Προς το περιεχόμενο

Τους 15 εκατ. έφτασαν οι συνδρομητές του Xbox Game Pass


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, music_lover said:

Ποιος θα πρωτοπληρωθεί με 120 ευρώ τον χρόνο ανά χρήστη ενω μεχρι πρότινος ο ίδιος χρήστης έδινε τα πολλαπλασια?

Από που βγαίνει το συμπέρασμα αυτό? 

Γιατί αν δούμε λίγο τα νούμερα ο μέσος χρήστης δεν φαίνεται να δίνει πολλαπλάσια από αυτά. 

Δεν ξέρω καν αν δίνει τόσα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 165
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, EuphangeL είπε

Αν το marketplace του FS2020 γίνει όπως το έχουν υπολογίσει, θα είναι τεράστια εμπορική επιτυχία.

Είμαι με το πορτοφόλι μου ανοιχτό και περιμένω. Δεν με ενοχλεί να πληρώνω extra για detailed mods και detailed livery.

Προς Microsoft: Δώστε μου Mouse/Keyboard support και marketplace στο FS2020 του Series S/X και θα έχετε τα ευρώ μου.

Mouse keyboard support ήδη υπάρχει . Να πω εδώ ότι έρχομαι από ps3 ......μάζευε σκόνη για 5 χρόνια. Πήρα το original Xbox one.....(μην γελάστε ) γιατί το ps4 ήταν sold out...και ήταν ότι καλύτερο μου συνέβη στο gaming. Μετά από 3.5 χρόνια άπειρων ωρών gameplay και αφού ζούσα με την δήθεν ανωτερότητα του ps4 προχώρησα στο Xbox one x......και έχω να πω μόνο wow Microsoft , well done 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NickTG είπε

Από που βγαίνει το συμπέρασμα αυτό? 

Γιατί αν δούμε λίγο τα νούμερα ο μέσος χρήστης δεν φαίνεται να δίνει πολλαπλάσια από αυτά. 

Δεν ξέρω καν αν δίνει τόσα. 

Πόσα δλδ δίνει ο μέσος χρήστης? Εγώ πχ αγοράζω 1 τον μήνα με μέσο όρο τα 30 ευρώ ανά τίτλο,σύνολο 12x30=360 euro για την κονσόλα. Στο pc δεν αγοράζω λόγω gamepass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, polaki είπε

Χάνεις το δάσος βλέποντας το δέντρο. Μακάρι να σταματήσει ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό, το να υπάρχει μεγάλο budget γιατί έχει αποδειχτεί ότι κυκλοφορούν δεκάδες παιχνίδια από αυτές τις μεγάλες εταιρείες που λες, και ελάχιστα είναι ποιοτικά. Ας έχουν λοιπόν μικρότερο budget, και ας παλέψουν να βγάλουν κάτι ποιοτικό όπως έχουν κάνει πάρα πολλές εταιρείες εδώ και τόσα χρόνια. 

Τη CDProject ποιός την ήξερε πριν το Witcher? Τη Blizzard πριν βγάλει το πρώτο Warcraft το 1992?

Αν το distribution αυτό που λες σημαίνει ότι μεγάλα software houses θα χάσουν λεφτά και θα διανεμηθούν αυτά σε μικρότερους, by all means 1000 φορές καλύτερα. Στην τελική όσο και να μου αρέσει η σειρά, πόσα ΙΔΙΑ Assassins Creed θα δούμε, με μοναδική αλλαγή τη χώρα στην οποία διαδραματίζονται? 

Πόσα ριμάδια Battlefield πια, και πόσα Call Of Duty. Καλά ειδικά για το COD δε το συζητάμε. Έχουν βγάλει περισσότερα επεισόδια και από τη Λάμψη. 

Δεν ισχύει ΕΠΟΥΔΕΝΊ αυτό που λες. ΚΑΜΙΑ σχέση τα δεκάδες παιχνίδια δεν λειτουργούν έτσι τα στουντι. Δεν είναι ίδιες ομάδες. Σα να λές να βγάλεις GOT με το 1/10 του μπάτζετ (Lost, etc)και να έχεις χειρότερα τοπία, ηθοποιούς.

