Προς το περιεχόμενο

Τι ισχύει με τους αρχικούς τίτλους του PS5 και ποιοι κυκλοφορούν σε PS4;


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Και όμως πολλοί το κάνουν φυσικά οχι όλοι,μην κοιτάς εδω για κάποιους πιο ψαγμένους gamers,όμως απο αυτά που διαβάζω και βλέπω στο διαδίκτυο κλπ συμβαίνει αυτό σε αρκετούς,ιδιαίτερα αν έχουν φανατιστεί πολύ και ιδιαίτερα ξέρουμε την Sony που είναι ανα τα χρόνια,είναι γνωστή για αυτήν την πολιτική της είναι ειδική στο Να Hyparei και να "φανατίζει" τους καταναλωτές

Ναι οκ το βλέπω και εγώ οτι γίνεται, αλλά απορώ πραγματικά με ορισμένους που φανατίζονται έτσι. Δηλαδή μα το θεό καλύτερα να τσακώνεται κάποιος για αθλητική ομάδα παρά για μία κονσόλα. Άμα σε χαλάει, μην την αγοράσεις και πάμε παρακάτω. Είναι αστείο να βλέπεις τέτοιο φανατισμό για κάτι εντελώς ΑΝΟΥΣΙΟ. Δηλαδή στα σοβαρά θέματα της ζωής τους ο κάθε τέτοιος πώς αντιδράει ήθελα να ήξερα..

1 λεπτό πριν, Chocobo είπε

Μια χαρά τέλεια νέα για εμάς που έχουμε PS4 και δεν πρόκειται να πάρουμε PS5.

Πολύ κακά νέα απο την άλλη για όσους τα έσκασαν preorder και το μόνο + που θα δούν θα είναι παραπάνω fps.Αν και σιγά το πράγμα , το 90% όσων έκαναν preorder και με μηδέν παιχνίδια να έβγαινε το PS5 πάλι θα το αγόραζαν.

Είχα γράψει παραπάνω σε κάποιο άλλο άρθρο ότι εγώ δεν βλέπω κάποιο game άξιο για αγορά κονσόλας.

Αναφέρθηκε το Demon Souls, και βλέπω τώρα ότι θα κυκλοφορήσει και σε PS4, με τη δυνατότητα να το παίξω αύριο μεθαύριο σε PS5 όταν τελικά το πάρω. 

Συνεπώς εμμένω στην αρχική μου θέση. Το PS5 δεν έχει ΚΑΜΙΑ αξία για launch day, αν έχεις ήδη το PS4 παρά μόνο αν είσαι τόσο καυλωμένος που θες παραπάνω fps, ή αν όντως όπως είπες θα αγόραζες έτσι και αλλιώς με preorder ακόμα και με μηδέν games να έβγαινε. 

Σιγά σιγά θα πρέπει ο κόσμος να βλέπει πέραν από τα γυαλιά του φανατισμού του και να κάνει όντως λογικές κινήσεις με βάση τις ανάγκες και την τσέπη του. 

Προσοχή για να μην παρεξηγηθώ. Δεν λέω οτι δεν θα το πάρω. Λέω απλά ότι δεν με ενδιαφέρει να πληρώσω day 1 κάτι το οποίο δεν μου προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ επιπλέον.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 79
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Μια χαρά τέλεια νέα για εμάς που έχουμε PS4 και δεν πρόκειται να πάρουμε PS5.

Πολύ κακά νέα απο την άλλη για όσους τα έσκασαν preorder και το μόνο + που θα δούν θα είναι παραπάνω fps.Αν και σιγά το πράγμα , το 90% όσων έκαναν preorder και με μηδέν παιχνίδια να έβγαινε το PS5 πάλι θα το αγόραζαν.

 

"Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε"

Άλλο πράγμα ο ευσεβής πόθος και άλλο πράγμα η πραγματικότητα.

Αυτό θα μπορείς να το συμπεράνεις αφότου κυκλοφορήσει μια πλειάδα τίτλων, μέχρι τότε μόνο προβλέψεις ή πόθοι μπορούν να ειπωθούν.

Για το pre-orders ισχύει, μερικά πράγματα πουλάνε σαν ζεστό ψωμί, γιατί άραγε?

