Προς το περιεχόμενο

Το Gmail μπορεί πλέον να είναι το προεπιλεγμένο e-mail app στο iOS 14


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kos75 είπε

Χρήστης που έχει το τηλέφωνο σαν εργαλείο μπορώ να πω ότι πιο εύχρηστο είναι το λειτουργικό των Android αν και τον τελευταίο χρόνο έχω iOS.έχω παρατηρήσει ότι τα iPhone έχουν γίνει πιο αργά σε σχέση με το παρελθόν επίσης έχω παρατηρήσει και κολλήματα και επανεκκινήσεις στο iOS 14

προσωπική μου άποψη πάντα και με αυτά που κάνω.


Χρήστης που έχει το τηλέφωνο σαν εργαλείο δουλειάς σε γραφείο , σαφώς είναι πιο εύχρηστο το iPhone , μιας και δουλεύω και Android δίπλα-δίπλα και συγκρίνω.

Εαν θέλετε και αιτιολόγηση , άνετα. 

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, kos75 είπε

Μάλιστα πήγε άλλου  το θέμα και δεν αρέσουν αυτά που είπα σε κάποιους 

δεν χρειάζεται να συζητήσω άλλο 

καλη συνέχεια σε όλους 

Ισως βεβαια και εσυ εξ αρχης να ηθελες να το πας καπου συγκεκριμενα... Ισως με εκφρασεις τυπου "υπερεκτιμημενα".. Καλή σου συνέχεια

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MikeKata είπε

Outlook. Η MS είναι πολύ μπροστά στο συγκεκριμένο client. Τα φίλτρα που έχει το Outlook, το Gmail θα τα πάρει σε 5 χρόνια.

Αξιωθηκε να βαλει εντολη εκτυπωσης η ακομα? Εγω γι αυτο σταματησα να τη χρησιμοποιω στο Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, kos75 είπε

Μάλιστα πήγε άλλου  το θέμα και δεν αρέσουν αυτά που είπα σε κάποιους 

δεν χρειάζεται να συζητήσω άλλο 

καλη συνέχεια σε όλους 

Μάλλον εσύ ήθελες να το πας αλλού και δεν σου βγήκε.
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, ektorme είπε

Ισως βεβαια και εσυ εξ αρχης να ηθελες να το πας καπου συγκεκριμενα... Ισως με εκφρασεις τυπου "υπερεκτιμημενα"..

.

Επεξ/σία από kos75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kos75 είπε

Χρήστης που έχει το τηλέφωνο σαν εργαλείο μπορώ να πω ότι πιο εύχρηστο είναι το λειτουργικό των Android αν και τον τελευταίο χρόνο έχω iOS.έχω παρατηρήσει ότι τα iPhone έχουν γίνει πιο αργά σε σχέση με το παρελθόν επίσης έχω παρατηρήσει και κολλήματα και επανεκκινήσεις στο iOS 14

προσωπική μου άποψη πάντα και με αυτά που κάνω.

 


😊

Δεν θυμάμαι restart σε κανένα iPhone, δικών μου η φίλων,  ήδη απο εποχές 3GS (σκυλί, δουλεύει ακόμα btw). Αντιθέτως κάτι Edge, μετα απο δυο τρία χρόνια, «γονατιζαν». Ενός φίλου θυμάμαι, έκανε reset έτσι ξαφνικά, οχι μόνο στη διάρκεια χρησης αλλά και ακουμπισμένο πάνω στο τραπέζι, μόνο του.
———

Εννοειτε μην εχει μείνει κ 6-7 αναβαθμίσεις πίσω ε; Άντε μια/δυο το πολύ (αλλα αν τυχόν εχει μείνει, για ποιο λόγο); 

Μηπως το δουλεύεις με 0 Kb χώρο;  Οπως ενας φιλος που δεν του δούλευε το airdrop κ είδα πράγματι να εχει 0 storage space (πραγματικά 32/32 έγραφε 😀). Και δούλευε ακόμα μια χαρά κατά τα αλλα το καημένο, ούτε κολλήματα ούτε τίποτα, αλλα στο airdrop που ήθελε να μεταφέρει καμία 300αριά φωτο ταυτόχρονα, κόλλαγε στο «preparing» κ το εκανε αυτόματα cancel... Το τηλεφωνο έφταιγε κατά τα αλλα 😛 Και μιλάμε για iPhone 6s.

Αν σου συμβαίνει συχνά παντως, να πας να το κοιτάξεις... Κάτι δεν πάει καλά 

———

47 λεπτά πριν, kos75 είπε

Δεν είσαι φίλε μου 

υπερεκτιμημενα 

Α τώρα διάβασα και αυτό... κατάλαβα οκ. Ας μείνει το ωραίο τραγουδάκι τουλάχιστον... 

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HateMe είπε

Μάλλον εσύ ήθελες να το πας αλλού και δεν σου βγήκε.
 

Δεν το πάω πουθενά απλα είπα την προσωπική μου γνώμη 

δεν θα απολογηθώ κιόλας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, kos75 είπε

Δεν το πάω πουθενά απλα είπα την προσωπική μου γνώμη 

δεν θα απολογηθώ κιόλας 

Εφόσον εκφράζεις  μια άποψη δημόσια όπως είπες ( αν και άσχετη με το θέμα) να περιμένεις και την ανάλογη κριτική  στην άποψή σου...