Η ΗΒΟ έχει βγάλει ΕΝΑ ΚΑΡΟ τεράστια αριστουργήματα. Δεν τα έβγαλε με τους ίδιους σκηνοθέτες. Δε βγάζει ΚΑΜΙΑ λογική αυτό που λες. Επίσης επικροτείς από τη μια τα παιχνίδια που σου δίνει το gamepass αλλά αναφέρεις το RDN2 που είναι αριστούργημα. Κανείς λάθος στο σκεπτικό σου: σκέψου τα παιχνίδια που θα παίζεις να είναι ΜΌΝΟ  battlefield & ΑC γιατί:α)ΔΕΝ θα υπάρχει ανταγωνισμός και Β)ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ funds για να ασχοληθούν με άλλα πρότζεκτ.

Όλοι κάπου θα ξεκινήσουν. Κάποτε δεν υπήρχε η Κοναμι και υπήρχε πχ η capcom. Δεν καταλαβαίνω γιατί αναφέρεις τα stepping stones εταιρείων.

Τεσπά δεν συμφωνούμε. Βλέπω τελείως λάθος το σκεπτικό σου και βασικά είναι άκυρο. Δεν ισχύει στη πραγματικότητα. Δε πειράζει. Προχωράμε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, dasimo είπε

Mouse keyboard support ήδη υπάρχει . Να πω εδώ ότι έρχομαι από ps3 ......μάζευε σκόνη για 5 χρόνια. Πήρα το original Xbox one.....(μην γελάστε ) γιατί το ps4 ήταν sold out...και ήταν ότι καλύτερο μου συνέβη στο gaming. Μετά από 3.5 χρόνια άπειρων ωρών gameplay και αφού ζούσα με την δήθεν ανωτερότητα του ps4 προχώρησα στο Xbox one x......και έχω να πω μόνο wow Microsoft , well done 

Είμαι κάτοχος και των 2, και ειλικρινά το μοναδικό που υπερέχει το PS είναι τα exclusives. Πέραν αυτών, το χάος. Καμία Sony, πουθενά. Τώρα τί λένε τα fanboys αυτά ξέρουν. Γιατί εγώ βλέπω κάτι threads δικά τους που κράζουν την sony για τα σκουπίδια που τους δίνει μέσω PSN κάθε μήνα.... :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, majnun είπε

Tην εχω ηδη δύο μηνες με υπόλοιπο 25 μηνών. Σύνολο 55ε.

Εχω τερματισει Red Dead Redemption2, Halo Reach, Halo 1 και παιζω ηδη το 2, Mortal Kombat XL, Forza Horizon.

Αν και υπερβολή, είναι κοντά στο να βγάλει τα λεφτά της

 

55€ μεσω VPN Brazil και αγορα απο cdkeys;

2 ώρες πριν, andreas443 είπε

Καλησπέρα σε όλους να ρωτήσω κάτι αν θέλω να κάνω μια συνδρομή xbox game pass ultimate  για 1 χρόνο ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος?
Πχ αν αγοράσω με 60 euro xbox live για 1 χρόνο και μετά βάλω και το xbox game pass ultimate που μου το δίνει με 1 euro για 1 μήνα προσφορά θα μετατραπεί το xbox live σε game pass ultimate για 1 χρόνο?
Oι λέω βλακείες και τα έχω μπερδέψει?

 

2 ώρες πριν, Mafariel είπε

το θελω και εγω

 

2 ώρες πριν, spokaria είπε

Mπορεις να μας δωσεις ενα λινκ ηια τον οδηγο?

