Προς το περιεχόμενο

To Always Home Cam της Amazon είναι ένα drone που επιτηρεί το εσωτερικό του σπιτιού σας


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απίστευτα χρήσιμο, και καλώς να μας έρθει. Βαλτε λίγο το μυαλό σας να δουλέψει πόσο χρήσιμο είναι, πριν ρίξετε hate χωρίς λόγο.

Αν έχεις ηλικιωμένο άνθρωπο, οι κάμερες δυστυχώς δεν πιάνουν όλες τις γωνίες όσο καλά κι αν τις βάλεις. Εξαιρετικό τέτοιες περιπτώσεις. Μόνο όσοι έχουν βρεθεί ή βρίσκονται σε παρόμοια κατάσταση μπορούν να το καταλάβουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/9/2020 στις 9:25 ΜΜ, tsarouc είπε

Και τώρα που το σκέπτομαι παίρνεις 2 -3 ανάλογα το μέγεθος του χώρου και τα βάζεις και κάνουν περιπολίες στον χώρο. Ένα παράδειγμα... έχω έναν μπατζανάκι μου που έχει μεγάλο ξυλουργείο και τεράστιο χώρο γκαράζ έξω από αυτό. Ουσιαστικά εργοστάσιο αφού είναι περίπου 3 στρέμματα όλος ο χώρος.. Αν αυτό το πράγμα δουλεύει σωστά (άμαζον είναι γιατί να μην δουλεύει) και όπως πρέπει βάζει 1 για μέσα να κάνει περιπολίες ανα Χ χρόνο (να φορτίζει κιόλας) και ένα έξω (εννοείται σε καλό καιρό γύρω γύρω από το κτήριο δεν νομίζω να έχει θέμα με αέρα.. σίγουρα θα έχει με βροχή αλλά με αέρα δεν θα έχει) και ένα ξεχωριστό που θα καταγράφει κατά βούληση του να ελέγχει οτιδήποτε άλλο.. 

έχει παλιά συστήματα καμιά 15αριά κάμερες και 2 εγγραφείς οπότε κάποια στιγμή θα αναβάθμιζε.. θα του πήγαινε η εγκατάσταση πλάκα στην πλάκα κάνα 3-4 χιλιάρικα... ενώ με αυτό το εργαλειάκι θα κάνει τέλεια την δουλειά του και είναι και διασκεδαστικό. Θα του πω να πάρει τρια κομμάτια να παίξουμε και βλέπουμε πόσο καλό είναι.. αν δεν είναι επιστροφή μετά από 1-2 βδομάδες .. απλά πράγματα...

 

 

Όταν λέει για εσωτερικό χώρο, προφανώς εννοεί αυτό που λέει.

Δε νομίζω να υποκαθιστά ένα σταθερό σύστημα με κάμερες και καταγραφή. Ακόμα και 2 τέτοια να έχεις, μεγάλο μέρος του χώρου δεν θα επιτηρείται και κάποια στιγμή θα πρέπει να πηγαίνουν και στη βάση τους για φόρτιση.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...