Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft εξαγοράζει τη Bethesda των Fallout, Wolfenstein, Doom, Quake και The Elder Scrolls


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 276
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, totalius είπε

Αν κ κάτοχος ps4 και ps3 αυτό το παραμυθι με τα exclusives της σονυ καπου πρεπει να τελειωνει . Πεντεξι πολυ καλα παιχνίδια οντως που ομως τα περιφέρει από γενιά σε γενιά με ελάχιστες αλλαγές . Οκ παιξαμε last of us   GOW uncharted το καθενα απο δυο τρεις φορες αλλα ποσο ακομα να αντεξουν .  Το Game pass απο την αλλη με εχει ψήσει για την επόμενη κονσόλα κ πολύ παραπάνω με κινήσεις σαν αυτες που εχουν απο πισω τους παιχνιδάρες .

 

Μην γραφεις αληθειες γιατι μερικοι τους αρεσει να φορανε συγκεκριμενα γυαλια. Οταν η Sony ενσωματονε στουντιο το λεγανε καλα νεα και εκφραζανε το θαυμασμο τους. Τωρα που η MS κανει το ιδιο με το τεραστιο πορτοφολι της, το λενε κανιβαλισμο της αγορας. Και το λεω ενω εχω και θα εχω και τις 2 κονσολες.

  • Like 8
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η sony αυτη τη φορα δεν ξεκιναει καθολου καλα. Μεγεθος κ σχεδιασμος ps5 για να βαζεις τα ποδια πανω οταν ξαπλωνεις στον καναπε. Launch titles μετρημενοι στα δαχτυλα χωρις κανενα τιτλο που να επιδυκνυει τις δυνατοτητες της νεας γενιας ( στη sony παντα βασιζομασταν γι αυτο ) . Αποτυχια στη διαχειριση των pre orders. Δεν φερθηκε τιμια στο κοινο της λεγοντας οτι δεν θα  περιοριστει απο την last gen (ps4) στην αναπτυξη παιχνιδιων κ ξαφνικα την προηγουμενη εβδομαδα ανακοινωνει ολα τα επερχομενα exclusives και στο ps4, οταν επισημως εχει κατηγορησει ηδη τη microsoft οτι κανει  το ιδιο .. Απο την αλλη ερχεται η τελευταια με κονσολες πολυ καλυτερες σε σχεδιασμο και το x με καλυτερα χαρακτηριστικα , με το xbox game pass το οποιο ειναι διαμαντι με 10 ευρω και με μια διαφορετικη νοοτροπια του παιξε οπου θες ακομα κ στο android. Πιθανολογω οτι κ παλι το ps5 θα εχει τις περισσοτερες πωλησεις αυτη τη γενια αλλα τα ορια θα στενεψουν πολυ για τη sony. Επισης προβλεψη μου ειναι το xbox series s θα ειναι το hit αυτης της γενιας  !

Επεξ/σία από odi83
  • Like 17
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Λες μλκς απαντάω μλκς.

Ο σχολιασμός στη διαφορά ενοικίασης και αγοράς ήταν ξεκάθαρος. Δεκτά και τα δύο αλλά καμία σχέση το ένα με το άλλο.

πιο πολύ για "press F" μου κάνει η όλη φάση .. θα δούμε στην πορεία :P

sorry λάθος quote.. 

Επεξ/σία από balt123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johniem είπε

Η ζυγαριά αρχίζει να γέρνει. 

Έχει μπαλατζάρει εντελώς μιλάμε, σε λίγο θα μας πλακώσει.😁

Με τέτοια comments, ήθελές τα και bugthesda.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θετικό από διάφορες πλευρές

- Μπορεί να μπει επιτέλους ένα τέλος στην απύθμενη βλακεία της Zenimax και το εμετικό άρμεγμα των IP της και επιτέλους να δούμε κάτι καινούργιο και δημιουργικό

- Δυσκολεύει πολύ στο μέλλον να κλειδώνονται παιχνίδια ως exclusives καθώς η Microsoft έχει καλή αντιμετώπιση στο cross platform σε αντίθεση με την σιχαμένη Sony (όχι δεν έχω πάρει ποτέ ούτε θα πάρω ποτέ Xbox, περήφανος PC master race είμαι)

και τέλος ένα όνειρο θερινής νυκτός, να δούμε κάποια στιγμή New Vegas 2 και να χύσει όλη η πλάση δάκρυα χαράς

 

29 λεπτά πριν, afantos είπε

 To fallout είναι έρωτας, το νου σου Microsoft....

Να μην πω τι έχει κάνει τον έρωτά μας η Bethesda την τελευταία δεκαετία.

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alexis67676767 είπε

Σοβαρά δεν έχει ακούσει την Bethesda? Παίζει να είσαι ο μόνος που δεν έχει παίξει το εκπληκτικό doom eternal.

αυτο οχι...

και το fallout 3 μου το κανανε δωρο. δεν ειμαι φαν τετοιων παιχνιδιων, οπως και το oblivion ...δεν ξερω καν ειναι της ιδιας εταιριας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

sony??...με αδύναμο hardware PlayStation και χωρις τέτοιους τιτλους

 

 

ΣΕ βλέπω να πουλάς μονο Black Friday όπως στα κινητά σου! ....! 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλεον το pass ειναι σε αλλο επιπεδο ολοι οι τιτλοι της ms day one , θα εχει τα παιχνιδια της ΕΑ τωρα η Bethesda και ερχεται και το xCloud

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Για να πω την αληθεια απο ολα αυτα τα παιχνιδια μονο το αυτο το Fallout εχω ακουσει παλιοτερα...

Αντε οκ τα αλλα (περιεργο) αλλα το Doom οχι???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pacahontas III milagros είπε

sony??...με αδύναμο hardware PlayStation και χωρις τέτοιους τιτλους

ΣΕ βλέπω να πουλάς μονο Black Friday όπως στα κινητά σου! ....! 

That comment aged well.

Περιμένω όμορφες selfies από τους 2-3 νοματαίους που θα είναι στο SeX launch.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...