Προς το περιεχόμενο

Αγορά αξιόπιστου μεταχειρ. μεχρι 3000ευρω


Rpanagos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, LabrakisG1992 είπε

Στην τελική πρώτο σου αμάξι είναι δεν θα το κρατήσεις για πάντα ( φαντάζομαι)

Την δουλειά μου θέλω να κάνω μέχρι να μαζευτούν με τον α -β τρόπο λεφτά ίσως για κάτι καλύτερο.

Απλά βλέπω Toyota και Hyundai γιατί έχω διαβάσει καλά σχόλια.

Μιας και μιλάμε για μεταχειρισμένα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 174
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Rpanagos είπε

Την δουλειά μου θέλω να κάνω μέχρι να μαζευτούν με τον α -β τρόπο λεφτά ίσως για κάτι καλύτερο.

Απλά βλέπω Toyota και Hyundai γιατί έχω διαβάσει καλά σχόλια.

Μιας και μιλάμε για μεταχειρισμένα.

Έστω ότι το αμάξι το κρατάς 5 χρόνια. Το ίδιο είναι να πάρεις ενα γιάρις του 2000 και να φτάσει 25 χρονών(που σίγουρα θα βγάλει αρκετά προβλήματα) με το να πάρεις ένα πάντα 10είας με λίγα χιλιόμετρα και να γίνει 15?Και πιο λίγα προβλήματα θα βγάλει θεωρητικά,και ίσως έχει και μια μικρή αξία αν θες να το πουλήσεις μετά,και το κυριότερο είναι πιο ασφαλές. Έτσι το σκέφτομαι εγώ τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, LabrakisG1992 είπε

Έστω ότι το αμάξι το κρατάς 5 χρόνια. Το ίδιο είναι να πάρεις ενα γιάρις του 2000 και να φτάσει 25 χρονών(που σίγουρα θα βγάλει αρκετά προβλήματα) με το να πάρεις ένα πάντα 10είας με λίγα χιλιόμετρα και να γίνει 15?Και πιο λίγα προβλήματα θα βγάλει θεωρητικά,και ίσως έχει και μια μικρή αξία αν θες να το πουλήσεις μετά,και το κυριότερο είναι πιο ασφαλές. Έτσι το σκέφτομαι εγώ τουλάχιστον.

Λες;

Δεν ξέρω γι'αυτό άνοιξα το θέμα,θέλω απόψεις .

Αυτό που λες ακούγεται ποιο λογικό από την δική μου άποψη.

Έχω βρει Getz του 05 με 160χιλ χλμ.

Έτσι ισχυρίζεται τουλάχιστον.ειναι καλή ευκαιρία;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καίει πολυ το γκετζ...

 

για εμενα απο αυτα που προταθηκαν το παντα αξιζει και δε καιει τιποτα και τα ανταλλακτικά του ειναι παμφθηνα....

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Λες;

Δεν ξέρω γι'αυτό άνοιξα το θέμα,θέλω απόψεις .

Αυτό που λες ακούγεται ποιο λογικό από την δική μου άποψη.

Έχω βρει Getz του 05 με 160χιλ χλμ.

Έτσι ισχυρίζεται τουλάχιστον.ειναι καλή ευκαιρία;

Εγω θα σου προτεινα να ακουσεις τι σου λενε οι αλλοι. Παρε πιο συγχρονο αυτοκινητο και αν μην ειναι σχιστοματικο . Σιγα μην ειναι αξιοπιστα αυτοκινητα του 2004 ή πιο πισω. Επισης σε αυτα τα αμαξια η παθητικη ασφαλεια και γενικως η ασφαλεια ειναι μηδεν. Απο αυτα που προταθηκαν , το 207 ειναι και αμαξι στον δρομο. 

Επεξ/σία από conkal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Rpanagos είπε

Τι να πάρω ρε φίλε.

Γαλλικό και ιταλικό;

Εδώ λέμε για αξιοπιστία

Με τρια χιλιάρικα ταβάνι δεν μιλάς για αξιοπιστία, μιλάς στην καλύτερη για ένα πεπαλαιωμένο κουβά που απλά έχει καλές πιθανότητες να δουλέψει δίχως να χρειαστείς άλλα τόσα για να το στρώσεις. 