9 λεπτά πριν, polaki είπε

Ναι οκ το βλέπω και εγώ οτι γίνεται, αλλά απορώ πραγματικά με ορισμένους που φανατίζονται έτσι. Δηλαδή μα το θεό καλύτερα να τσακώνεται κάποιος για αθλητική ομάδα παρά για μία κονσόλα. Άμα σε χαλάει, μην την αγοράσεις και πάμε παρακάτω. Είναι αστείο να βλέπεις τέτοιο φανατισμό για κάτι εντελώς ΑΝΟΥΣΙΟ. Δηλαδή στα σοβαρά θέματα της ζωής τους ο κάθε τέτοιος πώς αντιδράει ήθελα να ήξερα..

Πιστεύω ότι έχει να κάνει με την ανάγκη-αδυναμία του κάθε ανθρώπου να νιώσει ως κομμάτι μια μεγαλύτερης ομάδας ανθρώπων με κοινά ενδιαφέροντα, την οποία και πρόκειται φυσικά να υποστηρίξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου γράφει αν σταξω 599 ευρα τι παιχνίδια θα μπορώ να παίξω την πρώτη ημέρα;;;;;;;;;; 

Πες ότι έχω διαθέσιμα 3500 χιλιάρικα, πείτε μου τι μπορώ να αγοράσω; 

Επίσης θέλω να μάθω και για το μεγάλο xbox τι θα μπορώ να παίξω. 

Αυτά είναι σωστά θέματα, συγκρίσεις όχι αέρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, cozat είπε

Η Sony έχει αλλάξει την τακτική της και έχει δηλώσει πως θα φέρει και άλλα παιχνίδια της στα pc!!! Οι τίτλοι παιχνιδιών που θα πρωτοκυκλοφορησουν για το ps5 ίσως να τρέχουν στο ps4 και σίγουρα θα τους δούμε μετά από ένα χρόνο η και παραπάνω στα pc's

Αμήν φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, music_lover είπε

Αυτές οι υπόνοιες θα μας φάνε..από τις 12 Ιουνίου τρέχοντος έτους έχει ανακοινωθεί ότι το demon souls θα έχει 2 mode, ένα fidelity και ένα frame rate:

https://www.pushsquare.com/news/2020/06/demons_souls_ps5_remake_lets_you_prioritise_visuals_or_frame_rate

το αρθρο κυριολεκτικα λεει οτι δεν γνωριζουν τις λεπτομερειες για τα modes, και κανουν μονο εικασιες για τις επιδοσεις που θα προσφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KilliK είπε

το αρθρο κυριολεκτικα λεει οτι δεν γνωριζουν τις λεπτομερειες για τα modes, και κανουν μονο εικασιες για τις επιδοσεις που θα προσφερουν.

Εικασίες είναι και αυτό που ανέφερες για τα 30fps κλειδωμένα. Μεταξύ όμως του KilliK και του pushquare, προτιμώ το τελευταίο. Τέλος πάντων η ίδια είδηση έχει αναπαραχθεί και σε ένα σωρό άλλα sites οπότε μια μεγαλύτερη πιθανότητα να ισχύει υπάρχει. Θα δούμε με το καλό σε 2 μήνες από τώρα. Αυτό που δεν μπορώ, είναι το ράδιο αρβύλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, music_lover είπε

"Ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε"

Άλλο πράγμα ο ευσεβής πόθος και άλλο πράγμα η πραγματικότητα.

Αυτό θα μπορείς να το συμπεράνεις αφότου κυκλοφορήσει μια πλειάδα τίτλων, μέχρι τότε μόνο προβλέψεις ή πόθοι μπορούν να ειπωθούν.

Για το pre-orders ισχύει, μερικά πράγματα πουλάνε σαν ζεστό ψωμί, γιατί άραγε?

Για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τι εννοείς στις πρώτες 3 παραγράφους 😕 έχω και πονοκαίφαλο.

Τώρα γιατί πουλάει...brand name με ότι συνεπάγεται...Απο εμπιστοσύνη παλιών πελατών μέχρι άσχετων που απλά το πέρνουν επειδή είναι Playstation και ας παίζουν μόνο Fifa - Pro...

Μια εποχή πιτσιρικάς θυμάμαι οι γονείς μου έλεγαν Nintendo όλες τις κονσόλες ή Pokemon ότι και να έπαιζα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, music_lover είπε

Εικασίες είναι και αυτό που ανέφερες για τα 30fps κλειδωμένα. Μεταξύ όμως του KilliK και του pushquare, προτιμώ το τελευταίο. Τέλος πάντων η ίδια είδηση έχει αναπαραχθεί και σε ένα σωρό άλλα sites οπότε μια μεγαλύτερη πιθανότητα να ισχύει υπάρχει. Θα δούμε με το καλό σε 2 μήνες από τώρα. Αυτό που δεν μπορώ, είναι το ράδιο αρβύλα.

