Προς το περιεχόμενο

H300s - Νέο Πρόγραμμα Backup VOIP Ρυθμίσεων


DanielRGr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχώς δεν κατάφερα να περάσω κωδικούς στο tp link... παρατήρησα τα εξης. Δεν είχα συνδέσει την συσκευή τηλεφώνου (Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο αυτό) .Επισεις στον προηγούμενο πάροχο τον αριθμό τηλεφώνου τον καταχωρουσα με κωδικό μπροστα (+30) Ισως άλλαξαν και οι κωδικοί, τι να πω!! .Όπως και να 'χει θα προσπαθήσω πάλι πιο μετά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iliasleon είπε

Δυστυχώς δεν κατάφερα να περάσω κωδικούς στο tp link... παρατήρησα τα εξης. Δεν είχα συνδέσει την συσκευή τηλεφώνου (Δεν πιστεύω να παίζει ρόλο αυτό) .Επισεις στον προηγούμενο πάροχο τον αριθμό τηλεφώνου τον καταχωρουσα με κωδικό μπροστα (+30) Ισως άλλαξαν και οι κωδικοί, τι να πω!! .Όπως και να 'χει θα προσπαθήσω πάλι πιο μετά. 

Περα απο τις ρυθμισεις VOIP, θα πρεπει να σεταρεις και το WAN profile στο TP LINK. Το προγραμμα παντως δειχνει τους τωρινους κωδικους σου, αρα μην εχεις στο μυαλο οτι βλεπεις αλλο κωδικο απο οτι εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/9/2020 στις 8:38 ΜΜ, toketog είπε

Πολύ καλή σκέψη & προσπάθεια, μπράβο! Δεν ξέρω τι γνώσεις έχεις απο webικά apps, αλλά μπορούμε να κάνουμε ένα colab να βγάλουμε ενα js webapp ώστε να μην χρειάζεται καν λήψη(πολύ φοβούνται τα .exe) και να είναι multi OS 

To tool backup που υλοποιήθηκε όπως παραπάνω από τον DanielRGr δουλεύει τέλεια σε H300s και τα στοιχεία μπορούν να χρησιμοποιηθούν επιτυχώς για την ρύθμιση fritz 7590 και  7530 (international version) και δουλεύει τέλεια. Το ποιο εύκολο είναι η ρύθμιση ίντερνετ και μετά η ρύθμιση Voip  μέσω των wizards του fritz και όχι οι επιλογές χειροκίντα .

 

 

 

Επεξ/σία από YiannisBL
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/9/2020 στις 7:30 ΜΜ, DanielRGr είπε

Καλησπέρα,

Ύστερα απο πολλά νήματα, συζητήσεις, μηνύματα και ερωτήσεις περί VOIP και πως μπορούμε να κάνουμε backup τα στοιχεία (σε περίπτωση που τα χάσουμε), έγραψα ένα προγραμματάκι στα γρήγορα (για Windows OS) το οποίο δίνει απευθείας τα στοιχεία που θέλετε να κάνετε backup (voip username, voip password, voip settings, κτλπ) κάνοντας απλά login στο router.

spacer.png spacer.png h300svoipbackup3.png

Το πρόγραμμα (.exe, executable) δεν απαιτεί σύνδεση στο ίντερνετ, δεν χρησιμοποιεί/χρειάζεται/μοιράζεται/διαμοιράζεται οποιοδήποτε στοιχείο. Οτι βλέπετε, το βλέπετε μόνο εσείς, κανείς άλλος.

Virus Total: Αποτελέσματα σάρωσης για ιούς από Virus Total (virustotal.com)

Για να το κατεβάσετε:

27/9/2020 | Version 1.0:  https://gofile.io/d/IYnUnv (Καρφωμένο στο 192.168.2.1, δεν μπορεί να τρέξει σε router με διαφορετική local IP)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

28/9/2020 | Version 1.1https://gofile.io/d/w8NSrj (Επιλογή local ip κατά την εκκίνηση του προγράμματος σε περίπτωση που είναι διαφορετική απο την default 192.168.2.1)

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png

Tags - Ignore

root, router root, router pass, router voip, h300s root, h300s voip, h300s hack, h300s tool, voip grab, voip hack, sercomm, sercomm root, sercomm voip, sercomm hack

Θελω να πω ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ειναι σωτηριο

 

τωρα που εχω τα password μπορω να ξεφορτωθω το ηλιθιο router του provider

Επεξ/σία από bill81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, YiannisBL είπε

To tool backup που υλοποιήθηκε όπως παραπάνω από τον DanielRGr δουλεύει τέλεια σε H300s και τα στοιχεία μπορούν να χρησιμοποιηθούν επιτυχώς για την ρύθμιση fritz 7590 και  7530 (international version) και δουλεύει τέλεια. Το ποιο εύκολο είναι η ρύθμιση ίντερνετ και μετά η ρύθμιση Voip  μέσω των wizards του fritz και όχι οι επιλογές χειροκίντα .

Χαιρομαι πολυ που βρεθηκε λυση στο προβλημα σου!

5 ώρες πριν, bill81 είπε

Θελω να πω ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ειναι σωτηριο

τωρα που εχω τα password μπορω να ξεφορτωθω το ηλιθιο router

Πολυ καλα νεα, να'σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί κάποιος να τσεκάρει το δευτερο αρχείο. Σε μένα παρόλο που βγάζω την 1.1 σαν επιλογή δεν με έβαζε και αναγκάστηκα και την αλλαξα σε 2.1 και μπήκα με το πρώτο αρχείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dimitris_p είπε

Αν μπορεί κάποιος να τσεκάρει το δευτερο αρχείο. Σε μένα παρόλο που βγάζω την 1.1 σαν επιλογή δεν με έβαζε και αναγκάστηκα και την αλλαξα σε 2.1 και μπήκα με το πρώτο αρχείο. 

Περιεργο Δημητρη, μεχρι τωρα ολα δουλευουν κομπλε. Μηπως εχει να κανει με το Avast που μου ειχες πει; Να εχει μπλοκαρει την προσβαση στο δικτυο ξερω γω. (Αλλα γιατι να να το κανει στο 1.1 και οχι στο 1.0 να μου πεις)

Τελικα το ετρεξες; ολα ενταξει; Αλλωστε μια φορα θα το τρεξεις και μετα απλα κανεις backup

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι ρυθμισεις για το tp link που εχω  ειναι αυτες, αλλα δυστηχως δεν καταφερα ακομα τιποτα...

στην δευτερη φωτο την επιλογη "Register via Outbound Proxy" την εχω τσεκαρισμενη .



 

Επεξ/σία από iliasleon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, iliasleon είπε

Οι ρυθμισεις για το tp link που εχω  ειναι αυτες, αλλα δυστηχως δεν καταφερα ακομα τιποτα...

στην δευτερη φωτο την επιλογη "Register via Outbound Proxy" την εχω τσεκαρισμενη .

Θα σου στειλω PM συντομα. Παντως εχεις καποιες λαθος ρυθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, MiLToS_666 είπε

Πολύ καλό, απλό και εύκολο.

Ευχαριστούμε!

Χαίρομαι ιδιαίτερα, να'σαι καλά!

45 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Αν μπορούσες να το κάνεις σε android θα ηταν οτι καλύτερο

Θα το δούμε για μελλοντικές τεχνολογίες, προς το παρόν πιστεύω είναι αρκετό το .exe λόγω του ότι θα το χρησιμοποιήσεις μια φορά και μόνο, αφού θα τα καταγράψεις/κάνεις backup

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...