Προς το περιεχόμενο

Τέλος και επίσημα το iPod nano 7ης γενιάς από την Apple


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, atheatos said:

 

 Ναι ( Δεν με κατάλαβες δεν το σνόμπαρω 

αλλα δεν είναι μονόδρομος εγώ με ένα καλό ταμπλετ Android την κάνω τη δουλίτσα μου 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Runner25 είπε

 Ναι ( Δεν με κατάλαβες δεν το σνόμπαρω 

αλλα δεν είναι μονόδρομος εγώ με ένα καλό ταμπλετ Android την κάνω τη δουλίτσα μου 

Και εγώ με ένα φτηνό Android τηλέφωνο την κάνω την δουλίτσα μου ....με το θέμα έχει καμία σχέση? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mants118 είπε

Συμφωνώ! 

Να προσθέσω ότι τέτοια ποιότητα ήχου δεν τη βρίσκεις εύκολα σε τόσο μικρές διαστάσεις! 

Επίσης πανάκριβα όλα τους!!!! 

Πλέον βρίσκεις πολύ καλύτερες συσκευές στα μισά λεφτά με πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου. Είχα παλιά ένα νάνο 3 η 4ης γενιάς και όντως ήταν καλό και από τις πρώτες συσκευές που μας έκανε να αγαπήσουμε τον ηχο αλλά τότε και εγώ ήμουν μικρός και ανόητος και δεν ψαχνόμουν.

Για τότε δε μπορώ να μιλήσω αλλά για τώρα η ποιότητα ήχου είναι πολύ μέτρια.

Επεξ/σία από Aristidis_Halkidis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Runner25 είπε

Είναι όντως καλή η apple και τα ταμπλετ της αλλά εμενα με βόλεψε ένα Samsung galaxy note 2014 

είμαι κάτοχος 11pro Mac mini και Mac book pro 

στο ταμπλετ όμως ήθελα λίγο παραπάνω ελευθερία 

Μάλλον κάτι δεν διάβασες καλά φίλε μου.. iPod όχι iPad 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Ποια είναι η πραγματικότητα και τι εννοείς "αντίθετο";

Το mp3 υπήρχε ήδη σαν ψηφιακη/συμπιεσμένη μορφή του ήχου , υπήρχαν ήδη mp3όφωνα και φυσικά άκουγαν και απο το κινητό μουσική όπως συμβαίνει ως και σήμερα . Τα walkman ειχαν γίνει δεινόσαυροι και τα  diskman και αυτα σιγά σιγά έμπαιναν στο χρονοντούλαπο. Η όλη φάση με την κατάργηση της κασέτας , του βινυλίου και μετέπειτα την απαξίωση του CD αφού πλεόν το μέσο αναπαραγωγής ήταν ενα ψηφιακό αρχείο δεν έσωσε τις δισκογραφικές αλλά τις κατέστρεψε , η πειρατεία μέσο τορεντ και άλλων μέσων κάλπαζε , τα φυσικά καταστήματα έκλειναν το ένα μετά το άλλο , τα λεγόμενα δισκάδικα . Οι πιο πολλές δισκογραφικές εταιρίες έκλεισαν  και έμειναν μόνο κάποιες μεγάλες σαν την ΕΜΙ και αυτο λόγο δικαιωμάτων οπου ειχαν απο μεγάλους καλλιτέχνες και γκρουπ. Η μουσική βιομηχανία κατέρρευσε αφήνοντας πίσω της μια χρυσή εποχή κοντά 5 δεκαετιών, τα ραδιόφωνα ακόμα τις επιτυχίες του παρελθόντος παίζουν , τραγούδια του 70,80,90 και 2000 , το ιδιο συμβαίνει και στην 7η τέχνη αφου και αυτη πέρασε στην ψηφιακή εποχή απο το 2015 και μετέπειτα .      

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, panoskatos said:

Η όλη φάση με την κατάργηση της κασέτας , του βινυλίου και μετέπειτα την απαξίωση του CD αφού πλεόν το μέσο αναπαραγωγής ήταν ενα ψηφιακό αρχείο δεν έσωσε τις δισκογραφικές αλλά τις κατέστρεψε , η πειρατεία μέσο τορεντ και άλλων μέσων κάλπαζε , τα φυσικά καταστήματα έκλειναν το ένα μετά το άλλο , τα λεγόμενα δισκάδικα . Οι πιο πολλές δισκογραφικές εταιρίες έκλεισαν  και έμειναν μόνο κάποιες μεγάλες σαν την ΕΜΙ και αυτο λόγο δικαιωμάτων οπου ειχαν απο μεγάλους καλλιτέχνες και γκρουπ. Η μουσική βιομηχανία κατέρρευσε αφήνοντας πίσω της μια χρυσή εποχή κοντά 5 δεκαετιών,

Και μετά ήρθαν το iTunes και το iPod, αυτό λέμε. Ποιος μίλησε για CD?

2 hours ago, panoskatos said:

υπήρχαν ήδη mp3όφωνα και φυσικά άκουγαν και απο το κινητό μουσική όπως συμβαίνει ως και σήμερα.

Θα αρχίσεις κι εσύ το τροπάριο "δεν το έκανε η Apple πρώτη" κλπ; Πόσων χρόνων ήσουν το 2000; Έχεις ιδέα τι γινόταν στον κόσμο με το iPod? Στον κόσμο λέω, όχι στη γειτονιά σου.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 8
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2007 καλοκαίρι έκανα ταξίδι με το ΚΤΕΛ και άκουγα μουσική με το ipod classic (30GB) 5ης γενιάς. Πίσω μου, και ακόμη το θυμάμαι, κοπελιά άλλαζε κασέτα σε walkman. Σχεδόν ντράπηκα. 

Επεξ/σία από Makis38
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα και εγω ενα τετοιο...νομιζω 4th generation ...ειχε μια απιστευτη πισω πλευρα, αλουμινιο...ή κατι τετοιο τελοσπαντων...

ειχε χωρητικοτητα 8 gb , αλλα στην τελικη ηταν 6 διοτι τα 2 τα ειχε δεσμευμενα το συστημα...

ακομα το θυμαμαι...και αν εχω ακουσει μουσικη εκει..πρεπει να το ειχα παρει το 2005-6 αν θυμαμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Και μετά ήρθαν το iTunes και το iPod, αυτό λέμε. Ποιος μίλησε για CD?

Διάβασες όλο το κείμενο ? 

Και ναι δεν το έκανε η Apple πρώτη .

Πόσο χρονών ησουν οταν βγήκε το πρώτο ipod,είχες γεννηθεί ή ησουν ακόμα μια ιδέα ?  , γιατι εγω είχα αγοράσει ipod 1ης και 2ης γενιάς και ξέρω πολύ καλα τι γινόταν εκεινη την εποχή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panoskatos είπε

Διάβασες όλο το κείμενο ? 

Και ναι δεν το έκανε η Apple πρώτη .

Πόσο χρονών ησουν οταν βγήκε το πρώτο ipod,είχες γεννηθεί ή ησουν ακόμα μια ιδέα ?  , γιατι εγω είχα αγοράσει ipod 1ης και 2ης γενιάς και ξέρω πολύ καλα τι γινόταν εκεινη την εποχή .

Μπορείς να μου πεις πιο ήταν το πρώτο ηλεκτρονικό κατάστημα αγοράς ψηφιακής αγοράς που χρησιμοποίησες εσύ και εκατοντάδες εκατομμύρια κόσμος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...