Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi κυκλοφορεί το Mi Watch αλλά και τον νέας γενιάς γρήγορο φορτιστή Mi 65W


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Talepwros είπε

Τα γραμματα πως τα διαβαζεις που ειναι τοσο μικρα και δεν αλλαζουν μεγεθος;;;
Μοιρασου σε παρακαλω την εφαρμογη που εχει προσοψεις στα ελληνικα.

δεν θεωρώ τα γραμματα πολύ μικρά. Δεν ξέρω αν βλέπουμε τα ίδια γράμματα αλλά τα διαβάζω μια χαρά. Είναι μεγαλύτερα από αυτά του band 4 ας πούμε που και εγώ τα βρίσκω μικρά. Χωράνε 6-7 σειρές σε μια οθόνη αν αυτο βοηθάει στο να φανταστείτε πόσο μεγάλα είναι.

Η εφαρμογή που χρησιμοποιώ για προσόψεις είναι αυτή (Amazfit Bip S Watchfaces)

Λειτουργεί ως εξής:

  1. Αφού την κατεβάσεις την ανοίγεις
  2. διαλέγεις γλώσσα πρόσοψης από δεξιά (Ελληνικά πχ) που θα πει αυτό ακριβώς να σου δείξει προσόψεις που οι μέρες θα είναι στη γλώσσα που διάλεξες
  3. ψάχνεις ποια σου αρέσει (σε πρώτη θέαση βάζεις καρδούλες να τα κάνεις book mark και μετά να τις δεις με την ησυχία σου)
  4. την κατεβάζεις στο κινητό (αλλά εδώ είναι το κόλπο). Πρακτικά η εφαρμογή Amazfit Bip S Watchfaces δεν μπορεί να στείλει πρόσοψη η ίδια στο κινητό. Μπορεί όμως να στείλει η εφαρμογή του κινητού Zepp και εχει μερικές προσόψεις που όμως δεν είναι αρκετές ούτε πολύ όμορφες. Οταν λοιπόν κατεβάζεις μία πρόσοψη με το Amazfit Bip S Watchfaces σου ζητάει να επιλέξεις ποια πρόσοψη από 10 πιο άσχημες του Zepp θέλεις να αντικαταστήσεις. Εσύ επιλέγεις την πιο άχρηστη που δεν θα έβαζες ποτέ. Αυτό ήταν! η πρόσοψη του Ζεππ αντικαταστάθηκε με αυτήν που κατέβασες. Αμέσως μετά (αφού κλείσεις την διαφήμιση) η εφαρμογή Amazfit Bip S Watchfaces φορτώνει/καλεί την ίδια την Zepp. Πας από το μενού αλλαγής πρόσοψης και επιλέγεις να στείλεις την πιο άσχημη πρόσοψη στο κινητό σου αυτή που στο προηγούμενο βήμα "διάλεξες" (δλδ αντικατέστησες). Έτσι ΔΕΝ πάει η άσχημη γιατί την έχεις αλλάξει! Πάει αυτή που έβαλες (overwrite) στην θέση της!! Δλδ αυτή που διάλεξες!  Το κινητό έχει νέα πρόσοψη και την αλλάζεις όποτε θες (μια custom μπορείς να στιλεις καθε φορά οπότε για τις custom faces πρέπει να χρησιμοποιήσεις κινητό. Εχει και άλλες fix προσόψεις το κινητό, αυτές δεν αλλάζουν θα είναι πάντα εκεί).  

Οι προσόψεις κάνουν το ρολόι διαφορετικό. Επειδή η επιφάνεια είναι δεδομένη, εσύ επιλέγεις πρόσοψη που δείχνει αυτά που θες (άλλος θέλει βηματα και όχι θερμίδες ή θέλει παλμούς αλλά δεν το νοιάζει η μέρα που είναι). Κάθε πρόσοψη χρησιμοποιεί αλλιως την επιφάνεια. Αν θες πχ μεγάλα γραμματα κάτι πρέπει να θυσιάσεις για να χωρέσουν.. Να μην τα πολυλογώ επιλέγεις την πρόσοψη που σου ταιριάζει μέχρι να την βαρεθείς. Αλλες τα δείχνουν όλα (καιρό, παλμούς, χλμ, θερμίδες, μέρα, ημερομηνία, ελάχιστη, μέγιστη θερμοκρασία, κτλ) άλλες για να μεγαλώσουν κάποια γράμματα δείχνουν κάποια από αυτά. Στην εφαρμογή Amazfit Bip S Watchfaces έχει κριτήρια να διαλέξεις προσόψεις.

