Προς το περιεχόμενο

Τατουάζ και Τριχοφυία


evitsakalidou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι αναφορικά με τα τατού και να απευθυνθώ σε ανθρώπους που έχουν, ή είναι οι ίδιοι tattoo artists. 

Αρχικά, σκοπεύω να κάνω ένα τατού στον πήχη. Υπάρχει χνούδι σε εκείνη την περιοχή, μπορώ να αποτριχώσω το σημείο ή θα έχω προβλήματα μετά κατά την επούλωση; Είμαι διστακτική στο ξυραφάκι διότι με τον καιρό η τρίχα "αγριεύει" . 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, αναμένω τις απαντήσεις σας. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έκανα τατουάζ στη γάμπα είχα κάνει αποτρίχωση μερικές μέρες πριν κάνω το τατού, το άφησα στην ησυχία του μέχρι που επουλώθηκε εντελώς και ολοκληρωτικά πριν ξανακάνω αποτρίχωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα κάνε αποτρίχωση  με κερί ή με μηχανή 2-3 μέρες πριν το κάνεις. με το κερί μετα η τριχα βγαίνει σε ενα μηνα περίπου. εχω 2 και εχω σχετικα έντονη τριχοφυία, δεν άλλαξε κάτι μετά

1 ώρα πριν, evabb είπε

το DNA σου και οι ορμονες σου δεν αλλαζουν με το ξυρισμα. Οι τριχες σου θα παραμεινουν οπως ειναι. Ουτε θα γινουν πιο πολλες ουτε πιο λιγες.

αυτός ο μύθος, τουλάχιστον σε μας που έχουμε μια Χ ηλικία, επικράτησε γιατι αρχισαμε το ξυρισμα πριν την εφηβεία, και μετα εμφανίστηκε η φυσιολογική μας τριχοφυία

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 2/10/2020 στις 1:16 ΠΜ, velociraptoras είπε

καλύτερα κάνε αποτρίχωση  με κερί ή με μηχανή 2-3 μέρες πριν το κάνεις. με το κερί μετα η τριχα βγαίνει σε ενα μηνα περίπου. εχω 2 και εχω σχετικα έντονη τριχοφυία, δεν άλλαξε κάτι μετά

Μετά το tattoo τι κάνεις όταν βγαίνουν ξανά τρίχες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2021 στις 3:41 ΜΜ, av71 είπε

Μετά το tattoo τι κάνεις όταν βγαίνουν ξανά τρίχες ?

τιποτα δεν κάνω, σιγα μην καθομαι να αποτριχωνω και τα χερια καθε τρεις και λίγο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...