Προς το περιεχόμενο

H300s - Νέο Πρόγραμμα Backup VOIP Ρυθμίσεων


DanielRGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, θα τα πούμε με την ενεργοποίηση απο Voda, στο μεταξύ παρακολουθώ το νήμα και ενημερώνομε  γύρω από το θέμα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, graigos είπε

Ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις, θα τα πούμε με την ενεργοποίηση απο Voda, στο μεταξύ παρακολουθώ το νήμα και ενημερώνομε  γύρω από το θέμα. :)

2 μοντεμ δινουν αυτη τη στιγμη, το h300s και το tp link 100v.  Στη περιπτωση σου, κατα 80% θα παρεις h300s, επειδη εισαι 50αρα VDSL. Το TP Link το δινουν στην 100αρα συνηθως.
 

Ωστόσο, και στις 2 περιπτώσεις, πάλι θα έχεις πρόσβαση στα στοιχεία VOIP. Στη πρώτη (h300s) μέσω του app και στη δεύτερη περίπτωση (tp link 100v) εχω δημοσιευσει σε αλλο νημα (ψαξτο στο google ως tp link 100v root) τα στοιχεια root οπου θα σου δωσουν προβαση στo voip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, DanielRGr είπε

2 μοντεμ δινουν αυτη τη στιγμη, το h300s και το tp link 100v.  Στη περιπτωση σου, κατα 80% θα παρεις h300s, επειδη εισαι 50αρα VDSL. Το TP Link το δινουν στην 100αρα συνηθως.
 

Ωστόσο, και στις 2 περιπτώσεις, πάλι θα έχεις πρόσβαση στα στοιχεία VOIP. Στη πρώτη (h300s) μέσω του app και στη δεύτερη περίπτωση (tp link 100v) εχω δημοσιευσει σε αλλο νημα (ψαξτο στο google ως tp link 100v root) τα στοιχεια root οπου θα σου δωσουν προβαση στo voip.

 

Ευχαριστώ Daniel θα το αναζητήσω.

Επεξ/σία από graigos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, DanielRGr είπε

2 μοντεμ δινουν αυτη τη στιγμη, το h300s και το tp link 100v.  Στη περιπτωση σου, κατα 80% θα παρεις h300s, επειδη εισαι 50αρα VDSL. Το TP Link το δινουν στην 100αρα συνηθως.
 

Ωστόσο, και στις 2 περιπτώσεις, πάλι θα έχεις πρόσβαση στα στοιχεία VOIP. Στη πρώτη (h300s) μέσω του app και στη δεύτερη περίπτωση (tp link 100v) εχω δημοσιευσει σε αλλο νημα (ψαξτο στο google ως tp link 100v root) τα στοιχεια root οπου θα σου δωσουν προβαση στo voip.

Πέρσυ τέτοια περίοδο που αναβαθμισα σε 50αρα μου είχαν στείλει το tplink. Μετά από κάνα δυο εβδομάδες και μετά από επικοινωνία για διάφορα ψιλοθεματακια που είχα στην αρχή μου έστειλαν το h300s. Κατέληξα να χρησιμοποιώ το tplink χωρίς προβλήματα (με root από το σχετικό νήμα).

Τώρα που αναβαθμισα σε 100αρα μου ξαναστειλαν το h300s. Παρήγγειλα ήδη το fritz 7530 από την προσφορά του Γερμανού.

Επεξ/σία από stratospr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια!Μια ερώτηση και εγω, ηθελα να δοκιμασω πως παει η γραμμη χωρις το H300s και εβαλα πάνω το Speedport W 724V Type Ci που έδινε παλια ο ΟΤΕ! Πήρα κανονικα τους κωδικούς για το Voip με το προγραμματακι!Το ιντερνετ μια χαρα αλλα δε βρισκω στο μενου απ'το speedport τις αναλυτικες ρυθμισεις για να βάλω ακριβώς τις παραμέτρους να παιξει το τηλέφωνο! Έχει καποιος δοκιμάσει με το συγκεκριμένο ρουτερ? Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, stratospr είπε

Πέρσυ τέτοια περίοδο που αναβαθμισα σε 50αρα μου είχαν στείλει το tplink. Μετά από κάνα δυο εβδομάδες και μετά από επικοινωνία για διάφορα ψιλοθεματακια που είχα στην αρχή μου έστειλαν το h300s. Κατέληξα να χρησιμοποιώ το tplink χωρίς προβλήματα (με root από το σχετικό νήμα).

Τώρα που αναβαθμισα σε 100αρα μου ξαναστειλαν το h300s. Παρήγγειλα ήδη το fritz 7530 από την προσφορά του Γερμανού.

Δυστυχώς δεν το πρόλαβα ούτε Γερμανό ούτε Cosmote και ψάχνω την επόμενη προσφορά αλλιώς 130-140€ αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,'

Ούτε εγώ πρόλαβα δυστυχώς την προσφορά, αλλά βρήκα ένα άλλο fritz!box το 7430 στα 89 ευρώ από γερμανό. Αν το πάρω πιστεύετε ότι μπορώ να το setαρω χωρίς θέμα; 

Eπίσης και αυτό δεν υποστηρίζει voip τηλεφωνία?