Αυτά. Αλλά ας μην βγαίνουμε από το θέμα. Δεν μιλάμε για το (καταπληκτικό για την τιμή του) bip-s εδώ :) μιλάμε για άλλο ρολόι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είναι τόσο καλό και ακριβές όσο το απίστευτο mi band 5 και αν η οθόνη του είναι τόσο φωτεινή στον ήλιο όσο αυτό τότε θα τα σπάει είναι σίγουρο. Το ελπίζω. Αν και το mi band 5 δεν έχει αντίπαλο στα bands γενικά και αν και έχει την μεγαλύτερη οθόνη στη κατηγορία παραμένει πρόβλημα το μικρό μέγεθος που για να διαβάσεις πρέπει να φορέσεις γυαλιά αν έχεις πρεσβυωπια..

Το ρολογακι είναι ότι πρέπει και είναι και πιο όμορφο. Ανυπομονώ να το δοκιμάσω. Και η τιμή επίσης κορυφαία καθώς και η αυτονομία. Θα βάλει σε όλους γυαλιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, damoclesword είπε

Δεν είναι εφέ και ουάου οι amoled, είναι πολύ πιο ευανάγνωστες σε σύγκριση με τις transflective. Το stratos που έχω δει σε συνάδελφο μοιάζει με Game Boy, θολά και ψόφια χρώματα, ενώ το Gear S3 Frontier με την Amoled μοιάζει σαν οι δείκτες να ανήκουν σε "κανονικό" αναλογικό ρολόι. Η μέρα με τη νύχτα. Και πέρα από την πρακτικότητα,το ρολόι είναι και ένα αξεσουάρ-κόσμημα, πρέπει να εξυπηρετεί και κάποια αισθητική σκοπιμότητα. Θέλω να είναι και όμορφο,όχι μόνο ανθεκτικό. Τουλάχιστον αυτή είναι η δική μου άποψη.

Δεκτό, είναι θέμα προτεραιοτήτων. Εγώ sportswatch φοράω  "από ανάγκη", δεν το φοράω εκτός αθλητικών δραστηριοτήτων, οπότε δεν με νοιάζει να φαίνεται ωραίο, αλλά να κρατάει η μπαταρία του όσο γίνεται περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τίμιο και λογικά θα πάει πολύ καλά σε πωλήσεις. Ένα ολοκληρωμένο fitness watch σε πολύ καλή τιμή και με μίνιμαλ όμορφο design. Θα ήθελα να υπήρχε store με εφαρμογές για κατέβασμα. Εστω και πολύ απλοϊκές. Με Amazfit Bip προς το παρόν είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Το Bip θα έχει επόμενα μοντέλα άραγε;

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Voodooman είπε

Δεκτό, είναι θέμα προτεραιοτήτων. Εγώ sportswatch φοράω  "από ανάγκη", δεν το φοράω εκτός αθλητικών δραστηριοτήτων, οπότε δεν με νοιάζει να φαίνεται ωραίο, αλλά να κρατάει η μπαταρία του όσο γίνεται περισσότερο.

να πούμε ότι οι transflective οθόνες εκτός ότι χαρίζουν τεράστια αυτονομία (σε σχέση με amoled) είναι και πολύ πιο ευανάγνωστες στον δυνατό ήλιο και ημέρα. Επειδή ακριβώς χρησιμοποιούν αντανάκλαση του προσπίπτοντος φυσικού φωτός (ηλιού στην περίπτωσή μας) όσο περισσότερο αυτό, τόσο καλύτερα τις βλέπεις. 