Όπως σωστά ανέφεραν οι άλλοι πάνε για το νεότερο και αυτό με τα λιγότερα χλμ.

Η μάρκα είναι το λιγότερο, ιδίως όταν μιλάμε για διαφορές μεταξύ των μοντέλων σε φάσμα μιας δεκαετίας.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinos1973 είπε

Πραγματικα δεν έχετε βαρεθει να ανεβαζετε θεματα για σαπακια 20ετιας ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!

Εχουν βαρεθει μαλλον αλλα δεν ειναι θεμα βαρεμαρας αλλα αναγκης. ειναι προφανες οτι ειναι για την πρεσα αλλα τι να κανουμε ... Δεν χρειαζεται να αναφερεις το προφανες καθε φορα

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Rpanagos είπε

Και πάλι,τα γιαρις έχουν μεγαλύτερη τιμή από αυτά που κοιτάω.

Ε να μην πάρω και κάτι που δεν μπορώ ούτε να το κοιτάω.

Εγώ βλέπω πως αυτό το κορολλα που κοιτάω το δίνουν μαξ 4000 άντε 4500 ε με βάση αυτό ένα με 3000-3500 δεν είναι αξιοπρεπές;

Ποια δίνουν 4000 και 4500;;; Τα χρεπια του 98 που μπαίνεις μέσα και νομίζεις ότι κατασκευάστηκαν αρχές του 80;; Μόνο που βλέπεις τέτοιους παραλογισμούς δεν μπαίνεις καν στη διαδικασία να ασχοληθείς. Με αυτά τα λεφτά παίρνεις focus του 2006 η κανα c4 ξέρω ‘γώ. Αξιοπρεπές για αυτοκίνητο του 98 είναι τα 800 με 1000 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 @ ts, εγώ θα σου πρότεινα να ψαχτείς ΚΑΛΑ και να κοιτάξεις το πιο καλοσυντηρημένο ανεξαρτήτου κατασκευαστή...μπορεί να βρεις fiat και να ειναι κομπλέ και yaris με 1002 προβλήματα. ελπίζω να έχεις πλάι σου κάποιον που γνωρίζει απο μηχανικά μέρη ώστε να ρίξει μία ματιά στο όχημα πριν την αγορά. προσωπικά σαν 2ο όχημα έχω ένα matiz του '06 1000cc το οποίο δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό με 135k στο δρομο. ψάξε καλά και όλο και κάτι θα βρεις. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pananton είπε

 

 @ ts, εγώ θα σου πρότεινα να ψαχτείς ΚΑΛΑ και να κοιτάξεις το πιο καλοσυντηρημένο ανεξαρτήτου κατασκευαστή...μπορεί να βρεις fiat και να ειναι κομπλέ και yaris με 1002 προβλήματα. ελπίζω να έχεις πλάι σου κάποιον που γνωρίζει απο μηχανικά μέρη ώστε να ρίξει μία ματιά στο όχημα πριν την αγορά. προσωπικά σαν 2ο όχημα έχω ένα matiz του '09 1000cc το οποίο δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό με 135k στο δρομο. ψάξε καλά και όλο και κάτι θα βρεις. 

Ναι έχω χρόνο να ψάξω ,δεν θα πάρω ότι βρω.

Επίσης έχω και μηχανικό να το πάω να το δει.

Όποτε ότι καταλαβαίνω να βρω κάτι με όσο το δυνατόν λιγότερα χλμ και όσο ποιο καινούργιο γίνετε.Ασχετα απο τον κατασκευαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτοχος Hyundai Getz το οποίο το πήρα το 2016 με 180.000χλμ και είναι μοντέλο 2003 και 1100 κυβικά, μπορώ να πω ότι αξίζει τα λεφτά του. Το πήρα 2700€ και έχει βγάλει τα λεφτά του.

Σαν χώροι είναι αρκετά ικανοποιητικοί. Πολύ καλύτερα από πιο καινούρια της κατηγορίας του. Τα ανταλλακτικά είναι αρκετά φθηνά. Δεν μου έχει βγάλει ιδιαίτερα προβλήματα.

 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...