Προς το περιεχόμενο

BlitzWolf BW-GC6 Gaming Chair Bangood 85,99€ - 103.19€ Pre-order [ΤΕΛΟΣ]


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, aGka8l είπε

Madboy ασχολήθηκες καθόλου με το σπασμένο χερούλι ? Σου έκαναν κάποια πρόταση ?

Το σκέφτηκα να το αναφέρω αλλά εφόσον δεν επηρεάζει σε καμία περίπτωση την λειτουργία της καρέκλας και στο σημείο που βρίσκεται το πιο πιθανό είναι μόνο εγω να το καταλαβαίνω, λεω να μην το προχωρήσω. Η αλήθεια είναι οτι δεν τράβηξα και unboxing video και μπορεί να ισχυρισθούν οτι εγώ προκάλεσα την ζημιά. Λίγο η βιασύνη μου και λίγο οτι δεν περίμενα να βρώ κάτι σπασμένο, καταλήγω στο συμπέρασμα οτι δεν αξίζει τον κόπο. Θα πρέπει να μου αντικαταστήσουν λογικά ολόκληρη την σιδερένια βάση του καθίσματος και η αλήθεια είναι οτι ήδη το έχω ξεχάσει. Επίσης την ρύθμιση καθ υψος, παίζει να μην την αλλάξω και ποτέ λόγω της συρταρωτής βασης του πληκτρολογίου, όπως ανέφερα και στο αρχικό μου μήνυμα. Η ρύθμιση πάντως λειτουργεί χωρίς κανένα πρόβλημα. 

Ισως δοκιμάσω να χρησιμοποιήσω κάποια κόλλα για να δω μήπως μπορέσω να διορθώσω την οπτική ατέλεια.

10.jpg

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 87
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@madboy Καλησπέρα! Θα ηθελα να σε ρωτήσω, μιας και την έχεις ηδη τη καρεκλα, μερικα πραγματα. |
Ειμαι 1,92 πιστευεις με χωραει η καρεκλα? Ειδα ότι εισαι και εσυ ψηλος πως σου φαινεται?
Λογω δουλειας χτυπαω 8ωρα ++ στην καρεκλα. Ειναι οκ?

Ευχαριστω εκ των προταιρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ύψος δεν σε νοιάζει γιατί την ρυθμίζεις καθ'υψος. Στο υψηλότερο σημείο απέχει το κάθισμα 60cm απο το έδαφος. Εγω με 1.83 ύψος σε αυτή την θέση δεν πατάω κάτω. 😀

Το θέμα είναι ο σωματότυπος του καθενός. Στο site αναγράφει αναλυτικά τις διαστάσεις της καρέκλας. Σύγκρινέ τες με τις μετρήσεις σου καθισμένος κανονικά και θα δείς αν εισαι οκ.

Σε πρώτη φάση η καρέκλα φαίνεται καλή και είναι ξεκούραστη και για πολύωρη χρήση. Εχω την εντύπωση οτι είναι καινούριο μοντέλο και γι'αυτό δύσκολα θα βρείς γνώμες για αξιοπιστία σε βάθος χρόνου και αν όντως είναι καλή αγορά μετά απο μήνες χρήσης.

Επεξ/σία από madboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παρέλαβα σήμερα και την έστησα. Απογοητευμένος από την καρέκλα και δεν θα την κρατήσω.

Θα την δώσω σε κανένα φίλο ή κάποιον συγγενή που την χρειάζεται, αφού πρώτα επιδιορθώσω κάποια θεματάκια.

Ποιότητα όχι κάτι το ιδιαίτερο και το χειρότερο η πλάτη της που είναι όλο πλαστικό, έφερε σημάδια - γδαρσίματα σε κάποια σημεία αν και ήταν μέσα σε ναύλον.

Θα της ρίξω ένα γυάλισμα με προϊόν για πλαστικά που έχω ώστε να δείξει καλύτερα και σε κάποια σημεία θα παίξει μαύρος μαρκαδόρος.

