Προς το περιεχόμενο

Προταση για το forum των Προσφορων


Thrylos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η δική μου άποψη είναι πως ορθώς έχει πέσει τσεκούρι στον "ελεύθερο λόγο" γιατί εδώ δεν είναι δημόσιος χώρος αλλά ιδιωτικός. Και γιατί έχω βαρεθεί να διαβάζω προσβολές, 7 στα δέκα είναι ότι να ναι βρισιδια εκατέρωθεν , γι αυτό και η αναφορά ζτουλάχιστον από την μεριά μου αλλά και από άλλους φυσικά πάει σύννεφο.

Όσο για τις προτάσεις σας, πολλές είναι σωστές.

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

To πρόβλημα που ανοίχτηκε το θέμα ποιο είναι ? : Ότι ανεβαίνουν πολλές προσφορές και χάνεται κάποιοι πράγματα που σας ενδιαφέρουν ή ότι σε θέματα που έχει τελειώσει η προσφορά γράφονται σχόλια για εξέλιξη ? Είναι φύση αδύνατο κάποιος να προλάβει όλες τις προσφορές που μπαίνουν εκτός και αν είναι μέσα 24/24.

Μια χαρά είναι η κατηγορία. Όσο για τα προϊόντα εκτός τεχνολογίας, μιλάμε για τεχνολογικό site/forum άρα καλώς βγήκαν εκτός. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγώ οι προσφορές από κινεζομάγαζα να είναι σε subforum.

33 λεπτά πριν, valkon είπε

Δεν θα γίνει τίποτα. Είναι εμφανές ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να γίνουν πολλά και αυτό φαίνεται από το template της σελίδας. Υπάρχουν άπειρα τέτοια forum με αυτό το template. Εγώ ακόμη δεν έχω ξεπεράσει την αλλαγή. 

Εμένα μου πήρε κάμποσο καιρό να συνηθίσω την αλλαγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

To πρόβλημα που ανοίχτηκε το θέμα ποιο είναι ? : Ότι ανεβαίνουν πολλές προσφορές και χάνεται κάποιοι πράγματα που σας ενδιαφέρουν ή ότι σε θέματα που έχει τελειώσει η προσφορά γράφονται σχόλια για εξέλιξη ? Είναι φύση αδύνατο κάποιος να προλάβει όλες τις προσφορές που μπαίνουν εκτός και αν είναι μέσα 24/24.

Μια χαρά είναι η κατηγορία. Όσο για τα προϊόντα εκτός τεχνολογίας, μιλάμε για τεχνολογικό site/forum άρα καλώς βγήκαν εκτός. 

Κακώς βγήκανε, ήταν βασικός λόγος απ οτι φαίνεται απο τα σχόλια

 

Οι περισσότεροι πήγανε λαγωνικά, έχασε κλικ το insomnia, μετά ήρθε η κρίση και μετά η Τρόικα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα οι προσφορές από εξωτερικό να μπουν σε άλλη κατηγορία. 

Ελλάδα και μαύρη Παρασκευή αρκούν εδω.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα τις πολλες προσφορες που χανεται η μπαλλα ρε παιδια. 2-3 μερες να λειψεις, σε ενα-δυο σελιδες τις εχεις διαβασει ολες.

Που να ειχαμε και πραγματικα black-friday. Παντως θα συμφωνησω οτι θα ηταν καλυτερο μια υποενοτητα για αγορες εξωτερικου,  για την οποια δεν ειμαι φαν... Για τα δωρεαν παιχνιδια υπαρχει αντιστοιχο θεμα στα pc games αλλα ολοι τα βαζουν εδω (και 2-3 φορες) λες και δεν ξερουμε οτι καθε Πεμπτη η Επικ  θα δωσει παιχνιδαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πω ότι από τότε που γράφτηκα στο φόρουμ έχω βάλει ειδοποίηση και μέσω email όταν αναρτάται νήμα στις προσφορές.
Μέχρι και πριν λίγο καιρό ήξερα ότι όταν έρθει email από το insomnia είναι για προσφορά που αξίζει να μπω να την κοιτάξω.
Τώρα έρχεται email για σαβούρες. Προσφορές τυπικά, αλλά δουλειά που μπορεί να κάνει και ένα bot. Να μου στέλνει ειδοποίηση για πτώση τιμής. Χαίρω πολύ, δεν ήταν αυτό η ενότητα των προσφορών.
Βάζαμε προσφορές πραγματικές, γράφαμε "παιδιά πάρτε το, αξίζει το έχω δοκιμάσει, η τιμή του κανονικά είναι παραπάνω". Τώρα τα νήματα είναι "από 20€ τώρα στα 10€. Κάντε έρευνα και δείτε μόνοι σας αν αξίζει".

Αυτός είναι και ο λόγος που πλέον δεν ασχολούμαι τόσο ενεργά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης καλο θα ηταν οι προσφορες δωρεαν software κ παιχνιδια ολα σε ενα νημα

οπως κ προσφορες προιοντων κατω των 10€ πχ σε ενα νημα ,θα γλιτωναμε απο πολλα θεματα με κινεζοκαταστασεις αμφιβολου χρησιμοτητας κ ποιοτητας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, petran91 είπε

Εγώ θα πω ότι από τότε που γράφτηκα στο φόρουμ έχω βάλει ειδοποίηση και μέσω email όταν αναρτάται νήμα στις προσφορές.
Μέχρι και πριν λίγο καιρό ήξερα ότι όταν έρθει email από το insomnia είναι για προσφορά που αξίζει να μπω να την κοιτάξω.
Τώρα έρχεται email για σαβούρες. Προσφορές τυπικά, αλλά δουλειά που μπορεί να κάνει και ένα bot. Να μου στέλνει ειδοποίηση για πτώση τιμής. Χαίρω πολύ, δεν ήταν αυτό η ενότητα των προσφορών.
Βάζαμε προσφορές πραγματικές, γράφαμε "παιδιά πάρτε το, αξίζει το έχω δοκιμάσει, η τιμή του κανονικά είναι παραπάνω". Τώρα τα νήματα είναι "από 20€ τώρα στα 10€. Κάντε έρευνα και δείτε μόνοι σας αν αξίζει".

