Προς το περιεχόμενο

BlitzWolf BW-GC6 Gaming Chair Bangood 85,99€ - 103.19€ Pre-order [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις παρέλαβα και πριν λίγο την συναρμολόγησα. Ευκολη η διαδικασία συναρμολόγησης ακόμα και για κάποιον με ελάχιστη εμπειρία.Το μόνο αρνητικό είναι οτι ήρθε με σπασμένο το πλαστικό στο χειριστήριο που ρυθμίζεις το ύψος της καρέκλας.Βέβαια αυτό δεν έχει καμία επίπτωση στην ρύθμιση καθώς χρησιμοποιείς το εμπρός κομμάτι της βάσης.

Υψος 1.83 και 84 κιλά και κάθομαι άνετα στην καρέκλα. Την θεωρώ καλή επιλογή στα χρήματα της προσφοράς. 

Βέβαια ακόμα είναι πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα μέσα σε μια ώρα, αλλά σαν πρώτη εντύπωση δείχνει αρκετά καλή. 

Τα υποβραχιόνια θα τα ήθελα λίγο πιο στοιβαρά. Οχι οτι υπάρχει πρόβλημα όταν ακουμπάς τον αγκωνα σου, αλλά αν τα πιάσεις με την παλάμη σου μπορείς να τα μετακινήσεις δεξιά-αριστερά αρκετά ευκολα και σου δίνουν μια αίσθηση χαλαρότητας.

Τέλος η πλάτη μου δεν ακουμπάει σε κανένα σημείο στην βάση της καρέκλας καθώς σε συγκρατεί το ύφασμα της πλάτης. Αρα καμιά ενόχληση σε αυτό το σημείο.

Προσωπικά θα ήθελα να κατέβαινε λίγο ακόμα το ύψος της, λόγω της κατασκευής του γραφείου μου με την συρταρωτή βάση για το πληκτρολόγιο.

Σε κανονικά γραφεία με ύψος 75+ εκατοστά δεν υπάρχει πρόβλημα. Το κατώτατο ύψος της καρέκλας είναι 46 εκατοστά και το υψος της βάσης για το πληκτρολόγιο είναι 60 εκατοστά και κάπου εκεί πρέπει να βρείς τρόπο να χώσεις τα πόδια σου.

Σε αυτό το ύψος πάντως τα πόδια σχηματίζουν ορθή γωνία και είναι αρκετά σωστή η θέση σωματος.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Επεξ/σία από madboy
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

   ηρθε και εμενα η μπλε αλλα λεω να αγοράσω αυριο κολα σπειρωμάτων να βαλω ελάχιστη σε καθε βιδα και να την συναρμολογήσω 

edit την ανοιξα τωρα η πλατη κατα τη μεταφορα εχει διάφορες γρατζουνιές...

Επεξ/σία από aGka8l
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aGka8l είπε

   ηρθε και εμενα η μπλε αλλα λεω να αγοράσω αυριο κολα σπειρωμάτων να βαλω ελάχιστη σε καθε βιδα και να την συναρμολογήσω 

edit την ανοιξα τωρα η πλατη κατα τη μεταφορα εχει διάφορες γρατζουνιές...

Εφόσον δεν έχει σπάσει κάτι μια χαρά είσαι. 😀

Για να δούμε ο επόμενος τι easter egg θα ανακαλύψει.

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

εμενα λεει The shipment has arrived in the destination country/destination area
οποτε υποθετικα αυριο/μεθαυριο παραλαμβανω 

Το ίδιο έλεγε και σε μένα και τελικά παρέλαβα σήμερα. Αυριο 100% παραλαμβάνεις. Τον Ιουνιο που είχα παραγγείλει το Note 9 Pro και ήρθε πάλι με Dhl μπορούσα να δω την ακριβή εξέλιξη της αποστολής μεσω του ελληνικού site της Dhl. Σήμερα μάλλον όλα έγιναν απιστευτα γρήγορα που ούτε το σύστημα δεν προλάβαινε να ενημερωθεί.😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια εσας που την παραλαβατε ...σας φαινεται η καρεκλα να αντεχει τα 250 κιλα που αναφερει ? Για ποσο την κοβεται μια 150αρα kg την εχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι εννοεί ότι ο μηχανισμός και καλά αντέχει τόσο. 250 κιλά θές πολύ πιο πλατιά καρέκλα για να είσαι άνετος εκτός κι αν είσαι κανας 2.10 σούπερ γυμνασμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και να αντέχει ο μηχανισμός 250 κιλά (που μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε για την αντοχή της) δεν νομίζω οτι θα βολευτεί κάποιος υπέρβαρος με περιφέρεια.

