Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εξαγοράζει τη Bethesda των Fallout, Wolfenstein, Doom, Quake και The Elder Scrolls


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, ALIZEUS είπε

Μα βρε φίλε μου ποιος ενδιαφέρεται να παίξει παιχνίδια του ps3?  Και ακόμα χειρότερα, του ps2?? Παιχνίδια με πολύγωνα; Δεν παίζονται πλέον αυτά τα πράγματα.... Και στο λέω, που προσωπικά παίζω videogames από την εποχή του Sega saturn.  Πρέπει να φύγει μπροστά το πράγμα να δούμε νέα πράγματα να εξελιχθεί το παιχνίδι... 

Δηλαδή αυτό σας αφήνει αδιάφορους;
Εμενα πάντως δε θα με χαλούσε να πάρω από το ράφι το δισκάκι μου και να το βάλω στο PS5 (ναι, θα πάρω και το remake) 😀 - η επεξεργαστική ιπποδύναμη υπάρχει, το software δεν κάθισαν να φτιαξουν. 
Υπενθυμιζω ότι στο XSX θα μπορώ να το κάνω αυτό όπως το κάνω στο One X. 

Δεν το συνεχίζω γιατί θα βγούμε off topic. 
Το γεγονός ότι η MS στο προσφέρει μόνο ως θετικό μπορεί να θεωρηθεί. 
Για κάποιους είναι σημαντικό για κάποιους άλλους καθόλου. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Hacker?pcs είπε

Ποια πολύγωνα ρε φιλαράκο, για όλες τις κονσόλες διαχρονικά έχουν βγει παιχνιδάρες. Ειδικά να λες ποιος θέλει να παίξει παιχνίδια PS3 είναι τραγικό

Εννοείται πως έχουν βγει παιχνιδαρες διαχρονικά. Με αυτή την λογική να βάλουν και τα παιχνίδια του Sega Master system να παίζουμε εν έτη 2020. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ALIZEUS είπε

Εννοείται πως έχουν βγει παιχνιδαρες διαχρονικά. Με αυτή την λογική να βάλουν και τα παιχνίδια του Sega Master system να παίζουμε εν έτη 2020. 

Το Mega Drive έβγαλε mini όπως το NES, PS1 κτλ
Αλλά δεν μιλάω καν για τόσο παλιά παρόλο το ενδιαφέρον, για PS2/PS3 λέμε που έχουν βγει παιχνιδάρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Sanjuro είπε

Τρομερή ανάλυση και αντιστοίχηση με άλλα φαινόμενα. Πως δεν αντιστοιχησες την πειρατεία με τον ναζισμό;; Σου διέφυγε μάλλον. Γενικά τι είδους διαλεκτική χρησιμοποίησες;; 😕

Η πειρατεία είναι που επιτρέπει σε πολλούς απο'μας που δεν ζουν απ'τα λεφτά του μπαμπά και της μαμάς ...και (σε αυτή την εποχή αρκετά συχνό φαινόμενο) να έχουμε μισθούς πείνας (όταν έχουμε μισθούς) να διασκεδάζουμε.

Ξέρεις μπορείς να μην αγοράσεις day 1 το κάθε game, α! και κάτι άλλο μπορείς να πάρεις το pass της microsoft. Όπως θα βρεις τρόπο να πας το κορίτσι στον Ρέμο (ή όπου αλλού και να τα σκάσεις χοντρά), ή όπως θα πάρεις καινούργια gpu γιατί η παλιά δεν τραβάει, έτσι θα βρεις τρόπο να κάνεις το χόμπι σου ακόμα και όταν δεν μπορείς να κατεβάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, afantos είπε

Ξέρεις μπορείς να μην αγοράσεις day 1 το κάθε game, α! και κάτι άλλο μπορείς να πάρεις το pass της microsoft. Όπως θα βρεις τρόπο να πας το κορίτσι στον Ρέμο (ή όπου αλλού και να τα σκάσεις χοντρά), ή όπως θα πάρεις καινούργια gpu γιατί η παλιά δεν τραβάει, έτσι θα βρεις τρόπο να κάνεις το χόμπι σου ακόμα και όταν δεν μπορείς να κατεβάζεις.

Δεν είμαι κονσολακιας για να νοιάζομαι περι day1, ουτε σκυλας να παω το κορίτσι μου στον Ρέμο. Σε καννα τζαζ φεστιβαλ ή στο φεστιβαλ κινηματογράφου της Αθήνας μπορεί. Επίσης ένα pc έχω και αυτό δεκαετίας. 

Δεν θα βρω τρόπο. Το σπίτι θέλει φτιάξιμο, η οικογένεια χρήματα κλπ κλπ. Οι υποχρεώσεις τρέχουν.

Είμαι σίγουρος πως δεν είμαι μόνο εγώ σε τέτοια κατάσταση αυτή την εποχή.