Εκτός αν δεν δέχεσαι σχόλια πάνω στη γνώμη σου.

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kos75 είπε

Χρήστης που έχει το τηλέφωνο σαν εργαλείο μπορώ να πω ότι πιο εύχρηστο είναι το λειτουργικό των Android αν και τον τελευταίο χρόνο έχω iOS

Για πιο λόγο έχεις iOS τότε ??

1 ώρα πριν, kos75 είπε

έχω παρατηρήσει ότι τα iPhone έχουν γίνει πιο αργά σε σχέση με το παρελθόν

Λογικό μιας και προσθέτονται νέα πράγματα που στοχεύουν σε νέες συσκευές 

Καινούριο iPhone να lag-άρει δεν έχω δει πάντως .

1 ώρα πριν, kos75 είπε

επίσης έχω παρατηρήσει και κολλήματα και επανεκκινήσεις στο iOS 14

Δυστυχώς σε κάθε νέα έκδοση υπάρχουν προβλήματα γιαυτο να προτιμάς αναβάθμιση στην πχ

14.1.x που θα έχουν στρώσει . Για επανεκκίνηση δεν έχω ακούσει τίποτα , ακόμα και για τη νέα έκδοση . 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, koutsis είπε

Εφόσον εκφράζεις  μια άποψη δημόσια όπως είπες ( αν και άσχετη με το θέμα) να περιμένεις και την ανάλογη κριτική  στην άποψή σου...

Εκτός αν δεν δέχεσαι σχόλια πάνω στη γνώμη σου.

Δεκτές όλες οι απόψεις και σεβαστες

η επίθεση από πολλά άτομα πάει άλλου δεν υπάρχει λόγος 

 

Επεξ/σία από kos75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, kos75 είπε

Δεκτές όλες οι απόψεις και σεβαστες

η επίθεση από πολλά άτομα πάει άλλου δεν υπάρχει λόγος 

 

Φίλε ποια επιθεση?? Σε ειπε ο συμφορουμιτης αν εχεις το 6s ειναι λογικο να μην εχει την ταχυτητα των καινουριων (που και αυτο δυσκολα παρατηρειται anyway) και ειπες με την μια "οκ το πατε αλλου" τη στιγμη που νωριτερα πέταξες ενα "υπερεκτιμημενα".. Μετά σου απαντήσαμε κάποιοι οτι ίσως εσυ θελεις να το πας καπου. Και δεδομενου του τι γινεται παντα σε αρθρα της apple ευλογα καποιος μπορει να πει οτι μπηκες για τους γνωστους λογους. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, userino είπε

Guys έχω gmail και otenet Πως τα κάνω πακέτο σε ένα και ποιο app προτείνεται ?

-Newbe γαρ

Το ενσωματωμένο email , της Apple είναι νομίζω αυτό που ψάχνεις.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, καμία σχέση, δεν lagάρει ούτε η συσκευή 5ετίας που έχω, μια χαρά το iOS 14, τα 1-2 ψιλοbugs που έχω συναντήσει εγώ δικαιολογημένα ας πούμε για .0 release. Καμία σχέση σε σταθερότητα με το περσινό φιάσκο του 13.0

Στο θέμα μας, δυστυχώς η εφαρμογή είναι bloated στο iOS αλλά και απαραίτητη για όσους έχουμε Gmail. Η συνεργασία Google - Apple που κάπως συνομωσιολογικά την θέτει κάποιος φίλος παραπάνω, μάλλον ανύπαρκτη είναι στο θέμα των apps. Η Google τακτικά βγάζει όλο και μεγαλύτερα σε μέγεθος apps (280+ ΜΒ το Gmail π.χ., 250ΜΒ το Youtube) το οποίο αντικατοπτρίζεται και στα loading times ή την κατανάλωση μνήμης - πόσο μάλλον και σε μένα που έχω παλιότερη συσκευή. Στις web εκδόσεις των υπηρεσιών αυτών τα μεγέθη δεν είναι καν κοντά σε κάτι τέτοιο. Επιμένει μάλλον η Google να χρησιμοποιεί δικά της frameworks που κάνει bundle σε κάθε εφαρμογή (και τα κατεβάζουμε ξανά και ξανά...) για να έχει μάλλον πλήρη έλεγχο της εμπειρίας αλλά και των όποιων διεργασιών - σε βάρος του χρήστη όμως. Εφαρμογές άλλων developers που μπορεί να είναι επίσης αρκετά πολύπλοκες αλλά χρησιμοποιούν πιο standard Apple Frameworks φορτώνουν άμεσα (ναι, ακόμα και στην παλιά μου συσκευή)

Αν έχει να προτείνει κανείς κάποιο καλό Gmail client (που να λειτουργεί καλά με τα labels π.χ.) θα ήταν ευπρόσδεκτο. Θα θυσίαζα λειτουργικότητα όπως το undo send mail στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικη μου αποψη παντως ειναι :

Και γιατι να θελει καποιος να το κανει αυτο?? Να αλλαξει το μειλ του ios με το Gmail??

Για μενα το μειλ του ios ειναι ενας απο τους 3-4 λογους που δεν μπορω να φυγω απο εκει...

Υποκειμενικα βεβαια αυτο αλλα αυτη ειναι η γνωμη μου.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...