Προς το περιεχόμενο

Τους 15 εκατ. έφτασαν οι συνδρομητές του Xbox Game Pass


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με λιγα λογια, βγαζει 150m τον μηνα τουλαχιστον. καμια εκπληξη επομενως, που επενδυει τοσο πολυ στο συνδρομητικο μοντελο η MS αυτη την στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, ELMastas είπε

Τα τελευταία 2 χρόνια ιδιαίτερα έχει ξεκινήσει σταθερά και σίγουρα να γίνεται απίστευτη,αυτήν την στιγμή το Value for Money Και το πλήθος παιχνιδιών και υπηρεσιών είναι στό θεό ! Μόνο σε λίγο καιρό πρόσθεσαν ΕΑ play και προχθές Bethesda και όλα τα υπόλειπα στούντιο της ομπρέλας της που είναι τεράστιο μέρος του gaming.Τα 5 εκατομμύρια είναι αναμενόμενο σε λίγους μήνες αφού πραγματικά Η Υπηρεσία είναι έτη φωτός πιο πάνω απο τον ανταγωνισμό.Πλέον πάνω απο 23+ αξιόλογα στούντιο της MS εργάζονται για παιχνίδια,φαίνεται πως το θα βγάζουν Νέα παιχνίδια κάθε 1 με 2 μήνες απο τον νέο Χρόνο όπως είχαν πει ως στόχο δεν είναι υπερβολή ! Και όλα αυτά Day1 χωρίς επιπλέον έξοδα ! Πιστεύω πως θα ανέβει άλλα 5μύρρια χαλαρά,σε λίγους μήνες. 🧐

 

Με το Xbox All Access όπου παίρνεις κονσόλα και συνδρομή Ultimate για ένα μικρό (άτοκο) ποσό κάθε μήνα για δύο χρόνια, πιστεύω ίσως να είναι αρκετά συντηρητική η εκτίμηση σου.

Εξαρτάται βέβαια και από πόσες κονσόλες θα πουλήσεις τους επόμενους μήνες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, sdragon είπε

Για να κριθεί ως κερδοφόρα η υπηρεσία θα πρέπει να έχει δέκα φορές περισσότερους συνδρομητές. Αυτή τη στιγμή καίει λεφτά η Microsoft. Και το κακό είναι ότι μάλλον θα επικρατήσει η ποσότητα στα first party. Γιατί να να κάνεις μια μεγάλη παραγωγή των 70 εκατομμυρίων δολαρίων αντί για δέκα των 7, που θα πουλήσουν περισσότερες συνδρομές; Είναι πολύ νωρίς ακόμα.

 

απο που βγαινει το συμπερασμα οτι χρειαζεται 150m συνδρομητες για να εχει καθαρο κερδος; sauce?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dasimo είπε

flight simulator

Αν το marketplace του FS2020 γίνει όπως το έχουν υπολογίσει, θα είναι τεράστια εμπορική επιτυχία.

Είμαι με το πορτοφόλι μου ανοιχτό και περιμένω. Δεν με ενοχλεί να πληρώνω extra για detailed mods και detailed livery.

Προς Microsoft: Δώστε μου Mouse/Keyboard support και marketplace στο FS2020 του Series S/X και θα έχετε τα ευρώ μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους να ρωτήσω κάτι αν θέλω να κάνω μια συνδρομή xbox game pass ultimate  για 1 χρόνο ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος?
Πχ αν αγοράσω με 60 euro xbox live για 1 χρόνο και μετά βάλω και το xbox game pass ultimate που μου το δίνει με 1 euro για 1 μήνα προσφορά θα μετατραπεί το xbox live σε game pass ultimate για 1 χρόνο?
Oι λέω βλακείες και τα έχω μπερδέψει?

Επεξ/σία από andreas443
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ειναι μια πολύ ενδιαφέρουσα πρόταση αλλά δε ξέρω αν θα βγει καλό γενικότερα στο gaming.

Αυτή τη στιγμή η M$ συμπεριφέρεται σαν μια PSG/MC στο ποδοσφαιρο: δεν εχω χρονο να φτιάξω τα δικά μου ΑΑΑ θα παρω στουντιος κατω απο την ομπρελα μου και θα παιζουν για εμενα. Ετσι τα royalties πανε στο gamepass/Μ$ και όχι στη Sony στο αντιστοιχο μηχάνημά της που δε θα τα αγοραζουν στο μηχανημα της(διοτι δε συμφερει να τα αγοραζεις 60-70€). Κάποια στιγμη εκτος απο ΕΑ θα βαλει και παιχνιδια Bethesda.

Πιστεύω ότι πρέπει να κάνει κάποια κίνηση η Sony για κάποια σοβαρή συνεργασία. 

Και γενικά δε ξέρω αν στο μέλλον όντως θα επικρατήσει αντί για 3(/4)Α games παιχνίδια με απλό fun2play χειρισμό ψιλό γραμμικό σενάριο(1-2 cliffhanging σημεία με χαρακτήρες δίχως background και βάθος)και τέλος.

ΕΛΠΙΖΩ να υπάρχει σοβαρός ανταγωνισμός για το καλό του Gamer.

 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, andreas443 είπε

Καλημέρα σε όλους να ρωτήσω κάτι αν θέλω κάνω μια συνδρομή xbox game pass ultimate  για 1 χρόνο ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος?
Πχ αν αγοράσω με 60 euro xbox live για 1 χρόνο και μετά βάλω και το xbox game pass ultimate που μου το δίνει με 1 euro για 1 μήνα προσφορά θα μετατραπεί το xbox live σε game pass ultimate για 1 χρόνο?
Oι λέω βλακείες και τα έχω μπερδέψει?

Υπάρχει οδηγος εδώ μέσα. Με λιγότερα από 60ε  παίρνεις 27 μήνες συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sdragon είπε

Για να κριθεί ως κερδοφόρα η υπηρεσία θα πρέπει να έχει δέκα φορές περισσότερους συνδρομητές. Αυτή τη στιγμή καίει λεφτά η Microsoft. Και το κακό είναι ότι μάλλον θα επικρατήσει η ποσότητα στα first party. Γιατί να να κάνεις μια μεγάλη παραγωγή των 70 εκατομμυρίων δολαρίων αντί για δέκα των 7, που θα πουλήσουν περισσότερες συνδρομές; Είναι πολύ νωρίς ακόμα.

Κάτι θα έχουν σκεφτεί καλύτερα από εσενα για να επενδύσουν σε αυτο το κομμάτι, να σε σίγουρος για αυτό. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ να είστε πιστοί, στην περίπτωση που δεν ακολουθήσει αυτό το δυτικό μοντέλο η Sony, να την υποστηρίξετε αγοράζοντας 69,99€ τα παιχνίδια της ενώ άλλοι θα τα παίζουν με ένα δωδεκαρικο στο Xbox..!

Εντάξει θα έχετε god of war και τον Drake. 

Αξία ανεκτίμητη!

  • Like 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...