Για τον δικό μου σωματότυπο θα έλεγα οτι είναι η τέλεια εφαρμογή καθώς με "αγγαλιάζει" τέλεια. 

Να δώσω ενα παράδειγμα. Οι ώμοι μου κάθονται ακριβώς στο σημείο που τελειώνει ο σκελετός της καρέκλας δεξιά και αριστερά. 

Τα πόδια μου εχουν ενα εκατοστό απόσταση απο τα πλαινά μαξιλαράκια του καθίσματος και απο τα πλαινά μπράτσα της καρέκλας υπάρχει απόσταση 1 παλάμη σε κάθε πλευρά απο την μέση μου.

Δεν νομίζω οτι κάποιος υπέρβαρος στα 150 κιλά θα βολευτεί σε αυτή την καρέκλα. Μπορεί να τον αντέχει (;;;) αλλά δεν πρόκειται να τον βολέψει η καρέκλα. 

 

Θα πρότεινα κάποιος μεγαλόσωμος να κάνει μετρήσεις προτού προβεί σε αγορά οποιασήποτε καρέκλας και να συγκρίνει με τα νούμερα που ανακοινώνει ο κατασκευαστής ή ακόμα καλύτερα να την δοκιμάσει αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2020 στις 5:01 ΜΜ, madboy είπε

Μολις παρέλαβα και πριν λίγο την συναρμολόγησα. Ευκολη η διαδικασία συναρμολόγησης ακόμα και για κάποιον με ελάχιστη εμπειρία.Το μόνο αρνητικό είναι οτι ήρθε με σπασμένο το πλαστικό στο χειριστήριο που ρυθμίζεις το ύψος της καρέκλας.Βέβαια αυτό δεν έχει καμία επίπτωση στην ρύθμιση καθώς χρησιμοποιείς το εμπρός κομμάτι της βάσης.

Υψος 1.83 και 84 κιλά και κάθομαι άνετα στην καρέκλα. Την θεωρώ καλή επιλογή στα χρήματα της προσφοράς. 

Βέβαια ακόμα είναι πολύ νωρίς για ασφαλή συμπεράσματα μέσα σε μια ώρα, αλλά σαν πρώτη εντύπωση δείχνει αρκετά καλή. 

Τα υποβραχιόνια θα τα ήθελα λίγο πιο στοιβαρά. Οχι οτι υπάρχει πρόβλημα όταν ακουμπάς τον αγκωνα σου, αλλά αν τα πιάσεις με την παλάμη σου μπορείς να τα μετακινήσεις δεξιά-αριστερά αρκετά ευκολα και σου δίνουν μια αίσθηση χαλαρότητας.

Τέλος η πλάτη μου δεν ακουμπάει σε κανένα σημείο στην βάση της καρέκλας καθώς σε συγκρατεί το ύφασμα της πλάτης. Αρα καμιά ενόχληση σε αυτό το σημείο.

Προσωπικά θα ήθελα να κατέβαινε λίγο ακόμα το ύψος της, λόγω της κατασκευής του γραφείου μου με την συρταρωτή βάση για το πληκτρολόγιο.

Σε κανονικά γραφεία με ύψος 75+ εκατοστά δεν υπάρχει πρόβλημα. Το κατώτατο ύψος της καρέκλας είναι 46 εκατοστά και το υψος της βάσης για το πληκτρολόγιο είναι 60 εκατοστά και κάπου εκεί πρέπει να βρείς τρόπο να χώσεις τα πόδια σου.

Σε αυτό το ύψος πάντως τα πόδια σχηματίζουν ορθή γωνία και είναι αρκετά σωστή η θέση σωματος.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Μπορείς να με βοηθήσεις για τα 2 ποδαράκια? Πώς τα έβαλες? Γιατί παλεύω αλλά δεν.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, polaki είπε

Μπορείς να με βοηθήσεις για τα 2 ποδαράκια? Πώς τα έβαλες? Γιατί παλεύω αλλά δεν.... :(

Σε πρώτη φάση βγάλε τα χρωματιστά προστατευτικά που βρίσκονται πανω στα ποδαράκια. Μετά βάζεις την εσωτερική άκρη απο το ποδαράκι στην βάση. Με το ενα σου χέρι κρατάς το ποδαράκι μέσα στην βάση και με το άλλο πιέζεις το εξωτερικό άκρο προς τα κάτω για να κουμπώσει.

