Προς το περιεχόμενο

Ενδοκρινολογοι


otso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια

Ζω σε επαρχια και στην κοντινη μας πολη  υπαρχουν 3 ενδοκρινολογοι  , απο παλιοτερα θυμαμαι σου ελεγαν  για ραντεβου μετα απο 6 μηνες  . Η συζυγος που εχει προβλημα καταφερε να την δει καποιος με μεσον  και απο κει και περα υπαρχουν οι γραμματεις που παιρνουν  τις εξετασεις και δινουν οδηγιες και δοσολογιες . 

Εχουμε προβλημα με τον γιο  οχι τοσο επειγον  αλλα πρεπει να τον δει γιατρος  επειδη ειναι πανω απο τα ορια , αλλά και με την κορη που σπουδαζει εξωτερικο  ειναι κοντα 2 μηνες εδω  εχουμε κανει εξετασεις απ οταν ηρθε  χρειαζεται να την δει γιατρος και να παρει φαρμακα  , αλλα αυτος που βλεπει την συζυγο και ειχε δει και τα παιδια   δεν εχει πια χρονο μας κοροιδευουν  και η κορη σε 10μερες  πρεπει να φυγει , με μεσον παλι  βρηκαμε μια γιατρο που ισως την δεχτει . 

Δοκιμασαμε και οσους γιατρους απο γνωστους στην αθηνα  και κανενας δεν δεχοταν κατω απο 40 μερες τουλαχιστον  .

Ειναι δυνατον ; σε οποιονδηποτε γιατρο εχεις προσβαση , αντε μετα καποιες μερες στους πιο μεγαλους  τι συμβαινει με τους ενδοκρινολογους ;  ειναι λιγοι; δουλευουν χαλαρα; ειναι κλικα; τι στο διαβολο;

Απ οτι βλεπω μπορουν να βγαλουν οσα λεφτα θελουν  , και καταλαβαινω η πρωτη εξεταση με τον υπερηχο να παιρνει ωρα  , αλλα μετα ; αποτελεσματα βλεπουν και ρυθμιζουν δοσολογια  δεν ειναι ωρες μεσα στα χειρουργεια.

πραγματικα δεν καταλαβαινω  ,εχει γεμισει η πολη γιατρους νεους  σε ολες τις ειδικοτητες και οι νεοι βαρανε μυγες  καρδιολογοι αλλεργιολλογοι ασε παθολογοι και γενικοι γιατροι .δεν γινοντουσαν  ενδοκρινολογοι να σπασουν στο ταληρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχα ποτέ θέμα με τον ενδοκρινολόγο/διαβητολόγο μου, συνήθως μου κλείνει ραντεβού την επόμενη μέρα ή για όποια ημερομηνία με βολεύει, μάλιστα την προηγούμενη Πέμπτη έκλεισα ραντεβού για την Παρασκευή που μας πέρασε για συνταγογράφηση και εξετάσεις. Παρακολουθεί και εμένα, τη μητέρα μου και την σύζυγο δεν είχαμε θέμα ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιγράφεις κατι που ισχύει Έν μέρει και σε όλες τις ειδικότητες.

υπαρχουν γιατροί που Βαράνε μύγες και σε βλέπουν αμέσως, υπάρχουν γιατροί με αν νορμαλ χρόνο αναμονής πχ βδομάδα κι υπάρχουν και γιατροί κλεισμένοι για 1μηνα+.

απλως ψαχνεις άλλου αν ειναι κατι «επειγον» και για κατι normal προγραμματίζεις εγκαίρως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποια περιοχή είσαι? κοιταξε και τους υπόλοιπους. και σεμας εδώ λίγοι είναι αλλά βρισκεις ραντεβού στη βδομάδα (εκτός κι αν αναφέρεσαι σε νοσοκομείο, εκεί γενικά πάνε μηνες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ έχω συναντήσει να χρειάζεται 40 μέρες για ραντεβού στην Αθήνα. Μάλιστα πρόσφατα έκλεισε σε 2 βδομάδες ραντεβού αλλά δεν είχα ρωτήσει αν είχε κενό πιο νωρίς

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν  πιστευετε οτι καποιος μπορει να κλεισει ραντεβου γρηγορα σε περιοχες κεντρο η πειραια  δωστε με πμ διευθυνσεις  , γιατι με αυτη που ειπε οτι μπορει να την δει μαλλον κατι δεν παει καθολου καλα   . Ωστε να παρω τηλ  μπας και με καποιον γινει κατι , γιατι και οι συγγενεις στην αθηνα ετσι μου ελεγαν αλλά οταν προσπαθησα να κλεισω ραντεβου δεν υπηρχε για μας χρονος.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kai που να ξερω ρε συ  Παρη  αν ειναι  πολυδιαφημισμενοι;  απο γνωστους επερνα διευθυνσεις  και αμα μου εβγαζε κανεναν στο μαπς .

Τελος παντων βρηκαμε αλλά με διπλασια τιμη  απ τον δικο μας   που δεν εχει χρονο να μας δεχτει. Το προβλημα ειναι οτι εκει που θα παει (την χωρα που σπουδαζει εννοω) ολα ειναι μεν δωρεαν , αλλά πρεπει να πεθαινεις για να σε δουν .

Επεξ/σία από otso
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, otso είπε

Kai που να ξερω ρε συ  Παρη  αν ειναι  πολυδιαφημισμενοι;  απο γνωστους επερνα διευθυνσεις  και αμα μου εβγαζε κανεναν στο μαπς .

Τελος παντων βρηκαμε αλλά με διπλασια τιμη  απ τον δικο μας   που δεν εχει χρονο να μας δεχτει. Το προβλημα ειναι οτι εκει που θα παει (την χωρα που σπουδαζει εννοω) ολα ειναι μεν δωρεαν , αλλά πρεπει να πεθαινεις για να σε δουν .

Δοκιμασες απο πλατφορμες doctoranytime κτλ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

40 λεπτά πριν, otso είπε

Kai που να ξερω ρε συ  Παρη  αν ειναι  πολυδιαφημισμενοι;  απο γνωστους επερνα διευθυνσεις  και αμα μου εβγαζε κανεναν στο μαπς .

Τελος παντων βρηκαμε αλλά με διπλασια τιμη  απ τον δικο μας   που δεν εχει χρονο να μας δεχτει. Το προβλημα ειναι οτι εκει που θα παει (την χωρα που σπουδαζει εννοω) ολα ειναι μεν δωρεαν , αλλά πρεπει να πεθαινεις για να σε δουν .

Το doctoranytime είναι η καλύτερη επιλογή για την περίπτωση σου και από θέμα κόστους και από θέμα γρήγορης εξυπηρέτησης. Παρόλα αυτά, αν θέλεις άμεσα ενδοκρινολόγο και δεν θέλεις να ψάχνεις στη τύχη μπορώ να σου πω εντός των Αθηνών, κοντά σε Πειραιά, με pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι τόσο εξειδικευμένη πάθηση που χρειάζεται αναγκαστικά ο ενδοκρινολόγος και δεν επαρκεί ένας ειδικός παθολόγος? Θεωρητικά πρέπει να ξεκινήσετε απο εκεί, και θα σας παραπέμψει αυτός αν χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...