 

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/732948-xbox-συνδρομές-ultimate-game-pass-gold/

Επεξ/σία από dream21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, psof είπε

Βρε music lover δεν καταλαβαίνεις ότι το Netflix έχει άπειρο υλικό μέσα σ αυτά που προσφέρει για 10 ευρώ; Μέσα σ αυτό το χάος υπάρχουν και φοβερές σειρές/ταινίες(Dark, Witcher, Stranger Things, Mindhunter, Ozark, The Last Kingdom, Narcos κ,α) και φυσικά άπειρες επιτυχημένες ταινίες/σειρες απο άλλες εταιρίες όπως Better Call Saul, Black Mirror, Breaking Bad  εκ των οποίων αγόρασαν τα δικαιώματα  και μ΄ολα αυτά τα λεφτά που βγάζει το μπάτζετ τους έχει ξεπεράσει το θεό τελευταία κλείνοντας απίστευτους σκηνοθέτες και ηθοποιούς για εκατοντάδες πρότζεκτ σε όλο το κόσμο και το σημαντικότερο είναι ότι ώθησε και τις άλλες εταιρείες όπως HBO, Amazon, Disney να κάνουν παρόμοια συνδρομητική υπηρεσία. 

Όταν οι φανς του PlayStation/Νιντέντο καταλάβουν ότι βρίσκονται σε μειονεκτική θέση σε σχέση με τους κατόχους PC/Xbox θα το δείξουν και με το πορτοφόλι τους άρα αυτές οι εταιρίες θα αναγκαστούν να πάρουν μια μεγάλη απόφαση. Είτε να κάνουν ότι και η Microsoft είτε να χάσουν μια μεγάλη μερίδα της αγοράς.

Άρα στο τέλος κερδισμένοι θα είμαστε εμείς που θα μπορούμε να δούμε/παίξουμε σχεδόν τα πάντα με μια μικρή συνδρομή.

Ναι ρε φίλε, έχει άπειρο ΜΕΤΡΙΟ περιεχόμενο. Ε μέσα στον χαμό, έχει και 5-6 σειρές που να αξίζουνε. Πρέπει δλδ να χαίρομαι που μου προσφέρει ποσότητα αντί για ποιότητα? Έχει λογική αυτό?

Και για ποια μειονεκτική θέση μιλάς? Όλοι έχουμε πρόσβαση σε όλα, σου είπε κανείς ότι αν αγοράσεις PS5 δεν μπορείς ταυτόχρονα να αγοράσεις και Series X? Σε μειονεκτική θέση βρίσκονται μόνο οι εταιρίες, ο καταναλωτής είναι ελεύθερος να επιλέξει ότι τον συμφέρει. Το αναφέρεις λες και έχουμε υπογράψει συμβόλαιο με τους γιαπωνέζους για υποχρεωτική χρήση της κονσόλας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, shadowfax-1- είπε

Δεν ισχύει ΕΠΟΥΔΕΝΊ αυτό που λες. ΚΑΜΙΑ σχέση τα δεκάδες παιχνίδια δεν λειτουργούν έτσι τα στουντι. Δεν είναι ίδιες ομάδες. Σα να λές να βγάλεις GOT με το 1/10 του μπάτζετ (Lost, etc)και να έχεις χειρότερα τοπία, ηθοποιούς.

Το λάθος στο συλλογισμό σου είναι ακριβώς αυτό. Οι διαφορετικές ομάδες πληρώνονται από την ίδια μαμά εταιρεία, η οποία ΕΠΕΙΔΗ έχει μεγάλο budget δεν την ενδιαφέρει η ποιότητα, αλλά η ποσότητα. Δες πόσα games βγάζει Ubisoft. Πόσα από αυτά αξίζουν? 

Τα μικρά software houses είναι πάρα πολύ επιλεκτικά σε αυτό που κάνουν γι'αυτο και βγάζουν μαργαριτάρια. Γιατί πολυ απλά THEY CAN NOT AFFORD to fail. 

Εν πάσει περιπτώσει, θα στο πω αλλιώς και σταματάω. Μη συγχέεις το GAME PASS το οποίο πράγματι "μοιράζει" τα λεφτά, με το συνδρομητικό μοντέλο σαν ΜΟΝΤΕΛΟ distribution γενικότερα.

