Προς το περιεχόμενο

Vodafone: Αδύνατη η πρόσβαση στο Internet για τους συνδρομητές εξαιτίας τεχνικών προβλημάτων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μας μαμησε ειχα ιντερνετικό μαθημα , ολα στραβα σε αυτην την εταιρεία, τα πακετα της τα χαλασε, σημα σκ@τ@ , 5ψηφιο τηλέφωνο να μην μπορείς να μιλας αλλα να σου σπαει τα νευρα το τομπι και για να μην οω για τον φιασκο διαγωνισμό που ειχαν κανει, 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα τώρα να παει ο νους μου στο κακό; Πως κόπηκε η οπτική ίνα ; Από μόνη της; Εκτός αν φάγανε virus και δε το λένε μην υπάρξει πανικός .

Επεξ/σία από nosstrom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Tronis20 είπε

Είσαι 15 χρόνια vodafone άρα δεν ξέρεις σε τι κατάσταση είναι οι άλλες εταιρίες. Το ότι σ κάναν δώρο το χρέος είναι η εξαίρεση όχι ο κανόνας. Εμείς που είχαμε πριν την vodafone άλλες εταιρίες γνωρίζουμε ότι ναι μεν η vodafone είναι πιο φθηνή αλλά η ποιότητά δικτύου είναι αρκετά χειρότερη. Στην τελική ότι πληρώνεις περνεις. 

Αυτό που είπα ήταν το τελευταίο που έγινε.  Έχω πολλά ακόμα που μπορώ να πω σαν υπέρ.  Δεν λέω η cosmote έχει 4g+ άπιαστο ! Αλλά μόνο και μόνο που κοροϊδεύουν τα γεροντάκια και τους πουλάνε τα Σκατα για χρυσάφι εγώ τους σιχάθηκα!  Εντάξει έχω 60- 70 mbps και έχει 120-170  προσωπικά δεν με χαλάει η ταχύτητα που έχω.  Μου φτάνει!  Απλά όταν έχω κάποιον 10 χρόνια προσωπικό σύμβουλο τον ξέρω με το όνομα του και ότι του έχω ζητήσει το έκανε,  τι να πω ? Από σήμα πάντως οι στιγμές είναι μετρημένες στα δάχτυλα!  (Αθηναίος)

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει προβλήματα όλοι έχουν, κάποια κιόλας είναι εκτός ελεγχου της κάθε Vodafone, wind, cosmote. Τι να κάνουν αν πέσουν οι διασυνδέσεις προς internet ? 

Και εξωτερικό που έζησα για κάποιο καιρό που τα κόστη ήταν διπλάσια από εδώ συνέβαιναν παρόμοια προβλήματα. Οπότε ψυχραιμία όλα μέσα στο παιχνίδι είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitrisgeorgo είπε

εγω αγανακτησα μαζι τους... συνεχεια προβλημα με το DNS και ταχυτητες 6-7mbt απο 24αρα υποτιθεται..

Σε αυτό το θέμα παίζουν πολλοί παράγοντες που μπορεί να φταίνε!  Δυστυχώς έχουν μοιράσει τις περιοχές σαν τσιφλίκια και ο τσιφλικάς κάνει κουμάντο! Αν είναι δίκτυο της cosmote  και πας εκεί που θα παίρνεις από το ίδιο ΚΑΦΑΟ και την ίδια γραμμή μαγικά θα πάει 12-14 . Αλητεία το λέω εγώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Tronis20 είπε

Είσαι 15 χρόνια vodafone άρα δεν ξέρεις σε τι κατάσταση είναι οι άλλες εταιρίες. Το ότι σ κάναν δώρο το χρέος είναι η εξαίρεση όχι ο κανόνας. Εμείς που είχαμε πριν την vodafone άλλες εταιρίες γνωρίζουμε ότι ναι μεν η vodafone είναι πιο φθηνή αλλά η ποιότητά δικτύου είναι αρκετά χειρότερη. Στην τελική ότι πληρώνεις περνεις. 

καλή προσπάθεια υπάλληλε της vodafone huehuheuehe δεν θα με ξεγελασεις ομως.

1 ώρα πριν, polaki είπε

Καμία σχέση, απλά έτυχε. Και οι 2 50άρες σε Βούλα και Γλυφάδα εμένα και του αδερφού μου ήταν κάτω. 

