Προς το περιεχόμενο

H300s - Νέο Πρόγραμμα Backup VOIP Ρυθμίσεων


DanielRGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 hours ago, Thresh said:

Yeah, έπεσε firmware upgrade.

Σε ποια εκδοση; Ξεθαψα το h300s και βρισκομαι στην ενημερωση Vodafone-H-300s-v1.0.10.07T3 και δουλευει μια χαρα το προγραμμα. Με την εκδοση που εχεις εσυ, το προγραμμα δουλευει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 minutes ago, Thresh said:

Πλέον είμαι σε Wind με Zyxel. 😛

Πήρε το μάτι μου όμως στο adslgr ότι έπεσαν upgrades στο H300s, 1.0.11

Traitor!

Πολυ ωραια.. εγω ειμαι ακομη στη προηγουμενη. Επομενως, @DimitrisTS2 @Silent_Spaces πειτε μου ποια εκδοση του λογισμικου εχετε και δεν σας εμφανιζει το VoIP password. Στο Vodafone-H-300s-v1.0.10.07T3 που βρισκομαι εγω, δουλευουν ολα αψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, DanielRGr είπε

Traitor!

Πολυ ωραια.. εγω ειμαι ακομη στη προηγουμενη. Επομενως, @DimitrisTS2 @Silent_Spaces πειτε μου ποια εκδοση του λογισμικου εχετε και δεν σας εμφανιζει το VoIP password. Στο Vodafone-H-300s-v1.0.10.07T3 που βρισκομαι εγω, δουλευουν ολα αψογα.

εμενα η εκδοση ειναι H-300s-v1.0.11.00 αρα νεοτερη γι αυτο δε δουλευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Silent_Spaces said:

εμενα η εκδοση ειναι H-300s-v1.0.11.00 αρα νεοτερη γι αυτο δε δουλευει...

Λογικα. Οποτε μου ερθει η ενημερωση, θα το κοιταξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Guys μέσω του App μου: https://github.com/pc-magas/sercommH300sVoipCredentialsRecovery

Κατάφερα να πάρω τα ip credentials. Ακόμα προπσαθώ να σετάρω ένα Frtizbox 7360 για VDSL as well.

Σέταρα τα vlan και κόλλησα στο να καταφέρω να κάνω resolve to domain ngn.hol.net μέσω του VOIP VLan.

Το domain αυτό γίνετε εσωτερικά resolve (μέσω hosts file) εντός του router ή όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλέον η vodafone έχει δυνατότητα να συνδεθεί στο fritzbox.
Δεν χρειάζεται πλέον να ψάχνετε τον κωδικό για τη voip τηλεφωνία, τους καλείτε και ζητάτε να τον εισάγουν (και να ρυθμίσουν τα του voip).
Πρέπει να προμηθεύουν (εταιρικό πακέτο internet??) κάποιο μοντέλο fritzbox γιατί στην επικοινωνία μαζί τους με ρώτησε εαν το πηρα απο αυτους ή το αγόρασα απο κάποιο μαγαζι (μιας και ειχα κομμενο το tr069 😁)

Επεξ/σία από rohas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/8/2021 στις 3:09 ΜΜ, Silent_Spaces είπε

εμενα η εκδοση ειναι H-300s-v1.0.11.00 αρα νεοτερη γι αυτο δε δουλευει...

Έχω κάνει ένα παρόμοιο προγραμματάκι για android, στην έκδοσή σου παίζει;

https://github.com/pc-magas/sercommH300sVoipCredentialsRecovery

Αν είναι ίσως ο @DanielRGr να μπορεί δει τον κώδικά μου και να βρεί άκρη ευκολότερα.

Στις 27/8/2021 στις 8:23 ΠΜ, rohas είπε

Πλέον η vodafone έχει δυνατότητα να συνδεθεί στο fritzbox.
Δεν χρειάζεται πλέον να ψάχνετε τον κωδικό για τη voip τηλεφωνία, τους καλείτε και ζητάτε να τον εισάγουν (και να ρυθμίσουν τα του voip).
Πρέπει να προμηθεύουν (εταιρικό πακέτο internet??) κάποιο μοντέλο fritzbox γιατί στην επικοινωνία μαζί τους με ρώτησε εαν το πηρα απο αυτους ή το αγόρασα απο κάποιο μαγαζι (μιας και ειχα κομμενο το tr069 😁)

Look έχω ένα Fritzbox 7360 με γερμανικό Firmware. Σε αυτό έβαλα Openwrt και προσπαθώ να ρυθμίσω το VOIP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Breakintg news:

Όυτε και το approach μου δεν δουλεύει. Φοβούμε πως κάναμε exploit και βασιζόταν σε ένα security hole του web panel που patcharistiκε. Seems side channel is the best long-term approach.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, aGka8l είπε

μπορεί μηπως να ξανα ανεβεί ?

This file does not exist.
 

 

Αν διαβάσεις την τελευταία σελίδα θα δεις πως πλέον δεν λειτουργεί λόγω αναβάθμισης firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Doubt είπε

Αν διαβάσεις την τελευταία σελίδα θα δεις πως πλέον δεν λειτουργεί λόγω αναβάθμισης firmware.

εχω ρουτερ που το χα κανει στην ακρη και δεν εχει πάρει αναβάθμιση , εκανα δουλεια ομως με το app για android που εχει γραψει ο συμφορουμιτης και εχει βαλει λινκ στο νημα εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, aGka8l είπε

εχω ρουτερ που το χα κανει στην ακρη και δεν εχει πάρει αναβάθμιση , εκανα δουλεια ομως με το app για android που εχει γραψει ο συμφορουμιτης και εχει βαλει λινκ στο νημα εδώ

ΟΚ 

Έπρεπε να κάνεις παράθεση για ποιο μιλάς, παρεξήγησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/9/2021 στις 9:14 ΜΜ, PC_MAGAS είπε

Έχω κάνει ένα παρόμοιο προγραμματάκι για android, στην έκδοσή σου παίζει;

https://github.com/pc-magas/sercommH300sVoipCredentialsRecovery

Αν είναι ίσως ο @DanielRGr να μπορεί δει τον κώδικά μου και να βρεί άκρη ευκολότερα.

Look έχω ένα Fritzbox 7360 με γερμανικό Firmware. Σε αυτό έβαλα Openwrt και προσπαθώ να ρυθμίσω το VOIP.

ποσο χωρο θελει στο pc για να τρεξει αυτο το προγραμμα?

σε κινητο κατευθειαν μπορει να μπει να τρεξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...