Ο κόσμος και το industry γενικότερα εξελίσσεται. Όποιος δεν ακολουθεί είναι θέμα χρόνου να μείνει πίσω, και θα αποτύχει. Οι μεγάλες και ισχυρές εταιρείες θα πάνε και αυτές στο συνδρομητικό μοντέλο όπως η ΕΑ που το έχει ήδη, όπως και η Ubisoft που όμως είναι ΚΑΙ ακριβό στα 15€ το μήνα ΚΑΙ μόνο για PC. Υπάρχει οικονομική εξήγηση για αυτό αλλά δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε. Νομίζω καταλαβαίνουμε ποιούς πάει να κάνει target η Ubisoft στο PC, αν και προσωπικά θεωρώ πάρα πολύ ακριβή την υπηρεσία της. 7€ θα ήταν υπέρ-αρκετά. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, polaki είπε

Κάτσε φίλε μου μισό να το συζητήσουμε.. Πώς "πετάω" τα λεφτά μου? Έστω μια συνδρομή 5€, την έχω 12 μήνες πληρώνω 60€. Που δεν ανταποκρίνεται στο παράδειγμα γιατί φθηνότερα μας έχει βγει, αλλά έστω. 

Στα 60€ που έδωσα εσύ έχεις πάρει ΕΝΑ game. Οκ μέχρι εδώ? Πόσο καιρό θα το παίξεις, ρεαλιστικά? Να πούμε 4 μήνες? Τους επόμενους 8 τί θα κάνεις?

2 σενάρια:

1) Ή θα βάλεις το χέρι στην τσέπη να πάρεις άλλα 2, δηλαδή έχεις δώσει 180€ το χρόνο για 3 games 
2) Ή θα πουλήσεις εδώ 40€ το game σου, οπότε πρακτικά τα 3 games στο χρόνο σου βγαίνουν χοντρικά 120€. 

Σωστά μέχρι εδώ? Έχεις δώσει ΗΔΗ τα διπλα λεφτά από μένα, και δεν έχεις μείνει ΟΥΤΕ με ένα game, γιατί τα έπαιξες και τα πούλησες. 

Να το συνεχίσω? Νομίζω δεν έχει νόημα. 

Θα το ξαναπώ, συνδρομητικό μοντέλο μέχρι να σβήσει ο ήλιος.

Από πλευράς συναισθηματικής αξίας είμαι μαζί σου. Έχω ακόμα γύρω στα 24-25 games του Gameboy, dreamcast και δε σημαζεύεται. Δεν θα τα παίξω ποτέ, αλλά εγώ νιώθω ωραία που τα έχω. 

Από πλευράς ΑΞΙΑΣ όμως, είναι ασύλληπτο να συζητάμε και καθόλου για το τί είναι value for money και τί δεν είναι.. ειλικρινά απορώ που πρέπει και να το εξηγήσουμε! Απλά μαθηματικά!

Wait what? Και φταίει το ότι έπαιζες πειρατικά δηλαδη, ή οτι εσύ δεν είχες ΟΡΕΞΗ εν τέλει να απολαύσεις ένα game..? Φίλε μου πήρα XBOX γι'αυτό το λόγο και μέσα σε ένα χρόνο έχω παίξει 70-80 ώρες Assassins Creed, άλλες τόσες RDR2 και διάσπαρτα κάνα 10ωρο κάτι Battlefield και κάτι Forza και Cooked 2. Τωρα εδω και 2 βδομάδες πριν κοιμηθω ένα 2ωρο Wasteland 3 το έχω σίγουρα. Μιλάμε για 6-7 games σύνολο "μόνο", αλλά σαφέστατα τα απολαμβάνω.

Δε μου φταίει κανένας αν κοιτάζω τους τίτλους όπως λες. Τους απολαμβάνω. Δεν κάθομαι να χάνομαι στην ποσότητα, κοιτάω την ποιότητα. Εσύ φταις γι'αυτό που περιγράφεις, όχι η υπηρεσία. Συνδρομιτική ή πειρατική.

