Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εξαγοράζει τη Bethesda των Fallout, Wolfenstein, Doom, Quake και The Elder Scrolls


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στο forum.Εμένα πάντως,δεν θα με πείραζε καθόλου να έβγαζε απο την αρχή όλα τα Elder Scrolls remastered,τα Quake,duke,Hexen(τα 2 τελευταία,θα μας φανούν λίγο περίεργα αν δεν δούμε τους εχθρούς σε 2d....)Αφου έχει κ την WB,μπορεί να βγάλει κ κανένα Unreal tournament,ξέρω γω,ή κανένα Quake (5?) arena...Ή να φτιάξει 1 καινούριο arena,με 1 mix απο όλους τους τίτλους(ιδεάρα).....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧ τώρα η σόνυ θα πρέπει να φτιάξει δικό της ντούμ από την αρχή, ζόρια

14 ώρες πριν, totalius είπε

Αν κ κάτοχος ps4 και ps3 αυτό το παραμυθι με τα exclusives της σονυ καπου πρεπει να τελειωνει . Πεντεξι πολυ καλα παιχνίδια οντως που ομως τα περιφέρει από γενιά σε γενιά με ελάχιστες αλλαγές . Οκ παιξαμε last of us   GOW uncharted το καθενα απο δυο τρεις φορες αλλα ποσο ακομα να αντεξουν .  Το Game pass απο την αλλη με εχει ψήσει για την επόμενη κονσόλα κ πολύ παραπάνω με κινήσεις σαν αυτες που εχουν απο πισω τους παιχνιδάρες .

 

το gears of war είναι microsoft όχι sony

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ff7lucas είπε

ΩΧ τώρα η σόνυ θα πρέπει να φτιάξει δικό της ντούμ από την αρχή, ζόρια

το gears of war είναι microsoft όχι sony

God of war  εννοεί μάλλον .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα παιχνίδια της Bethesda θα διατίθονται και για PS, αφού θα φέρνουν τεράστια κέρδη. Δεν νομίζω να αλλάξει κατι σε αυτό. Η μόνη διαφορά θα είναι οτι οι κάτοχοι του XBOX θα μπορούν να τα έχουν στο Gamepass. 

Επεξ/σία από gregory22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Ακριβώς.. αυτό είναι το καλό. Ότι και ps4 να έχουν θα αγοράζουν τα παιχνίδια της σε pc. Αυτό που είπα... Κάπου έχεις μπερδευτεί .. ο σκοπός της microsoft δεν είναι να πουλήσει όσο περισσότερες κονσόλες μπορεί. Είναι να πουλήσει όσο πιο πολλά παιχνίδια μπορεί...

 

τα sony fanboys που κράζουνε το pc gaming απο το πρωί έως το βράδυ θα αγοράζουνε παιχνιδια για το gaming pc που δεν έχουν;

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Chocobo είπε

Οκ το διάβασα και αυτό...ο άλλος δεν ξέρει λέει το Doom ,  το Skyrim και το Fallout...και δύο σχόλια πιο κάτω λέει για uncharted , gow , tlou....

Ειδικά το skyrim εκτός αν ζεις σε σπήλαιο θα το έχεις ακούσει και μόνο απο τα εκατοντάδες meme - videos σε όλα τα social media..

Doom απο την άλλη παιχνίδι θρύλος.

Τέσπα για να τελειώνει το θέμα αν βγει Elder Scrolls , Fallout κλπ και για Playstation θα είναι παιχνιδάρες , αν βγούν μόνο για xbox pc τότε η Microsoft τα πετσόκοψε και είναι πατάτες.Αυτό θέλουν να που εδώ και 100 σχόλια μερικοί. 

Ισως επειδη δεν ζω σε σπηλαιο να μην τα ειχα ακουσει...τουλαχιστον με την κινηση της microsoft εμαθα τα ονοματα τους-κατι ειναι και αυτο-αλλα δεν προκειται να ξανα ασχοληθω με αυτα.

Αρκετα προβληματα εχω που εβριζε ο μικρος μου γιος σημερα το πρωι θεους και δαιμονες γιατι δεν θα βγαλει το Fifa 21 demo.:lol:
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Thresh είπε

Πλέον η "Microsoft" έχει να κάνει 2 time exclusive releases για το PS5, rofl!

Φαντάσου να βάλεις το game στο PS5 και στα intros να δεις Microsoft Xbox Games :P

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johniem είπε

Φαντάσου να βάλεις το game στο PS5 και στα intros να δεις Microsoft Xbox Games :P

Μην το γελάς. Εντάξει το πιθανότερο είναι να δούμε το "Microsoft Studios"...

Πάντως δεν είναι και απίθανο να μην θέλει η sony πια τα παιχνίδια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πει η Sony το Skyrim, skyrimaki.

(Ψωμί, ψωμάκι)

Θα ήθελα να δω μια ανατροπή σε αυτή τη γενιά της κυριαρχίας, να γεμίσουν όλοι Xbox και το playstation να έχει μόνο god of war, uncharted και τίποτα που να μην έχει αγοράσει η Ms. Θα έχει πλάκα, έτσι άσχημο που το έβγαλαν (το σασί του) να μείνει και μόνο του, στο ράφι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Μην το γελάς. Εντάξει το πιθανότερο είναι να δούμε το "Microsoft Studios"...

Πάντως δεν είναι και απίθανο να μην θέλει η sony πια τα παιχνίδια :)

Πάντως η εντύπωση που μου δίνει η MS είναι ότι δεν την νοιάζει πια που θα παίξεις τα παιχνίδια. Ξέρει ότι το 90% των τίτλων είναι third party, σου δίνει το hardware, έχει και το gamepass ( 15 μύρια ενεργές συνδρομές ) για τα δικά της και για όσα studios θέλουν και από εκεί και πέρα κάνε ότι θες.
Δεν ξέρω αν θα της βγει αλλά έχει γίνει πολύ χαλαρή στο θέμα κονσόλας. 

Επεξ/σία από johniem
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, johniem είπε

Πάντως η εντύπωση που μου δίνει η MS είναι ότι δεν την νοιάζει πια που θα παίξεις τα παιχνίδια. Ξέρει ότι το 90% των τίτλων είναι third party, σου δίνει το hardware, έχει και το gamepass ( 15 μύρια ενεργές συνδρομές ) για τα δικά της και για όσα studios θέλουν και από εκεί και πέρα κάνε ότι θες.
Δεν ξέρω αν θα της βγει αλλά έχει γίνει πολύ χαλαρή στο θέμα κονσόλας. 

Έτσι είναι. Θέλει να γίνει το netflix του gaming... Γιατι να μην της βγει; Βλέπεις πόσοι εδώ μέσα λένε σιγά μην δίνω 80ευρα για παιχνδία; Θέλουν όλοι το gamepass. Και αγοράζοντας πολλά στούντιο φροντίζει το gamepass να έχει AAA games day one...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, tolstoy είπε

 

Κι εγώ δεν το έχω παίξει και ούτε πρόκειται. Με τα fps τα φτύνω. Ζαλάδα, εμετός, πονοκέφαλος. Χάλια. Με τα χίλια ζόρια τελείωσα το far cry 5. Fallout 4 μόνο third person. 

 

Και νομιζα πως μονο εγω ειχα αυτο το θεμα με τα fps. Συμπασχω φιλε μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...