Επεξ/σία από madboy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, madboy είπε

Σε πρώτη φάση βγάλε τα κόκκινα προστατευτικά. Μετά βάζεις την εσωτερική άκρη απο το ποδαράκι στην βάση. Με το ενα σου χέρι κρατάς το ποδαράκι μέσα στην βάση και με το άλλο πιέζεις προς τα κάτω για να κουμπώσει.

Ευχαριστώ, πάω να δοκιμάσω και επανέρχομαι!!!

EDIT! DONE!!!! Πάλευα 15 λεπτά χωρίς πλάκα, είχα ιδρώσει!! Ένιωσα λίγο (έως πολύ) χαζός αλλά όλα καλά! 

Χωρίς να βγάλεις τα προστατευτικά νομίζω δεν γίνεται. όταν τα βγάλεις όλα καλά!

Thanks again!!

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά απο μερικές διορθώσεις στην απαντηση μου ανέφερα όσο καλύτερα γίνεται τον τρόπο να τα κουμπώσεις. Διάβασε το τελικό κείμενο και πιστευω θα σε βοηθήσει. 😀

12 λεπτά πριν, polaki είπε

Ευχαριστώ, πάω να δοκιμάσω και επανέρχομαι!!!

EDIT! DONE!!!! Πάλευα 15 λεπτά χωρίς πλάκα, είχα ιδρώσει!! Ένιωσα λίγο (έως πολύ) χαζός αλλά όλα καλά! 

Χωρίς να βγάλεις τα προστατευτικά νομίζω δεν γίνεται. όταν τα βγάλεις όλα καλά!

Thanks again!!

Καλά και εγώ χθές έριξα λίγο ιδρώτα είναι η αλήθεια. Προσπάθησα να δω και αν υπάρχει κάποιο βίντεο στο Youtube για την συγκεκριμμένη αλλά δεν υπήρχε. Είδα όμως το κόλπο που έκανε κάποιος σε άλλο μοντέλο καρέκλας της εταιρείας και προσπάθησα να κάνω το ίδιο. Οταν είδα οτι όταν προσπαθούσα να κουμπώσω το ποδαράκι,ανασηκωνόταν το προστατευτικό τότε είπα να το αφαιρέσω τελείως. Δεν το δοκίμασα στην αρχή γιατί δεν ήμουν σίγουρος οτι ήταν αφαιρούμενο. Δοκίμασα να το ανασηκώσω λίγο αλλά δεν το προχώρησα για να μην το σπάσω.

Ισως να σε δυσκολέψει και λίγο το να κουμπώσεις την πλάτη στην βάση της καρέκλας. Στην αρχή, γύρισε την ανάποδα για να την βιδώσεις και μετά την τοποθετείς κανονικά κάτω και την βιδώνεις όσο πάει απο κάτω.

Επεξ/σία από madboy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, madboy είπε

Μετά απο μερικές διορθώσεις στην απαντηση μου ανέφερα όσο καλύτερα γίνεται τον τρόπο να τα κουμπώσεις. Διάβασε το τελικό κείμενο και πιστευω θα σε βοηθήσει. 😀

Καλά και εγώ χθές έριξα λίγο ιδρώτα είναι η αλήθεια. Προσπάθησα να δω και αν υπάρχει κάποιο βίντεο στο Youtube για την συγκεκριμμένη αλλά δεν υπήρχε. Είδα όμως το κόλπο που έκανε κάποιος σε άλλο μοντέλο καρέκλας της εταιρείας και προσπάθησα να κάνω το ίδιο. Οταν είδα οτι όταν προσπαθούσα να κουμπώσω το ποδαράκι,ανασηκωνόταν το προστατευτικό τότε είπα να το αφαιρέσω τελείως. Δεν το δοκίμασα στην αρχή γιατί δεν ήμουν σίγουρος οτι ήταν αφαιρούμενο. Δοκίμασα να το ανασηκώσω λίγο αλλά δεν το προχώρησα για να μην το σπάσω.

Ισως να σε δυσκολέψει και λίγο το να κουμπώσεις την πλάτη στην βάση της καρέκλας. Στην αρχή, γύρισε την ανάποδα για να την βιδώσεις και μετά την τοποθετείς κανονικά κάτω και την βιδώνεις όσο πάει απο κάτω.

Madboy ασχολήθηκες καθόλου με το σπασμένο χερούλι ? Σου έκαναν κάποια πρόταση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...