Προς το περιεχόμενο

WandaVision


Diinekis21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω το ιδιο εκανα πανω κατω και μαλιστα ξεκινωντας ειδα βαθμολογια 9,1 στο imdb(τωρα επεσε φυσικα) και λεω καλο πρεπει να ειναι.

Προφανως ειναι για τους φανατικους του mcu(που του εβαλαν καλες βαθμολογιες). Προσωπικα ουτε ειμαι ουτε προκειται να γινω και σιγουρα δεν ανηκω στο target group του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Όπως λέει μέσα "WandaVision will end up in a full MCU action movie"

Θα περιμένω 5-10 επεισόδια των 40 λεπτών να τα φάω στην μάπα για να μπω στο πνεύμα μιας άλλη ταινίας ; Δεν ξέρω για εσάς αλλά για μένα ο χρόνος είναι πολύτιμος.

Μ αρέσει που πειραματίζεται το MCU και φαίρνει όμορφα στοιχεία από άλλου είδους ταινίες και οι ταινίες δεν είναι καθαρά δράσης, ωστόσο το συγκεκριμένο πείραμα είναι λογικό να αποκτήσει hatters . Υπάρχουμε άνθρωποι και δεν είμαστε λίγοι που δεν μπορούμε να δούμε ταινία με τα χαχανιτά εφέ από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Όπως λέει μέσα "WandaVision will end up in a full MCU action movie"

Θα περιμένω 5-10 επεισόδια των 40 λεπτών να τα φάω στην μάπα για να μπω στο πνεύμα μιας άλλη ταινίας ; Δεν ξέρω για εσάς αλλά για μένα ο χρόνος είναι πολύτιμος.

 

Αναφορά σε κείμενο

Vision actor Paul Bettany reveals that the upcoming WandaVision will evolve from the sitcom-style world to a "full, MCU action movie" by the end

Εννοεί ότι δε θα είναι sitcom όλα τα επεισόδια του Wandavision.

To 1o είχε καθαρό χρόνο 22 λεπτά και το 2ο 29, πολύ κάτω από τα 40. Ευτυχώς δηλαδή!

Το ίδιο format με το Mandalorian διακρίνω, όσον αφορά τη μη στάνταρ διάρκεια. Υποθέτω ότι θα δείξει και 40λεπτο αν χρειαστεί, αλλά δε θα το ρίξει σε sitcom.

Βγήκε το 3ο btw. Για να δούμε πότε θα γίνει η μετάβαση.

Ending λέει ο Vis, οπότε μάλλον όχι ακόμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό είχαμε εξέλιξη, αλλά ο τρόπος παρουσίασης παραμένει αδιάφορος έως απωθητικός (επειδή είναι εντελώς εκτός της εποχής μας, πια).

Μ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά το 3ο. Στα 70's αυτή τη βδομάδα.

Οπότε κανά 2 (80's & 90's) ακόμα σε αυτό το μοτίβο;

So...

Spoiler

Λέτε αυτό το bubble να το έχει φτιάξει η Wanda για να ζήσει με την εκδοχή του Vision που προβάλλει;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, SabotazNic said:

Ενδιαφερον το αυριανο

Spoiler

Rambeau? Η τύπισσα είναι το κοριτσάκι απο το Captain Marvel υποθέτω, διάδοχος του Tony στα comics για ένα διάστημα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε πάλι η άσχετη(αυτή τη φορά με το σύμπαν την μαρβελ) να γράψει την γνώμη της.

Λοιπόν, δεν έχω δει ούτε μια ταινία avengers και από το επεισόδιο του wanda vision εκτίμησα και ενθουσιαστηκα πάρα πολύ με το 50s feeling. Πολύ καλοστημένη σειρά.

Μέχρι το 4ο που είδα χθες μου άρεσε πάρα πολύ και πιστεύω άνετα της αξίζει το 9 ου έχει στο imdb. Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα εξελιχθεί και αυτό νομίζω είναι που με κρατάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εχω καταλαβει σωστα

Spoiler

ολοι οι κάτοικοι είναι αιχμάλωτοι και υποδύονται ρόλους γιατι τους απειλεί η Wanda? Η συμπεριφορα της Agnes, αυτη την εντυπωση μου εδωσε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πιστεύω ότι 

Spoiler

Η Αγκνες είναι κάτι παραπάνω από απλός κάτοικος, ίσως και θύτης. Ξέρω για το origin από τα comincs

Αλλά αν παρατηρήσατε οι άλλοι δεν μπορούν να βγουν εκτός χαρακτήρα χωρίς την βοήθεια του Vision. 

Ενώ η Άγκες το έκανε, όπως και η Rambeau βέβαια, ίσως γιατί δεν ήταν από την αρχή στο hex. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...