Αυτός είναι και ο λόγος που πλέον δεν ασχολούμαι τόσο ενεργά.

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Νομίζω κολλήσαμε σε λάθος σημείο στην κριτική. Κι είναι συγκεκριμένο το πρόβλημα από έναν δύο χρήστες που βάζουν ό,τι να 'ναι προσφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, fytotech είπε

Ακριβώς το ίδιο κι εγώ. Νομίζω κολλήσαμε σε λάθος σημείο στην κριτική. Κι είναι συγκεκριμένο το πρόβλημα από έναν δύο χρήστες που βάζουν ό,τι να 'ναι προσφορές.

Το κακό σε αυτή την κατάσταση είναι ένα.

Οι απόψεις για το τι είναι χρήσιμο για τον καθένα είναι υποκειμενικό.

Πχ βγαίνει μια προσφορά για τηλεόραση.εγω έχω από 2-3 και δεν με ενδιαφέρει.ειναι άχρηστη για εμένα άρα δε μου κανει.

Αν από την άλλη ψάχνω μια κουρευτική μηχανή και βγει μια προσφορά που για τους περισσότερους άχρηστη θα είναι αλλά για μένα θα είναι ταμάμ!

Άλλος γράφει για το epic.πχ εμένα με βολεύει γιατί δεν ξεχνιέμαι.ο άλλος λέει αφού το ξέρω κάθε βδομάδα θα βγάλει,τι μας ζαλίζουν προσφορά και προσφορά.δικιο έχει και αυτός,δίκιο έχω και εγώ.

Οπότε το βλέπω λίγο δύσκολο για το πώς μπορεί να διαμορφωθει αυτή η κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ ότι το subφόρουμ λειτουργεί μια χαρά. Εντάξει, κάποιες προσφορές θα μπορούσαν και να μην υπάρχουν (π.χ. κάθε πέμπτη τα επικ που θα αρκούσε ένα thread όπως με τα δωρεάν παιχνίδια android, χωρίς σχολιασμό), αλλά δεν κάθομαι να σκάσω που διάβασα 2 γραμμές παραπάνω, ούτε που έκανα 4 κλικ περισσότερα. Κάποιοι νομίζω θεωρείτε ότι ο χρόνος σας κοστίζει πολύ ακριβά, αλλά αν είναι έτσι, τότε τι κάνετε εδώ;

Εντύπωση πάντως μου κάνει που επειδή μερικοί φοβούνται/μισούν/δεν ξέρουν να κάνουν αγορές από εξωτερικό, θέλουν να εξαφανίσουν εντελώς αυτές τις προσφορές (οι οποίες εν τω μεταξύ στην πλειοψηφία είναι και οι πιο αξιόλογες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, donstefano είπε

Το κακό σε αυτή την κατάσταση είναι ένα.

Οι απόψεις για το τι είναι χρήσιμο για τον καθένα είναι υποκειμενικό.

Πχ βγαίνει μια προσφορά για τηλεόραση.εγω έχω από 2-3 και δεν με ενδιαφέρει.ειναι άχρηστη για εμένα άρα δε μου κανει.

Αν από την άλλη ψάχνω μια κουρευτική μηχανή και βγει μια προσφορά που για τους περισσότερους άχρηστη θα είναι αλλά για μένα θα είναι ταμάμ!

Άλλος γράφει για το epic.πχ εμένα με βολεύει γιατί δεν ξεχνιέμαι.ο άλλος λέει αφού το ξέρω κάθε βδομάδα θα βγάλει,τι μας ζαλίζουν προσφορά και προσφορά.δικιο έχει και αυτός,δίκιο έχω και εγώ.

Οπότε το βλέπω λίγο δύσκολο για το πώς μπορεί να διαμορφωθει αυτή η κατασταση

Δεν το έθεσα σωστά και λογικό που παρανόησες.

Δεν αναφέρομαι στο είδος της προσφοράς, αναφέρομαι πως βάζουν πτώσεις τιμών που προέρχονται από φούσκωμα τιμών στην αρχική τιμή.

Δεύτερον, αναφέρομαι σε προσφορές από Κίνα, που είναι σχεδόν πάντα στην ίδια τιμή κι απλά βάζουν την έκπτωση για κράχτη. (Έχω κάνει αγορές χιλιάδων ευρώ από την Κίνα παρεμπιπτόντως).

Τρίτον, αναφέρομαι σε προσφορές που είναι αμφίβολης ποιότητας και δεν υπάρχει τρόπος να ξεχωρίσεις.

Γενικά, πήγαινε δες τις πρώτες σελίδες. Δεν μπορεί να μην καταλαβαίνεις τι λέω. Είναι ένα συγκεκριμένο άτομο που βάζει ό,τι βρίσκει μπροστά του χωρίς κανένα φιλτράρισμα. Τσεκάρει πρώτη σελίδα στα Amazon, Σκρουτζ στις πτώσεις τιμών, Κινεζομάγαζα sales κι έρχεται εδώ και σπαμάρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Άποψη..

Ένα συγκεκριμένο θέμα έχει κουράσει με την παρουσία του και μιλάω για τα μαθήματα από Udemy.

Μια μετακόμιση π.χ. στην κατηγορία internet θα ήταν καλοδεχούμενη και οι οπαδοί πιστεύω θα ακολουθήσουν χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...