Προς το περιεχόμενο

Η επόμενη έκδοση του Office χωρίς ανάγκη συνδρομής κυκλοφορεί το 2021


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ το 2007 χρησιμοποιώ από πάντα, είναι και εύκολο να εγκατασταθεί μη νόμιμα να το πω έτσι (απλά έβαζες το ίδιο κλειδί όσες φορές ήθελες). Η πλάκα είναι πως το 90% των υπολογιστών που έχουν Office στην Ελλάδα πιθανότατα έχουν μη νόμιμο 2007😆

Επεξ/σία από harislinuxos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, f3d0n είπε

Ή απλά KMSauto net για τους γνώστες! 😉

Δηλαδή θες να μου πεις ότι σε εταιρία θα χρησιμοποιείς ksm εσύ ; 

Αν το εννοείς για εταιρία είσαι I.T str8 out of Lidle. 

 

Επεξ/σία από Kostas....
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, polaki είπε

Αν και έχω το 365, θα συμφωνήσω. Στη μάνα μου και στον πατέρα μου παρόλο που έχω διαθέσιμα licenses για περισσότερες συσκευές, τους έχω το 2007 ακόμα. ΠΑΝΑΛΑΦΡΟ και κάνουν ότι ακριβώς χρειάζονται. 

Για το 99% του κόσμου τα 2007 είναι αρκετά. 

Και είναι το τελευταία που μπορείς να το κάνεις portable και να το έχεις στο stickάκι μαζί σου.

Με τα νεώτερα δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει.

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kostas.... είπε

Δηλαδή θες να μου πεις ότι σε εταιρία θα χρησιμοποιείς ksm εσύ ; 

Αν το εννοείς για εταιρία είσαι I.T str8 out of Lidle. 

Σε εταιρεία 2007 volume με κλεμμένο volume key όπως έχει όλος ο κόσμος έχουν το ίδιο πρόστιμο με KMS. Δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος σήμερα να αγοράσεις 2007 με τιμολόγιο, δεν πρέπει να είναι διαθέσιμα πουθενά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, petranthe είπε

Μπα το Office 97 είναι καλύτερο, δοκίμασε το μαζί με τα windows 95. Λειτουργουν όλα άψογα.

 

Διακρίνω μια ειρωνεία προς τον φίλο που τα είπε μια χαρά και λογικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fwtonio είπε

Αυτά που κάνω στο Word του 2003 με 2-3 κλικ, σε νεότερη έκδοση, χρειάζονταν περισσότερα.

Τα μενού και το ribbon χωρίς καμία συνοχή.

Φτιαγμένα για να καλείς την εξυπηρέτηση πελατών είναι...

Όλα μια συνήθεια είναι. Αν δουλέψεις αρκετά τα 2007 θα ξέρεις που είναι τι και δε θα έχεις θέμα. Και εγώ έτσι έλεγα αλλά τώρα μια χαρά είναι 2007. Όπως είπαν και άλλοι με τα 2007 κάνεις άψογα τη δουλειά κατά 95%.  Ένα 5% είναι να το σώζεις αλλού και να το βρίσκεις (αν και με Dropbox ή to gdrive το ίδιο είναι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Kostas.... είπε

Δηλαδή θες να μου πεις ότι σε εταιρία θα χρησιμοποιείς ksm εσύ ; 

Αν το εννοείς για εταιρία είσαι I.T str8 out of Lidle. 

Δεν μίλησα για εταιρείες φίλε μου, ούτε είμαι ΙΤ!

