Προς το περιεχόμενο

ΕΝΦΙΑ 2020. Αναρτήθηκαν τα εκκαθαριστικά. Πως εκτυπώνουμε τις δόσεις για πληρωμή


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, logistoulis είπε

παρόλα αυτά όταν πάει η οφειλή στην προσωποποιήμενη καλύτερα είναι να την πληρώσεις απευθείας από κει με χρεωστική καρτά χωρίς προμήθειες και λοιπά όμορφα και να μη χάνεις το χρόνο σου με τις τράπεζες 

επίσης με αυτόν το τρόπο πληρωμής φαίνεται και άμεσα η εξόφληση στο σύστημα της εφορίας κάτι που δεν γίνεται ούτε με ebanking ούτε με επίσκεψη σε τράπεζα 

Και μεσω ebanking δεν εχει προμηθεια αλλα συμφωνω απο την ταυτοτητα πληρωμης μεσω taxis αν και μια-δυο  φορες δεν μου ολοκληρωσε την συναλλαγη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αν δεν θέλεις τον καναπέ δεν πας στις τράπεζες χωρίς λόγο, για να πεις ότι σηκώθηκες απο αυτόν.

Κάνε κάτι άλλο χρήσιμο, ή κατι οου σε ευχαριστεί, φιλικά

Δεν είχα σκοπό να ξαναπαντήσω, μόνο για χάρη σου το έκανα😄😄

Νίκο καφετέρια και καφενείο δεν πάω  , τηλεόραση δεν βλέπω , τυχερά παιχνίδια δεν παίζω , ώρες έχω αρκετές οπότε για μένα ειλικρινά είναι άσκηση και ευχαρίστηση.

Το να πας μία ή δύο φορές το μήνα στην Τράπεζα περπατώντας προσωπικά δεν το θεωρώ χαμένο χρόνο τις 1 , 2 ώρες το μήνα , αλλά άσκηση. Εξάλλου δεν θα πάω την 30 , 31 ή 1 και 2 του μηνός ή Δευτέρα ή Παρασκευή που έχει κόσμο.

Θα πάω άλλες νεκρές μέρες που δεν έχει ψυχή μπαίνω πληρώνω στο μηχάνημα (τρία έχει η Alpha) βγαίνω σε 5 λεπτά και αυτό ήταν. Αν δω κόσμο φεύγω και πάω την άλλη μέρα.Καλό θα μου κάνει άλλο ένα περπάτημα.Το να λέω φοβάμαι τον ιό και πληρώνω με την κάρτα άλλο ένα λογαριασμό περισσότερο τεμπελιά είναι παρά κάνω κάτι καλύτερο. Εξάλλου τόσα πληρώνουμε με κάρτα ΔΕΗ , νερό , τηλέφωνο ας πάμε και δύο φορές το μήνα στην Τράπεζα.

Ρε φίλε σήμερα έφαγα τρεις ώρες με τη Φόρμουλα 1 άλλες δύο αύριο 5 (και στο καναπέ μάλιστα) να προβληματιστώ για  τις δύο ώρες το μήνα και μάλιστα περπατώντας.😁

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

παρόλα αυτά όταν πάει η οφειλή στην προσωποποιήμενη καλύτερα είναι να την πληρώσεις απευθείας από κει με χρεωστική καρτά χωρίς προμήθειες και λοιπά όμορφα και να μη χάνεις το χρόνο σου με τις τράπεζες 

επίσης με αυτόν το τρόπο πληρωμής φαίνεται και άμεσα η εξόφληση στο σύστημα της εφορίας κάτι που δεν γίνεται ούτε με ebanking ούτε με επίσκεψη σε τράπεζα 

Προτιμώ να πηγαίνω να τους ρίχνω και τα σχετικά μπινελίκια κάθε φορά (με την κάρτα δεν γίνεται) για ένα φόρο που τον έβαλαν πριν 10 χρόνια με την  υπόσχεση ότι ήταν κάτι προσωρινό για 1,2 άντε 3 χρόνια μέχρι να βγούμε από το τούνελ αλλά μετά από 10 χρόνια έχει γίνει πλέον ένα ακόμη μόνιμος φόρος.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KoreanW είπε

Καλά η εκτύπωση.

Αλλά μέχρι πριν λίγη ώρα, 
για να μπεις να πληρώσεις στην Προσωποποιημένη Πληροφόρηση στα Στοιχεία Οφειλών
έβγαζε error.

Aκόμα  error σε εμένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, G.bar είπε

Aκόμα  error σε εμένα..

 

15 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

Λυπούμαστε!  Η σελίδα που αναζητάτε δεν βρέθηκε 

Το link  που αναζητάτε πιθανόν έχει αφαιρεθεί, ή η σελίδα έχει διαγραφεί.

Είχε ανακοίνωση ότι η προσωποποιημένη πληροφόρηση δεν θα λειτουργεί μέχρι τις 7 σήμερα. Σε λίγο θα ανοίξει, αν δεν άνοιξε ήδη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε σε εμένα έχει εμφανιστεί κάτι αλλά οκ δε καιγόμαστε, έχουμε 1 μήνα.

