Προς το περιεχόμενο

POCO F2 PRO 6/128 @ Amazon ES 386€


dith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ το πήρα 255 με απαλλαγή φπα αλλά ακύρωσα. Μια που δεν έχει sd και τα αρνητικά που διάβασα για την κάμερα με έκανε να σκεφτώ το ποιο οικονομικό redmi note 9 pro στα 180 χωρίς φπα αλλά με χειρότερη εγγύηση λόγω skroutz. Να πω την αλήθεια τώρα το μετάνιωσα 🤪 στο κάτω κάτω θα το δοκίμαζα και θα επέστρεφα πίσω αν δεν μου άρεσε.. Amazon είναι αυτή.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς παρεξήγηση αλλά τι αποθηκεύετε στο κινητό και τα 128GB δεν σας φτάνουν; :P

Εμένα από 64GB τα 25.8GB ελεύθερα και η SD μου είναι μόλις 4GB.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Χωρίς παρεξήγηση αλλά τι αποθηκεύετε στο κινητό και τα 128GB δεν σας φτάνουν; :P

Εμένα από 64GB τα 25.8GB ελεύθερα και η SD μου είναι μόλις 4GB.

Όσο ανεβαίνουν τα mp τόσο αυξάνεται και το μέγεθος της φωτογραφίας.

Εγώ έχω και αρχεία μουσικής, offline spotify κτλ που πιάνουν τουλάχιστον 10GB. Επίσης, υπάρχουν και κάτι παιχνίδια στο κινητό που ζητάνε πάνω από 1gb για την εγκατάσταση.

Δυστυχώς κινητά με που έχουν τον συγκεκριμένο επεξεργαστή και υποδοχή για κάρτα μνήμης είναι ελάχιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DrNick είπε

Δεν υπάρχει πια σε αυτή την τιμή (ή κάνω κάτι λάθος). 450+...

Ναι η προσφορά έχει τελειώσει από χθες, δεν κράτησε πολύ. 
Αντε να δούμε τώρα πότε θα τα στείλουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφημίσεις δεν έχει η EU rom που στέλνει η Αμαζον, δεν ξέρω με τι rom ήρθε σε εσάς. Αλλάζει εφόσον έχετε θέματα ομως.

Για κάμερα έχω βάλει την gcam 7.3 απο Urnyx και δεν έχω κανένα παράπονο - το αντίθετο. Τραβάω και raw για επεξεργασία εκτός κινητού σε ότι θέλω.
Η macro κάμερα είναι τρομερή προσθήκη σε σχέση με δηθεν τηλεφακούς.

Σε αντίθεση με το Mi Note 10 που έδωσα πίσω, δεν έχω κανένα προβλημα με την εστίαση ούτε με το δακτυλικό αποτύπωμα.
Ειδικά για τα δακτυλικά αν κάνεις χειρωνακτικές εργασίες, όλοι συνιστούν περιοδική ανανέωση των αποθηκευμένων και τέλος

Για την μπαταρία εβαλα το accubattery και δε μου δείχνει κάτι περίεργο. Οπότε απλά δεχθηκα οτι κραταει 1,5 μερα με τη δικη μου χρηση και τελος

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dsk είπε

Και εγώ το πήρα 255 με απαλλαγή φπα αλλά ακύρωσα. Μια που δεν έχει sd και τα αρνητικά που διάβασα για την κάμερα με έκανε να σκεφτώ το ποιο οικονομικό redmi note 9 pro στα 180 χωρίς φπα αλλά με χειρότερη εγγύηση λόγω skroutz. Να πω την αλήθεια τώρα το μετάνιωσα 🤪 στο κάτω κάτω θα το δοκίμαζα και θα επέστρεφα πίσω αν δεν μου άρεσε.. Amazon είναι αυτή.... 

Συγχωρείστε μου το off topic!