Το οποίο τις κάνει εξαιρετικά ευαναγνωστες στον ήλιο αλλά λιγότερο ευανάγνωστες σε χαμηλότερο φως (πχ δωματίου). Ασφαλώς υπάρχει επιλογή για φως να ενεργοποιήσεις (πατάς το κουμπί και ανάβει) αλλά αυτό βοηθάει σε χαμηλό φως (βράδυ) παρά σε "μέσο" φως (σε δωμάτιο μέσα και να είναι μέρα). 

Οι amoled που εγώ έχω δει τελικά είναι σχετικά ανεπαρκείς στον δυνατό ήλιο που εντάξει θα δεις αλλά όχι άνετα. Επίσης βρίσκω ενοχλητικό να πρέπει να ανάβει το ρολόι σου για να το δεις (και έτσι και ο άλλος απέναντι ξέρει ότι το κοιτάς). Σε διάφορες περιπτώσεις ρίχνουμε κλεφτές ματιές να δούμε την ώρα. Δεν χρειάζεται να το ξέρει ο άλλο ότι το κάνουμε (πχ σε ένα meeting). 

Οι amoled βέβαια είναι πολύ περισσότερο WoW.. Χρώματα κορεσμένα και πλουσια και βαθιά μαύρα και μεγάλη σε pixel ανάλυση. Θα τις επέλεγα (αν ήταν να τις επιλέξω) όμως για πιο κυριλέ ρολόι και όχι για άθληση. Εκεί θες όλη την ώρα η οθόνη να λειτουργεί και να φαίνεται σε συνθήκες φωτεινής μέρας. 

Y.Γ. Αν το θες μονο για άθληση (και όχι "φιγούρα") δες το amazfit bip-s btw είναι εκπληκτικό value/money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, keysmith είπε

να πούμε ότι οι transflective οθόνες εκτός ότι χαρίζουν τεράστια αυτονομία (σε σχέση με amoled) είναι και πολύ πιο ευανάγνωστες στον δυνατό ήλιο και ημέρα. Επειδή ακριβώς χρησιμοποιούν αντανάκλαση του προσπίπτοντος φυσικού φωτός (ηλιού στην περίπτωσή μας) όσο περισσότερο αυτό, τόσο καλύτερα τις βλέπεις. 

Το οποίο τις κάνει εξαιρετικά ευαναγνωστες στον ήλιο αλλά λιγότερο ευανάγνωστες σε χαμηλότερο φως (πχ δωματίου). Ασφαλώς υπάρχει επιλογή για φως να ενεργοποιήσεις (πατάς το κουμπί και ανάβει) αλλά αυτό βοηθάει σε χαμηλό φως (βράδυ) παρά σε "μέσο" φως (σε δωμάτιο μέσα και να είναι μέρα). 

Οι amoled που εγώ έχω δει τελικά είναι σχετικά ανεπαρκείς στον δυνατό ήλιο που εντάξει θα δεις αλλά όχι άνετα. Επίσης βρίσκω ενοχλητικό να πρέπει να ανάβει το ρολόι σου για να το δεις (και έτσι και ο άλλος απέναντι ξέρει ότι το κοιτάς). Σε διάφορες περιπτώσεις ρίχνουμε κλεφτές ματιές να δούμε την ώρα. Δεν χρειάζεται να το ξέρει ο άλλο ότι το κάνουμε (πχ σε ένα meeting). 

Οι amoled βέβαια είναι πολύ περισσότερο WoW.. Χρώματα κορεσμένα και πλουσια και βαθιά μαύρα και μεγάλη σε pixel ανάλυση. Θα τις επέλεγα (αν ήταν να τις επιλέξω) όμως για πιο κυριλέ ρολόι και όχι για άθληση. Εκεί θες όλη την ώρα η οθόνη να λειτουργεί και να φαίνεται σε συνθήκες φωτεινής μέρας. 

Y.Γ. Αν το θες μονο για άθληση (και όχι "φιγούρα") δες το amazfit bip-s btw είναι εκπληκτικό value/money.

Για κυριλέ ρολόι δεν θα έπαιρνα ποτέ smartwatch, εδώ δεν ανέχομαι ούτε καν τα quartz!.. Και ξέχασα να αναφέρω αυτό που είπες, ότι οι amoled δεν έχουν καλή ορατότητα στον ήλιο. Και δεν συζητάω καν για περιπτώσεις που η οθόνη δεν είναι always on, μου φαίνεαι σαν να φοράς χαλασμένο ρολόι.