Τιμολογιακα συμφαιρει και εσενα και τις εταιριες..αν το παρουμε αυστηρα...δεν βαζω μεσα τον παραγονται πωληση γιατι ετσι χανεται το νοημα του να εχεις κατι. Ωστοσο αυτο που εχεις εχει μια αξια δεν ειναι αερας...στο βαθος του χρονου αυτο ειναι κερδος. Σε συνδρομητικη υπηρεσια τα λεφτα που δινεις χανονται για αυτο και ειναι αερας, δηλαδη ακομα και να μην εχεις δισκακι θα παρεις καποια λεφτα πισω..οσο περναει ο χρονος της συνδρομης τοσο πιο πολυ κανεις καταθεση χωρις να εχεις καποιο κεφαλαιο. Δεν το καταλαβαινεις οτι ετσι λειτουργει και κοιτα να μπει στο σπιτι σου in the long run...

Επειδη ομως αναφερεις ποσα...

Μεσα σε 5 χρονια που διαρκει μια γενια ρεαλιστικα αναλογα ποσο ελευθερο χρονο εχεις θα εχεις δωσει 13Χ60=780 ευρω...βαλε ποσους τιτλους σε φυσικη μορφη θα ειχες παιξει και θα ειναι δικοι σου με αυτα τα λεφτα..15 βγαινει χοντρικα αν το διαιρεσεις με 50 που εχει ενα πρωτοεμφανιζομενος τιτλος στο σκουτζ..ποσοι παιζουν πανω απο 15 games total σιγουρα οχι 15 εκ.

Αν θες τωρα να τους πουλησεις...βαλε οτι θα παρεις πισω το 30% τουλαχιστον και λεω λιγο...ποιος ειναι κερδισμενος??

Αληθεια δεν μπαινω σε αυτη τη λογικη αλλα μην νομιζετε οτι ειστε μαγκες επειδη δινετε ενα 10αρικο η δεν ξερω και εγω ποσο...δινετε 10 αλλα σας ανηκει μονο η εφημερη εμπειρια.

Επεξ/σία από Nos20VT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Ναι ρε φίλε, έχει άπειρο ΜΕΤΡΙΟ περιεχόμενο. Ε μέσα στον χαμό, έχει και 5-6 σειρές που να αξίζουνε. Πρέπει δλδ να χαίρομαι που μου προσφέρει ποσότητα αντί για ποιότητα? Έχει λογική αυτό?

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ακόμα και το 99% των τίτλων να ήταν σαβούρα όπως λες. Απ'τη στιγμή που το 1% είναι ποιοτικό και με ελάχιστα χρήματα έχω πρόσβαση πατώντας 1 κουμπί, είναι value for money για μένα. Μιλάμε για το Netflix έτσι? Ειδικά αν το μοιραστείς με άλλους 3, δεν υπάρχει πιο value for money entertainment υπηρεσία στην ιστορία του digital. 

Μιλάμε πραγματικά για ένα content που και άνεργος να είσαι, και σε βουνό να μένεις με πρόβατα γύρω σου και να μην έχεις ουτε μία καφετέρεια να πας, ειλικρινά το ΠΟΙΟΤΙΚΟ content δεν τελειώνει. Ναι έχει πάρα πολύ σαβούρα. Αλλά έχει χιλιαδες ώρες ποιοτικού content που ΔΕΝ τελειώνει ούτε σε 3 ζωές ανεργίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, polaki είπε

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ακόμα και το 99% των τίτλων να ήταν σαβούρα όπως λες. Απ'τη στιγμή που το 1% είναι ποιοτικό και με ελάχιστα χρήματα έχω πρόσβαση πατώντας 1 κουμπί, είναι value for money για μένα. Μιλάμε για το Netflix έτσι? Ειδικά αν το μοιραστείς με άλλους 3, δεν υπάρχει πιο value for money entertainment υπηρεσία στην ιστορία του digital. 