εγω φίλε μένω βόρεια προάστια ίσως γιαυτό.Ετσσι οπως το έγραψα ακουγεται κάπως (εννοω μονο την περιοχη).

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vasilisbasil είπε

θα ηθελα να κοπει το ίντερνετ , κινητη-σταθερη τηλεφωνια για καμια εβδομαδα να εβλεπα τι θα καναμε;

 

σε αυτή την χώρα δεν γίνεται επανάσταση και κανείς δεν σηκώνεται από τον καναπέ του

αν

δεν κοπεί η πρόσβαση στην κινητή-σταθερή τηλεφωνία

δεν κοπεί η πρόσβαση στο διαδίκτυο

δεν κοπεί η τηλεόραση-ραδιόφωνο

δεν κοπεί ο καφές

δεν κοπεί το τσιγάρο

αν συμβούν όλα αυτά θα ξεσπάσει επανάσταση καθώς όλοι/ες θα σηκωθούν από τον καναπέ τους

είναι αυτό που λέμε ότι εξαρτιόμαστε από την τεχνολογία...

αλλιώς δεν πάει να .... ο κορωνοιός δεν μασάμε από τίποτα

αυτό μου λένε συνάδελφοι τώρα που δουλεύουμε "εξ αποστάσεως" μια χαρά βλέπουμε ταινίες/σειρές και παράλληλα δουλεύουμε από το σπίτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rus είπε

η συνδεση εξακολουθει να διακοπτεται που και που, ενω η ταχυτητα σταθερα δραματικα χαμηλη...

Εμένα πάντως επανήλθε τούμπανο και πιο φουσκωμένη από ποτέ (πάντα ήμουν κάπου στο 10% κάτω περίπου από τις ονομαστικές 50/5)

image.png.92429e51751e346e9e01246d6ab099c9.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή είναι η δική μου εικόνα, ίδια όπως πάντα δηλαδή, αλλά οι περισσότερες σελίδες δεν ανοίγουν καν. Το 13840 δεν λειτουργεί.

voda speed.PNG

 

3 ώρες πριν, geovolara είπε

Παιδιά να ρωτήσω κάτι στις επιχειρήσεις που έχουν τερματικό pos  και δεν είναι δυνατόν να γίνουν οι πληρωμές τι θα γίνει γνωρίζει κανείς αν μπορεί να αρνηθεί η επιχείρηση την πληρωμή ; 

 

Δεν είναι υπαιτιότητα της επιχείρησης (ανωτέρα βία), αρκεί να το γνωρίζει ο πελάτης από τη στιγμή που μπαίνει σ' αυτή. Εμείς ωστόσο,  γι' αυτό τον λόγο, δηλαδή για να μην έχουμε παράπονα, έχουμε ασύρματο POS και όταν συμβαίνει αυτό, ή διακοπή ρεύματος, του δίνουμε internet από το κινητό. Άλλωστε ελάχιστοι πλέον χρησιμοποιούν μετρητά.

 

Επεξ/σία από BritGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι οπτικες διαδρομες που κοπηκαν ηταν τρεις αρα τουλαχιστον 3 διαφορετικες διαδρομες ειχε απο Ελλαδα - Γερμανια (Φρανκφούρτη νομιζω). Μπορει να εχει και αλλες και απλα να μην μπορουσε να εξυπηρετησει μετα αυτη/ες που ειχε/αν μεινει. Δεν σημαινει οτι ομως οτι το κοψιμο εγινε ταυτοχρονα σε ολες μαζι απλα μεχρι να επισκευαστει η μια κοπηκε και η επομενη κτλ....  Επειδη το κοψιμο διαφορων οπτικων ειναι σχεδον καθημερινο φαινομενο στα δικτυα γι αυτο υπαρχουν και μπολικες προστασιες (διαφορετικες οδευσεις, οπτικοι δακτυλιοι κτλ )  αλλιως δεν θα ειχαμε ποτε internet. Απλα και οι προστασιες καποιες φορες δεν ειναι αρκετες.

Επεξ/σία από al3xc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα πρωτο το insomnia σε ενημερωση! Εψαχνα παντου να βρω τι έγινε και δεν εχω ιντερνετ και ευτυχως ειδα το θεμα εδω!!! 👌👌👌👌

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...