Προς το περιεχόμενο

ΕΝΦΙΑ 2020. Αναρτήθηκαν τα εκκαθαριστικά. Πως εκτυπώνουμε τις δόσεις για πληρωμή


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, alexx είπε

Σε εμάς που έκοψε το 40% από τα ενοίκια θα γίνει καμία έκπτωση στον ενφια φέτος; Γιατί χτες που μπήκα ήταν τα ίδια με πέρυσι.

Νομίζω η έκπτωση δεν φαίνεται στο εκκαθαριστικό του ΕΝΦΙΑ αλλά αν πας στην προσωπ. πληροφόρηση->στοιχεία οφειλών εκεί έχει υπολογισθεί και είναι μικρότερο το ποσό. Τουλάχιστον αυτό έγινε σε μένα γιατί εκεί δείχνει λιγότερα. Για τσέκαρε και πες μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

  

2 hours ago, Kosmas70 said:

Γνωρίζει κανείς τι έκπτωση υπάρχει αν πληρωθεί όλο το ποσό του ΕΝΦΙΑ με τη μία;

Καμμία τελικά :(

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, PLACEBO_89 είπε

Στην προσωποποιημένη πληροφόρηση,μου βγαζει το συνολικο ποσο του ενφια κατα 1.27ευρω λιγοτερο! Και η διαφορα βρισκεται μονο στην 1η δοση!  Οι αλλες εχουν τα ιδια ποσά.

Εκει που λεει εκπτωση γραφει μηδεν! 

Πληρωνω οτι αναγραφει στην  προσωποποιημένη πληροφόρηση???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, katbo είπε

Νομίζω η έκπτωση δεν φαίνεται στο εκκαθαριστικό του ΕΝΦΙΑ αλλά αν πας στην προσωπ. πληροφόρηση->στοιχεία οφειλών εκεί έχει υπολογισθεί και είναι μικρότερο το ποσό. Τουλάχιστον αυτό έγινε σε μένα γιατί εκεί δείχνει λιγότερα. Για τσέκαρε και πες μας

Και σε μένα αυτό βλέπω ότι με την εξόφληση βγαίνει μικρότερο εκεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, NiKoSmile said:

Και σε μένα αυτό βλέπω ότι με την εξόφληση βγαίνει μικρότερο εκεί...

Σε μένα βγαίνει το ίδιο όσο στο εκκαθαριστικό του Ε9 καθώς και με το άθροισμα των 6 δόσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Σε μένα βγαίνει το ίδιο όσο στο εκκαθαριστικό του Ε9 καθώς και με το άθροισμα των 6 δόσεων.

Δες και εδώ όμως που ειναι όλες οι οφειλές, όχι μόνο του ΕΝΦΙΑ:  προσωπ. πληροφόρηση->στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, katbo said:

Δες και εδώ όμως που ειναι όλες οι οφειλές, όχι μόνο του ΕΝΦΙΑ:  προσωπ. πληροφόρηση->στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης. 

Εκεί εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Thresh είπε

Εκεί εννοώ.

Απ΄οτι βλέπω το ίδιο και στου πατέρα μου ενω δικαιούται και αυτός έκπτωση λόγω covid-δήλωσης. Μάλλον τα έχουν κάνει μαντάρα, ας δούμε μήπως τα διορθώσουν τις επόμενες μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα "στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης και πληρωμή", βλέπω δύο ποσά το Αρχικό βεβαιωθέν και το Μη ληξιπρόθεσμο Υπόλοιπο με έκπτωση 6,5%.

   
Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, katbo είπε

Δες και εδώ όμως που ειναι όλες οι οφειλές, όχι μόνο του ΕΝΦΙΑ:  προσωπ. πληροφόρηση->στοιχεία οφειλών εκτός ρύθμισης. 

Αυτο ρωταω και γω! Εκει τον ενφια, μου τον βγαζει κατα 1.30ευρω πιο φθηνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, katbo said:

Απ΄οτι βλέπω το ίδιο και στου πατέρα μου ενω δικαιούται και αυτός έκπτωση λόγω covid-δήλωσης. Μάλλον τα έχουν κάνει μαντάρα, ας δούμε μήπως τα διορθώσουν τις επόμενες μέρες

Ευτυχώς, έχουμε μέχρι τέλη Οκτωβρίου οπότε δεν υπάρχει βιασύνη, ότι είναι να φτιαχτεί θα φτιαχτεί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, katbo είπε

Νομίζω η έκπτωση δεν φαίνεται στο εκκαθαριστικό του ΕΝΦΙΑ αλλά αν πας στην προσωπ. πληροφόρηση->στοιχεία οφειλών εκεί έχει υπολογισθεί και είναι μικρότερο το ποσό. Τουλάχιστον αυτό έγινε σε μένα γιατί εκεί δείχνει λιγότερα. Για τσέκαρε και πες μας

Σε μένα ακριβώς το ίδιο ποσό και στις 2 περιπτώσεις. Συνολικά 5% λιγότερο απο πέρυσι. Τίποτα!! Θα περιμένω λίγο ακόμα μήπως και το ποσό δέν είναι τελικό και αλλάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως η έκπτωση για εφάπαξ πληρωμή είναι από κάποιο ποσό και πάνω. διαχειρίζομαι τους λογαριασμούς όλης της οικογένειας 

στα 44 δεν έχει 

στα 99 δεν έχει 

στα 174 δεν έχει 

στα 240 δεν έχει 

στα 222 δεν έχει 

στα 255 δεν έχει 

στα 291 δεν έχει 

στα 344,11 έχει και μου το κάνει 333,95 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...