Μιλάμε πραγματικά για ένα content που και άνεργος να είσαι, και σε βουνό να μένεις με πρόβατα γύρω σου και να μην έχεις ουτε μία καφετέρεια να πας, ειλικρινά το ΠΟΙΟΤΙΚΟ content δεν τελειώνει. Ναι έχει πάρα πολύ σαβούρα. Αλλά έχει χιλιαδες ώρες ποιοτικού content που ΔΕΝ τελειώνει ούτε σε 3 ζωές ανεργίας.

Το sharing απαγορεύεται και δεν μπορεί να στηθεί ως επιχείρημα. Αν καταλάβει πχ η Netflix ότι το κάνεις σου κλειδώνει τον λογαριασμό. Είναι σαν να λες παίζω σπασμένα games στο pc, ε σίγουρα συμφέρει..αφού είσαι ικανοποιημένος όμως με το περιεχόμενο πάω πάσο, γιατί εγώ δεν. Προς το παρόν πάντως το gamepads είναι άριστο. Διαφωνούμε μόνο ως προς το μέλλον του και τις αβέβαιες επιπτώσεις που θα έχει στην gaming κοινότητα.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nos20VT είπε

Αληθεια δεν μπαινω σε αυτη τη λογικη αλλα μην νομιζετε οτι ειστε μαγκες επειδη δινετε ενα 10αρικο η δεν ξερω και εγω ποσο...δινετε 10 αλλα σας ανηκει μονο η εφημερη εμπειρια.

Στο γραφείο μου έχω ένα arcade από τον τυπά εδώ που είναι αστέρι. https://www.southcoastretro.gr/ Καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ το συναίσθημα της ιδιοκτησίας που λες, γι'αυτό και σου λέω ότι μέχρι και το Dreamcast ότι games είχα τα έχω κρατήσει και δεν τα πουλάω. 

Επειδή πλέον όμως είμαι 40 και δεν έχω την πολυτέλεια της χωρίς νόημα συλλογής τίτλων, σαφέστατα και κοιτάω το value for money και βάσει αυτού λέω ότι τα χρήματα που δίνουν οι 2 κατηγορίες είναι χωρίς αμφισβήτηση η μέρα με τη νύχτα. Επειδή ειλικρινά η δουλειά μου έχει αρκετό άγχος και πίεση (όπως όλων μας οκ δεν αντιλέγω), το βράδυ που θα κάτσω να παίξω 2-3 ώρες ή θα δω κανένα champions league, θέλω απλά να απολαύσω τη στιγμή και δεν με ενδιαφέρει καν αν θα το κρατήσω ή όχι. Το RDR2 αμφιταλαντεύομαι αν θα το αγοράσω ή όχι (δεν είναι για πάντα στο game pass όλα τα games). 

Αλλά για να σου δείξω ειλικρινά πόσο σε καταλαβαίνω, είχα όλα τα Assassins Creed από το πρώτο πρώτο και ήταν το μοναδικό πραγμα που πραγματικά με στεναχώρησε όταν μπήκαν κλέφτες σπίτι μου και μου άδειασαν τα πάντα, ακόμα και αν ξέρω οτι μπορώ απο αγγελίες να τα ξανααγοράσω. 

Απλά για την τσέπη μου, το συνδρομητικό μοντέλο είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@polaki

 

Τι να σού πω. Μακάρι εσύ να έχεις δίκιο και εγώ άδικο. Αναφέρεις συγκεκριμένα την ubisoft που πλέον με το pass της είναι ακριβώς αυτό: ένα ανταγωνιστικό του gamepass για pc(δλδ έχουμε το gamepass PC-netfix vs Ubisoft-Disney+😛...της υβι το κράζουμε στο gamepass πέφτει το χειροκρότημα).

Διαφωνώ σύμφωνα με αυτά που γνωρίζω για το διαμοιρασμό. Επίσης κανείς ΤΕΡΆΣΤΙΟ λάθος και υπάρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ μικρά, παλαιότερα στούντιο που απλά είτε γίνονται acquisition quite soon η απλά αποτυγχάνουν(eg 1st came in my mind:acclaim).