Επεξ/σία από Sanjuro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, ektorme είπε

Τα exclusives είναι ότι χειρότερο γενικά για τον gamer.. Μόνο τα fanboys δεν το καταλαβαίνουν και "την λένε" ο ένας στον άλλο..

 

Συμφωνώ. Μακάρι να έβγαινε το Demon's Souls σε PC (το καινούριο εννοώ).

Επεξ/σία από Eru Iluvatar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σκακιερα εχει στηθει και τα πιονια κινουνται

Δυστυχως εξαγορες studio's και αποκλειστικοτητες ωθουν τους παιχτες στην αποκτηση περισσοτερης της μιας κονσολων εξαντλωντας τους ετσι οικονομικα για αλλους δε αυτο ειναι αδυνατο

Η μονη σωτηρια ειναι αν επελθουν σε μια συμφωνια και βλεπουμε τιτλους εκατερωθεν σε περισσοτερες απο μια κονσολες

Πολυ δυνατη κινηση απο την microsoft αυτη η εξαγορα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο ευκολο το εχετε το gaming pc καποιοι κ λετε δε χρειάζομαι Xbox αφου τα παιχνίδια του τα παίζω στο pc ; Αν μάλιστα δίπλα στο gaming pc βάλουμε 4Κ πάλι ευκολο το εχετε ; Εγω 20 χρόνια λάτρης πληκτρολογίου κ ποντικιού τωρα που θέλω να αράξω στη καινούργια μου 4Κ τηλεόραση για να παίξω δε μπορω να το κανω με το pc γιατι δε με παιρνει για gpu του 500αρικου κ αντίστοιχο επεξεργαστή . Οποτε η μονη λύση για τον πολυ κοσμο σαν κ εμένα  για 4Κ gaming τα επομενα χρόνια θα ειναι η κονσόλα . Εκεί το παιχνίδι αυτη τη στιγμη το κερδίζει η MS με το game pass και εξαγορές σα τη σημερινή . Κ ας γκρινιάζει ο γιος μου οταν του το είπα γιατι εχει κολλήσει με το PS ολα αυτα τα χρόνια .

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Oxygene είπε

Ελπίζω μόνο να μην την κάνει σαν τα μούτρα της, όπως έκανε και με την Rareware

Κάνε ένα internet search γτ η καραμέλα με την rare έχει κουράσει...

4 ώρες πριν, alexis67676767 είπε

Της ίδιας είναι (το χειροτερο elder scrolls). ok είσαι νέος και δεν είχες παίξει το Morrowind. Είναι η εταιρία που εχει φτιάξει τα εκπληκτικά  (μέχρι το 3) elder scrolls με τους μεγαλύτερους κόσμους σε rpg. 

Μάλλον δεν έχεις παίξει skyrim για να λες ότι το oblivion ειναι το χειρότερο..Είναι λογικό με την ηλικία να μην έχεις το ίδιο πάθος που είχες για τα games αλλά μην λέμε ασυναρτησίες..

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, zoiskarl είπε

Κάνε ένα internet search γτ η καραμέλα με την rare έχει κουράσει...

Μάλλον δεν έχεις παίξει skyrim για να λες ότι το oblivion ειναι το χειρότερο..Είναι λογικό με την ηλικία να μην έχεις το ίδιο πάθος που είχες για τα games αλλά μην λέμε ασυναρτησίες..

το oblivion το τερματίζεις με κλειστά μάτια. μπες στον πύργο κλείσε την πύλη και ξανά το ίδιο 20 φορές. Το πρώτο elder scroll που δεν είχε τίποτα από την μαγεία των προηγούμενων. πόσες φορές τερμάτισες το Morrowind?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, alexis67676767 είπε

το oblivion το τερματίζεις με κλειστά μάτια. μπες στον πύργο κλείσε την πύλη και ξανά το ίδιο 20 φορές. Το πρώτο elder scroll που δεν είχε τίποτα από την μαγεία των προηγούμενων. πόσες φορές τερμάτισες το Morrowind?

Δεν διαφωνώ για το morrowind.Είναι παιχνιδάρα και ένα από τα top 10 παιχνίδια μου.διαφωνώ για τον ισχυρισμό ότι το oblivion είναι το χειρότερο δλδ χειρότερο και από skyrim(συγκριτικά πάντα μεταξύ τους).Είναι oversimplified το μπες στον πύργο κλείσε την πύλη και ξανά το ίδιο..Σαν να λέω πήγαινε στην τοποθεσία,κάνε αυτό που λέει η αποστολή και ξανά το ίδιο 20 φορές.Από θέμα κόσμου,lore,αισθητικής και rpg στοιχείων είναι κλάσεις ανώτερο του skyrim.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον ο Bill Gates ξέρει ότι έχει να πέσει τρελό lock down και οι πωλήσεις των παιχνιδομηχανών θα έχουν τρελά κέρδη. Τελικά είχε δίκαιο η κυρα Σούλα από το περίπτερο που μου έλεγε για τα chips.

Επεξ/σία από gorilas13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...