Προς το περιεχόμενο

Ενημερώσεις στο ChromeOS προκαλούν χρήση CPU 100%


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, V.I.Smirnov είπε

Δεν κράζουμε τσάμπα. Όλο και κάτι υπάρχει στον Chrome που, δοθείσης της ευκαιρίας, αξίζει το κράξιμο.
 

-

Ναι φίλε μου, αλλά το άρθρο αναφέρεται σε chromeOS, δηλαδή σε κάτι τελείως άσχετο με τον Chrome, πέρα από την ονομασία.

Αν δοθείσης της ευκαιρίας αρχίζουμε το κράξιμο για το οτιδήποτε, να κράξουμε όλοι μαζί την πεθερά μου😃

 

 

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Vaiosss είπε

Το ίδιο συμβαίνει και σε Android συσκευές τις τελευταίες ημέρες. Το Google play store φαίνεται να δουλεύει τσίτα και παίζει battery drain.

 

Επιβεβαιώνω, τα ίδια εχω και εγω. 

1 ώρα πριν, Vaiosss είπε

Το ίδιο συμβαίνει και σε Android συσκευές τις τελευταίες ημέρες. Το Google play store φαίνεται να δουλεύει τσίτα και παίζει battery drain.

 

Επιβεβαιώνω, τα ίδια εχω και εγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκατσα κ διαβασα σχολαστικά το άρθρο.... 

Διαβασα ΚΑΙ ΟΛΑ τα σχολια.... 

Εγω παντως δεν χρησιμοποιώ Chrome ...  Το γύρισα παλι σε Microsoft Edge που εγινε πιο γρηγορος εδω κ ενα 6μηνο κ με λιγοτερη μνημη Ram.... 

Κατα τα αλλα ολα καλα εσεις  ?? Τι browser εχετε ??   🤣🤣🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papercuts είπε

γιατι ο κοσμος χρησιμοποιει ακομη chrome? και τον browser και το os

μονο εδω στο insomniac δεν χρισημοποιει κανεις chrome!το αλλο 80% που εχει στον κοσμο,ειναι ολοι ασχετοι μαλλον!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

Έναν καημένο FX 8320 με 8gb ram έχω.....
πόσο ξύλο θα φάει ακόμα από τον chrome....
8 χρόνια τώρα του εχει φαει την ζωή ο Chrome....

opera η μονη λυση

2 ώρες πριν, Vaiosss είπε

Το ίδιο συμβαίνει και σε Android συσκευές τις τελευταίες ημέρες. Το Google play store φαίνεται να δουλεύει τσίτα και παίζει battery drain.

και ειχα δει μια διαφορα στο redmi note7 τελευταιες μερες πεφτει υπερβολικα γρηγορα η μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Devil9697 είπε

μονο εδω στο insomniac δεν χρισημοποιει κανεις chrome!το αλλο 80% που εχει στον κοσμο,ειναι ολοι ασχετοι μαλλον!!!

ε ναι, διαβασες τι εγραψα? Λογικο η πλειοψηφεια που χρησιμοποιει chrome να μην γνωριζει πως ο υ/η τους κολλαει λογω του chrome και πως υπαρχουν καλυτερες λυσεις. Αφου δεν ασχολουνται ολοι με αυτα....... και ακομη και να γνωριζαν, εχουν συνηθισει το interface οποτε δεν αλλαζουν ευκολα

Επεξ/σία από papercuts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, papercuts είπε

γιατι ο κοσμος χρησιμοποιει ακομη chrome? και τον browser και το os

Γιατί εξακολουθεί και ειναι γαμάτος, γιατι εχει ενα σκασμο προσθετα και εχει το καλύτερο integration με google account & google services  .

Επισης η είδηση αφορα το ανύπαρκτο chrome os , οχι αυτόν καθαυτόν τον  chorme broweser 

Επεξ/σία από Drunkard
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Drunkard είπε

Επισης η είδηση αφορα το ανύπαρκτο chrome os , οχι αυτόν καθαυτόν τον  chorme broweser 

"και τον browser και το OS" but yes μπορει ο chrome να εχει ενα σωρο addons αλλα lets be honest ποιος τα χρησιμοποιει ολα 😛

Επεξ/σία από papercuts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, thatan είπε

 Δε πα να γράφετε εσεις ,ότι μιλάμε για os ....

Δεν υπάρχει σωτηρία.....

Αφού κανείς δεν χρησιμοποιεί ChromeOS, ας μιλήσουμε για Chrome! Πώς θα σφαχτούμε δηλαδή; :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, petranthe είπε

Το άρθρο αναφέρεται σε chromeOS, οπότε τζάμπα κράζετε για τον chrome, που είναι απλά ένας browser.

Όσο αναφορά το ChromeOS, ναι είναι ένα αποτυχημένο πρότζεκτ, κάτι που απευθυνόταν σε συγκεκριμένο κοινό πριν χρόνια.

Τώρα είναι εντελώς άχρηστο. Ακόμα και η ίδια η Google το παραδέχεται έμμεσα.

Ήρθε επιτέλους η ώρα να το παραδεχτεί άμεσα.

 

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, petranthe είπε

Ναι φίλε μου, αλλά το άρθρο αναφέρεται σε chromeOS, δηλαδή σε κάτι τελείως άσχετο με τον Chrome, πέρα από την ονομασία.

Αν δοθείσης της ευκαιρίας αρχίζουμε το κράξιμο για το οτιδήποτε, να κράξουμε όλοι μαζί την πεθερά μου😃

Και την δικιά μου :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από την πλάκα, επειδή δεν έχω εμπειρία... (ούτε από το λειτουργικό ούτε από το φυλλομετρητή...) πώς είναι σα λειτουργικό??? Το έχει δουλέψει κανείς αρκετά???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...