Προς το περιεχόμενο

H300s - Νέο Πρόγραμμα Backup VOIP Ρυθμίσεων


DanielRGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δούλεψε τελικά. Έβαζα στο τηλέφωνο +30 μπροστά ενώ το θέλει σκέτο 210 απευθείας. 

 

Επίσης το ίντερνετ δούλεψε με της Vodafone το προφίλ με το [email protected] κάπως έτσι. Δεν έβαλα τα στοιχεία μου. Πειράζει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, DjTony είπε

Δούλεψε τελικά. Έβαζα στο τηλέφωνο +30 μπροστά ενώ το θέλει σκέτο 210 απευθείας. 

Επίσης το ίντερνετ δούλεψε με της Vodafone το προφίλ με το [email protected] κάπως έτσι. Δεν έβαλα τα στοιχεία μου. Πειράζει; 

Μια χαρα τοτε, καλοριζικο το νεο μοντεμ. Οσο αναφορα τα στοιχεια του ιντερνετ, οτι και να βαλεις στα πεδια αυτα (username/pass) θα μπει, η Vodafone δεν κανει authentication απο οσο ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2020 στις 9:58 ΜΜ, thodosis είπε

Ολα οκ μπραβο πολυ καλη δουλεια

"Όλα οκ" αλλά δεν γράφεις τι έβαλες. 

Αυτά είναι καλό να τα γράφετε ώστε να το διαβάσει ο άλλος που θα μπει και να μη ρωταει τα ίδια ανα 1 σελίδα :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, HateMe είπε

"Όλα οκ" αλλά δεν γράφεις τι έβαλες. 

Αυτά είναι καλό να τα γράφετε ώστε να το διαβάσει ο άλλος που θα μπει και να μη ρωταει τα ίδια ανα 1 σελίδα :P

Εγω θα έλεγα να ρωτάνε και δυο και τρείς φορες, για να ανεβαίνει το θεμα και να το βλέπουν και αλλοι, γιατί πραγματικά ο άνθρωπος εκανε καλη δουλειά και είχε και μια εξαιρετική ιδεα, γιατι στον προγραμματισμό αυτό που μετράει, περα απο τις εκατό γραμμες κώδικα, είναι η ιδεα

Για αυτό ειπα παραπάνω να το βγάλει σε android, αν μπορεί βέβαια, γιατι πιστεύω οτι θα μπορούσε να βγαλει και κάποια χρήματα απο αυτό

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Εγω θα έλεγα να ρωτάνε και δυο και τρείς φορες, για να ανεβαίνει το θεμα και να το βλέπουν και αλλοι, γιατί πραγματικά ο άνθρωπος εκανε καλη δουλειά και είχε και μια εξαιρετική ιδεα, γιατι στον προγραμματισμό αυτό που μετράει, περα απο τις εκατό γραμμες κώδικα, είναι η ιδεα

Για αυτό ειπα παραπάνω να το βγάλει σε android, αν μπορεί βέβαια, γιατι πιστεύω οτι θα μπορούσε να βγαλει και κάποια χρήματα απο αυτό

True story. Βοήθησε αρκετό κόσμο και θα ακολουθήσουν κ άλλοι.

Το θέμα είναι πως το thread έχει γεμίσει άσχετα σχόλια.

Ζητάνε κάτι, το βρίσκουν μόνοι τους και δεν γράφουν αυτό που έκαναν. 

Το θεωρώ μαλακία αυτό. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HateMe είπε

True story. Βοήθησε αρκετό κόσμο και θα ακολουθήσουν κ άλλοι.

Το θέμα είναι πως το thread έχει γεμίσει άσχετα σχόλια.

Ζητάνε κάτι, το βρίσκουν μόνοι τους και δεν γράφουν αυτό που έκαναν. 

Το θεωρώ μαλακία αυτό. 

Νομίζω οτι τα σχόλια ειδικά σε αυτο το thread δεν έχουν καμία απολύτως αξία.