Επιπλέον η θέση καθίσματος είναι αρκετά ξαπλωτή (δεν έρχεται σε κάθετη θέση 90 μοιρών, ούτε καν 100 μοιρών ) και προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου.

Έχει δύο θέσεις ρύθμισης της πλάτης, μία σταθερή και μία ουσιαστικά relax. 

Tέλος η συσκευασία είχε τρύπες σε κάποια σημεία από χτυπήματα κατά την μεταφορά και υπήρχαν και σπασιματάκια σε διάφορα πλαστικά, συγκεκριμένα στην δική μου το μαξιλάρι κεφαλής είχε ξεκολλήσει τελείως από την πλάτη καθώς είχαν σπάσει τα πλαστικά που βιδώνουν τα κλιψάκια που την κρατάνε. Απορώ πως έγινε αυτό. Την έφτιαξα με πατέντα (θερμόκολλα σε κάποια σημεία  και μετά λάστιχα προκειμένου να κολλήσει σταθερά στην θέση της). 

Κλείνοντας ακόμα και τα 85€ που έδωσα είναι πολλά για το προϊόν που πήρα. Ακόμα και αν δεν είχε το παραμικρό σημάδι πάλι το ίδιο θα ίσχυε. 

Όσοι δεν την πήρατε θα έλεγα να αποφύγετε το συγκεκριμένο μοντέλο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Την παρέλαβα σήμερα και την έστησα. Απογοητευμένος από την καρέκλα και δεν θα την κρατήσω.

Θα την δώσω σε κανένα φίλο ή κάποιον συγγενή που την χρειάζεται, αφού πρώτα επιδιορθώσω κάποια θεματάκια.

Ποιότητα όχι κάτι το ιδιαίτερο και το χειρότερο η πλάτη της που είναι όλο πλαστικό, έφερε σημάδια - γδαρσίματα σε κάποια σημεία αν και ήταν μέσα σε ναύλον.

Θα της ρίξω ένα γυάλισμα με προϊόν για πλαστικά που έχω ώστε να δείξει καλύτερα και σε κάποια σημεία θα παίξει μαύρος μαρκαδόρος.

Επιπλέον η θέση καθίσματος είναι αρκετά ξαπλωτή (δεν έρχεται σε κάθετη θέση 90 μοιρών, ούτε καν 100 μοιρών ) και προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου.

Έχει δύο θέσεις ρύθμισης της πλάτης, μία σταθερή και μία ουσιαστικά relax. 

Tέλος η συσκευασία είχε τρύπες σε κάποια σημεία από χτυπήματα κατά την μεταφορά και υπήρχαν και σπασιματάκια σε διάφορα πλαστικά, συγκεκριμένα στην δική μου το μαξιλάρι κεφαλής είχε ξεκολλήσει τελείως από την πλάτη καθώς είχαν σπάσει τα πλαστικά που βιδώνουν τα κλιψάκια που την κρατάνε. Απορώ πως έγινε αυτό. Την έφτιαξα με πατέντα (θερμόκολλα σε κάποια σημεία  και μετά λάστιχα προκειμένου να κολλήσει σταθερά στην θέση της). 

Κλείνοντας ακόμα και τα 85€ που έδωσα είναι πολλά για το προϊόν που πήρα. Ακόμα και αν δεν είχε το παραμικρό σημάδι πάλι το ίδιο θα ίσχυε. 

Όσοι δεν την πήρατε θα έλεγα να αποφύγετε το συγκεκριμένο μοντέλο. 

Βγαλε φωτο και ζητα τους καποιο ποσο refund οπωσδηποτε

Ειναι λαθος να κρατησεις μια καρεκλα που σου ηρθε ελαττωματικη χωρις καν να τους ζητησεις καποια επιστροφη χρηματων

Που σου ηρθε με σημαδια γδαρσιματα σπασιματα, αυτο εννοω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Την παρέλαβα σήμερα και την έστησα. Απογοητευμένος από την καρέκλα και δεν θα την κρατήσω.

