Προς το περιεχόμενο

Συμπλήρωση ερωτηματολογιου - Profiling ΟΑΕΔ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, μου ήρθε mail από τον ΟΑΕΔ για τηλεφωνικό ραντεβού με σύμβουλο εργασίας, γράφει να συμπληρώσω κάποιο ερωτηματολόγιο, όταν συμπληρωθεί θα εμφανιστεί ότι "Το ερωτηματολόγιο υποβλήθηκε επιτυχώς" 

Μπήκα στις υπηρεσίες του ΟΑΕΔ, εκεί που κάνεις και upload το βιογραφικό σου, αλλά δεν έχω βρει τό ερωτηματολόγιο, μπορείτε να με βοηθήσετε; 

Έχω ανεβάσει βιογραφικό και φωτογραφία, έχω συμπληρώσει τα στοιχεία που ζητάει αλλά το ερωτηματολόγιο δεν μου το βγάζει ή δεν το βλέπω.... 

Επεξ/σία από ARRASS
Συμπλήρωση λεπτομέρειας
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε επικοινωνια με τον ΟΑΕΔ πως ηρθες? πως σε βρηκαν? ειχες δηλώσει καπου οτι θελεις να επικοινωνισουν μαζι σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα κάρτα ανεργίας από το Internet, όπου δηλωσα και mall. Από ότι λέει το email που έστειλαν υπάρχει νόμος να είσαι συνεργασημος, θα με πάρει σύμβουλος εργασίας για να κάνουμε ατομικό σχέδιο δράσης, δεν νομίζω να είναι κάτι ιδιαίτερο μόνο για εμένα. Προφανώς στέλνουν σε όσους κάνουν εγγραφή στο site. εγώ μπήκα με τους κωδικούς του taxis. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, Bilis21 είπε

Arrays Kalispera to ideio pragra engine Kai se emana mipos mpori kapoios  na mou pi POS kanoume to erotimatogolio den bgazo akri?????

Ίσως δεν στο ξεκλειδωσαν και σε εμένα έπρεπε να κάνουν κάτι, αφού το έκαναν ήταν εύκολο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Όποτε βγάζει κάποιος κάρτα ανεργίας του στέλνουν οι σύμβουλοι από τον οαεδ ένα ερωτηματολόγιο. Εμφανίζεται στο προφίλ του άνεργου (εκεί που μπαίνεις για την ανανέωση της κάρτας ανεργίας) μια κίτρινη ειδοποίηση "εκκρεμεί συμπλήρωση ερωτηματολόγιου profiling". Πατώντας εκεί ανοίγουν οι ερωτήσεις. Πρέπει να συμπληρωθεί όλο. 

Σε κάποιους ανέργους δεν έχει σταλθεί. Πρέπει να το κάνει ένας εργασιακός σύμβουλος από τον Οαεδ. Δεν είναι κάτι επείγον βέβαια, εμένα εκκρεμούσε χρόνια. Αλλά αν προκύψει μέσω οαεδ θέση εργασίας ή επίδομα πρέπει να έχει συμπληρωθεί αυτό από τον άνεργο. Ειδικά ηλικιωμένοι που ανανεώνουν την κάρτα μέσω κεπ δεν το βλέπουν καν γιατί στα κεπ ανανεώνουν μέσω εφαρμογής χωρίς να μπούνε στο προφίλ του άνεργου. Κι οι λογιστές το αμελουν ενώ πρέπει να ενημερώσουν τους πελάτες τους αν το δουν. 

Αν υπάρχουν εργασιακοι σύμβουλοι με χρόνο και διάθεση παίρνουν τηλέφωνο από τον οαεδ και ενημερώνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...