Η ουσία είναι στο πρώτο ποστ και εκει τελειώνει η ιστορία, αν καρφιτσωθει απο τους διαχειριστές θα είναι ότι καλύτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις ήρθε ο τεχνικός πεδίου σπίτι για την μικτονόμιση. 

Το σέταρα και δούλεψε Α Μ Ε Σ Ω Σ !

Δεν μου πήρε πάνω από 1 λεπτό η διαδικασία. 

@fritzbox 7530

@DanielRGr σ αγαπώ !

Ερώτηση. Θέλει κάποια έξτρα ρύθμιση για τις εισερχόμενες; 

Διοτι με το fritz δεν μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες, ενώ με το h300 είναι μια χαρά. 

 

Edit: Ήθελε να περάσω την συσκευή από DEC. 

Oλα ΟΚ.

 

Επεξ/σία από HateMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2020 στις 2:02 ΜΜ, HateMe είπε

"Όλα οκ" αλλά δεν γράφεις τι έβαλες. 

Αυτά είναι καλό να τα γράφετε ώστε να το διαβάσει ο άλλος που θα μπει και να μη ρωταει τα ίδια ανα 1 σελίδα :P

 

Στις 17/10/2020 στις 2:40 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Εγω θα έλεγα να ρωτάνε και δυο και τρείς φορες, για να ανεβαίνει το θεμα και να το βλέπουν και αλλοι, γιατί πραγματικά ο άνθρωπος εκανε καλη δουλειά και είχε και μια εξαιρετική ιδεα, γιατι στον προγραμματισμό αυτό που μετράει, περα απο τις εκατό γραμμες κώδικα, είναι η ιδεα

Για αυτό ειπα παραπάνω να το βγάλει σε android, αν μπορεί βέβαια, γιατι πιστεύω οτι θα μπορούσε να βγαλει και κάποια χρήματα απο αυτό

 

Στις 17/10/2020 στις 2:43 ΜΜ, HateMe είπε

True story. Βοήθησε αρκετό κόσμο και θα ακολουθήσουν κ άλλοι.

Το θέμα είναι πως το thread έχει γεμίσει άσχετα σχόλια.

Ζητάνε κάτι, το βρίσκουν μόνοι τους και δεν γράφουν αυτό που έκαναν. 

Το θεωρώ μαλακία αυτό. 

 

Στις 17/10/2020 στις 2:47 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Νομίζω οτι τα σχόλια ειδικά σε αυτο το thread δεν έχουν καμία απολύτως αξία.

Η ουσία είναι στο πρώτο ποστ και εκει τελειώνει η ιστορία, αν καρφιτσωθει απο τους διαχειριστές θα είναι ότι καλύτερο

Δυστυχώς ή ευτυχώς, τα σχόλια κρατάνε το νήμα επάνω και το βλέπουν περισσότερα άτομα, όπως είπατε. Φυσικά όλα τα σχόλια είναι δεκτά και θα τα απαντά(ω-με) όλα.

Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη όμως! :D 

Στις 18/10/2020 στις 12:23 ΠΜ, BillKey είπε

@DanielRGr πολυ καλη δουλεια με την εφαρμογη!

επεξε κανονικα και σ εμενα

σ ευχαριστω πολυ!

 

5 ώρες πριν, HateMe είπε

Μόλις ήρθε ο τεχνικός πεδίου σπίτι για την μικτονόμιση. 

Το σέταρα και δούλεψε Α Μ Ε Σ Ω Σ !

Δεν μου πήρε πάνω από 1 λεπτό η διαδικασία. 

@fritzbox 7530

@DanielRGr σ αγαπώ !

Ερώτηση. Θέλει κάποια έξτρα ρύθμιση για τις εισερχόμενες; 

Διοτι με το fritz δεν μπορώ να δεχτώ εισερχόμενες, ενώ με το h300 είναι μια χαρά. 

Edit: Ήθελε να περάσω την συσκευή από DEC. 

Oλα ΟΚ.