Θα την δώσω σε κανένα φίλο ή κάποιον συγγενή που την χρειάζεται, αφού πρώτα επιδιορθώσω κάποια θεματάκια.

Ποιότητα όχι κάτι το ιδιαίτερο και το χειρότερο η πλάτη της που είναι όλο πλαστικό, έφερε σημάδια - γδαρσίματα σε κάποια σημεία αν και ήταν μέσα σε ναύλον.

Θα της ρίξω ένα γυάλισμα με προϊόν για πλαστικά που έχω ώστε να δείξει καλύτερα και σε κάποια σημεία θα παίξει μαύρος μαρκαδόρος.

Επιπλέον η θέση καθίσματος είναι αρκετά ξαπλωτή (δεν έρχεται σε κάθετη θέση 90 μοιρών, ούτε καν 100 μοιρών ) και προσωπικά δεν με βολεύει καθόλου.

Έχει δύο θέσεις ρύθμισης της πλάτης, μία σταθερή και μία ουσιαστικά relax. 

Tέλος η συσκευασία είχε τρύπες σε κάποια σημεία από χτυπήματα κατά την μεταφορά και υπήρχαν και σπασιματάκια σε διάφορα πλαστικά, συγκεκριμένα στην δική μου το μαξιλάρι κεφαλής είχε ξεκολλήσει τελείως από την πλάτη καθώς είχαν σπάσει τα πλαστικά που βιδώνουν τα κλιψάκια που την κρατάνε. Απορώ πως έγινε αυτό. Την έφτιαξα με πατέντα (θερμόκολλα σε κάποια σημεία  και μετά λάστιχα προκειμένου να κολλήσει σταθερά στην θέση της). 

Κλείνοντας ακόμα και τα 85€ που έδωσα είναι πολλά για το προϊόν που πήρα. Ακόμα και αν δεν είχε το παραμικρό σημάδι πάλι το ίδιο θα ίσχυε. 

Όσοι δεν την πήρατε θα έλεγα να αποφύγετε το συγκεκριμένο μοντέλο. 

πραγματικα κριμα και φαινοταν οτι θα ηταν καλο προιον και μαλλον δεν θα ειιναι για τα κιλα μου.......
θα περιμενω να μου ερθει το redmi note 9pro και μετα θα το ανοιξω για να εχω καλο βιντεο unboxing
γιατι με αυτα που διαβαζω εδω μπορει να μου εχει και εμενα προβληματα...........
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς μάλλον που είχα ακυρώσει την C3 μετά τις αρνητικές κριτικές ποιότητας που είχα διαβάσει στην C1. Όποιος όμως παραλάβει τη μικρή ας ενημερώσει να έχουμε μια εικόνα κ από αυτήν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

πραγματικα κριμα και φαινοταν οτι θα ηταν καλο προιον και μαλλον δεν θα ειιναι για τα κιλα μου.......
θα περιμενω να μου ερθει το redmi note 9pro και μετα θα το ανοιξω για να εχω καλο βιντεο unboxing
γιατι με αυτα που διαβαζω εδω μπορει να μου εχει και εμενα προβληματα...........
 

Δυστυχώς απογοητεύτηκα απο την ποιότητα γενικότερα και συγκεκριμένα της πλάτης (η υπόλοιπη καρέκλα είναι σχετικά ok αν είχε καλύτερη πλάτη θα ήταν διαφορετικά). Το μόνο που βρήκα να αξίζει είναι τα ροδάκια τα οποία έχουν καλή κύλιση και σκέφτομαι αν δεν την δώσω τελικά (δεν την χρειάζεται κάποιος δικός μου) να κρατήσω κάποια κομμάτια για spare parts  (π.χ μπουκάλα, ροδάκια, μπράτσα που είναι universal) για την ADX καρέκλα που έχω απο τον Κώτσο η οποία είναι κυριολεκτικά η μέρα με την νύχτα σε ποιότητα σε σχέση με αυτή (μου είχε στοιχίσει σε προσφορά 100 ευρώ).  