Το πρώτο sportswatch που είχα, το amazfit pace, με είχε ενθουσιάσει για αυτόν ακριβώς τον λόγο, για την απίστευτη φωτεινότητα σε εξωτερικούς χώρους. Σε λιγότερο καλές συνθήκες φωτσμού η οθόνη δεν φαινόταν καλά και όταν την άναβα για να δω την ώρα, το αποτέλεσμα δεν ήταν πολύ ωραίο. Το Garmin 645 που έχω τώρα φωτίζει πιο ομοιόμορφα το βράδυ.

Πιστεύω ότι οι amoled θα αργήσουν να αποκτήσουν φωτεινότητα αντίστοιχη των translective σε συνθήκες έντονης ηλιοφάνειας. Και ό,τι κερδίζουν σε εντυπωσιασμό, το χάνουν όντας σβηστά την περισσότερη ώρα... Ας γίνουν απόλυτα ορατά στον δυνατό ήλιο, ας αποκτήσουν μεγάλη αυτονομία με always on οθόνη και το ξανασυζητάω για sportswatch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Πιστεύω ότι οι amoled θα αργήσουν να αποκτήσουν φωτεινότητα αντίστοιχη των translective σε συνθήκες έντονης ηλιοφάνειας. Και ό,τι κερδίζουν σε εντυπωσιασμό, το χάνουν όντας σβηστά την περισσότερη ώρα... Ας γίνουν απόλυτα ορατά στον δυνατό ήλιο, ας αποκτήσουν μεγάλη αυτονομία με always on οθόνη και το ξανασυζητάω για sportswatch.

φαίνεσαι έμπειρος λοιπόν... (btw και εγώ έχω πολλά ρολόγια πάνω από 20, αλλά όχι ακριβά παρά μέσων λογικών τιμών 100-200€. Του quartz είμαι από άποψη καθώς με ενδιαφέρει η πρακτικότητα, δλδ μετά από 7 μέρες αν φορέσω ρολόι να δείχνει την ώρα. Εχω και αυτόματο και δεν με βολεύει σε αυτό το θέμα). 

Δεν νομιζω να φτάσουν εκεί που λες οι amoled. Είναι τεχνικό το θέμα. Θα πει να φωτίσουν με περισσότερα lumen από τον ήλιο (δλδ από αυτό που παίρνεις ως αντανάκλαση του ήλιου στην επιφάνεια που κοιτάς). Ενώ οι transflective... "καθρεφτάκι" λένε στον ήλιο.. Ρίξε ότι έχεις, εγώ θα το γυρίσω πίσω ως αντανάκλαση. Καλό μου κάνεις ήλιε (λένε). 

Επιπλέον οι transflective μπορούν (και το κάνουν) να βελτιώνονται σε χρώμα (αριθμό από αποχρώσεις) και ανάλυση και οι επόμενες γενιές ίσως δεν δείχνουν τόσο φτωχές σε κορεσμό και γενικά ποιότητα. 

Το pace είχε ένα σφάλμα (δεν ξέρω αν μετά διορθώθηκε) ότι σε κατάσταση αναμονής έδειχνε ένα και μοναδικό face και μονο αν το ενεργοποιούσες έβλεπες αυτό που είχες επιλέξει. Το bip-s, stratos, δεν είναι έτσι. Εχεις ένα πρόσωπο, αυτό λειτουργείς 27/7 και το έχεις επιλέξει γιατί σου αρέσει. Σε αντίθεση με τα garmin που αν δεν κάνω λάθος είναι μερικά τα πρόσωπα και αυτά είναι στο bip υπάρχει "επανάσταση" με τον "κοινό" να δημιουργούν νέα κάθε 5 λεπτά (υπάρχει και online editor) το οποίο έχει μία "δυναμική" που και εγώ αντιλήφθηκα πρόσφατα με την τελευταία αγορά μου. Και εκεί που λες βολεύομαι με μία από τις 10 που μου έδωσαν μετά λες όχι! πάλι καλά που είναι χιλιάδες. Σαν να αλλάζεις ρολόι είναι η αλλαγή πρόσοψης, και κάθεται κάπου με την διάθεσή σου (άλλη το χειμώνα, άλλη το καλοκαίρι πχ).  Συν τον πανικό με τα "κοινά" λουράκια 20mm με quick snap on που γέμισε ο τόπος (ενώ κάποια άλλα θέλουν της "μάνας τους") . "Ασήμαντες"  πινελιές που δεν είναι τόσο ασήμαντες τελικά. 