Ας μας δώσει τα φώτα του κάποιος που ξέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, giankis είπε

Καλησπέρα παιδια!Μια ερώτηση και εγω, ηθελα να δοκιμασω πως παει η γραμμη χωρις το H300s και εβαλα πάνω το Speedport W 724V Type Ci που έδινε παλια ο ΟΤΕ! Πήρα κανονικα τους κωδικούς για το Voip με το προγραμματακι!Το ιντερνετ μια χαρα αλλα δε βρισκω στο μενου απ'το speedport τις αναλυτικες ρυθμισεις για να βάλω ακριβώς τις παραμέτρους να παιξει το τηλέφωνο! Έχει καποιος δοκιμάσει με το συγκεκριμένο ρουτερ? Ευχαριστω πολυ!

Ειμαι αρκετα σιγουρος οτι το default modem του OTE δεν ειναι ξεκλειδωμενο τοσο πολυ για να κανεις τετοιες ρυθμισεις. Το πολυ πολυ να το χρησιμοποιησεις μονο για το ιντερνετ, τηλεφωνια δεν μπορεις να περασεις.

6 ώρες πριν, graigos είπε

Δυστυχώς δεν το πρόλαβα ούτε Γερμανό ούτε Cosmote και ψάχνω την επόμενη προσφορά αλλιώς 130-140€ αγορά.

Μια απο τα ιδια, ελεγα να το τσιμπησω, αλλα με προλαβαν.

2 ώρες πριν, skyypro είπε

Καλημέρα,'

Ούτε εγώ πρόλαβα δυστυχώς την προσφορά, αλλά βρήκα ένα άλλο fritz!box το 7430 στα 89 ευρώ από γερμανό. Αν το πάρω πιστεύετε ότι μπορώ να το setαρω χωρίς θέμα; 

Eπίσης και αυτό δεν υποστηρίζει voip τηλεφωνία?

Ας μας δώσει τα φώτα του κάποιος που ξέρει.

Δεν αξιζει να παρεις 7430 στα 90 οταν μπορεις να παρεις χωρις black friday στα 130 το 7530.. και αν περιμενεις λιγο ακομη, θα λανσαριστει οπου να ναι το 7530 AX στα 160-170Ε που υποστηριζει WiFi 6

19 λεπτά πριν, graigos είπε

Περιμένω την παρασκευή που είναι black Friday και στην Ευρώπη το πετύχω σε κανένα Αmazon σε καλή τιμή.

Κι εγω το ιδιο, ελπιζω στο amazon να βγαλει καποιος σε προσφορα τα fritzbox. Προς το παρον κοιταω πολυ .de, .it 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχάς @DanielRGr μπράβο για την εκπληκτική δουλειά σου.

Εχω το Η300s το οποίο σέρνεται. Να σου πω την αλήθεια ασχέτως ότι όντως το 7530 αξίζει περισσότερο νομίζω και το 7430 με καλύπτει πλήρως.

Το θέμα είναι θα μπορεί να παίξει η τηλεφωνία πιστεύεις η θα το πάρω τζαμά; Και αν ναι, θα μπορέσεις σε παρακαλώ λίγο να με βοηθήσεις λίγο με το set up που δεν τα πάω καλα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skyypro είπε

Kαταρχάς @DanielRGr μπράβο για την εκπληκτική δουλειά σου.

Εχω το Η300s το οποίο σέρνεται. Να σου πω την αλήθεια ασχέτως ότι όντως το 7530 αξίζει περισσότερο νομίζω και το 7430 με καλύπτει πλήρως.

Το θέμα είναι θα μπορεί να παίξει η τηλεφωνία πιστεύεις η θα το πάρω τζαμά; Και αν ναι, θα μπορέσεις σε παρακαλώ λίγο να με βοηθήσεις λίγο με το set up που δεν τα πάω καλα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Να'σαι καλα

Οπως νομιζεις εσυ. Οσο για το σεταρισμα, αν εχεις καποιο προβλημα, απλα ποσταρε εδω και οποιος μπορει θα σε βοηθησει. Αν και δεν νομιζω να εχεις δυσκολιες, γιατι ο @HateMe σε προηγουμενες σελιδες ανεβασε ολες τις ρυθμισεις που χρειαζονται για την τηλεφωνια πανω σε fritz!box, θα εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε το set up του 7430 είναι ίδιο με το 7530, γιατι διάβασα ένας φίλος με το tp link είχε θέμα σε προηγούμενο post

Επεξ/σία από skyypro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, skyypro είπε

Kαταρχάς @DanielRGr μπράβο για την εκπληκτική δουλειά σου.

Εχω το Η300s το οποίο σέρνεται. Να σου πω την αλήθεια ασχέτως ότι όντως το 7530 αξίζει περισσότερο νομίζω και το 7430 με καλύπτει πλήρως.

Το θέμα είναι θα μπορεί να παίξει η τηλεφωνία πιστεύεις η θα το πάρω τζαμά; Και αν ναι, θα μπορέσεις σε παρακαλώ λίγο να με βοηθήσεις λίγο με το set up που δεν τα πάω καλα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δεν ξέρω αν έχει το ίδιο μενου το 7430 με το 7530.

Για το 7530 έχω ανεβάσει πίσω τις ρυθμίσεις και που πρέπει να τις κάνεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HateMe είπε

Δεν ξέρω αν έχει το ίδιο μενου το 7430 με το 7530.

Για το 7530 έχω ανεβάσει πίσω τις ρυθμίσεις και που πρέπει να τις κάνεις.

Έγινε σε ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@DanielRGr και εγώ .de και .it κοιτάω μπας και κάτσει τίποτα. Το 7530 ΑΧ είναι πολύ future proof και για  να πέσει η τιμή θα πάει καλοκαίρι με καμιά προσφορά.

Επεξ/σία από graigos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...