτά εν ολίγοις....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sansara είπε

Ελα ρε παλαιουρα! Κατσε να τη βγαλω να τις μετρησουμε: Οταν σκεφτοσουνα απο που θα παρεις το yugo εγω επαιζα Kings Quest 1 σε 8088 με Hercules. Τι θες να σου κανω explain απο τους αγνωστους ορους?  :)

Το 1992 ειχα  Amiga 1200 και πιστεψε στα 32bit που ηταν ο 8088 ηταν βρεφος :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dream21 είπε

Το 1992 ειχα  Amiga 1200 και πιστεψε στα 32bit που ηταν ο 8088 ηταν βρεφος :D 

Αποκλειεται να εχεις μεγαλωσει με Monkey Island και να εχεις τοσο λιγο χιουμορ!

Ολο shadow of the beast και agony επαιζες?  :)

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lvasilis22 είπε

Το Xbox ναι είναι μάπα και το playstation όντως θα πουλήσει τριπλάσιες κονσόλες!

Έχω το PS4, το nintendo switch και ένα δυνατό PC και παίζω και στις 3 πλατφόρμες.

Θα αρκούσε ένα δυνατό exclusive για να πάρω και το Xbox, τίποτε άλλο, αν έβγαζε η microsoft ένα δυνατό exclusive θα το αγόραζα ακόμη και για ένα παιχνίδι και αυτό. Αλλά είναι τόσο άχρηστη η microsoft που ούτε αυτό δεν μπορεί να κάνει!

Θα πάρει κάποιος xbox και δεν θα παίξει δηλαδή The last of Us και Zero Horizon;;; Για να παίξει τι; Halo; Καλή αγορά.

Το μεγαλύτερο μέρος των κατόχων ενός gaming pc σκέφτονται ακριβώς έτσι εφόσον θέλουν να μην χάσουν τίποτα και είναι λογικό, αν θες να παίξεις τα multiplatform λες έχω το pc, αν θέλεις απλά να διασκεδάσεις έχεις το switch και αν θέλεις αποκλειστικότητες έχεις το Playstation.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, sansara είπε

Ελα ρε παλαιουρα! Κατσε να τη βγαλω να τις μετρησουμε: Οταν σκεφτοσουνα απο που θα παρεις το yugo εγω επαιζα Kings Quest 1 σε 8088 με Hercules. Τι θες να σου κανω explain απο τους αγνωστους ορους?  :)

Εγώ έπαιζα Larry φιλαράκι και φυσικά Kings Quest και Space Quest και με Hercules και με CGA (και EGA όταν έβρισκα υπολογιστή με τέτοια κάρτα) και προ αυτού γατάκια Ultima,Twin Kingdom Valley,Castle of Terror the Hobbit,Lords of Midnight,back to school κλπ σε home computers C64 και Zxspectrum48k 😸

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, shadowlike είπε

Νιώθω ότι πρέπει να κάνω κάποιο  course πριν αγοράσω “next gen“ κονσόλα . Και μετά σου λένε ... τι pc μωρέ, παίρνεις μια κονσόλα βάζεις το δισκάκι και παίζεις.Για να μας δώ στις 19 τι θα βάλουμε και που και μετά απο πόση ώρα θα παίξουμε. 

Ότι θα τον παίξετε, θα τον παίξετε....😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, thanosAIAS είπε

Ότι θα τον παίξετε, θα τον παίξετε....😁

Παντως, μιας και ειναι η ωρα του πειραγματος, το ps5 των 500€ θα ειναι καλυτερο απο το PC των 1500€ που εχεις χτισει φιλε Αιαντα. Αυτο ειναι και το μονο νοημα της κονσολας, οτι με καποιους συμβιβασμους αγοραζεις υλικο στο 1/3 της retail PC τιμης. Οσο τα παιχνιδια κρατιουνται σε λογικες τιμες και μεταπωλουνται συμφερει απο ολες τις αποψεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sansara είπε

Αποκλειεται να εχεις μεγαλωσει με Monkey Island και να εχεις τοσο λιγο χιουμορ!

Ολο shadow of the beast και agony επαιζες?  :)

Off topic: ΣΙΧΑΜΑ το κομμάτι με τους τσακωμούς/προσβολές των πειρατών.... :P με ένα χαρτί και ένα μολύβι έπρεπε να είσαι να σημειώνεις τα σωστά! :P

2 ώρες πριν, ELMastas είπε

Εγώ έπαιζα Larry φιλαράκι και φυσικά Kings Quest και Space Quest και με Hercules και με CGA (και EGA όταν έβρισκα υπολογιστή με τέτοια κάρτα) και προ αυτού γατάκια Ultima,Twin Kingdom Valley,Castle of Terror the Hobbit,Lords of Midnight,back to school κλπ σε home computers C64 και Zxspectrum48k 😸

To Dune 2 με έκανε να αγοράσω SoundBlaster 16 compatible (η original ήταν πολύ ακριβή) γιατί η AdLib είχε μόνο ήχο, όχι speech. Nuff said.. hahah! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polaki είπε

Off topic: ΣΙΧΑΜΑ το κομμάτι με τους τσακωμούς/προσβολές των πειρατών.... :P με ένα χαρτί και ένα μολύβι έπρεπε να είσαι να σημειώνεις τα σωστά! :P

To Dune 2 με έκανε να αγοράσω SoundBlaster 16 compatible (η original ήταν πολύ ακριβή) γιατί η AdLib είχε μόνο ήχο, όχι speech. Nuff said.. hahah! 

Ασε τι μου θυμισες τωρα... που γραφαμε στον Τσουρινακη και περιμεναμε 2-3 μηνες για να λυσουμε κανα γριφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, sansara είπε

Ασε τι μου θυμισες τωρα... που γραφαμε στον Τσουρινακη και περιμεναμε 2-3 μηνες για να λυσουμε κανα γριφο

Ανδρέας εγγύηση!!!! Ειλικρινά ήθελα να ήξερα πώς κατάφερνε να τα λύνει όλα, ή τί κονέ είχε στις εταιρείες για να του λένε τα βήματα.. Είτε genious ήταν ή πολύ βυσματομένος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...