Anyway. Καλή συνέχεια και μακάρι να βγείς σωστός (δε νομίζω να μπορέσω να σε βρω η να με βρείς και να γίνουμε σταλεγακιας σε κάθε περίπτωση😛)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Nos20VT είπε

Ας σου εδινε την επιλογη να τα αγοραζεις σε μικροτερη τιμη απο retail...δεν γινεται να παιρνω το δισκακι (το οποιο μπορω και να πουλησω) ιδια τιμη με το digital...και προφανως δεν γινεται να αγοραζω αερα για 13 ευρω το μηνα για να μπορω να τα παιξω ολα (αληθεια μπορεις?) και στο τελος να μην εχω τιποτα...απλα οταν πας λυκειο και το χαρτζιλικι ειναι τιποτα ετσι καλυπτεις την αναγκη σου...αλλα μαθε οτι αγοραζεις αερα.

Φίλε δεν γίνεται να τα παίρνεις όλα μαζί σου. 

Στον οίκο ανοχής δεν παίρνεις και την ιερόδουλη καθώς φεύγεις,  στον κινηματογράφο δεν παίρνεις το κάθισμα,  2 ηχεία και το DVD της ταινίας  φεύγοντας . Όταν δίνεις για μασάζ 10 € το μισάωρο δεν παίρνεις και το κρεβάτι μαζί ή το μωρό που σε ετριψε. Στο  πλυντήριο αυτοκινήτων τι παίρνεις μαζί σου φεύγοντας;  

Ξέρεις υπάρχουν και οι υπηρεσίες σε αυτόν τον κόσμο και είναι και οι δυο πλευρές ευχαριστημενες!  

Και αυτός που πληρώνει και αυτός που πληρώνεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, music_lover είπε

Το sharing απαγορεύεται και δεν μπορεί να στηθεί ως επιχείρημα. Αν καταλάβει πχ η Netflix ότι το κάνεις σου κλειδώνει τον λογαριασμό. Είναι σαν να λες παίζω σπασμένα games στο pc, ε σίγουρα συμφέρει..αφού είσαι ικανοποιημένος όμως με το περιεχόμενο πάω πάσο, γιατί εγώ δεν. Προς το παρόν πάντως το gamepads είναι άριστο. Διαφωνούμε μόνο ως προς το μέλλον του και τις επιπτώσεις που θα έχει στην gaming κοινότητα.

Δεν είναι σα να παίζω σπασμένα, είναι σα να παίζω με μοιρασμένο λογαριασμό Steam. Αλλά οκ, σαφέστατα και έχεις δίκιο.

Για τον διαθέσιμο χρόνο που έχω εγώ το content του Netflix δεν τελειώνει. Το bottom line είναι ένα. Θα πλήρωνες περισσότερα χρήματα για να δεις ταινίες και σειρές αν δεν το είχες? Αν η απάντηση είναι ναι, αλλά θα έβλεπες διαφορετικά, τότε σαφέστατα δεν μιλάμε για ίδιες περιπτώσεις και φυσικά θα επιλέξεις μία άλλη λύση. Το netflix αν μου έλεγε θα πληρωνεις 1€ την κάθε ταινία που θες να δεις, αν και καλό value οι πιθανότητες είναι ότι κατά μέσο όρο θα έβγαζε λιγότερα απ'το να στα δίνει όλα απλόχερα με 13. Πολύ απλά γιατί τα 13 τα δίνεις και τέλος. Το μήνα εγώ δεν ξέρω καν αν βλέπω 15 ώρες netflix, ίσως λέω πολλές!

Τώρα το gamepass θα ξαναπω μην το βλέπετε ως υπηρεσία MS μόνο αλλά ως συνολική συνδρομητική υπηρεσία. Είναι θέμα χρόνου η κάθε μεγάλη εταιρεία να βγάλει το δικό της μοντέλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...