Δεν πειράζει δοκιμάσαμε και έχουμε άποψη. Εγώ πάντως μετά απο αυτή την δοκιμή δεν θα ξαναγόραζα blitzwolf καρέκλα γενικότερα (αν και στα υπόλοιπα προιόντα που πήρα κατα καιρούς είμαι ευχαριστημένος) καθώς πέρα απο την ποιότητα ή το αν θα με βολέψει, παίζει μεγάλη πιθανότητα να έρθει με χτυπηματάκια και σπασιματάκια. Αν είσαι ειδικά ψυχαναγκαστικός και τα θέλεις όλα τέλεια είναι απαγορευτική αγορά. :D

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα τη συναρμολόγησα κι εγώ. Μου πήρε κανα μισάωρο γιατι έκανα ένα λάθος με τις βίδες κι έπρεπε να τις ξαναπεράσω. Η συναρμολόγηση σχετικά εύκολη. Τώρα από αντοχη θα δείξει. Εγώ αντι για ροδάκια έβαλα κάτι σταθερές βασεις που είχα πάρει από το πλαίσιο παλιά γιατι τα ροδάκια πάντα μου σπάνε. Επίσης δύο παρατηρήσεις: όπως είπε και ο φίλος παραπάνω η πλάτη δεν είναι εντελώς κάθετη και το κάθισμα είναι τύπου ημιμπάκετ όπότε αν έχετε χοντρά μπουτάκια σαν εμένα μπορεί να στριμωχτείτε λιγάκι. Ευτυχώς εμένα δεν είχε καποια σπασίματα ή άλλες παρασπονδίες αν και τα μέρη ήταν λιγο ψιλοχύμα στο κουτί κ θα ήταν εύκολο να σπάσει κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/10/2020 στις 10:44 ΜΜ, hunter32 είπε

@madboy Καλησπέρα! Θα ηθελα να σε ρωτήσω, μιας και την έχεις ηδη τη καρεκλα, μερικα πραγματα. |
Ειμαι 1,92 πιστευεις με χωραει η καρεκλα? Ειδα ότι εισαι και εσυ ψηλος πως σου φαινεται?
Λογω δουλειας χτυπαω 8ωρα ++ στην καρεκλα. Ειναι οκ?

Ευχαριστω εκ των προταιρων!

θα σου απαντήσω εγώ , 1,91~ 95kg

θα χωράς άνετά  ΑΛΛΑ η καρέκλα ειναι gaming , ειναι για αραγμα , λογω της κλίσης που εχει δεν θα σε βολέψει για δουλειά γραφέιου τόσες ώρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

Ενημερωνω οτι παρελαβα και εγω και ευχαριστω τον TS.

Σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος,ευκολη συναρμολογηση,ανετη,μετρια ποιοτητα κατασκευης αλλα για τα χρηματα της(85€ την μαυρο/μπλε) καλυτερη απ οτι περιμενα.

1,82 και 84 κιλα χωραω και με βολευει γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/10/2020 στις 7:42 ΜΜ, aGka8l είπε

θα σου απαντήσω εγώ , 1,91~ 95kg

θα χωράς άνετά  ΑΛΛΑ η καρέκλα ειναι gaming , ειναι για αραγμα , λογω της κλίσης που εχει δεν θα σε βολέψει για δουλειά γραφέιου τόσες ώρες 

Καλησπερα,

τωρα το ειδα το μηνυμα.
Την παρηγγειλα ηδη και την εχω παραλαβει και την δουλεύω εδω και 3-4 μερες.
Ναι ειναι για πιο αραγμα  και χωραω ισα ισα (εχουμε ιδια κιλα/υψος).

Ευχαριστω παιδια.

Επεξ/σία από hunter32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...