Το συγκεκριμένο "σχεδιαστικά" επιτρέπει κοινά λουράκια, και έχει πλήκτρα για καλύτερο χειρισμό. Αν είχε και transflective θα ήταν σούπερ αλλά επέλεξε amoled. Ισως βγει κανένα "αδελφάκι" με transflective, όπως το amazfit bip ήταν "φτωχό" σε φιγούρα (και τιμή) αδελφάκι του amazfit gts αλλά κάποιους δεν τους ένοιαξε και κοίτα το τώρα (είναι το casion των 80s του "λαού"). 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, keysmith είπε

Έτσι ισχυε γενικά όπως και εγώ διαβαζα αλλά αυτό μαλλον άλλαξε. Εχω 15-20 μέρες πήρα το bip-s (από vodafone σε πρόσφατη προσφορά 49€) και δεν έχω κανένα πρόβλημα με ελληνικά. Με το που το συνέδεσα έκανε ένα update λογισμικού και όλα τα ελληνικά δουλεύουν με τονισμένα καλά Ελληνικά (ούτε κουτάκια ούτε τίποτα, γραμματοσειρά μια χαρα)

  • Σε ειδοποίηση για κλήση βλέπω όνομα και αριθμό
  • Σε ειδοποίηση από εφαρμογή (πχ fb, messenger, οτιδήποτε) βλέπω επίσης μια χαρα ελληνικά (μόνο τα emoji δεν βγαίνουν, βγάζει '?' που μου είναι αδιάφορο).
  • Εχω κανονικό καλομεταφρασμένο Ελληνικό μενού (ρυθμίσεις αντί settings) πάνω στο ρολόι
  • Υπάρχουν προσόψεις (με άλλη εφαρμογή που κατεβάζει χιλιάδες) που έχουν ελληνικά τις ημέρες (πχ Παρασκευή ή ΠΑΡ αντί Fri)

και αυτά όλα Out of the box.. δεν έκανα τπτ.

Ποια εφαρμογη  για τα faces?

Ακυρο , την αναφερεις παρακατω,

Επεξ/σία από dafnoula13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, keysmith είπε

Το pace είχε ένα σφάλμα (δεν ξέρω αν μετά διορθώθηκε) ότι σε κατάσταση αναμονής έδειχνε ένα και μοναδικό face και μονο αν το ενεργοποιούσες έβλεπες αυτό που είχες επιλέξει. Το bip-s, stratos, δεν είναι έτσι. Εχεις ένα πρόσωπο, αυτό λειτουργείς 27/7 και το έχεις επιλέξει γιατί σου αρέσει. Σε αντίθεση με τα garmin που αν δεν κάνω λάθος είναι μερικά τα πρόσωπα και αυτά είναι στο bip υπάρχει "επανάσταση" με τον "κοινό" να δημιουργούν νέα κάθε 5 λεπτά (υπάρχει και online editor) το οποίο έχει μία "δυναμική" που και εγώ αντιλήφθηκα πρόσφατα με την τελευταία αγορά μου. Και εκεί που λες βολεύομαι με μία από τις 10 που μου έδωσαν μετά λες όχι! πάλι καλά που είναι χιλιάδες. Σαν να αλλάζεις ρολόι είναι η αλλαγή πρόσοψης, και κάθεται κάπου με την διάθεσή σου (άλλη το χειμώνα, άλλη το καλοκαίρι πχ).  Συν τον πανικό με τα "κοινά" λουράκια 20mm με quick snap on που γέμισε ο τόπος (ενώ κάποια άλλα θέλουν της "μάνας τους") . "Ασήμαντες"  πινελιές που δεν είναι τόσο ασήμαντες τελικά. 

