Προς το περιεχόμενο

APC BX1400U-GR BACK UPS 1400VA/700W 230V AVR 4 SCHUKO SOCKETS 135,90 crazy sundays e-shop


lancias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

"Μίνι" προσφορα απο το e-shop  , 135,90 ευρωπουλα   πραλαβη απο το καταστημα για ενα τιμιο μηχάνημα.

χαμηλοτερη τιμη τωρα στο skroutz  159 ευρω  ενω η χαμηλότερη τιμη που εχει παιξει στο skroutz ειναι 141 ευρω πριν δυο χρονια....

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ακριβώς το ίδιο υπερτουμπανο.Οποιος σέβεται τον εξοπλισμό του να το αγοράσει δεν θα τι μετανιώσει.Εγω το είχα πάρει 150 χωρίς έκπτωση πριν ένα ή δύο χρόνια.Οποιος θέλει καμία φωτογραφία στέλνω .Να το δει στο χώρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας αλλαξει αρκετα ups ,το συγκεκριμενο ειναι το πιο τιμιο που περασε απο τα χερια μου.

Αθορυβο,με τη ποιοτητα της apc και γενικα αρκετα καλο.

Με κλειστα ματια η αγορα του.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοιτουσα για UPS εδω και καιρο και περιμενα το συγκεκριμενο σε μια καλυτερη τιμη!

Ενοοειται το εχω ηδη παρει και το εβαλα να προστατευει TVs, NAS, PS4, Router κλπ.

Νομιζω οτι καλυτερο για την κατηγορια του και ειδικα σε αυτην την τιμη!

Επεξ/σία από KoGi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αληθεια, αν ειναι παλια κομματια, η μπαταρια του μπορει να εχει επηρεαστει απο το χρονο;

εχω το https://www.e-shop.gr/apc-le1200i-statheropoiitis-tasis-1200va-p-PER.701152 με τη λογικη οτι δεν με νοιαζει να μενει ανοιχτος ο υπολογιστης, αλλα να μου προστατεψει τα μηχανηματα απο καψιμο.. χτες που ειχαμε διακοπες απανωτες λογω καιρου, μετα απο 2-3 φορες τα εβγαλα ολα απο τη πριζα για ακομα περισσοτερη σιγουρια.
Εχω λογο να παω στο UPS πιστευετε;

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, MasterX είπε

αληθεια, αν ειναι παλια κομματια, η μπαταρια του μπορει να εχει επηρεαστει απο το χρονο;

εχω το https://www.e-shop.gr/apc-le1200i-statheropoiitis-tasis-1200va-p-PER.701152 με τη λογικη οτι δεν με πειραζει να μεινει ανοιχτος ο υπολογιστης, αλλα να μου προστατεψει τα μηχανηματα απο καψιμο.. χτες που ειχαμε διακοπες απανωτες λογω καιρου, μετα απο 2-3 φορες τα εβγαλα ολα απο τη πριζα για ακομα περισσοτερη σιγουρια.
Εχω λογο να παω στο UPS πιστευετε;

  1. Θεωρώ ο σταθεροποιητής είναι πιο αξιόπιστος
  2. η μπαταρία αποθηκεύεται με φόρτιση στο 50% οπότε δεν παθαίνει κάτι. Αν είναι άδεια ή εντελώς γεμάτη, παθαίνει. 
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει το ιδιο μοντελο σε 2000VA για μηχανημα συνεργείου που απαιτει μονιμο και σταθερο ρευμα χωρις διακοπές, κανενα προβλημα ως τωρα αξιζει τα λεφτα του στο φουλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, foniki_melitzana είπε

Αντικατάσταση μπαταρίας γίνεται από απλό χρήστη, έτσι;

Θεωρητικα δε γινεται αλλαγη απο το χρηστη.

Πρακτικα αν ξερεις να χρησιμοποιεις κατσαβιδι,ειναι ευκολη διαδικασια.

Μπαταριες μετα επιλεγεις οτι θες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να βαλω πανω του pc  me 850w psu ονομαστική ισχύ (+ οθονη)? Δεν νομιζω οτι τα φτανω ποτε τόσα βεβαια...

Αν ναι, κουμπωνω το APC πανω σε πολύμπριζο ή υπαρχει θεμα?  το χρησιμοποιω πρακτικά ως πολύμπριζο? (πχ δεν θα ηθελα να βαλω πανω του φορτιστες κινητου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, jimakos234 είπε

Μπορω να βαλω πανω του pc  me 850w psu ονομαστική ισχύ (+ οθονη)? Δεν νομιζω οτι τα φτανω ποτε τόσα βεβαια...

Ειναι επισφαλές για το 1% που θα πιασεις το Peak power... Σε αυτές τις περιπτώσεις παντα υπολογιζεις το Ups με λιγο αερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

APC είναι, με τις σούκο έτοιμες και όχι να παιδεύεσαι, 139.90€, είναι πειρασμός και ας μην είναι on-line.
Αν κάποιος το έχει και το λένε στα χαρτιά, είναι ημιτονοειδές ή modified sine wave?
Κατανάλωση με 0 φορτίο πόσο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...