ναι, γιαυτο και χρησιμοποιησα την λεξη υπονοια, επειδη απο οτι λενε το βιντεο το δειξανε στα 30fps. πρεπει να περιμενουμε τα benchs για να δει ποσο και πως τρεχουν αυτα τα παιχνιδια. διοτι αλλο το μαρκετινγκ, και αλλο η πραγματικοτητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Chocobo είπε

Για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω τι εννοείς στις πρώτες 3 παραγράφους 😕 έχω και πονοκαίφαλο.

Τώρα γιατί πουλάει...brand name με ότι συνεπάγεται...Απο εμπιστοσύνη παλιών πελατών μέχρι άσχετων που απλά το πέρνουν επειδή είναι Playstation και ας παίζουν μόνο Fifa - Pro...

Μια εποχή πιτσιρικάς θυμάμαι οι γονείς μου έλεγαν Nintendo όλες τις κονσόλες ή Pokemon ότι και να έπαιζα....

Κάτι τέτοιο δεν κατάφερε και η Apple? Έκανε το τηλέφωνο συνώνυμο του iPhone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

 Έτσι, οι κάτοχοι PS5 θα είναι σε θέση να απολαύσουν μεταξύ άλλων τα Call of Duty: Black Ops – Cold War, Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Valhalla, NBA 2K21 (όλα κυκλοφορούν τον Νοέμβριο στις next-gen εκδόσεις τους) και Fortnite.



Αντε πάλι. 17 Νοεμβρίου θα βγει το Cyberpunk για PS4, Xbox One, και για PC (Με Ray tracing,DLSS κτλ) . Οχι  για PS5 με την next gen έκδοση κτλ. Μέσα στο 2021 (δεν έχουν πει ακόμα επίσημα ημερομηνία βέβαια,μπορει και 2022😛)  θα βγεί αυτή η έκδοση.

Your PS4 copy of the game will work on PS5 on launch day.

 

Επεξ/σία από Hugo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

Ναι οκ το βλέπω και εγώ οτι γίνεται, αλλά απορώ πραγματικά με ορισμένους που φανατίζονται έτσι. Δηλαδή μα το θεό καλύτερα να τσακώνεται κάποιος για αθλητική ομάδα παρά για μία κονσόλα. Άμα σε χαλάει, μην την αγοράσεις και πάμε παρακάτω. Είναι αστείο να βλέπεις τέτοιο φανατισμό για κάτι εντελώς ΑΝΟΥΣΙΟ. Δηλαδή στα σοβαρά θέματα της ζωής τους ο κάθε τέτοιος πώς αντιδράει ήθελα να ήξερα..

Είχα γράψει παραπάνω σε κάποιο άλλο άρθρο ότι εγώ δεν βλέπω κάποιο game άξιο για αγορά κονσόλας.

Αναφέρθηκε το Demon Souls, και βλέπω τώρα ότι θα κυκλοφορήσει και σε PS4, με τη δυνατότητα να το παίξω αύριο μεθαύριο σε PS5 όταν τελικά το πάρω. 

Συνεπώς εμμένω στην αρχική μου θέση. Το PS5 δεν έχει ΚΑΜΙΑ αξία για launch day, αν έχεις ήδη το PS4 παρά μόνο αν είσαι τόσο καυλωμένος που θες παραπάνω fps, ή αν όντως όπως είπες θα αγόραζες έτσι και αλλιώς με preorder ακόμα και με μηδέν games να έβγαινε. 

Σιγά σιγά θα πρέπει ο κόσμος να βλέπει πέραν από τα γυαλιά του φανατισμού του και να κάνει όντως λογικές κινήσεις με βάση τις ανάγκες και την τσέπη του. 

Προσοχή για να μην παρεξηγηθώ. Δεν λέω οτι δεν θα το πάρω. Λέω απλά ότι δεν με ενδιαφέρει να πληρώσω day 1 κάτι το οποίο δεν μου προσφέρει ΤΙΠΟΤΑ επιπλέον.

Το Demons Souls μόνο για ps5 ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι απλά.Μην πάτε πρώτη μέρα να αγοράσετε ps5.Περιμενετε να βγουν πρώτα μερικά παιχνίδια να δείτε και τι τιμές παίζουν και μετά κάνετε ντου να την αγοράσετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...