Υπάρχουν καταστήματα skroutz που αγοράζουν χονδρική από Infoquest και πουλάνε τις συσκευές με 2 χρόνια εγγύηση Infoquest. Σε τιμές skroutz και όχι των αλυσίδων. Αυτό αφορά όλα τα Xiaomi. Σίγουρα το redmi note 9 pro και πιθανόν το poco.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δοκιμάσει την απενεργοποιηση του logging που αναφέρει ο Papars πριν κάνω αναβάθμιση στην MIUI12 
https://forum.xda-developers.com/poco-f2-pro/how-to/improving-battery-life-miui-12-t4139913

τότε δεν είχα παρατηρήσει κάποια διαφορά. Θα το ξαναδοκιμάσω μπας και..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, dith είπε

Διαφημίσεις δεν έχει η EU rom που στέλνει η Αμαζον, δεν ξέρω με τι rom ήρθε σε εσάς. Αλλάζει εφόσον έχετε θέματα ομως.

Υπάρχουν διαφήμισεις στην EU rom απλά ίσως δεν ενοχλούν εσένα. Δεν είναι pop out ads όπως έχουν άλλες rom αλλά υπάρχουν μέσα στις εφαρμογές. 

Με 1 κουμπί βέβαια πλέον τις κλείνεις (τις περισσότερες) αλλά σε κάποιες εφαρμογές της xiaomi πρέπει να τις απενεργοποιήσεις ξεχωριστά. 

19 ώρες πριν, dith είπε

Έχω δοκιμάσει την απενεργοποιηση του logging που αναφέρει ο Papars πριν κάνω αναβάθμιση στην MIUI12 
https://forum.xda-developers.com/poco-f2-pro/how-to/improving-battery-life-miui-12-t4139913

τότε δεν είχα παρατηρήσει κάποια διαφορά. Θα το ξαναδοκιμάσω μπας και..

Αν είχες πρόβλημα με battery drains η διαφορά που θα έβλεπες θα ήταν μεγάλη. (Συνδυαστικά με το apps optimization για να είμαστε σίγουροι ότι οι εφαρμογές λειτουργούν όπως πρέπει)

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις διαφημίσεις τις γλιτώνεις εύκολα αν βάλεις προσωπικό DNS το dns.adguard.com

Το μόνο μειονέκτημα που βρήκα σε αυτό είναι ότι σε μερικά παιχνίδια χάνεις έξτρα πόντους/credits/supplies που τις δίνουν μετά από προβολή διαφήμισης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα οτι η συσκευή δεν έχει πάρει ακόμα Android 11 ενώ άλλες αντίστοιχες έχουν ήδη πάρει. Αν δεν δώσει η Xiaomi θα είναι τραγική και θα είναι λόγος να κοπεί. Είναι η 4η Xiomi συσκευή που παίρνω και οσο πάει μου φαίνεται το χαλάει το πράγμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, aeljim είπε

Είδα οτι η συσκευή δεν έχει πάρει ακόμα Android 11 ενώ άλλες αντίστοιχες έχουν ήδη πάρει. Αν δεν δώσει η Xiaomi θα είναι τραγική και θα είναι λόγος να κοπεί. Είναι η 4η Xiomi συσκευή που παίρνω και οσο πάει μου φαίνεται το χαλάει το πράγμα. 

https://www.notebookcheck.net/The-Xiaomi-Redmi-K30-Pro-POCO-F2-Pro-and-Mi-10-Pro-receive-Android-11-updates.505348.0.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τσίμπησα και εγώ σε γκρι από το ισπανικό και το αναμένω με ανυπομονησία.

Έχω και το poco X3 nfc αλλά η επιστροφή σε ips δεν με ικανοποίησε (αν και το περίμενα εξ αρχής), οπότε στα 315€ από amazon δεν υπήρχε περίπτωση να το αφήσω.

Για μένα η xiaomi 34" στα 299€ από Ελλάδα, το F2 pro στα 315€ από amazon και κάποιες φοβερές τιμές σε used like new wearables από amazon warehouse ήταν οι καλύτερες προσφορές μέχρι στιγμής, να δούμε τι μας επιφυλάσσει η εβδομάδα που έρχεται. :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...