Για τον απλό κόσμο (πχ φοιτητές) που θέλουν να χρησιμοποιήσουν το office, το KMS λύνει χέρια! Το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα και μέχρι στιγμής είναι άψογο, χωρίς να χρειάζεται να πληρώνω μηνιάτικα τη MS! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι για το στόρυ μιας και το θέμα είναι σχετικό... Προ ολίγων ημερών έλαβα μνμ από τη μικρομαλακή στο Mac μου (MBP13" early 2011 - Mojave) που φοράει MSOfficeForMac 2011, πως θα σταματήσει να υποστηρίζει τη συγκεκριμένη έκδοση στις 21/10/2020 και για να μην έχω προβλήματα, να πάω σε Office 365 ή να αγοράσω νέα έκδοση. Το αγνόησα, μιας και όπως πολύ ωραία είπατε παραπάνω, για το 95% της δουλειάς που κάνω στο συγκεκριμένο μηχανάκι, με φτάνουν και με περισσεύουν οι δυνατότητες. Από εκείνη τη μέρα που αγνόησα το μνμ και χωρίς να έχει έρθει καν η προαναφερθείσα ημερομηνία, με το πρόγραμμα στο τελευταίο του update, έχω βρει το διάολό μου! Κρασάρει, κολλάει ο κέρσορας, ξαφνικά βλέπω την ίδια γραμμή δύο φορές κ άλλα όμορφα που δεν γίνονταν ποτέ!!! Νιώθω σα να είμαι σε Windows (s)Vista!!! Σημειωτέον, πριν από αυτό δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα!!!

Γκνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, f3d0n said:

Για τον απλό κόσμο (πχ φοιτητές) που θέλουν να χρησιμοποιήσουν το office, το KMS λύνει χέρια! Το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα και μέχρι στιγμής είναι άψογο, χωρίς να χρειάζεται να πληρώνω μηνιάτικα τη MS! 

Ναι τρελό κόστος τα 2 ευρώ, για lifetime, όχι το μήνα. 😛

Θα μου πεις ότι υπάρχει κίνδυνος να απενεργοποιηθεί επειδή δεν είναι πράγματι legit, αλλά ακόμα και 3-4 χρόνια να αντέξει, τα έχει βγάλει τα 2 ευρώ...

2 hours ago, vasilis77 said:

Εγώ που δεν έχω εταιρία..μια χαρά αγόρασα 5 άδειες 356 student με 2€ από eBay. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, petranthe είπε

Μπα το Office 97 είναι καλύτερο, δοκίμασε το μαζί με τα windows 95. Λειτουργουν όλα άψογα.

Αν δεν είχαν βγάλει το docx format που ανοίγει μόνο από Office 2007 και πάνω θα έμενα με Office 2003. Βέβαια για το Office 2003 υπάρχει official patch για να ανοίγει και νέου format doc files...

55 λεπτά πριν, Iliaskrs είπε

Windows 7 με office 2007 κ ξερό ψωμί.Ούτε 10 θέλω ουτε office 365 κ telemetry σκ@τά.

Και τα Windows 7 έχουν τηλεμετρία... απλά όχι τόσο μεγάλη όσο τα 10. Στα 10 όμως μπορείς να την κόψεις σε πολύ μεγάλο βαθμό!

Επεξ/σία από skapodis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, SeaLion είπε

Επίσης δεν κατάλαβα προς τι ένας τέτοιος τίτλος άρθρου την στιγμή που υπάρχει το Office 2019 χωρίς συνδρομή. Δεν παίρνει updates? Πέρα από τα έξτρα της συνδρομής, το application καθεαυτό δεν είναι στην ίδια version?

To Office 2019 παιρνει security updates οχι νεα χαρακτηριστικα, οι εφαρμογες κατω απο την ομπρελα του Office 365 παιρνουν και καινουρια features. Προφανως καποια απο αυτα θα περιλαμβανονται στην νεα offline εκδοση του Office.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Thresh είπε

Ναι τρελό κόστος τα 2 ευρώ, για lifetime, όχι το μήνα. 😛

Θα μου πεις ότι υπάρχει κίνδυνος να απενεργοποιηθεί επειδή δεν είναι πράγματι legit, αλλά ακόμα και 3-4 χρόνια να αντέξει, τα έχει βγάλει τα 2 ευρώ...

Κάπου μπερδεύεσαι ψηλέ. Lifetime δεν δίνει το 365 η MS... Τα Students 365 είναι για περιορισμένο διάστημα (όσο διαρκεί το email του πανεπιστημίου που έχεις και προσωπικά από εμπειρία 2 πανεπιστημίων μέσα σε 3 μήνες από την αποφοίτησή σου στο διαγραφούν). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...