Το συγκεκριμένο "σχεδιαστικά" επιτρέπει κοινά λουράκια, και έχει πλήκτρα για καλύτερο χειρισμό. Αν είχε και transflective θα ήταν σούπερ αλλά επέλεξε amoled. Ισως βγει κανένα "αδελφάκι" με transflective, όπως το amazfit bip ήταν "φτωχό" σε φιγούρα (και τιμή) αδελφάκι του amazfit gts αλλά κάποιους δεν τους ένοιαξε και κοίτα το τώρα (είναι το casion των 80s του "λαού"). 

 

Και εγώ ποντάρω περισσότερα στο να βελτιωθούν οι transflective, παρά οι amoled., όμως οι amoled είναι εντυπωσιακές εδώ και τώρα. Το πλατύ κοινό που βλέπει μία tranflective και μία amoled εντυπωσιάζεται αμέσως από την δεύτερη και την προτιμάει κατευθείαν, μετά μαθαίνει πόσο συχνά θέλει φόρτιση και ότι η οθόνη (συνήθως) δεν είναι πάντα ενεργή...Πιο πιθανό είναι να ρίξουν οι κατασκευαστές χρήμα στο R&D για μεγαλύτερες μπαταρίες και μικρότερη κατανάλωση στα amoled μοντέλα, παρά στην ποιότητα απεικόνισης των transflective. Για την ώρα πάντως οι tranflective στα σοβαρά sportswatches είναι μονόδρομος.

Δεν θυμάμαι τέτοιο πρόβλημα στο pace, το watchface άλλαζε κανονικά, απλά η ώρα δεν ενημερωνόταν πάντοτε, αλλά νομίζω ότι για αυτό μπορεί να έφταιγαν και συγκεκριμένα watchfaces, γιατί σε πολλά δεν το έκανε, κάτι τέτοιο θυμάμαι. Τα garmin έχουν επίσης πάρα πολλά watchfaces,  όχι τόσα όσα τα amazfit, αλλά πιο ποιοτικά, δεν βλέπεις πολλά με φάτσες τραγουδιστών πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, keysmith είπε

το stratos δεν εχει android. Smart band είναι ουσιαστικά. Δεν μπορείς να το πειράξεις (βάλεις εφαρμογές). 

Το stratos έχει android.

Μάλιστα έχω φτιάξει και περάσει κάποιες δικές μου εφαρμογές με b4a οι οποίες δουλεύουν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, michalis1961 είπε

Το stratos έχει android.

Μάλιστα έχω φτιάξει και περάσει κάποιες δικές μου εφαρμογές με b4a οι οποίες δουλεύουν μια χαρά.

To stratos και ολα τα amazfit φορανε λειτουργικο της xiaomi που μπορει να τρεξει apk. Δεν ειναι android5.1.

Τι εφαρμογες εχεις φτιαξει; ρωταω γιατι οι εφαρμογες του stratos ειναι συμβατες και με το verge που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, kallair είπε

To stratos και ολα τα amazfit φορανε λειτουργικο της xiaomi που μπορει να τρεξει apk. Δεν ειναι android5.1.

Τι εφαρμογες εχεις φτιαξει; ρωταω γιατι οι εφαρμογες του stratos ειναι συμβατες και με το verge που εχω.

αμα τρέχει apk.. android είναι. Πειραγμένο, αλλαγμένο αλλά android.. 

Για αυτό λοιπόν και η μικρή για την μπαταρία και οθόνη του αυτονομία (Συγκρινόμενο με το bip, bip-s). Δεν το ήξερα.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εθεσα σωστα. Ναι ειναι android κουτσουρεμενο, δεν ειναι android5.1 (οπως πολλα κινεζικα ρολογια κυκλοφορουν με πληρες android κ αυτονομια μισης μερας)

 

Amazfit OS / Amazfit UI[edit]

Amazfit OS is an Android-based operating system developed by Huami for their smartwatches. Amazfit OS is not based on Wear OS, it is a custom Android-based OS that dedicated for their smartwatch with their proprietary interface and they do not officially support third apps installation as they lack of proper Apps distribution store.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_operating_system#Amazfit_OS_/_Amazfit_UI

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...