Τελικά θα ισχύσει η έκπτωση 2% για εφάπαξ πληρωμή που λέγανε;

ΑΝ ισχύει και κάνω την πληρωμή μέσω πιστωτικής (με άτοκες δόσεις) φαντάζομαι χάνεται η έκπτωση ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Bitbit είπε

ούτε σε εμένα έχει εμφανιστεί κάτι αλλά οκ δε καιγόμαστε, έχουμε 1 μήνα.

Τελικά θα ισχύσει η έκπτωση 2% για εφάπαξ πληρωμή που λέγανε;

ΑΝ ισχύει και κάνω την πληρωμή μέσω πιστωτικής (με άτοκες δόσεις) φαντάζομαι χάνεται η έκπτωση ε;

Η έκπτωση είναι για τον φόρο εισοδήματος και όχι για τον Ενφια. 

Και ναι αν κάποιος πλήρωσε με άτοκες δόσεις τον φόρο εισόδηματος θα λάμβανε κανονικά το ποσοστό έκπτωσης. 

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, papoys1 είπε

Νίκο καφετέρια και καφενείο δεν πάω  , τηλεόραση δεν βλέπω , τυχερά παιχνίδια δεν παίζω , ώρες έχω αρκετές οπότε για μένα ειλικρινά είναι άσκηση και ευχαρίστηση.

Το να πας μία ή δύο φορές το μήνα στην Τράπεζα περπατώντας προσωπικά δεν το θεωρώ χαμένο χρόνο τις 1 , 2 ώρες το μήνα , αλλά άσκηση. Εξάλλου δεν θα πάω την 30 , 31 ή 1 και 2 του μηνός ή Δευτέρα ή Παρασκευή που έχει κόσμο.

Θα πάω άλλες νεκρές μέρες που δεν έχει ψυχή μπαίνω πληρώνω στο μηχάνημα (τρία έχει η Alpha) βγαίνω σε 5 λεπτά και αυτό ήταν. Αν δω κόσμο φεύγω και πάω την άλλη μέρα.Καλό θα μου κάνει άλλο ένα περπάτημα.Το να λέω φοβάμαι τον ιό και πληρώνω με την κάρτα άλλο ένα λογαριασμό περισσότερο τεμπελιά είναι παρά κάνω κάτι καλύτερο. Εξάλλου τόσα πληρώνουμε με κάρτα ΔΕΗ , νερό , τηλέφωνο ας πάμε και δύο φορές το μήνα στην Τράπεζα.

Ρε φίλε σήμερα έφαγα τρεις ώρες με τη Φόρμουλα 1 άλλες δύο αύριο 5 (και στο καναπέ μάλιστα) να προβληματιστώ για  τις δύο ώρες το μήνα και μάλιστα περπατώντας.😁

Προτιμώ να πηγαίνω να τους ρίχνω και τα σχετικά μπινελίκια κάθε φορά (με την κάρτα δεν γίνεται) για ένα φόρο που τον έβαλαν πριν 10 χρόνια με την  υπόσχεση ότι ήταν κάτι προσωρινό για 1,2 άντε 3 χρόνια μέχρι να βγούμε από το τούνελ αλλά μετά από 10 χρόνια έχει γίνει πλέον ένα ακόμη μόνιμος φόρος.

Άσε τα ψόφια papoys....ξέρουμε ότι έχετε προσκλητήριο για αναφορά τα γερόντια στις τράπεζες για να μετριέστε αν είστε όλοι... :D :D

Y.Γ  Καλά ρε συ ..Φόρμουλα 1 ;  Δε σε είχα  για οπαδό του μαζώχ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, madboy είπε

Η έκπτωση είναι για τον φόρο εισοδήματος και όχι για τον Ενφια. 

 

Κάνεις λάθος, ισχύει και για τον ΕΝΦΙΑ το 2%. Αρχές της εβδομάδας κατατέθηκε στη Βουλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, helena_n είπε

Κάνεις λάθος, ισχύει και για τον ΕΝΦΙΑ το 2%. Αρχές της εβδομάδας κατατέθηκε στη Βουλή.

αυτό μου είπαν κι εμένα αλλά είπα να το τσεκάρω.

το θέμα είναι αν μπορείς να το εκμεταλλευτείς πληρώνοντας με πιστωτικής και άτοκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, helena_n είπε

Κάνεις λάθος, ισχύει και για τον ΕΝΦΙΑ το 2%. Αρχές της εβδομάδας κατατέθηκε στη Βουλή.

Απ ότι φαίνεται κι εσύ κάνεις λάθος καθ όσον το μπουγιουρντί το δικό μου (δεν εννοώ την συνταγή ) άλλα λέει Εκτός κι αν βγάλουν νέα Χλωμό το βλέπω Και είναι ακριβώς όσα και του 2019

Spoiler

812710191_ENFIA.png.79c469add9f7bb0825f1a8f5cf693353.png

 

 

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...