Χαίρομαι πολύ που δούλεψε όπως πρέπει! Καλορίζικα τα νέα μόντεμ-ρούτερ :D 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, zx1234r είπε

Τυχαία έπεσα στο συγκεκριμένο νήμα. Μπράβο στον @DanielRGr για την πρωτοβουλία. Σήμερα ευελπιστώ να το δοκιμάσω και εγώ σε ένα καινούργιο h300s.

Χαχα, ειχες καλη τυχη που επεσες στο νημα τοτε 😁 

Να το δοκιμασεις και να μας πεις τα αποτελεσματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ, κάτι άκυρο.

Θυμάμαι παλιά η hol / vodafone δεν σε έβαζε σε 6ρι SNR.

To default ήταν το 11ρι η το 9 δεν θυμάμαι.

Έχει αλλάξει κάτι; Γιατί μίλησα σήμερα με έναν και του είπα πως θέλω να μου το γυρίσει σε 6ρι προφίλ και το έκανε αμέσως χωρίς ερωτήσεις κλπ. Weird.

Επίσης τους ζήτησα να κάνουν και έλεγχο στην γραμμή να δουν αν είναι ολα οκ και ούτε με ρώτησαν κάτι για το fritzbox που έχω πάνω με τους κωδικούς τηλεφωνίας. (Υπάρχει tool που μπορούν να δουν στατιστικά από fritzbox κλπ)

Οπότε δεν υπάρχει θέμα να σας πουν κάτι του στυλ (ΟΥΓΚ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ! ΟΥΓΚ!)  εκτός αν τους το πείτε εσείς :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, HateMe είπε

Εν τω μεταξύ, κάτι άκυρο.

Θυμάμαι παλιά η hol / vodafone δεν σε έβαζε σε 6ρι SNR.

To default ήταν το 11ρι η το 9 δεν θυμάμαι.

Έχει αλλάξει κάτι; Γιατί μίλησα σήμερα με έναν και του είπα πως θέλω να μου το γυρίσει σε 6ρι προφίλ και το έκανε αμέσως χωρίς ερωτήσεις κλπ. Weird.

Επίσης τους ζήτησα να κάνουν και έλεγχο στην γραμμή να δουν αν είναι ολα οκ και ούτε με ρώτησαν κάτι για το fritzbox που έχω πάνω με τους κωδικούς τηλεφωνίας. (Υπάρχει tool που μπορούν να δουν στατιστικά από fritzbox κλπ)

Οπότε δεν υπάρχει θέμα να σας πουν κάτι του στυλ (ΟΥΓΚ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ! ΟΥΓΚ!)  εκτός αν τους το πείτε εσείς :P 

Δεν θυμάμαι να υπήρχε τέτοιο θέμα, τουλάχιστον το 2016 που βρισκόμουν ακόμη σε ADSL και είχα ζητήσει 6άρι SNR χωρίς κανένα θέμα.

Καλό είναι πάντως να μην προκαλούμε την τύχη μας, ας ξέρει ο κάθε ένας για τον εαυτό του χαχα :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον,μιας και τυχαίνει να έχω ίδιο ακριβώς modem/router μιας και έχω VDSL σχεδόν 8-9 μήνες. Ίσως όντως να βοηθούσε να υπάρχει ένα back-up αρχείο για τέτοια περίπτωση. Ευχαριστούμε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DanielRGr είπε

Δεν θυμάμαι να υπήρχε τέτοιο θέμα, τουλάχιστον το 2016 που βρισκόμουν ακόμη σε ADSL και είχα ζητήσει 6άρι SNR χωρίς κανένα θέμα.

Καλό είναι πάντως να μην προκαλούμε την τύχη μας, ας ξέρει ο κάθε ένας για τον εαυτό του χαχα :D

Υπήρχε, trust me.

Αν κοιτάξεις πριν το 2015, θα δεις πολλές αναφορές σ αυτό.

Έπαιζαν μεταξύ σε 9 προφίλ με 11.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...