Προς το περιεχόμενο

Το Gmail μπορεί πλέον να είναι το προεπιλεγμένο e-mail app στο iOS 14


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Google με την τελευταία ενημέρωση, δίνει τη δυνατότητα στο Gmail να διαχειρίζεται όλα τα e-mails των iOS συσκευών.

Η Google κυκλοφόρησε επίσημη ενημέρωση για το Gmail, η οποία επιτρέπει στη δημοφιλής εφαρμογή να διαχειρίζεται από προεπιλογή όλα τα e-mails στις συσκευές με iOS 14.

Το iOS 14, το οποίο κυκλοφόρησε από την Apple την περασμένη εβδομάδα, δίνει πλέον δυνατότητα στους χρήστες να ορίσουν εφαρμογές e-mail τρίτων, ως προεπιλογές για συσκευές iPhone και iPad, που φυσικά έχουν εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση του λειτουργικού συστήματος. Ωστόσο, εξακολουθεί να χρειάζεται τη συμβολή των προγραμματιστών, αφού όπως και στην περίπτωση του Gmail, για την ενεργοποίηση της δυνατότητας, οι εφαρμογές e-mail θα χρειαστούν κάποια σχετική ενημέρωση.

Μετά την εγκατάσταση της ενημέρωσης, οι χρήστες το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να μεταβούν στις «Ρυθμίσεις» της συσκευής, να επιλέξουν το Gmail και να βρουν το νέο μενού «Default Mail App». Η Google λέει επίσης ότι η εφαρμογή Gmail θα δίνει οδηγίες στους χρήστες μετά την ενημέρωση.

Είναι σημαντικό βέβαια να σημειωθεί ότι το iOS φαίνεται να έχει ένα bug που αφορά τις προεπιλεγμένες εφαρμογές. Σε περίπτωση επανεκκίνησης της συσκευής, το bug αλλάζει αυτόματα τις εφαρμογές τρίτων σε browser και e-mail apps, στις προεπιλεγμένες Mail και Safari της Apple, που ίσχυε έως και σήμερα. Η Apple ακόμη δεν έχει κάνει κάποιο σχετικό σχόλιο για το bug ούτε έχει ανακοινώσει πώς αυτό θα αντιμετωπιστεί.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

τα δυο φιλαρακια πανε χερι χερι...

μαλλον ηρθε η ωρα να το ξεφουρνισουνε οτι ειναι και ξαδερφακια...

πλεον στα iphone βλεπεις πολλες google εφαρμογες που το στησιμο τους μοιαζει υποπτο ...

λες και εχουνε φτιαχτει απο τα εργαστηρια της apple  ενα πραγμα...τοσο καλα δενουνε με το ios ...

αλλα απο την αλλη τι ξερω εγω, ενας απλος καθημερινος χρηστης συσκευων apple ειμαι ...

για πολλους εδω μεσα ενα προββατο δηλαδη..😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

λες και εχουνε φτιαχτει απο τα εργαστηρια της apple  ενα πραγμα...τοσο καλα δενουνε με το ios ...

 

Καλημέρα και σόρι αλλά τι περίμενες δηλαδή να την ανοίγεις και να σφυρίζουν τα τακάκια; Λογικό δεν είναι η γκούγκλ να θέλει τους χρήστες εξαρτημένους -ασχέτως OS- σε αυτήν και να συνεργαστεί με την Απλ για να το προσφέρει; Και η εφαρμογή τα σπάει.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, sakatema είπε

Καλημέρα και σόρι αλλά τι περίμενες δηλαδή να την ανοίγεις και να σφυρίζουν τα τακάκια; Λογικό δεν είναι η γκούγκλ να θέλει τους χρήστες εξαρτημένους -ασχέτως OS- σε αυτήν και να συνεργαστεί με την Απλ για να το προσφέρει; Και η εφαρμογή τα σπάει.

 

δεν επιασες το ποιντ ...

<<

τα δυο φιλαρακια πανε χερι χερι...

μαλλον ηρθε η ωρα να το ξεφουρνισουνε οτι ειναι και ξαδερφακια...>>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, kos75 είπε

Χρήστης που έχει το τηλέφωνο σαν εργαλείο μπορώ να πω ότι πιο εύχρηστο είναι το λειτουργικό των Android αν και τον τελευταίο χρόνο έχω iOS.έχω παρατηρήσει ότι τα iPhone έχουν γίνει πιο αργά σε σχέση με το παρελθόν επίσης έχω παρατηρήσει και κολλήματα και επανεκκινήσεις στο iOS 14

προσωπική μου άποψη πάντα και με αυτά που κάνω.

Καλή σου μέρα. Και εγω έχω παρατηρίσει κολήματα και lag τον τελευταιο 1 χρόνο μετά το ios 13,       το λέω και με κοιτάνε σαn εξωγήινο..άρα δεν ειμαι τρελός.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nosstrom είπε

Καλή σου μέρα. Και εγω έχω παρατηρίσει κολήματα και lag τον τελευταιο 1 χρόνο μετά το ios 13,       το λέω και με κοιτάνε σαn εξωγήινο..άρα δεν ειμαι τρελός.

...

Επεξ/σία από kos75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Καλή σου μέρα. Και εγω έχω παρατηρίσει κολήματα και lag τον τελευταιο 1 χρόνο μετά το ios 13,       το λέω και με κοιτάνε σαn εξωγήινο..άρα δεν ειμαι τρελός.

μπορεί να είστε 2 άντε 4 να το κοιτάξετε !!

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, nosstrom είπε

Καλή σου μέρα. Και εγω έχω παρατηρίσει κολήματα και lag τον τελευταιο 1 χρόνο μετά το ios 13,       το λέω και με κοιτάνε σαn εξωγήινο..άρα δεν ειμαι τρελός.

 

23 λεπτά πριν, kos75 είπε

Δεν είσαι φίλε μου 

υπερεκτιμημενα 

Παιδιά εξαρτάται και τι iphone έχετε.

Αν είσαι ακόμα με το 6s πενταετίας τι περιμένεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω πενταετίας φίλε μου το τελευταίο έχω 

1 ώρα πριν, koutsis είπε

Παιδιά εξαρτάται και τι iphone έχετε.

Αν είσαι ακόμα με το 6s πενταετίας τι περιμένεις;.

 

Επεξ/σία από kos75
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kos75 είπε

Δεν έχω πενταετίας φίλε μου το τελευταίο έχω 

Δεν έχω πενταετίας το τελευταίο έχω 

Δεν υπάρχει κανένα κόλλημα και δεν είναι καθόλου αργό.
Κάνε reset μέσω iTunes και αν δεν φτιάξει, πήγαινε το να στο κοιτάξουν.
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, koutsis είπε

Παιδιά εξαρτάται και τι iphone έχετε.

Αν είσαι ακόμα με το 6s πενταετίας τι περιμένεις;

 

2 ώρες πριν, kos75 είπε

Χρήστης που έχει το τηλέφωνο σαν εργαλείο μπορώ να πω ότι πιο εύχρηστο είναι το λειτουργικό των Android αν και τον τελευταίο χρόνο έχω iOS.έχω παρατηρήσει ότι τα iPhone έχουν γίνει πιο αργά σε σχέση με το παρελθόν επίσης έχω παρατηρήσει και κολλήματα και επανεκκινήσεις στο iOS 14

προσωπική μου άποψη πάντα και με αυτά που κάνω.

.

Επεξ/σία από kos75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...